19

Nawet Bayernowi ten Negreira pomaga xD

2

Ile razy słyszeliście na TVP sport 40-letni Neuer? :D

0

Jak dla mnie zawsze w takich sytuacjach jest faul, nieważne czy ktoś pierwszy zagrał piłkę czy nie. Ale o tym czy to jest żółta, czerwona karta, czy brak kartki powinna decydować poziom agresji, celowość zagrania i impet, a nie skutek. Jak będziemy tylko skutki oceniać to zaraz będziemy się czepiać zawodników, ze wogole walczą o piłkę, albo będziemy dawać kartki zależnie od tego czy faulowany zawodnik potrzebował interwencji medyków, czy musiał opuścić boisko. A jak wstał od razu, to bez kartki

1

Wszyscy fachowcy biorą tylko pod uwagę jedną rzecz. Stempel na postawną nogę to czerwona kartka. Nie biorą pod uwagę impetu, kto pierwszy zagrał piłkę, agresje, celowość zagrania, walka o piłkę, czy Martin mógł uniknąć tego stempla. Było to zwykle zagranie piłki wewnętrzna częścią stopy, bez wślizgu, jak Fermin w meczu z Sevillą. Nie było to tez jakieś wybicie piłki z dużym zamachem z całej siły jak to miało miejsce w przypadku starcia De Jonga z Valverde, po którym De Jong długo leczył kontuzje

1

Wróciły gwiazdki do składu, a na ławkę poszedł pracuś Pitarch, od razu przegrana po serii dobrych występów. Rzeczywiście wina Arbeloi :D

1

Prawie cały mecz bez dwóch ,,hamulcowych” czyli De Jonga i Lewego. La Rambla pewnie zachwycona świetną grą Barcelony xD

0

Czemu my nie interesujemy się takimi graczami zanim opuszczą Albacete i inne słabsze kluby za grosze, tylko dopiero jak się wypromują w lepszej lidze i kosztują dziesiątki milionów euro. Eyong dopiero jak się pokazał w Levante, Pubilla można było ściągnąć zanim to zrobiło Athletico a teraz ten gość

4

Balde grał najlepiej wtedy, gdy rywalizował z Jordi Albą na lewej obronie. Albo potrzebuje realnej rywalizacji albo potrzebuje mentora, który mu pomoże. Albo jedno i drugie…

4

Czy decyzja była wymuszona czy nie, wyszła klubowi na dobre. Co z tego, ze Messi ciągnął grę i zdobywał indywidualne trofea, skoro drużyna była coraz słabsza i notowała coraz gorsze wyniki. Podobnie maja teraz drużyny z Mbappe. Niby gość strzela mnóstwo bramek, ciągnie drużynę, tylko drużyna nie wygrywa trofeów (nie liczę mistrzostw Francji, bo brak tam realnej konkurencji)

0

@waletpl pewnie standardowe oficjalne przeprosiny przed posiedzeniem ligowej komisji dyscyplinarnej

4

Nie czepiajcie się go, biedak ma depresje. Widział ktoś, żeby Araujo przyznał się i przeprosił do jakiegoś złego zagrania/zachowania kiedykolwiek?

2

@Masp pełna zgoda. Dodam do tego, że nawet za czasów Messiego, Iniesty, gdy piłka była mniej siłowa to mieliśmy problemy z autobusami. Wielokrotnie odpadliśmy w LM z Athletico czy Chelsea, które umiejętnie się broniły przed tiki taką

1

Jak tylko będzie można obstawić lewą obronę bez rozbijania duetu Cubarsi-Martin, to zdecydowanie Cancelo powinien tam zagrać. Tylko on w ostatnich tygodniach dawał sygnały, ze zagra na dobrym poziomie na skrzydle. A co do niektórych komentarzy, że Rashford powinien pokazać na co go stać, to sorry, nie ten etap sezonu. Teraz nie ma miejsca na dawanie szans na wykazanie się

9

Powtórka z Meczu z Newcastle

0

Rynek napastników nie jest zbyt ciekawy, wg mnie jedynym pewniakiem, który przychodzi na pozycje nr 9 i daje jakość to Kane. W innym wypadku lepiej poszukać kogoś młodego, nieoczywistego. Może rynek skandynawski? W ostatnich latach wypuścili wielu dobrych napastników. Nie pakowałbym się w kosztowne i niepewne transfery typu Vlahovic czy Marmoush. Lepiej już z tym Ferranem zostac

11

Ja bym widział Grimaldo na lewej obronie, a Cancelo jako zmiennik Yamala i Raphini na skrzydłach zamiast Rashforda. Tańszy, a lepszy od Anglika

2

Nie wiem co się dzieje z Ferranem, już nawet nie chodzi o skuteczność. Musi być w strasznie złej formie fizycznej, skoro oprócz wczorajszego meczu to nawet za bardzo minut od Flicka nie dostaje. Mam nadzieje, że zdąży się odbudować przed decydującą fazą sezonu. A co do ocen, to ciężko się do czegoś przyczepić

