1

@Kapitan9 potrzebujemy, ale nas nie stać na nikogo lepszego niż Ferran i Lewy. A inne pozycje też potrzebują wzmocnień

0

Już nawet prezes bajerant mówi, że nie będzie nowej 9, a większość forum nadal chce w lecie kupować nową 9, zapominając o problemach z rejestracjami dużo tańszych zawodników niż potencjalny klasowy napastnik

0

Mi się wydaje, że to bardziej gra medialna pod negocjacje nowego kontraktu w Interze

0

@Metalowy14 Ferran może miał ze dwa mecze co marnował setki, w ostatnich meczach również prawie piłki nie dotyka, a Lewy odkąd jest Flick nie ,,macha łapami”. Ale żyjmy dalej utartymi opiniami o zawodnikach, że Ferran więcej biega i marnuje setki, ze Lewy nie biega i macha łapami. Yamal jest najmniejszym problemem bo rzeczywiście najlepiej asystuje, ale Raphinia, Fermin, Olmo częściej szukają strzału z nieprzygotowanej pozycji. Pedri dużo w tym sezonie nie gra, a boczni obrońcy są w tym sezonie mega słabi. Stąd mniej sytuacji dla napastników w porównaniu z zeszłym sezonem

8

Amigos się odezwali

0

@MaFCB Realowi na razie jeden wyszedł. A PSG grało bez 9, ale w razie potrzeby mieli na rezerwie Ramosa, który wchodził często. W obecnym futbolu klasyczna 9 musi być w składzie, przynajmniej na rezerwie, żeby gdy mecz się nie układa dawać opcje na inne granie. Nawet w czasach Messiego często był problem z przeciwnikami, którzy dobrze byli zorganizowani w obronie bez klasycznej 9

3

Jakie to proste wszystko. Wystarczy lepsza 9 i potrójna korona sama się wygra xD
A tak już na poważnie, ile jest na rynku dostępnych lepszych 9 od Lewego czy Ferrana. Do tego jeszcze w naszym zasięgu finansowym. To już niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie. A co do meczu z Newcastle to problemem było to, że zostaliśmy zdominowani w środku pola, ale o tym hiszpańscy dziennikarze nie napiszą, bo trzeba by było rodaków skrytykować

11

Dobrze, że City ma prawdziwego napastnika a nie Szprotkę i Drewniaka to pokaże jak grać w lidze mistrzów xD

1

Wszyscy ubolewają nad tym jak słabe 9 mamy, ze są niewidoczni, ze trzeba kogoś nowego kupić. Nikt nie pomyśli, że powody gorszych występów Lewego i Ferrana mogą być gdzie indziej. Taki przypadek, ze nieważne kto gra na 9 to wyglada słabo

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@BarcaFan2001 nie ma co kupować obrońcy tylko napastnika, zgodnie z zasadą, że drużynę buduje się od obrony xD

5

@MarshallLAW nie chodzi o waleczność, bo jak już wspomniałem tym i tak nie możemy rywalizować, tylko o utrzymanie się przy piłce, a w tym De Jong to klasa światowa

15

Co do intensywności, u nas grają nastolatkowie plus Lewy, a w drużynie przeciwnika grają dwumetrowe chłopy w sile wieku. Nie jesteśmy w stanie intensywnością dorównać takiemu rywalowi. Musimy tak jak w pierwszym meczu poklepać piłkę i zmusić przeciwnika do biegania. Jednak sam Pedri tego nie ogarnie. Bardzo brakowało w tym meczu wsparcia Frankiego. Do tego zabrakło również Erica, który tez dobrze rozgrywa oraz Raphinia kompletnie bez formy. W efekcie obrona jako tako się trzymała, na skrzydłach był osamotniony Yamal, w środku osamotniony Pedri, a w ataku osamotniony Lewy, który, jak zauważył autor szarpał się rywalami. Zmianami tez nie mamy jak się ratować, bo jakość z ławki dać mógł tylko Olmo (no i dał)

3

@Limaker dokładnie. Bardzo mało osób zauważa jak bardzo brakuje Holendra w takich meczach gdzie trzeba przeciwnika zmusić do biegania za piłką

1

@Greenalley bo w Barcy grają nastolatkowie, a tam dwumetrowe chłopy w sile wieku. Fizycznie nie mamy szans z takim przeciwnikiem. Pozostaje zmusić go do biegania za piłką, ale sam Pedri bez De Jonga, bez Garcii tego nie ogarnie

1

@Lukaslbn Lewy tez jest po kontuzji, może dlatego

2

Niezasłużony punkt, ale chociaż raz Barca zapunktowała niezasłużenie. Zazwyczaj jest na odwrót. Trzeba szanować ten remis, zwłaszcza z takimi brakami w i tak słabej obronie. Po zejściu Pedriego i Lewego, Newcastle zaatakowało mocniej. Ten mecz pokazał jak brakuje Frenkiego dla kontroli meczu

