Valkyr
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Kapitan będzie na konferencji, więc pewnie zagra.
0
Chłopak najwyraźniej zapomniał, że sezon liczy 38 kolejek ligowych, a nie 2. W pozostałych 36 też trzeba wygrywać.
0
Por que?
0
Nieuchronnie zbliża się koniec pewnej ery... drugiego, tak wspaniałego kapitana możemy długo nie mieć.
0
Wchodzi kibic Realu Madryt do baru.
- Chłopaki! Nie uwierzycie jakiego mam zajebist*** psa!!!
- Tak, a co potrafi?
- Za każdym razem, kiedy Real odpada z Ligi Mistrzów, szczeka trzy razy!
- O, naprawdę? A ile razy szczeka jak Real przechodzi?
- Nie wiem, ma dopiero sześć lat
0
kazbi1899
No co Ty, Stary. Kobieta, z którą spotykałem się przez jakiś czas powiedziała, że nigdy wcześniej nie widziała tak spokojnego człowieka. Nie wierzyła jak można być taką skałą :)
0
Grunt, żeby mieć szacunek do "tego, który myśli inaczej niż ja".
0
kazbi1899
Ale my się nie kłócimy, my właśnie wyrażamy swoje zdanie, kulturalnie. W ten sposób właśnie formułuje się opinie. Robili tak już w Starożytnej Grecji, na Agorze :)
0
Pyrzo
Czyżbyś celowo pominął w swoim zestawieniu Messiego, czy zwyczajnie o nim zapomniałeś? Hmm zastanawiające...:)
0
Bykunn i Pyrzo
Zauważcie, że kilkanaście/klikadziesiąt lat temu piłkarze nie mieli tak wysokich kontraktów jak obecnie. Futbol się zmienił i cięgle się zmienia. To nie jest tak, że wczoraj była kasa, a dzisiaj jej nie ma. Wysokie kontrakty takich graczy jak Ronaldinho, Deco czy Henry systematycznie pogłębiały zadłużenie. Transfery nie są jedynym kosztem klubu, gaże zawodników również do nich należą. Mówisz, że bez pieniędzy dalej cieszylibyśmy się piękną grą. Otóż nie. Nie zgadzam się.
Żaden piłkarz, nawet wychowanek nie będzie grał za np 30% tego co dostałby w innym klubie. Już nie chodzi o te sukcesy, które w dużej mierze zależą od szczęścia. Mogę Was po części zrozumieć, ale spójrzcie na to z drugiej strony, gdyby nie wysokie kontrakty takich graczy jak Xavi, Messi, Iniesta, Valdes, Puyol czy Pique, nie miałbyś pięknej gry, nie mógłbyś cieszyć się tym czego doświadczasz obecnie.
Wpuść na boisko piłkarzy rezerw w pięciu kolejnych meczach? Czy będziesz oglądał to piękno futbolu, które serwują nam wyżej wymienieni? Nie sądzę. Każdy kolejny wychowanek, który by się świetnie rozwinął, nie mając jednak dobrego kontraktu, odejdzie z klubu. Po tej Waszej pięknej grze zostałyby tylko wspomnienia i filmiki na youtube.
0
I, jak wspomniał gczoo77, zlikwidowałbyś kilka sekcji sportowych?
0
Pyrzo_Barca
Masz rację, znalezienie sponsora to sposób najłatwiejszy i najprostszy. Ale podaj mi inny sposób na zarobienie szybkiej kasy, niezwiązany z "koszulką". Barca czynnie działa na rynku azjatyckim i amerykańskim, ale tutaj dużo więcej nie da się już wycisnąć. Dochody z praw do transmisji telewizyjnych zamiast rosnąć mogą maleć. Składek członkowskich nie chcą podnosić, ale nawet jeśli by to zrobili, to dochód mógłby wynosić nie więcej niż 50% tego co dostaniemy w ciągu roku od Arabów. Mało, za mało.
Tak łatwo jest mówić, że Rosell mógłby znaleźć inne, równie dobre rozwiązanie, to jak się pytam jakie? Postaw(cie) się w sytuacji prezydenta klubu. Gdzie szukałbyś dodatkowych, dużych i pewnych pieniędzy? Ja nie mam pojęcia. A może sprzedałbyś nieruchomości należące do klubu?
0
Podpisanie umowy z Katarem należy traktować jako koniec pewnej ery. Gwoli ścisłości, era czystej koszulki skończyła się wraz z podpisaniem umowy z Unicefem. Nie jest istotne to, że był to Unicef, istotne jest to, że od tamtej pory koszulka nie była już czysta. Niektórzy lamentują tutaj, że tradycja została splamiona, ale ilu z Was, gdy zostanie spytanych jaka jest najważniejsza tradycja FCB, odpowie "czysta koszulka"?. Jeśli mnie postawiono by takie pytanie, odpowiedziałbym, że najważniejszą wartością jest La Masia. Ile razy hasło "Mes que un club" pojawiło się w kontekście "czystej koszulki" a ile razy było kojarzone z La Masia i Unicef? No właśnie, nieustannie, przy każdej możliwej okazji.
Unicef na początku raził w oczy i tak będzie też tym razem. Nie ma rzeczy, do których człowiek by się nie przyzwyczaił. Świat poszedł do przodu i jeśli nie posiada się zdolności przystosowawczych, odpada się z gry. Nie będę roztrząsał tego, że Unicef znajdzie się na plecach, mnie też się to nie podoba.
