1

Tak, dlatego też nagroda dla Neuera byłaby "dziwna". Miał mały spadek formy pod koniec sezonu.

1

Lubię Hajto, zawsze pogada o jakichś przygodach z życia obrońcy, tłumaczy, jak powinien grać obrońca i nie udaje eksperta w tym, na czym się nie zna. Nigdy nie "hejtował" piłkarzy, no chyba że Princa, ale słusznie zauważył, że ma najmniej przebiegniętych kilometrów jako defensywny pomocnik. Ja właśnie lubię takie szczególiki i ciekawostki.

1

Wszystko co piszesz to prawda, ale do ostatniego meczu sytuacja była wciąż OTWARTA. Rozumiem, gdyby Atleti wyprzedziło Barcę o 4 pkt przed meczem na Camp nou. To spotkanie z Getafe miałoby wpływ, ale to te ostatnie spotkanie przesądziło o mistrzostwie, gdzie sędzia popełnił błąd. Tak samo Liverpool przegrał mistrzostwo przez ostatni mecz. Dobra, kończmy dyskusję, bezsensowna. Wciąż nie wiem, czemu nie widzisz, że to sędzia zadecydował o tytule, skoro to oczywista oczywistość.

1

Tak samo jest nagroda za nieprzeciętne wyniki strzeleckie Ronaldo, a jednak mają one wpływ na wynik. Gdybym miał oceniać jedynie za grę to bezapelacyjnie Messi - on jest bliski ideałowi piłkarza. Technicznie kosmiczny, precyzyjny, czytający grę jak na Playstation (czasem nawet sam bym nie wpadł na możliwości zagrania piłki patrząc w ekran monitora z DOGODNEJ kamery). Każdy jego ruch na boisku ma sens i daje wartość dodatnią zespołowi.

2

A jednak Barca mogła zdobyć mistrza tym jednym meczem. A Barca nie wygrała, bo miała za mało punktów - właśnie przez ten jeden mecz i jeden błąd sędziego. Rzadko spotykane, a jednak. Barca przed meczem z Atletico zgromadziła wystarczająco punktów, aby zasłużyć na mistrza. Przykre oblicze La Ligi - sędzia decyduje o mistrzostwie. Ale już do tego się przyzwyczailiśmy.

1

Kolodziejczyk raczej komentuje Real, także jeden minus z głowy ;) Ale w TVP jest więcej minusów. Najlepsi komentatorzy to z eurosportu komentujący Bundesligę, np. Hajto. Dziś mecz o 22:00, a więc przygotuj sobie dwie kawy i energy drinka, nie ma szans, żeby ktoś poważny komentował, ja lecę na streamach.

1

Czyli przyznajesz, że sędzia zadecydował kto zdobędzie mistrza. OK, to się rozumiemy. "jak przez swoją niemoc w innych meczach, w których punkty gubiła." Hmm, no trudno, żeby jakaś drużyna miała 100% meczów wygranych w sezonie, to oczywista oczywistość. Ale to mecz z Atletico miał wyłonić mistrza, a Barca strzeliła więcej bramek i zasłużyła na wygraną. Czemu sędzia to zabrał? Nie wiem, Atletico też zasłużyło, to nie ich wina, że sędzia się myli na ich korzyść.

6

Chyba Destro zatrzymałeś się w czasie. Oglądałeś drużynę jedną z najlepszych w historii piłki i nieważne, czy teraz byłby Laporta, czy Bartomeu to i tak spadek MUSIAŁ po prostu nastąpić. Laporta wcale nie był gwarancją sukcesów, mu też to zajęło trochę lat, aż doszedł z Guardiolą na szczyt. Musisz być strasznie naiwny, jeśli uważasz, że to za sprawą Laporty Barca wejdzie na szczyt. A doszedł na szczyt, gdy już naprawdę było niewesoło, zaufał niedoświadczonemu facetowi z DNA Barcy i... pykło. Po prostu. Życie płata figle. Pykło i z bezsensowną stratą pieniędzy na nietrafione transfery i pomimo ciężkich czasów. Teraz klub musi utrzymać się w czołówce i redukować dług. Póki co to wychodzi, ale mogłoby być lepiej. Mnie wcale nie ździwi, jeśli Lucho wygra LM. Oglądam Bayern, Chelsea, Real i moim zdaniem te potęgi mają podobne szanse na wygraną, a wszystko może zależeć od dyspozycji dnia. Nie wiem, czemu ludzie uważają Barcę za słabeusza. Na każdą pozycję mamy po 2 piłkarzy grających na poziomie (oprócz PO), a w drodze perełki, które po prostu ktoś będzie potrafił wykorzystać.

