7

Z uwagi że wczoraj żadnego posta nie wstawiłem, nadrabiamy!
Ruszamy do czasów starożytnych, do mocarstwa nad Nilem, Starożytnego Egiptu.

Ze starych klisz #11.
Wielka Brytania, Londyn,
British Muzeum

Głowa faraona Ramzesa III wielkiego, wbrew logice, nie był synem Razmesa II a innego Faraona - Setnachta. Jednak we wszystkim próbował naśladować swojego wielkiego imiennika. Panował 31 lat i 41 dni.

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/333319675_1381313726017496_4691129800413661267_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=ii7kcDSW8F8AX-5kgCV&tn=fVcsoaFeZFXvrWQv&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=00_AfAQ_WJDA2MAkGi636nOYtWZFvmCDOP_fzeqAf3lytt3tA&oe=6402B12C

@Ksavix @Ojciec5tkidzieci @Ogorinho1974 @michal26 @MesQueUnClub_87 @kamyk_23 @JimMorrisonFCB @Kessie @koksik2700 @Sulimo

10

Ziemia w obiektywie #6
Najwyższy kościół i drugi najwyższy budynek na Islandii,
Hallgrímskirkja. Został wybudowany według projektu islandzkiego architekta Guðjóna Samúelssona w latach 1945-1986 ;) na wysokości około 74 metrów znajduje się punkt widokowy, z którego możemy obserwować całą stolicę kraju ;)
Przypominam że kraj ten znajduje się w okolicach koła podbiegunowego, zorze polarne wyglądają imponująco ;)
kilka zdjęć ;) a na końcu krótki filmik, z gory przepraszam za jakość ;) ale warto zalukać ;]

https://guidetoiceland.imgix.net/402037/x/0/vetrarhatid-2012-2081-1-jpg?ixlib=php-3.3.0

wirtualna podróż do świątyni:



1945 - kościół w fazie budowy:
https://icelandmag.is/sites/default/files/styles/lightbox/public/thumbnails/image/hallgrimskirkja.png?itok=0p1DFiBI

i zapowiadany filmik ;]
https://photos.google.com/photo/AF1QipOVl9yP6yyuG7xD_4D9FiwNX65WQr8D3PQtYH5i


@PatrychoO @JimMorrisonFCB @kamyk_23 @tomek8756 @Monix10 @Kessie @kuz

4

@barcanawieki tam jeden jest lepszy od drugiego, odejdzie Putin, przyjdzie Putin vol. 2...

0

@Mroziu no właśnie słyszałem o tej książce Ja, Ibra

0

dziś dostałem na w prezencie książkę Diego Maradona - Chłopiec, buntownik, Bóg - od niej chcę zacząć lektury autobiografii, biografii sportowych, polecicie coś? ;]

0

@Sulimo ja lubię Liama Neesona, teraz niestety rozmienia się na drobne, ale z czasów Uprowadzonej, Non-Stop, teraz wyleciał mi tytuł tego filmu - grał w nim misjonarza bodajrze w Chinach ;] i paru innych

1

@JimMorrisonFCB Na pewno będzie i o tym ;) czy od razu w nast odcinku, zobaczymy ;) postaram się wynajdywać ciekawe miejsca, ale też klasykami będę mimo wszystko chciał rzucać ;)

0

@Kgorecki2500 A jaki region Polski? ;]

0

Dotarł już do was ten słynny niż Ygrit ;]
niby w całej polsce zamiecie śnieżne dziś ;]

1

teraz dopiero zajrzałem w tabelę, i... Valencia w strefie spadkowej, masakra co się stało z tą druzyną... będzie drugie Deportivo La Coruna? oby nie, szkoda takich marek...

0

@StrangeFruit a tak mi posturą i wyglądem pasował xd

0

@DonMatteo901 Trener A. Timoszczuk przekonał ;]

0

@P33ck na środku w murze to czasami nie nasz przyszły zawodnik Mathieu? xd

12

Seria Ziemia w obiektywie odc 5 ;]
Były już Norweskie Fiordy, był Most Golden Gate, zachód słońca w Kalifornii, i potężny płaskowyż w Ameryce Południowej
Czas na Azję, a ściślej na najgłębszą jaskinię na naszej planecie.
Znajduje się ona w Gruzji, została nazwana nazwiskiem rosyjskiego speleologa Aleksandra Wieriowkina. Obecnie dane mówią o głębokości 2212 metrów
Przed Państwem - Jaskinia Wieriowkina ;]

https://pustunchik.ua/uploads/school/fb47bc2025acdf3583381b5eccf9139a.jpg

https://ic.pics.livejournal.com/evalinger/82867148/229375/229375_900.png



@PatrychoO @JimMorrisonFCB @kamyk_23 @tomek8756 @Monix10 @Kessie @kuz i inni ;]

