1

@Sinirsey faktycznie, ciężko się domyślić, że Cubrasi i słownik źle poprawił xd

1

W przyszłym sezonie w pierwszej 11: Kunde, Araujo, Christensen, Inigo, Cynarski, Tah, Balde, a na szpicy w nagrodę Lewandowski - zajebiście budowana kadra.

1

@Stinger_ To nie ma sensu. Facet przez dziesiątki wiadomości nie zrozumiał i w dalszym ciągu też nie zrozumie. Nie uczestniczy w życiu kościoła, ale przyjmuje wszystkie sakramenty jak leci bez większego zastanowienia i pochylenia się nad tym, nie wspominając o przyrzeczeniach i zapewnieniach, których udzielał podczas tych sakramentów. Pewnie ich nawet nie pamięta, o ile kiedykolwiek je znał, a nie bezmyślnie powtarzał.

Chrztem bez konieczności wskazywania chrzestnych wybiłeś mu ostatnią kartę z dłoni, która nawet nie była as-em. Ale i tak będzie dalej brnął w tę obłudę i hipokryzję w bańce, którą sobie sam napompował.

Sam ostatnio stanąłem przed pierwszą myślą, że mój najbliższy kuzyn, z którym się wychowałem i w dalszym ciągu mamy bardzo bliski kontakt będzie miał dziecko - na razie bez faktycznej prośby - ale najpewniej będzie mnie prosił na chrzestnego - co zrobić jak to się stanie? Nie mam bierzmowania, nie planuję robić, nie uczestniczę w życiu kościoła i nie mam żadnych planów na ślub kościelny etc. I dyskutowałem o tym z moją dziewczyną.

I co o tym myślę? Brakuje mi odpowiedników "chrzestnych" czy "świąt" w świeckim, pozbawionym religii świecie. Lubię te spotkania rodzinne, w których uczestniczy każdy, nieważne jak zapracowany by był i łatkę "chrzestnego" i bycia wymienianym w jednym szeregu z rodzicami, dziadkami, najważniejszymi osobami. I nawet pozbawiając to wszystko tej krzty religii, całej duchowej otoczki - dalej są one wartościowe i bardzo potrzebne w życiu człowieka. I tak rodzą się właśnie dylematy.

Ale plusik za bardzo ciekawą dyskusję i bardzo na czasie dla mnie w ostatnich dniach.

0

Z deszczu pod rynnę XD

2

I to jest kapitan? Tak się wypowiada kapitan? Próbuje się wybielić kosztem kolegi z drużyny? „Nie popełniłem błędu, to on mnie nie zrozumiał!!!!”, ciekawe kto inny z pola popełnił błąd jak napastnik strzelał w niego, a ten się chował żeby czasem nie obronić.

Żałosny typ. Ale co by nie mówić taki mental ma ta drużyna i większość piłkarzy z wielkimi „kapitanami” na czele. Był taki jeden, który potrafił posypać głowę popiołem i każdy wie, gdzie teraz w nagrodę jest bo w szatni go nie polubili za wytykanie błędów i chęć poprawy.

31

Każdy wiedział, ale się łudził. Choćby raz kibic Barcelony mógł się miło zaskoczyć, ale nie.... 60mln, miesiąc gry, dwa miesiące pauzy. I tak będzie w kółko. Bez komentarza.

0

Fajnie było ale się zmyło…. Jakieś 10 lat temu. Adiós!

0

@Azi Masz może jakiś strumyk?

1

Ale Ciebie kiepie nikt nie pyta czy jesteś szczęśliwy. Jesteś miernym piłkarzem, więc won. XD

6

Jednym z moich największych marzeń jest pozbyć się tego leszcza. A de facto to jeden z nielicznych, który jeszcze może pomóc wyjść finansowo na prostą.

0

@ShawnC Ja nie napisałem nigdzie, że Vasquez był wybitny. Napisałem wręcz, że przeciętniak nam robi karnego i strzela bramkę, bo my jesteśmy jeszcze bardziej mierni...

0

Jest mi niesamowicie ciężko z tymi porażkami, a pomimo ich ilości nie jest mi lżej akceptować każdą następną. Inaczej byłoby, gdybyśmy piłkarsko faktycznie byli mierni, a tak nie jest. Najważniejsze mecze przegrywamy brakiem zaangażowania, ambicji i grania do ostatniej sekundy meczu. Czasem wkradnie się brak skuteczności czy zła decyzja, ale w większości to cały czas jest bierność.

Nie mogę przeżyć, że przychodzi do nas zajebisty boczny obrońca i wygląda jak dziecko we mgle, a w porównaniu do tak miernego (zwykłego solidnego, ligowego kopacza) Lucasa Vasqueza wygląda jeszcze gorzej. Brak zatrzymania wczoraj Brahima choćby faulem wczoraj to jest kryminał - ale to niejako obraz Barcelony, sami oddajemy mecze i mistrzostwo, bo wystarczają nam słowa trenera na konferencji, że "przecież byliśmy lepsi, nie zasłużyliśmy na porażkę".

