barcelonaLM
Dołączył/a: październik 2012
30 obserwujących
25 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Encore ok. 12 500 pizz dziennie
1
@Aragorn33 btw. Prezydent RP ma całą kancelarie i doradców, on nie musi się na wszystkim znać. Nawrocki jest lepszy w historii, gorszy w ekonomii. U Mentzena jest odwrotnie. Gdybyśmy żyli w systemie prezydenckim gdzie prezydent pełni rolę szefa rządu to rzeczywiście takie wypowiedzi ws. ekonomii Nawrockiego byłyby problemem.
3
@KSIazE666 czyli jak jest kandydatem mówiącym jak PiS to źle, a jak krytykuje PiS to też źle xD
W sensie, w Republice i innych mediach przyjaznych PiSowi nigdy KN nie dostanie pytania czy działania Morawieckiego ws. Zielonego Ładu czy migracji były dobre, bo to są tematy tabu.
2
@ptrx dlatego uważam, że kadencja prezydenta powinna być skrócona do 4 albo nawet 3 lat. Prezydent w obecnym ustroju RP nie ma aż takiej władzy do kreowania wizji państwa, która powinna być długofalowa, ale pełni rolę kontroli wobec rządu. A więc w przypadku zmian w parlamencie nie powinno się czekać aż 5 lat na zmianę w pałacu
0
@meteo100 tak, oglądałem cały. Nawrocki ma bardzo nisko zawieszona poprzeczkę, dlatego mam taką, a nie inną opinie. Podatek katastralny i sprawa mieszkania to dwie sprawy gdzie się zaplątał, ale tego Mozna było się spodziewać.
Będziemy porównywać dokładnie po rozmowie z Rafałem :)
1
@Encore to jest bardzo przyjemna drabinka
13
Dobra rozmowa, dobry Nawrocki i Mentzen. Wyrobił się KN i to trzeba przyznać. Czekamy na Trzaskowskiego. Już wiadomo, że nie będzie mógł się w co drugim zdaniu odwoływać do PiSu i odwracać kota ogonem, więc czuje kłopoty, kłopoty Rafała.
3
Nadchodzi wojna izraelsko-irańska.
1
@FcPortoFan1999 LEch Poznań.
3
@takisobiektos i to mówi kibic Milanu? Fajnie się tam macie :D
4
Ostatnie zwycięstwo MU z Tottenhamem to 2022 i Cristiano na ławce. ETH nie wpuścił go przez 90 minut.
0
@fc20barca Siedlce szanuje
5
Kane i Spurs to było za dużo. Rozeszli się, zaczęły się puchary dla obu stron.
Fajnie, że Spurs to ma.
Ostatnimi frajerami w Europie jest Pogoń.
0
@michal26 pytanie jaki wynik wykreciłby Stanowski gdyby startował na poważnie, bo wtedy raczej taki scenariusz zakładano.
0
@wyrek nie ma i nie będzie.
1
I always win things in 2nd season.
0
@turhiay Podpisać nie podpisze, bo wtedy straciłby mobilizację na centrolewie, a to by był koniec jego szans. Prawicowca też nie przekona, tym bardziej jak Mentzen pójdzie z nim na zwarcie i wytknie jego hipokryzję. Ale jakby nie poszedł to oddałby wybory walkoverem. Teraz może tylko minimalizować straty
1
@partymaker jakby odszedł z MU to by odpalił jak Antony. To dobry grajek
1
@turhiay Typowe, tak jak konta PiSowców którzy przy jakimś "błędzie" Mentzena w trakcie kampanii twierdzili, że mieli na niego głosować, ale jak zaatakował PiS to jednak zmienili zdanie :D To taka psychologiczna zagrywka.
Co do poparcia wyborców Mentzena dla Rafała, to mam je w prognozie na 20%. Zastanawiałem się nad 15%, jeżeli rozmowa Trzaskowskiego z Mentzena przebiegnie tak jak myślę, to pewnie zmienię procent.
6
@turhiay Skoro Mentzen i cała Konfa od kilku miesięcy mówią: byle nie Trzaskowski, to inaczej być nie może. Ja w mojej prognozie mam przepływ z I tury z Mentzena do Nawrockiego na poziomie 70%. Ale myślę, że szybciej będzie on większy niż niższy
0
@michal26 w 2020 w II turze oddałem glos nieważny. Duda niczym mnie nie przekonał, rządził PiS już wtedy 5 lat, więc zmęczenie było spore, a Trzaskowski mimo, że miałem jego obraz w glowie minimalnie lepszy niż teraz, to też nie uważałem, że powinien być prezydentem. Chociaż tak samo jak teraz wygrana Trzaskowskiego doprowadziłaby do upadku rządu PiSowskiego.
Obecnie różnica między Nawrockim, a Dudą jest taka, że KN nie jest umoczony ani praca w rządzie, ani byciem prezydentem. Trzaskowski przez te 5 lat stał się o wiele gorszym kandydatem. No i porażka Trzaskowskiego jest najprostszą drogą do upadku tego rządu i zwiększenia roli Konfederacji w następnym parlamencie. W II turze więc z mojej strony głos ważny przeciw Trzaskowskiemu.
9
@GTBTP rządy takie jak Tuska są wodą na młyn dla sił prawicowych. Znowu jakby PiS z Konfą dokręcili śrubę po wyborach to będzie duży wzrost lewicy, szczególnie Zandberga. I tak na zmianę, taka jest natura demokracji. Jeżeli któraś z stron chciałaby zabetonować się u władzy to nie ma wyjścia i musi skręcić w stronę autorytarną
7
@BorzyKrzys Upadek Stankiewicza smutny. Za rządów PiS ceniłem go, relatywnie obiektywnie się wypowiadał. To samo prof. Dudek, chociaż on tam bardziej ma złość na Nawrockiego niż cały PiS czy Konfę.
3
@Zoker co tu się dzieje xd
3
@MesQueUnClub96 czyli śledzisz wykop? Jaki ulubiony tag?
1
@michal26 też można by było pomyśleć że w Polsce powiatowej są większe rezerwy, a więc większe szanse Nawrockiego, ale jeżeli spojrzy się na porównanie frekwencji z 15 X i I tury 2025 to im dalej na zachód Polski, tym frekwencja 18 maja bardziej odbiegała od 15 X. A więc potencjalni wyborcy Trzaskowskiego w II turze mogli zostać w domach. A może po prostu to zawiedzeni wyborcy Koalicji, którzy tylko częściowo pójdą do wyborów w II turze? Dużo pytań
4
Z moich prognoz na II turę wychodzi, że różnica będzie mniejsza niż w 2020 roku, czyli poniżej 400 tys. głosów. Dokładnie to 160 tys. głosów, z minimalną przewagą Nawrockiego. Wszystko zależy od liczby nowych wyborców w II turze i mobilizacji elektoratów. W 2020 Trzaskowski wygrał 51-49 wśród nowych wyborców. Teraz potrzebuje co najmniej 55%, przy czym 55% powoduje różnicę w głosach na poziomie kilkunastu tysięcy, co jest scenariuszem złym dla Polski - protesty wyborcze zasypałyby Sąd Najwyższy, którego co gorsza nie chce uznawać obecna władza.
5
1 czerwca ten człowiek będzie na swojej finałowej życiowej misji.
1
@gumaz jeżeli wiesz to wystarczy ;)
@July_6_BcN zbyt duże emocje :)
5
Dobry wieczór. :)