2

O czym pleciesz? Atletico było tak samo regularne jak Real i Barca, do mistrzostwa się doczołgali pod koniec przegrywając mecze, a różnice punktowe były małe. Nie każde spotkanie wygrasz różnicą dwóch bramek, czy tego chcesz, czy nie to czasem sędzia decyduje na niekorzyść, oczywiście nie-fair. Nie muszę być hipokrytą, żeby to stwierdzić. Fakty są takie Barca strzela na 2-1, sędzia uznaje prawidłowego gola i Blaugrana ma mistrza. Tylko ja nie mam tutaj pretensji. nie płaczę, zresztą ten mecz przeszedł spokojnie wśród kibiców Barcy. Tylko dlaczego dla Ciebie tak ciężko jest zaakceptować ten FAKT? Dla mnie właśnie stałeś się błaznem. Piszesz dużo literek, wtrącasz coś o hipokryzji i myślisz, że nie zauważę Twojej niechęci do Barcy. Barca mogła wygrać np. z Getafe, ale nie zrobiła tego i powinna wygrać z Atleti, sami sobie wypracowali sytuację. A to, że sędzia zadecydował o tytule? Nie pierwszy i nie ostatni raz. Drużyna jednak nie była niczemu winna, zasłużyła na zwycięstwo.

0

Tak, Hazard może być nawet lepszy od CRa. No, ale to tylko "może".

3

Coraz gorzej patrzy sie na gre Ronaldo.

3

"Hahaha, Real dał ciała, a Barca była zajebista, ale ten nieszczęsny sędzia... eh, Wy to jednak pecha macie." Zawsze to robicie, podajecie ironię, kiedy fakty są Wam niewygodne. Zakwestionuj to, że to przez sędziego Barca nie zdobyła mistrza i spokojnie będziesz się nadawał na błazna tej strony.

2

Bardzo dobrze, że podałeś ten tekst chociaż w komentarzu. Bardzo fajnie się czytało i poruszyłeś ciekawy temat.

2

Pewne jest, że Barca dziś wygraje!

1

Barca musi przedluzyc kontrakt chociaz o rok. Niech mu dadza co chce.

1

Deulofeu mocno się zmienił.

3

To on w ogóle gra? Wiesz, zespół przegrywa 3-0 to ciężko o jakiś pozytyw, ale przed chwilą Gameiro zszedł z lewego skrzydła i strzelił bramkę.

1

Sevilla to najlepsza drużyna w Primera, gdzie mogą rozwijać się młode talenty Barcy.

0

Ładnie Deulofeu wrzucił, powinien być gol.

1

A tez sie chyba skusze, chociaz nudy sie zapowiadaja.

1

Troche ogladalem Deportivo i Cuenca dlugo tam miejsca nie zagrzeje, pojdzie do lepszego zespolu. Technika i szybkosc reakcji na wysokim poziomie.

2

Dla mnie najlepszy byl Neymar.

0

Najlepszy skrzydlowy Barcy za Martino.

1

Może lubi pokazywać się oficjalnie w garniaku itd. ? Ja np. lubię garnitury, ale codziennie w nich nie chodzę.

1

A jednak, Pique ogarnął w pojedynkę grę w powietrzu na przestrzeni całego pola karnego. :)

2

Samo sedno Don, każde zdanie! Gdzie są Ci hejterzy, którzy nie cieszą się z nami po głupich wygranych z Elche 5-0, a czekają tylko na małe potknięcie typu 0:0, czy 0:1? I po takich przegranych mamy dosłownie "wysyp" malkontentów. Człowiek patrzy z boku na te forum i myśli - szambo. Dlaczego tylko wtedy są w stanie coś napisać? Czy to aż takie straszne pochwalić: "Piękna gra Barcy, rozpykali Sevillę jak orlikowców". No, to tak niewiele, ale jednak mówi o człowieku. Nie ma co marudzić, Barca gra piękny futbol (choć często utrudnia to antyfutbol przeciwników) i tyle w temacie. Barca gdy nie trafia na autobus gra najpiękniejszy futbol na świecie. Taka prawda.

1

Od razu podawaj źródło do statystyk. Już wielu widziałem tutaj miszczów, którzy podawali informację z bajkolandii i budowali na tym argumenty.

4

Ja tam uważam, że każdy powinien ubierać się tak jak lubi.

0

Sprawa jest prosta - Leo Messi lub Neuer.

2

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?