Zoker
Dołączył/a: luty 2020
16 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
10
W dniu wczorajszym, 4 stycznia 2022, około godziny 7:50, Ziemia przeszła przez peryhelium.
Peryhelium w tym roku znajdowało się 147,1 mln km od Słońca. Ziemia, będąc najbliżej Słońca, porusza się w tej chwili na orbicie najszybciej jak się da. Od wczoraj zaczynamy spowalniać, w miarę jak zbliżamy się do aphelium.
Wyjaśnienie:
Ponieważ orbita Ziemi ma kształt elipsy, w miarę postępowania wędrówki wokół Słońca, nasza planeta nie znajduje się w stałej odległości od Gwiazdy Dziennej. Miejsce na orbicie, w którym Ziemia znajduje się najbliżej Słońca, nosi nazwę Peryhelium. Punkt na orbicie, w którym Ziemia jest najdalej od Słońca, nazywa się Aphelium.
Dlaczego Peryhelium przypada na 4 stycznia, a nie na, na przykład, moment przesilenia zimowego?
Orbita Ziemi nie dość, że jest spłaszczona, to dodatkowo sama przekręca się w ruchu wokół Słońca. Można to nazwać "orbitowaniem samej orbity", chociaż oficjalną nazwą jest "precesja orbitalna". Czas zatoczenia pełnego okręgu przez orbitę w drodze precesji wynosi około 112 000 lat. Ten ruch łączy się z precesją osi Ziemi, powodując łącznie, że czas przejścia przez peryhelium przesuwa się o jeden dzień do przodu co około 60 lat. Około XIII wieku przejście przez peryhelium miało miejsce w dniu przesilenia zimowego półkuli północnej. Z kolei przejście przez peryhelium w dniu przesilenia letniego (półkuli północnej) nastąpi około roku 12 000.
Najbliższe aphelium nastąpi 4 lipca o 9:10.
https://staticopracowania.iplsc.com/opracowania_prod_static/images/187947/ruch_obiegowy_ziemi.jpg
Źródło: wykop
0
@Janiama Ty chyba nigdy hejtu nie widziałeś. Ja się tylko z Tobą nie zgodziłem. W którym momencie Cię shejtowalem?
@zenoowity bo to chyba normalne, że wśród kilku tysięcy aktywnych użytkowników znajdzie się ktoś, kto będzie wyśmiewał zaszczepionych. Autor dyskusji sugeruje jakby to się działo na każdym kroku
10
@Kusco15 Czyli jak ktoś propsuje la ramblę jako super miejsce to jest rasistą? XD
1
@clyde Najlepszy polski zespół wszech czasów to Lech Poznań
23
@Kusco15 A Ty siedzisz i udzielasz się na forum (LR) gdzie panuje rasizm i antyszczepionkowa propaganda. Fajny kanał, też go oglądam, a czy zachwycam się Hilterem albo neguję zbronie Wermachtu? Nie.
10
@Ojciec5tkidzieci "sporo osób" xD
0
@prison83 do tego raczej szkoła potrzebna jest. Bez tego na statek cię przyjmą?
1
@Nozyk Jako kierowca czy spedytor?
Jako nowy spedytor to pewnie będzie ciężko się przebić i naprawdę musiałby się dużo natrudzić żeby załóżmy po roku móc zarabiać w miesiąc 8k.
Jako kierowca to bez problemu, ale to już trzeba lubić.
69
@Janiama Gdybyś rzeczywiście poczytał trochę tego forum to byś się dowiedział, że tylko kilka osób śmieje się z osób zaszczepionych. Prawie nikt tutaj nikomu nie odradza szczepień, a nie widziałem też postów, w których krytykuje się zaszczepionych.
Chcesz to się szczep, nie chcesz to się nie szczep.
8
@domin1515 Duma i Honor
9
@Janas11224 Sławek Mentzen to TOP
6
Roczna inflacja w Turcji osiągnęła w grudniu 36%, najwyższa od czasu dojścia partii Recepta Erdogana - AKP (Partia Sprawiedliwości i Rozwoju ) do władzy w 2002 roku. A nieoficjalne statystyki stawiają ją jeszcze wyżej.
Jedna z niezależnych agencji oceniła inflacje na 82%, przy prawie 20% podwyżce cen w samym grudniu.
▪️Ceny żywności i napojów wzrosły o prawie 44% rok do roku
▪️Ceny producentów wzrosły o 80%.