0

@JiXSaw A wg algorytmów najlepsza ocena xD

0

Lewy i Pedri po kontuzjach, a jest jeszcze drugi mecz, nie ma co ich wypruwać i ryzykować kolejną kontuzją

1

Doczekaliśmy się czasów, że naszym najpewniejszym obrońcą jest Martin :D

2

Na tle takiego dzbana widać najlepiej jaką Flick ma klasę. Flick to jest najlepsze co mogło się dla Barcy wydarzyć w ostatnich latach, zarówno pod kątem sportowym, jak i wychowawczym dla młodych zawodników

1

Teraz doskonale widać komu zależy na dobru klubu, a kto chce uzyskać kapitał polityczny. Zaraz kluczowy mecz w lidze mistrzów, a zarówno ,,otoczenie Messiego”, jak i Xavi, jak i Kandydat na prezesa sieją zamęt wokół drużyny. Moment na dowalenie Ferranowi tez idealny, bo przecież ma dołek formy…

2

Idealny moment na wywiad, zaraz przed ćwierćfinałem ligi mistrzów. No ale polityka i wybory ważniejsze od wyniku…

1

@slaek7784 Lewy, gdy grał dużo lepiej od aktualnego Ferrana to dostawał od hiszpańskich mediów 0/10…

5

Przecież każdy rozsądnie myślący wie, że finanse nie pozwolą na kupno i kontrakt nowej 9 w najbliższym oknie, przynajmniej nie gorszej od Ferrana. Przypominam, że ostatnio trzeba było rozwiązać kontrakt z Inigo, żeby zarejestrować bramkarza za 25mln i wypożyczonego Rashforda. Dwa lata temu trzeba bylo rozwiązać kontrakt z Gundoganem, żeby zarejestrować kupionego w ratach i bonusach Olmo (co i tak ledwo się udało). Trzeba było wyrejestrować dłużej kontuzjowanych Christensena i Ter Stegena. Teraz może będzie ciut lepiej w finansach po powrocie na Camp Nou, ale to jeszcze za szybko. A koszt dobrego napastnika to ok 100mln plus kontrakt. A nawet nie wiadomo czy taki ktoś będzie lepszy od Ferrana. Isak i Gyokeres są świetnymi tego przykładami

3

@elcaminodelsol te szukanie przestrzeni Ferrana to już legenda. Akurat od szukania przestrzeni mamy kilku innych zawodników w składzie, natomiast brakuje siły, gry tylem do bramki i gry głowa w polu karnym przeciwnika. Dlatego zazwyczaj drużyna lepiej wyglada jak na boisku jest Lewy, nawet jak jest niewidoczny

1

@Marusek to już nawet nie chodzi o pogodzenie stylów. Przypominam, że najlepszą piłkę w ubiegłym sezonie graliśmy jak Lewy strzelał hurtowo bramki. Lewy ma już swoje lata i nie jest w stanie zagrać cały sezon na wysokim poziomie, wiec Flick musiał mocniej na Ferrana postawić. Również z tego powodu, że oni tam w klubie najlepiej wiedzą, czy będą w stanie przed kolejnym sezonem ściągnąć kogoś lepszego od Ferrana, więc Flick już teraz próbuje taktykę pod Torresa zmieniać.

2

@barcamantm No właśnie na rynku jest bardzo mało klasowych 9. A jak już ktoś tylko trochę się wybije to idzie do PL za 100mln. Zostaje wyskautować kogoś nieoczywistego, młodego, bez nazwiska. Ale taka osoba już tu powinna być, żeby miała czas na rozwój dopóki jeszcze Lewy jest w klubie

5

@Ciuus jesteś właśnie doskonałym przykładem osób, które jeżdżą po Lewym, dlatego, ze jest Polakiem

6

Ferran przede wszystkim nie ma kondycji na granie jako podstawowa 9. W zeszłym sezonie wyglądał bardzo dobrze jako zmiennik Lewego, bo całe swoje siły mógł włożyć na 30 minut grania. Początek sezonu trochę zamydlił obraz sytuacji, kiedy Ferran miał jeszcze więcej sił. Pozycja nr 9 jest bardzo wymagająca fizycznie. Trzeba toczyć mnóstwo siłowych pojedynków z większymi i cięższymi obrońcami, trzeba brać udział w pressingu. To nie jest stanie i dobijanie do pustaka jak się niektórym wydaje. Z Torresa z braku laku na siłę robi się 9, a on bardziej nadaje do klasycznych ustawień z dwójką napastników

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?