2

Sabotaż Cancelo, brak ambicji Pedriego i koncert Lucasa Vasqueza niech będą twarzą tego, jak to wygląda. Jesteśmy dziadami i nie da się tego łatwo i szybko zmienić, będą kolejne chude lata.

Porównanie przeciętnego Vasqueza i tego ile wnosi do (nie)najlepszego prawo-lewego obrońcy Cancelo to nieśmieszny żart. Ambicja i danie z płuca daje 30x więcej niż jakiekolwiek piłkarskie umiejętności. Brak faulu na Brahimie? Każdy piłkarz Realu wiedziałby, co trzeba zrobić. Tylko nie piłkarze Barcelony.

Żenada. Pomimo, że piłkarsko jesteśmy ok to ambicją, mentalem i zaangażowaniem pukamy o dno… Od spodu.

0

Sabotaż Cancelo, brak ambicji Pedriego i koncert Lucasa Vasqueza niech będą twarzą tego, jak to wygląda. Jesteśmy dziadami i nie da się tego łatwo i szybko zmienić, będą kolejne chude lata.

Porównanie przeciętnego Vasqueza i tego ile wnosi do Cancelo to nieśmieszny żart. Ambicja i danie z płuca daje 30x więcej niż jakiekolwiek piłkarskie umiejętności. Brak faulu na Brahimie? Każdy piłkarz Realu wiedziałby, co trzeba zrobić. Tylko nie piłkarze Barcelony.

Żenada. Pomimo, że piłkarsko jesteśmy ok to ambicją, mentalem i zaangażowaniem pukamy od dno… Od spodu.

13

Granada na Santiago Bernabeu osiągnęła okrągłe 0,0 xGoal, a u nas sobie 3 bramki pyknęła po 5 meczach bez jakiegokolwiek gola. Dysproporcja sportowa, nie wspominając o finansowej, między nami, a Realem teraz jest kosmiczna.

7

To teraz wszyscy jednym tchem:
WY-PIER-DA-LAJ!!!!! :)

0

Ogląda ktoś mistrzostwa u17 i widział jak radzi sobie Noah Darvich? W Barcy B praktycznie nie gra. Tutaj widzę bramka i dwie asysty. Będą z niego ludzie?

2

Nie da się tego oglądać.

0

Co się dzieje z tym Darvichem, że on wcale nie gra w Barcy B?

1

Cancelo - Christensen, Inigo - Araujo, nie wygląda to źle. Ale kontuzje, a raczej ich liczba po prostu dołuje….

0

@Greenalley Dodatkowo, oglądanie meczy na flashscore to jakiś dramat. Licząc Lewemu asystę przy trafieniu Cancelo, obejrzyj jeszcze raz tę akcje i powiedz, że to asysta, która powinna jakkolwiek zwiększać ocenę za ten mecz.

0

@Greenalley Bo Messi oprócz liczb w postaci gola i dwóch asyst dostarczyłby kilka udanych dryblingów, większy wpływ na grę całego zespołu, a do tego kilka kluczowych podań, których nie wykorzystali koledzy. Różnica.

17

@Deviler Ten gościu pisze takie bzdury, że musi mieć jakieś upośledzenie. Kto by się przejmował?

19

Może dlatego, że grają razem w kadrze? XD

22

Jeden z najlepszych na świecie i podpora drużyny, bez której nie zdobylibyśmy w tamtym sezonie mistrzostwa kraju po obniżce będzie zarabiał pewnie okolic pensji Lengleta... Żenada. I to pokazuje, jakie kontrakty były rozdawane często miernym lub słabym piłkarzom.

12

Taki transfer i to za darmo... chapeau bas, Panie Deco!

27

A mnie najbardziej rozbawi, gdy okaże się, że Dembele w PSG kontuzje będą omijać, bo to będzie oznaczało tylko jedno... Szkoda naprawdę nerwów kibiców, jeśli klub sam eliminuje się z walki o poważne europejskie cele na etapie przygotowania fizycznego.

2

@Rewolucja123 I kolejne biadolenie frazesów po pre-sezonie i meczu o chłopaku, który nie rozegrał nawet pełnego sezonu w rezerwach. No ale kilka zielonych się zgarnie! Przedstaw mi proszę wyliczenia, z których wyszło Ci z dokładnością praktycznie co do roku, kiedy Yamal będzie już najlepszy.

3

Tylko serduszka dla tak ambitnych i rewelacyjnych w swojej dziedzinie sportowców jak Lenglet i Marcos Alonso

0

@Transu96 Problem jest taki, że pomijając charakter i osobowość, zdrowy Neymar to w drużynie wartość dodana sportowo. Lenglet piłkarsko farmazon od kilku sezonów, ale ambitny, aż nadto. :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?