Wychowanek
Dołączył/a: grudzień 2021
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@pax post zaczynajacy ten wątek i hasło które rzuciłeś "radykalne grupy antyszczepionkowe" a następnie wrzucasz cytaty
"Doszło już do co najmniej kilkunastu pobić ze względu na zwrócenie uwagi o brak maseczki. Wyzwiska i groźby wobec osób domagających się założenia maseczki od osób uchylających się od tego obowiązku stają się zjawiskiem powszechnym"
Jeszcze raz napisze że taki przypadki to nie są zadni "radykalni antyczepionkowcy". Warto też byłoby zbadać każdy ten przypadek oddzielnie bo na pewno wiele z tych przypadków to nie grzeczne zwrócenie uwagi żeby ktoś założył maseczkę a raczej radykalny rozkaz przepełniony pogardą i gniwem w stylu gestapowca albo zomo.
0
@pax że ktoś nie miał maski i pobił kogoś kto zwrócił mu uwagę to nie oznacza że taki człowiek jest przeciwko szczepieniom. Ze jest "antyszczepionkowcem" Zwyczajnie się bardzo zdenerwował że ktoś mu coś każe zrobić na co nie ma ochoty.
Więcej jest pobić z powodu że ktoś się zdenerwuje bo został szturchniety w tramwaju przez kogoś innego barkiem niż te kilka przypadków o których piszesz.
Takich ludzi nikt nie wrzuca do wora "radykałów" i nie tworzy absurdalnych teorii że cechuje ich ten sam gniew spowodowany tym że ktoś ich niechcący szturchnął i że to wielki problem.
3
@pax piszesz o kilku skrajnych przypadkach.
nazywasz kogoś kto nie założył maski i pobił kogoś kto zwrócił mu uwagę "antyszczepionkowcem".
Stąd taki wniosek że ktoś kto nie jest za przymusem szczepien lub nie chce z własnej woli się szczepić również jest w taki sposób określany. Powoli, powoli wandali których nazywasz terrorystami inni zaczną utożsamiać z zwykłymi ludźmi którzy po prostu nie chcą się szczepić.
Właśnie przez to w jaki sposób generujesz swój przekaz.
4
@pax zaczyna się od wyciągania skrajnych przypadków i wrzucanie do wora o nazwie terroryzm a z czasem każdego kto będzie mówił że nikt nikogo nie powinien do szczepien zmuszać wyznawcy takich poglądów będą utożsamiać z tymi terrorystami.
Ty to jeszcze rozumiesz ale przekazujesz informacje w taki sposób ze inni niekoniecznie rozumieją i się nakręcają na każdego kto nie jest za przymusem szczepien.
I trzeba zaznaczyć że każdy kraj który wprowadza przymus szczepien wpisuje się idealnie w pojęcie totalitaryzmu. Trzeba to podkreślać i mówić jasno.
11
Pierwszy wielki transfer Guardioli.
W 2008 roku najdroższy prawy obronca. Wtedy to nie było takie oczywiste wydać tyle na prawego obrońcę a transfer okazał się strzałem w dziesiątkę. Wniósł wielkie umiejętności do Barcy i charakter. Stworzył legendarna współpracę z Messim na prawej stronie.
Tak było a teraz pisze nowa historie w klubie
1
@Michu94 @pawelAI@Pawlak1992 jeśli to prawda to Xavi już daje sygnał byłemu kumplowi z boiska ze nie będzie lekko
0
@masq moze chce żeby jego dziecko miało takie dzieciństwo jak on z jego bliskim którzy mają czas się nim opiekować. Tylko pieniędzy mają więcej.
Zamiast ciągle siedzieć z jakąś niańka w Paryżu bo sam Neymar ciągle gdzieś lata na mecze albo do sponsorów a nie tylko balanguje. Jego sprawa
0
@Encore wszystkiego najlepszego.
Najowocniejsza era dla Barcy to era Guardioli na ławce trenerskiej.
0
@JimMorrisonFCB wtedy zobaczymy jak będzie wyglądał w innym klubie jeśli będzie zdrowy a nie ponownie na l4
0
@Pawlak1992 póki co jest w zasadzie zmuszony grać tymi zawodnikami ale zobaczymy jak to będzie z czasem
0
@Criss18Barca temat na dłuższą dyskusje a na końcu wszyscy się zgodzimy ze Leo chciał odejść i odszedł bo wiedział że zaraz Koeman poleci po nim przyjdzie Xavi i skończy się dzień dziecka :D
0
Ciekawe czy Messi teraz od razu odnalazłby się w tej nowej Barcelonie pod wodzą Xaviego czy potrzebowałby z 2 treningów
0
@masq spójrz na to z innej strony. Być może Neymar woli żeby jego dziecko wychowywało się wśród jego bliskiej rodziny zdala od życia gwiazdy jaka jest Neymar. Możesz to oceniać jak chcesz ale niekoniecznie chodzi tylko o to zeby sobie spokojnie balangowac.
0
@JimMorrisonFCB nie zasady turnieju. Tu mowa o zasadach ustalonych przez państwo a organizatorzy turnieju muszą się stosować.
