2

@Messiah10 Messi miał nisko osadzony środek ciężkości

2

@Peszko07 w Argentynie ponad 50%
w Turcji ponad 30%

4

Nie żyje Magawa, bohater wyczuwający miny lądowe.
Miał osiem lat.

Szczura Magawę opłakują teraz mieszkańcy Kambodży. Magawa był odznaczony specjalnym medalem za waleczność. W ciągu swojej pięcioletniej kariery gryzoń wywęszył w Kambodży ponad 100 min przeciwpiechotnych i innych niewybuchów.

Magawa był szczurem szkolonym przez belgijską organizację charytatywną Apopo. Ostrzegał ludzi o minach, aby można je było bezpiecznie usunąć. Jedna z organizacji charytatywnych napisała, że afrykański gigantyczny szczur worek "odszedł spokojnie" w miniony weekend.

Napisano w nim, że był do końca w dobrym zdrowiu, ale w weekend zaczął zwalniać tempo, więcej drzemał i wykazywał mniejsze zainteresowanie jedzeniem w ostatnich dniach.

Wyhodowany w Tanzanii, Magawa przeszedł roczny trening, zanim przeniósł się do Kambodży, aby rozpocząć karierę łowcy bomb. Wyszkolony w wykrywaniu związku chemicznego w materiałach wybuchowych, Magawa oczyścił ponad 141 tys. metrów kwadratowych.

Ważył 1,2 kg i miał 70 cm długości. Choć jest to znacznie więcej niż wiele innych gatunków szczurów, Magawa był jednak wystarczająco mały i lekki i nie uruchamiał min po nich przechodził. Magawa była w stanie przeszukać pole wielkości kortu tenisowego w zaledwie 20 minut – według Apopo osobie z wykrywaczem metalu zajęłaby to nawet cztery dni.

W 2020 roku Magawa został nagrodzony Złotym Medalem PDSA – czasami określanym jako Krzyż Jerzego dla zwierząt – za „oddanie ratujące życie służbie”. Był pierwszym szczurem, który otrzymał ten medal w 77-letniej historii tej organizacji. Szczur przeszedł na emeryturę w czerwcu zeszłego roku.

Wszyscy w Apopo odczuwamy utratę Magawy i jesteśmy wdzięczni za niesamowitą pracę, którą wykonał – napisała organizacja charytatywna w oświadczeniu. Jego „niesamowity zmysł węchu” pozwalał „społecznościom w Kambodży żyć, pracować i bawić się bez obawy o utratę życia lub kończyn”, dodano.

https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/13/e6/61de77b394e7d_o_large.jpg

Źródło: wykop

0

@Kgorecki2500 Czyli szanse z setnych procenta spadają do tysięcznych procenta? :D

1

@pluszek Tak, możemy porozmawiać o kiju w Twoim tyłku :)

8

@Gopee Po pierwsze ludzie nie są zadowoleni dlatego, że Barcelona przegrała, ale z tego powodu, że jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie dawał najmniejszych szans Blaugranie przeciwko ekipom z topu. Młoda Barcelona grała przez 120 minut jak równy z równym z Realem Madryt, który miał pełny skład.

1

@ProMILs Pewnie tak jak napisał @KrystianR - Evra jest zawsze jednym z nich i z kimś bajerował pod prysznicem XD
A tak na serio to pewnie wyolbrzymił

1

@ranger3120 @scoobyP @KrystianR @El dominatore @ElTomas czyli Puiq wysuwa się na prowadzenie xD
PS @ElTomas świetny avatar :D Joey i jego hipnoza

2

Patrice Evra:

- W swojej karierze grałem z homoseksualnymi piłkarzami. Mówili mi o tym w rozmowach jeden na jeden, bo bali się o tym mówić szerzej. Każdy klub ma w swoim składzie przynajmniej dwóch homoseksualistów.

Ciekawe kto u nas jest. Kogo obstawiacie?

0

@cules100pro zostaw ją. Źle Ci się z niej pije czy co?

0

@cules100pro ja mam najzwyklejszą Bombillę i jestem z niej bardzo zadowolony.
https://www.sklepfilizankaherbaty.pl/wp-content/uploads/2021/01/bombilla-zwykla.jpg

Narzeczona kupiła sobie jakąś wypasioną za 40 zł i średnio się z niej pije.

21

Jestem dumny z zespołu. Na wstępie pochwalę ter Stegena, który wraca do formy, Araujo, Pique, Pedriego, Dembele oraz Luuka de Jonga, a także Xaviego. Generał w ciągu tych kilku miesięcy wykonał kawał dobrej roboty. Otrzymał zespół, który był zdewastowany przez kontuzje, taktyki można było szukać jak wiatru w polu, sił starczało na bieganie przez jakieś 15-20 minut w połowie, a morale zespołu były na niższym poziomie niż na La Rambli po początkowych informacjach o przedłużeniu umowy przez Umtitiego. Z transferem Ferrana i Alvesa oraz powrotami kontuzjowanych graczy zaczyna to naprawdę całkiem ładnie wyglądać. Imponujący jest fakt jak dobrze spisała się nasza młodzież. Tak jak napisałem wyżej, duże grono piłkarzy wraca po długoterminowych kontuzjach lub po COVIDzie, a pomimo tego mieli siły żeby grać przez 120 minut przeciwko Realowi Madryt, który grał w pełnym składzie. Widać, że jest pomysł na grę i nie ma już bezsensownego klepania piłki. Są próby grania w trójkącie, próby indywidualnych rajdów, crossy, zagrania na wolne pole oraz RZUTY ROŻNE. Barcelona nigdy stwarzała zagrożenia podczas stałych fragmentów gry (nie licząc rzutów wolnych Messiego), a teraz przeciwnicy mają problemy z tym elementem gry wykonywanej przez Blaugranę.

