Zaglloba
Dołączył/a: październik 2025
1 obserwujący
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@kanver_ Raphini, Pedriego i Yamala tez nie było, wiec z pewnością to sprzyja xD i nie wolno zapominać, ze nie ma Inigo, wiec to tez sprzyja
0
@Puziol w końcu piłkarz listopada La Ligi xD
0
@Murazor wg mnie do Ferrana już przylgnęła łatka dobrego rezerwowego i marnującego sytuacje. Podobnie z Lewym, wszyscy tylko mu wiek wypominają, zapominając, ze szybkość nigdy nie była jego mocną stroną. A statystyki z tego sezonu pokazują, ze obaj pomimo dzielenia ze sobą minut, problemow z kontuzjami i gorszej formie całego zespołu dają radę
2
@LukaszFan trzeba stawiać na tego, który w danym meczu z danym przeciwnikiem więcej da drużynie. A rywalizacja dobrze robi obydwu
5
Czyli Ferran jest drugi, a Lewy czwarty w tej klasyfikacji. Ale ludzie chcą kupować topowego napastnika zamiast skupić się na obronie. Lepiej zmieniać formacje, która działa, a odpuścić formacje która nie działa
6
Co roku zwalniamy z kontraktu czołowego piłkarza, żeby móc zarejestrować Garcie za 25mln lub Olmo, a większość forum dalej myśli, ze ściągniemy lepszego napastnika niż Ferran i Lewy
1
@Johnnie_Walker w top 5 ligach tylko Kane, Mbappe i Halland mają więcej bramek od Ferrana, wiec ja bym mu nie umniejszał, ze nie jest topowym napastnikiem. Do tego pauzował z powodu kontuzji kilka kolejek i dzieli minuty z Lewym, a sam Lewy wyraźnie z nim nie przegrywa rywalizacji, o ile wogole przegrywa
4
Fajne liczenie miesięcy. Trzy miesiące wakacji, dwumecz z Interem był kontuzjowany, w tym sezonie trzy razy wyszedł w pierwszym składzie, ale ani razu nie zagrał 90 minut. Wiadomo, że powinien coś strzelić w tym czasie, ale wyliczanie miesięcy to gruba przesada.
15
Pozytywny gość, mam nadzieje, ze na dłużej zakotwiczy w Barcelonie
8
@gilbert3 w Serie A najlepszy strzelec ma strzelone 7 bramek w tym sezonie. Ludzie tutaj myślą, ze nie będzie Lewego to będzie ktoś na poziomie Kane czy Mbappe. Ciągła tylko napinka kto gorszy, Lewy czy Ferran, zamiast się cieszyć, ze mamy dwóch równorzędnych napastników, regularnie strzelających bramki. Każdy z nich ma inny styl i daje trenerowi inne opcje na dany mecz
5
@Gacu95 w polu karnym nie musi być niesamowicie szybki, żeby dobiec do prostopadłego podania czy dośrodkowania, ale trzeba zagrać w tempo, a nie holować piłkę i dryblować, a zagrywać, wtedy jak już nie wiadomo co z piłka zrobic i obrona jest ustawiona
4
Akurat z ofensywnej trójki Lewy wczoraj najlepiej wywiązywał się ze swoich zadań. Wygrywał wiele siłowych pojedynków z obrońcami, często wybiegał na pozycje do prostopadłego podania, w pressingu również pracował. Hiszpańskie media wyraźnie faworyzują swojego rodaka, zwłaszcza, ze to jedyny sensowny napastnik do gry w reprezentacji Hiszpani
2
Już wiosną, gdy zastępował kontuzjowanego Balde radził sobie całkiem dobrze, jesienią tego sezonu również. Obraz jego gry psuła opinia nieudacznika po pierwszych miesiącach w klubie oraz to, ze musiał sobie radzić z takimi harpaganami jak Dumfries czy Hakimi. Tylko który boczny obrońca nie ma problemu z takimi przeciwnikami… a Martin w większości pojedynków i tak wychodził zwycięsko
0
Za miesiąc Lewandowski może negocjować z innymi klubami. Żeby czasem się nie okazało ze to Lewy zdecyduje czy zostaje czy nie, a nie Deco
1
@Terroriser to się okaże czy wszystko się sprowadza do pieniędzy czy nie. Istota ludzka ludzka gdy jest chora to w pierwszej kolejności eliminuje czynniki chorobotwórcze. W Barcelonie zawsze będzie duża presja i krytyka
2
@Terroriser a co Pan Araujo planuje zrobić, żeby poradzić sobie z problemami psychicznymi? Czy jest gotów zmienić klub na taki gdzie jest mniejsza presja i zgodzić się na znacznie mniejsze wynagrodzenie? Bo takiego kontraktu jaki ma w Barcelonie nie zaoferuje mu nikt
1
Nico został w przeciętnym klubie, więc sam popada w przeciętność
1
@Cule1797 raptem pare minut wcześniej, wiec można powiedzieć, ze zeszli w podobnym momencie. Chaos musiał powstać, skoro z 5 ofensywnych, kluczowych graczy na boisku został tylko Yamal. Pytanie czy Lewy musiał być zmieniany, skoro wiadomo było, ze Raphinia i Pedri po kontuzjach nie są gotowi na 90 minut, a Olmo złapał kontuzje
2
@MagdJanko wczoraj całkowicie gra siadła jak zeszli Raphinia i Lewy. Wszyscy zauważają, ze po zejściu Raphini graliśmy gorzej, ale nikt nie chce zauważyć, ze wtedy tez Lewy zszedł. Za to wszyscy zauważają przestrzelony karny, ale nikt nie pamięta jak Raphinia zmarnował setkę po podaniu Yamala. Takie podwójne standardy tu mamy.