Australia w kwestii szczepien zajeżdża skrajnym totalitaryzmem.
Nie zaszczepiony tenisista nikomu nie zagraża. Nie został dopuszczony do rozgrywek dla przykładu. Państwo każe i każdy musi się zastosować.
Zaden Australijczyk nie byłby zagrozony przez to że Nowak gra w turnieju bo szczepionka nie chroni przed roznoszeniem wirusa.
Mówimy o młodym człowieku którego choroba nie zabija i w normalnym państwie nikt mu nie narzuca że musi się zaszczepić
3
Javier... Ty stary draniu.
0
@DJ6 lub sprzedany nawet
0
@jacobFCB beka :D
0
@Greenalley Busquets zawsze był wolny ale jakos asekurował te boki. Albo robił wyżej pressing i kto inny czyścił z tyłu. Mascherano był w tym świetny. To nie jest problem jednego Busqetsa a wszystkich że nie wygląda ta askuracja pressing i czyszczenie jak rywal przejdzie płynnie.
5
Akurat bok obrony to taka pozycja i obszar boiska ze jak cała drużyna gra słabo to kto by nie grał na tych pozycjach zawsze będzie miał problem. Od bocznych obrońców oczekuje się w Barcelonie ze w ataku będą skrzydłowymi a do tego mają być świetni w defensywie i zatrzymywać kontrataki.
Guardiola grał sobie Alvesem ultraofensywnym i Abidelem który przeważnie zostawał z tyłu.
Ostatnio obejrzałem mecz Barcy z Sevilla 3:2 z 2013 lub 14 roku. Na lewej stronie grał Adriano. Pod koniec meczu sytuacja gdzie Alves w polu karnym rywala. Tracimy piłkę idzie kontratak Pique za połowie przeciwnika robi pressing z prawej strony niejako zastępując Alvesa na pozycjimSevilla i tak się przedziera ale z tyłu jest Mascherano na prawym stoprze w miejscu Pique a Adriano jako drugi stoper w miejscu Mascherano. Płynnie i ładnie to wszystko wyglądało mimo że na ławce siedział Tata Martino
0
Jeśli nie wyróżnia się w Turcji to nie ma powodu żeby go w lato włączyć do pierwszej drużyny.
2
@wpwelement podbijam Wojtka Kowalczyka bo to fan Barcy albo Pezeta. Chyba też z tego co wiadomo.
Z mniej oczywistych to chętnie bym posłuchl jakiegoś byłego piłkarza Barcy z czasów Rijkarda albo Guardioli. Nie mówię o piłkarzach pierwszoplanowych. Jeśli mielibyście możliwość z kimś takim porozmaiwac o kulisach tego co się działo w klubie, szatni i jakies ciekawe historie z codziennego treneowania i życia z Xavim Messim Ronaldinho itd to z chęcią bym posłuchał.
@IronSanHybrid tez dobry pomysł zarzucił
0
Na pewno jest to napastnik który robi wielka różnice. Każda drużyna przeciw której byśmy grali musiałaby więcej uwagiii zwrócić na defensywę. To dla Barcy i stylu w jaki lubimy grać ważne
2
@Coutinho007 do takich podań to też koledzy muszą się dobrze pokazywać i poruszać po boisku. Dużo pracy przed Xavi żeby to wszystko grało jak należy
0
@ef zależy. Pamiętaj że piłkarz nie ma czasu sam się zajmować pomnażaniem pieniędzy. Treningi, mecze, wyjazdy i inne obowiązki
2
@ViscaelBarca2007 no tak ale reklamuje ją właśnie dzięki temu ze był świetnym piłkarzem. Stracił fortunę która zrobił na graniu w piłkę ale teraz i tak ma wiele możliwości sobie zarobić w taki czy inny sposób dzięki temu ze jest znany
1
@ViscaelBarca2007 wtedy też mają opcje przeważnie. Idą na trenerów, komentatorów itp. Inni zajmują się czymś niezwiazanym z piłką czy nawet sportem lub inwestują w jakiś biznes jeszcze będąc aktywnymi piłkarzami.
0
To samo dotyczy wszystkich transferów. Ktoś może być dobry a po transferze traci zapał i ambicje żeby walczyć w każdym meczu i na każdym treningu. Ważne że pieniądze lecą na konto.
Nie tak łatwo stworzyć odpowiednie warunki żeby piłkarze że się rozwijali i ciągle mieli głód zwycięstw a nie tylko pieniędzy.
Niejeden duży klub mial z tym problemy w ostatnich latach.
11
@formentera2017 to nie takie proste gdy obracasz się wśród innych milionerów to poziomem życia probojesz się do nich dopasować. Nie oszczędzasz jak zwykły człowiek i nie żyjesz jak zwykły człowiek. Moim zdaniem
1
@Janiama jeśli miałbym go do kogoś porównać z byłych piłkarzy Barcy kogo mi przypomina to Marquez. Marquez też grywał jako defensywny pomocnik
O ile będzie w formie
0
Eric Garcia to materiał na top obrońcę czy bardziej na drugiego Lengleta? @Rewolucja123