▪️Realna stopa procentowa w Turcji wynosi obecnie ujemną 22%
▪️Lira ciągle waha po najgorszym roku od dwóch dekad, waluta turecka straciła w ciągu ostatniego roku 44%
źródło: FB: Pigułka Świata (Reuters / Al Jazeera)
16
@macio_944 Czy ktoś tutaj namawia kogoś żeby się nie szczepił? Tak jak napisał kolega @barcelonaLM raczej wyśmiewane są absurdy dzisiejszego świata.
15
Morata:
2014: Juve to klub, w którym chciałem być
2016: Moim marzeniem zawsze było odniesienie sukcesu z Realem
2017: Kiedy byłem dzieckiem zawsze wyobrażałem sobie, że gram w Chelsea
2019: Od dzieciństwa Atletico doprowadzało mnie do szczęścia
2020: Juve to mój ulubiony klub
21
Podczas treningu Dani Alves schodząc z murawy nie chcąc nadepnąć na herb Barcelony omija go. Nico podążył za starszym kolegą.
Ciekawostka: w Azji nie szanuje się chodzenia po flagach czy symbolach, które niosą ze sobą wartości moralne.
https://v.redd.it/pljjtzurkm981/DASH_1080.mp4
0
@agaFCB papryk vege - najwybitniejszy polski reżyser
0
@KrystianR chyba nie, będzie mucha czy rozenek-majdan
9
4 lutego do kin wchodzi nowy film papryka vege "miłość, seks & pandemia". Jest słowo seks, więc pewnie dużo ludzi pójdzie obejrzeć to "dzieło" w kinie.
1
@Nazio87 Zazdroszczę! Chciałbym móc zapomnieć i obejrzeć całą serię HP od początku. Miłego seansu.
7
@Bobo25 A skąd taki wniosek, że tutaj same alfy i omegi, specjaliści w każdej dziedzinie?
Piszesz żeby ludzie się szczepili żeby to się wszystko skończyło.
Pytam się Ciebie w takim razie kiedy to się skończy skoro niektóre krają są wyszczepione, a nic się nie kończy.
Mówisz, że nie mi nie odpowiesz, bo nie jesteś specjalistą.
Idąc Twoim tokiem myślenia nie możesz też mówić, że to się wszystko skończy jak się ludzie zaszczepią, bo nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie. Specjaliści, naukowcy, lekarze z całego świata mają różne opinie na temat wirusa i szczepień. Większość jest za, ale nie wszyscy.
Bez przesady, że nie wolno się na jakieś tematy wypowiadać mając nikłe pojęcie na dany temat lub nie mając żadnego pojęcia. Po to jest forum żeby się wymieniać poglądami.
7
@Bobo25 Kółko wzajemnej adoracji xD Zadałem Ci tylko pytanie, bo jestem ciekaw Twojej opinii na ten temat. Albo dyskutujemy, albo nie.
13
@Bobo25 a kiedy się skończy? bo niektóre państwa ponad 90% wyszczepienia i lockdowny wprowadzają
0
@AlwaysBlaugrana W międzyczasie podwyżki dostali Pedri czy Fati. Nie wiem jak duże i jak bardzo wpłynęły one na budżet placowy.
0
Jeśli na Aliexpress jest już podana cena z vatem to jest to końcowa cena czy jeszcze jakieś drobne opłaty mogą dojść? Ktoś coś zamawiał ostatnio i się orientuje?
9
@Rust_Cohle odezwał się najbardziej merytoryczny użytkownik tej strony
2
@Rust_Cohle nic, czy zawsze musi być jakiś związek?
1
@Rust_Cohle Messi > Ronaldo
1
Legendarny obrońca Chelsea FC, John Terry, znany był nie tylko ze świetnej gry, ale i licznych przesądów. Anglik w drodze na domowe mecze swojej drużyny zawsze słuchał w samochodzie tej samej płyty Ushera, parkował auto w tym samym miejscu oraz korzystał wyłącznie z jednego pisuaru w klubowej toalecie. Co więcej, Terry zawsze przed wyjściem na murawę obwiązywał getry trzykrotnie specjalną taśmą, a przez około 10 lat występował w tych samych, rzekomo szczęśliwych ochraniaczach. Aż do dnia, w którym je zgubił...
Sam Terry wyznał, że przesądów miał w sumie około 50.
4
@BombowiecKrawczyk haha segz idziemy do kina
4
@RobiS nie, tylko jedna gildia na raz