7

Marzec miesiącem Żołnierzy wyklętych, toteż w serii "ze starych klisz" będę chciał w nadchodzącym miesiącu przybliżyć sylwetki bohaterów których władza PRL chciała wymazać z historii ;]
@Ojciec5tkidzieci @Ogorinho1974 @michal26 @MesQueUnClub_87 @kamyk_23 @JimMorrisonFCB @Kessie

0

@michal26 więcej o historii tych operacji można poczytać tutaj ;)

https://www.radiochemistry.org/history/nuke_tests/buster_jangle/index.html

3

@michal26 niestety, większość uległa napromieniowaniu od 3R do nawet 3,9 w przypadku pilotów samolotów, najgorsze że było to celowe działanie dowódców...

Personel został poinstruowany, aby tworzył okopy i budował stanowiska strzeleckie i bunkry w pozycji obronnej 11 km na południe od obszaru detonacji. Po zdetonowaniu bomby atomowej żołnierzom nakazano ruszyć w kierunku dotkniętego obszaru. Zbliżając się do strefy zero, żołnierze byli świadkami wpływu broni jądrowej na fortyfikacje, które zostały umieszczone w tym miejscu w ramach przygotowań do testów. Po zbliżeniu się na odległość tych 900 metrów od punktu zerowego, żołnierze otrzymali polecenie opuszczenia tego obszaru.

Zadaniem Biura Badań Zasobów Ludzkich było zebranie danych na temat doświadczeń psychologicznych żołnierzy po tym, jak byli świadkami takiej detonacji i zbliżyli się do dotkniętego obszaru.

13

seria Ziemia w obiektywie #4.

Roraima - Góra stołowa na trójstyku granic (tak, nie tylko w Polsce mamy taki trójstyk) Wenezueli, Gujany i Brazylii
Indianie z plemienia Pemón – nazywają ją „tepui”, co znaczy „dom bogów”. Podania mówią, że góra to tak naprawdę ścięty pień olbrzymiego drzewa.
jej wysokość - 2810 m, natomiast powierzchnia szczytu, uwaga! 30 km2


https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/332105048_561088525955838_6263001060112670021_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=WH90leP3z38AX_3WdG5&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=00_AfD1Pey2AOjtZZWz_RoyrK7oSClOzroK3SmhHI2zz7N1Kw&oe=63FDD560

widok ze szczytu zapiera dech w piersiach ;)



@PatrychoO @JimMorrisonFCB @kamyk_23 @tomek8756 @Monix10 @kuz

7

ze starych klisz #8

01.11.1951
Żołnierze armii amerykańskiej przyglądają się wybuchowi nuklearnemu podczas testów atomowych operacji Buster – Jangle. Wojska lądowe zbliżyły się na odległość zaledwie 900 metrów od punktu zerowego, zanim otrzymały od dowództwa polecenie opuszczenia tego obszaru...

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/324884892_914044543341818_8332692923925267494_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=QKJa7ko52o8AX9QYwxq&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=00_AfB_JuTpUycRhh5i3whVXCM-PCu5XZASqfj4fKj3gRIz-Q&oe=63FD000C

@Kessie @SteuerFreiMoney @Ojciec5tkidzieci @Sulimo @Rastafarnianin @JimMorrisonFCB @michal26 @Ogorinho1974 @kamyk_23 @MesQueUnClub_87

0

pytanie mam, wlasnie wyświetliło mi się że laptop chce mi zaktualizować system Win 10 do Win 11
Czy po aktualizacji strace wszystkie dane z dysków, czy pozostaną one na kompie?

4

@Lionel_Messi10 legenda! ;]

5

teraz tak pomyślałem, po poprzednim poście z Kjeragbolten, że jak się uda, do zdjęć wstawiać będę też krótkie filmiki ;]

@PatrychoO @Kessie @kamyk_23 @kuz

1

@Faro ogólnie szkoda że nie został ;]

3

@kuz niechaj Ci odpowie na to pytanie krótki filmik ;]


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?