15
Zamiast się cieszyć, że jeden nasz napastnik pomimo fatalnie przestrzelonego karnego rozgrywa dobry i intensywny mecz, a drugi napastnik wchodzi i strzela bramkę, to wszyscy będą się kłócić o to, który z nich jest gorszy
0
Ofensywa dobrze funkcjonuje, bałbym się robić tam zmian dopóki tylko wszyscy trzej mają siły. A nie ma co oszczędzać Lewego, bo ten mecz jest teraz najważniejszy
0
Już miałem napisać, jak mi Martin imponuje na tle mocnego przeciwnika i w tym momencie ściął Simeone
0
Zgodnie z konsekwentnie prowadzoną polityką klubu, mającą na celu pozbywanie się za darmo jednego z doświadczonych liderów zespołu (Gundogan i Inigo), Lewy po sezonie odejdzie. Za to może się uda zarejestrować jakiegoś światowej klasy piłkarza kupionego za 20mln euro w 20 ratach i z 10 bonusami, lub zaoferują nowy kontrakt dla Araujo
1
Xavi nie lubi Erica, Fabregas nie lubi Lewego. Brakuje jeszcze Iniesty hejtujacego Yamala :D
0
@Greenalley tylko tu jest różnica pomiędzy rotacjami w dobrze funkcjonującym zespole, a brakiem stabilności w rozchwianym zespole, zwłaszcza w obronie. Do tego dochodzą kwestie taktyczne. Łatwiej jest zastąpić jednego biegającego zawodnika drugim biegającym zawodnikiem niż wirtuoza takiego jak Pedri czy lidera jak Inigo
1
@Elvisek tutaj brak Raphini i Pedriego jest za bardzo widoczny, którzy byli liderami pressingu w zeszłym sezonie. Nawet zauważyłem pomimo, ze Lewy może za dużo nie pressuje, ale potrafi dyrygować pressingiem z przodu i cały pressing lepiej wyglada gdy jest na boisku
0
@DJ6 tylko wtedy dopiero wchodził do drużyny, bez presji, bez odpowiedzialności. A to był sezon gdy z Gironą biliśmy się o drugie miejsce… a co do środka pola to w pełni się zgadzam. Wyglada na to ze obecność Frankego ma sens tylko wtedy gdy Pedri jest na boisku. W innym wypadku lepiej grać kimś kto będzie biegał. Wydawało sie ze środek mamy najlepiej obsadzony, a wyglada tylko trochę lepiej od obrony. Tylko nigdy sie nie dowiemy jakby ten środek wyglądał jakbyśmy mieli na ławce doświadczonego Gundogana zamiast Olmo…
6
@Darek_Maruszczak nie jest, chodzi mi o to, ze to co dzieje się w przestrzeni medialnej jest konsekwencją, jego zachowania. Gdyby wyszedł po meczu, przeprosił zawodników, kibiców i obiecał ciężko pracować nad poprawą to i media nie miałyby o czym pisać. A klub zamiast go ogarnąć, to dał mu bajeczny kontrakt i pozbył się gościa, który go skrytykował. Sami sobie wybudowaliśmy takiego Araujo. Podobny błąd zrobił Real z Viniciusem
0
@kubbini Frankie potrzebuje partnera z kim może sobie poklepać i porobić kołeczka. U nas tylko Pedri może mu to zapewnić i odwrotnie. Cubarsi to nastolatek grający na środku obrony, potrzebuje partnera, który weźmie na siebie odpowiedzialność za dowodzenie obroną. Araujo tym kimś na pewno nie jest
2
@Elvisek problem jest bardziej złożony. Mecz z Newcastle pokazał, ze technika i inteligencja spokojnie może wygrać z siłą i szybkością. No ale trzeba się wykazać tą techniką i inteligencją…