Martwi mnie trochę Memphis, wydaje się, że nie ma dla niego miejsca w obecnym ustawieniu. Holender nie jest naturalną 9 ani skrzydłowym. Bardzo liczyłem na tego piłkarza po jego występach w Lyonie, ale na razie zmierza on niestety drogą Coutinho. Sytuację ratuje fakt, że przyszedł on z wolnego transferu oraz nie ma wysokiej pensji. Jeśli przez kolejną część sezonu nie pokaże na co go stać to będziemy musieli się z nim pożegnać.

Dembele znowu bardzo nierówny występ. Według SofaScore zagrał fenomenalnie, bo dostał ocenę 9,5/10, ale ja się z tym nie zgadzam. Trzecia bramka była po części jego winą, ponieważ próbował pchać na siłę piłkę do przodu w sytuacji gdy był otoczony przez 4 przeciwników, a dodatkowo prawie wszyscy piłkarze Barcelony byli ustawieni bardzo wysoko, niemalże w polu karnym Realu. Dembele powinien grać więcej prostymi podaniami, dopóki nie ma miejsca/okazji. Była taka sytuacja, w której Francuz mógł podać do Nico, który miał dobrą okazję do strzału, to Dembele wolał zrobić manewr „głowa w dół i wszystkich objadę”. Prawda, że Ousmane przez cały mecz był ciągłym zagrożeniem dla Realu, ale gdy dochodziło do podjęcia decyzji – podanie/strzał/drybling to prawie zawsze podejmował złą decyzję.

Nasze dwie perły wróciły. Pedri znów prowadził nasz środek pola. Chłopak nie grał przez ponad 2 miesiące i był znakomity. On i Fati wrócili po kontuzjach, a błyszczeli.
Busquets i Alba powinni schodzić na drugi plan i to w szybszym tempie niż miało to miejsce do tej pory. Sergio przeciwko topowym zespołom jest po prostu za wolny, a dodatkowo zostawia pomiędzy sobą, a obrońcami mnóstwo przestrzeni, w której swobodnie może poruszać się przeciwnik. Jordi miał kilka udanych interwencji, które ratowały Barcelonę przed potencjalną stratą bramki, ale ma problem z mentalem. Coś idzie nie po naszej myśli to Alba ma już pełne portki.

Gavi musi nauczyć się od Casemiro jak unikać kartek. Casemiro fauluje, gra nieczysto, a mimo tego unika kartonika. Gavi pierwsza lepsza poważna interwencja i żółtko.
Bardzo cieszy fakt, że wracamy z Arabii Saudyjskiej bez kontuzji.

9

Co to za śmieć ciągnie Pedriego za kołnierz?

0

de Jong 200 IQ

4

Na razie Dani Alves wyjaśnia Viniciusa :) Zobaczmy na ile mu sił starczy

0

@tomek8756 Dark
Ozark
Peaky Blinders
Nie ma jak w rodzinie
Sex Education
Dom z papieru (pierwsze dwa sezony)

3

@Woland10 Mioduski czy to Ty? Zmieniałbyś trenerów jak rękawiczki

6

@Derean 50:0*

0

@Archie "Chcemy takich samych zarobków jak mężczyźni" XD

1

Kiedyś to się działo na meczach Barcelony. Maradona z karate wchodził w przeciwników.
Akcja od 0:25
https://v.redd.it/emvz16l4h1b81/DASH_1080.mp4

8

Dida, Cafu, Nesta, Stam, Seedorf, Gattuso, Pirlo, Maldini, Kaka, Shevchenko, Crespo, a na ławce Ancelotii.
Ależ Milan miał kiedyś pakę. Nie przepadam za tym klubem, ale człowiek dopiero po czasie docenia jakie ekipy kiedyś ze sobą grały.

30

Kompilacja interwencji bramkarza Sierra Leone, który zachował czyste konto w meczu przeciwko Algierii oraz został wybrany zawodnikiem meczu. Cóż za dziwaczna oraz chaotyczna technika, ale za to jaka skuteczność.
https://v.redd.it/br63pbkxj4b81/DASH_720.mp4

12

0

@draxidox RMF jest pisowskie?

10

Szkoda mi tego Demira jak nikogo w ostatnim czasie. Chłopak miał naprawdę potencjał, a został ofiarą kryzysu w klubie oraz Koemana, który zarejestrował go do pierwszego zespołu. Prawie wszystkie szanse jakie dostawał to wejście z ławki przy niekorzystnym wyniku i trener oczekiwał, że odmieni on nagle losy spotkania. Szkoda poprzeczki w meczu z Benficą, bo ten gol mógł dać Barcelonie awans do rundy pucharowej, a Demir mógł zostać bohaterem. Chłopak rzucony na zbyt głęboką wodę, mało kto dałby sobie radę na jego miejscu.

1

@Ojciec5tkidzieci Moja ulubiona część Piratów :D

5

@Maciek98 A czemu ktokolwiek na La Rambli miałby się wstydzić z powodu tego, co wypisuje Mundo Deportivo?

0

@clyde Ależ mu zazdrościsz tych pieniędzy i układów :D

10

@Bobo25 Oczywiście, oczywiście.
@Abominacja Odezwała się najbardziej oświecona jednostka. Razem z kolegą, który ma jezusa na avatarze jesteście siebie warci i to nie jest żaden komplement.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?