0

W takim meczu wynik jest ważniejszy od gry. Godzina 14 to nie jest pora do grania dla topowych drużyn, które plan dnia maja przygotowany do grania wieczorowymi porami. Do tego rywal waleczny, grający z dużą intensywnością. No ale azjatycki kibic jest ważniejszy od europejskiego kibica, drużyn i zawodników

1

Ciekawe gdzie się podział podobny artykuł po meczu z Newcastle. Raphinia i Ferran wcale lepiej nie ocenieni, ale próżno szukać ich nazwisk w tytule artykułu

2

Ja to już bym wolał na skrzydło chyba nawet Cancelo, ciekawe czy jest jakaś szansa sprowadzenia go na stałe. A do rywalizacji z Balde ściągnąć Grimaldo. Cancelo jest świetny w ofensywie, ale kiepski w obronie, wiec czemu z niego skrzydłowego nie zrobić. Może grać i z lewej i z prawej strony

0

@Soetie skoro najwiecej bramek strzela, więcej od City to chyba nie są defensywni. Tacy ograni w top5 i co strzelą 10 bramek w sezonie kosztują 50-100mln euro…

0

Pozostanie Roberta to bardzo sensowna opcja. Strzelamy dużo bramek i ze skutecznością nie mamy większych problemów, za to mamy problemy w obronie. Nie mówiąc o tym, ze rynek nie oferuje za bardzo żadnych sensownych napastników za rozsądne pieniądze. Trzeba tez pamiętać, ze Cancelo i Rashford są tylko na wypożyczeniu, wiec trzeba kasę na ich wykup albo sprowadzenie kogoś innego na te pozycje

1

@Soetie Gyokeres poszedł do ofensywnego Arsenalu i strzelił tyle samo goli w tym sezonie co Lewy przy dużo większej liczbie minut. Myślenie, że przyjdzie przeciętny napastnik i będzie wykręcał lepsze liczby w Barcelonie to bardzo życzeniowe myślenie.

6

Newcastle chyba się wypompowało z sił tydzień temu i w weekend z Chelsea, natomiast gracze Barcy wyglądali bardzo dobrze. Ciekawe czy to był jakiś plan Flicka, żeby na wyjeździe zagrać trochę oszczędniej wiedząc, że przeciwnik ma trudny terminarz. Bardzo podobał się mi Bernal, tydzień temu myślałem, ze na średniaków z ligi jest wystarczająco dobry, ale na silne zespoły to jeszcze za wcześnie. A tu bardzo szybko się ogarnął i nie odstawał od silniejszych zawodników Newcastle

0

@Terroriser Lewy ma już przypietą łatkę i jak raz czy dwa razy niedokładnie przyjmie piłkę i jak bramki nie zdobędzie to ci co myślą, że są fajni to go wyzywają. Zreszta z Lamine jest podobnie, raz czy drugi raz zagra egoistycznie to już tez są narzekania, nieważne, ze napędza cała grę ofensywną

0

@addept Flick od początku stawiał na Martina, więc talent jakiś miał, tylko może głowa jeszcze nie dojeżdżała

1

Kwintesencja mądrości komentarzy ma tej stornie. Zespół strzela 3 bramki do przerwy i fachowcy chcą zmienić dwóch napastników xD

0

Tak czytam te komentarze, nie wiem co Flick postanowi, ale uważam, że w ataku musi zagrać Lewy lub Ferran. Po pierwsze testowanie słabego Rashforda na 9 w takim meczu to kompletnie nie trafiony pomysł. Po drugie, grać jak PSG bez 9 tez nie możemy bo PSG ma 4 skrzydłowych na wysokim poziomie plus najlepsi na świecie boczni obrońcy którzy rozumieją i mogą tak grać jak ich Enrique ustawi. My mamy tylko dwóch skrzydłowych na wysokim poziomie. Poza tym, PSG ma na ławce napastnika na wypadek gdyby okazało się, że skrzydłowi nie dają rady. Po trzecie, wystawiając od pierwszej minuty czterech pomocników pozbawiamy się jakiejkolwiek jakiściowej zmiany w środku pola na drugą połowe, albo nawet dogrywkę, co przy silnych i wybieganych pomocnikach rywala to samobójstwo. Podsumowując, grając z typową 9 mamy możliwość wprowadzenia w drugiej połowie Lewego/Ferrana, Olmo/Fermina lub Rashforda, wiec każdej pozycji mamy spoko zmianę

1

@DJ6 ja bym zagrał z Olmo na fałszywej 9, a w razie problemów z przebiciem się przez obronę rywala wpuścił Lewego w drugiej połowie. Jednak to rozwiązanie ma zasadniczy minus, bo wtedy nie mamy żadnego jakościowego zmiennika w środku pola na drugą połowe, jeśli Fermin i Olmo będą razem grać od początku

0

Mnie trochę dziwi taka ilość głosujących, która Rashforda chce wystawić na pozycji nr 9. Na palcach jednej ręki można policzyć dobre występy Rashforda na jego nominalnej pozycji, a ludzie liczą, że na 9 zagra lepiej od Lewego czy Ferrana

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?