Jeśli chodzi o samą umowę z Fundacją Katar, nie mam nic przeciwko. Jest to swego rodzaju połączenie, ale dopóki Arabowie trzymają łapy z daleka od naszych piłkarzy, jestem w stanie przyjąć to ze spokojem. Wzięli już od nas Toure, wystarczy. W przypadku Yaya, nie można się gniewać na szejków, bo sam mocno upierał się przy zmianie otoczenia. Niech nie ważą się ruszyć cennych wychowanków. Tylko od zarządu zależy, jak się potoczą losy piłkarzy.
Gdyby natomiast Rosell zdecydował się sprzedać Iniestę, Busquetsa, Xaviego czy np Pedro... Cóż mogę powiedzieć.Wejście na Camp Nou jest tak szczelnie chronione, że można bez problemu wnieść na stadion karabin snajperski. W tym przypadku na pewno nie uważam tego za minus.
0
"Mam nadzieję, że będzie to finał, ponieważ dwa mecze z Barçą, to mogłoby być zbyt wiele dla Bayernu".
Absolutnie genialne:)
0
Podium w kolorach blau-grana. Coś pięknego:)
0
Napiszcie korektę do artykułu bezpośrednio nawiązującą do nagrody. Otóż w tym roku plebiscyt "Złota Piłka" i "Piłkarz roku Fifa" zostały połączone i powstał nowy twór- "Złota Piłka FIFA". Jest to o tyle ważne, że ustalono nowe kryteria głosowania. Jury tworzyć będzie 208 selekcjonerów i kapitanów reprezentacji zrzeszonych w FIFA. Ponadto, swój głos na najlepszego piłkarza świata odda również 208 dziennikarzy, po jednym z każdej z federacji FIFA. W sumie najlepszego piłkarza będą wybierały 624 osoby związane z futbolem.
Nie głosują zatem, jak to było dotychczas, tylko dziennikarze francuskiej gazety. Oznacza to, że nagroda stała się jeszcze bardziej prestiżowa i wartościowa niż była do tej pory.
0
Interesuje mnie szczególnie jedna kwestia. Jaką skuteczność podań miał w tym meczu Mascherano? Czy ktoś ma jakieś dane na ten temat, bądź wnikliwie go obserwował? Ja nie zauważyłem ani jednego niecelnego podania w jego wykonaniu, co nie świadczy rzecz jasna, że się nie mylił. Jeśli jego statystyka w tym elemencie to 100%, to ja czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Z góry dzięki.
0
Geble
Znajdź mi człowieka, który nie będzie chciał mieć więcej, niż ma. Ludzie z natury są pazernymi egoistami. Tego nie zmienisz. Dlaczego np. taki Bill Gates, nie powiedział sobie przed laty: "Dobra, zarobiłem 10 baniek, teraz ma gdzieś robotę, zaczynam się bawić i maksymalnie korzystać z życia. Nie chce już więcej pieniędzy"?
0
Sami prorocy, a myślałem, że w dzisiejszych czasach granicą ludzkiego umysłu jest czytanie ze szklanej kuli, tudzież wróżenie z kart...
0
Dobrze mówi, polać mu. Ludzi pewnych siebie, znających swoją wartość nie interesuje opinia innych. Kogo to obchodzi co oni sobie pomyślą.
0
komputerki17
Interesuje Cię opinia innych? Obchodzi Cię zdanie Mourinho? Prawda jest taka, że ludzie zawsze gadają, gadają bo muszą, bo taka jest natura człowieka. Po co mielibyśmy się przejmować czymś, na co nie mamy wpływu?
0
Fakt, że zabraknie Palopa i Navasa nie powinien mieć dla nas większego znaczenia. Jeśli zagramy na swoim normalnym poziomie, Sevilla nie będzie miała czego szukać. Jeśli natomiast nie zagramy na swoim poziomie, to nawet nieobecność tych dwóch panów nam nie pomoże.
0
W 2007 roku, po roku przepełnionym rozczarowaniami i brakiem zwycięstw, Xavi zapytany na konferencji prasowej o to, dlaczego sezon był tak nieudany odpowiedział: "Myśleliśmy, że możemy wygrywać bez wysiadania z autobusu".
0
X-Ray
Myślę, że to wynika nie tyle z formy jako takiej, tylko z nastawiania mentalnego. Wczoraj wyraźnie im się nie chciało. Dreju ma rację, mogą się zdarzyć takie mecze, po których nasi obudzą się z ręką w nocniku.
0
Pinto posiada wszystko, żeby w tym meczu nie zawieść.
0
Mamy zatem hybrydę o nazwie Złota Piłka FIFA. I dobrze. Do tej pory Złota Piłka była plebiscytem, w którym głosowali tylko dziennikarze francuskiej gazety. Dla mnie osobiście Złota Piłka była mniej prestiżową nagrodą niż Piłkarz Roku FIFA, na którego głosowali trenerzy reprezentacji, więc ludzie siedzący znacznie głębiej w piłce, niż dziennikarze. Synteza podnosi prestiż tej nagrody, w efekcie czego jest ona bardziej wartościowa dla świata piłki nożnej.
0
To, że gazety piszą o zainteresowaniu takich drużyn Fiorentina, Benfica, Mónaco, Spartak i Panathinaikos, to nie znaczy, że w istocie tak jest. Gdyby do listy dorzucili jeszcze 15 innych drużyn z Lechem Poznań to też byś to łyknął? Grunt to zachować zdrowy rozsądek.
0
Genialne foto:)
0
major10
Skoro zostałeś obdarzony przez naturę dużym językiem, to nie pozostaje Ci nic innego, jak nieść radość kobietom:)
0
Ale nas wiozą;/