9

Firpo w pierwszym by bylo spoko. I AG na 9

0

@Bagsik88 Messi cofac sie bedzie zawsze i wszedzie bez wzgledu na to kto gra w srodku pola. Juz od 3 lat to mowie. Messi sie cofa bo chce i lubi a nie bo musi. Kiedys biegalismy mniej bo inaczej grali nasi przeciwnicy. Kiedy stali wysoko i nawet nie pressowali, potem zaczeli stawiac autobusy a teraz zaczeli biegac i pressowac nas. Wiec to nie jest tak ze kiedys cos dzialalo i teraz tez ma dzialac. Trzeba sie dostosowywac. Praga w drugiej polowie miala wieksze posiadanie od nas i do tego wiecej biegala a naszym sie nie chcialo.

Ty podajesz jak to kiedys mielismy lepszych zawodnikow. Ale tez mielismy Masche na obronie gdzie mialem stracha przy kazdej gornej pilce. Kiedys mielismy Pedro z wasikiem ktory nie wiedzial co robic a teraz mamy prawie ze najdrozsze trio swiata.

Kazdy mysli ze Barcelona jest ponad futbolem i futbol moze isc do przodu ale Barca jest tak idealna ze ona ciagle moze grac tak samo i wygrywac. No otoz nie. Skoro inni wiecej zaczeli biegac to my tez musimy w tym Messi. Inaczej nic znaczacego nie wygramy co pokazujemy od 2015 roku. Oczywiscie skutecznosc tez tutaj gra role tak jak powiedziales, ale fakt jest tez taki ze stwarzamy sobie coraz mniej okazji do gola i to wg mnie tez jest problem

0

@Bagsik88 w pierwszym meczu 1/2? a ogladales ten mecz czy tylko wynik? Pisalem od razu po meczu ze wynik jest ultraniesprawiedliwy i zaslania bardzo obraz gry. Barcelona miala 2 okazje i je wykorzystala plus Messi wcisnac niemozliwego wolnego. Reszte gral Liverpool.

Nawet jakby tam Barca miala przewage to nie ma znaczenia ile przebiegli. Bo skoro wygrywaja to znaczy ze tyle wystarczylo przebiec. Ale jesli przegrali 4:0 i widze ze przebiegli 7km mniej to to znak ze nawet nie walczyli - nie chcialo im sie po prostu.

I to juz nie mowie tylko o Messim tylko o calej druzynie.


Ale ok powiedzmy ze niech bedzie po twojemu i wcale nie trzeba tyle biegac. To w takim razie co jest problemem tej Barcelony? No bo rok temu mozna bylo narzekac ze pomoc. Eee ze Busi Vidal i Rakitic to wszystko za wolno itp. Ale nie powiesz mi ze de Jong plus Arthur graja za wolno czy za slabo sie potrafia przy pilce utrzymac. Moze brak im jeszcze dokladnego zgrania ze soba no ale to zupelnie inni gracze niz rok temu grali w pomocy. Wiec co jest problemem jak nie brak walki tez w postaci przebytych km?

0

@Bagsik88 ale nie jest tez stricte techniczny. A wiesz czemu? Bo futbol sie zmienia i nie da sie wygrywac bedac stricte technicznym badz stricte fizycznym. Dlatego Barcelona musi swoje wybiegac i wywalczyc. A jak sie okazuje 7km mniej od przeciwnika w 1/2 LM to za malo na te 'swoje'

0

@LuisSalvano przeciez to jest smieszne z tym prawem:) co drugi by tak odchodzil:) nikt by nie negocjowal tylko cyk. nie wierz w takie bzdury bo znowu bedziesz niepotrzebne lzy ociekrac. Po Neymarze nie warto plakac:)

0

@bartoszekkk to ja ci powiem, JA czyli top3 przeciwnikow powrotu Neymara ze predzej pyknie Neymar niz Mbappe

0

@Bagsik88 Liverpool nie jest taki techniczni. Oni przebiegli 7km wiecej od nas w rewanzu. Czyli zagrali prawie o zawodnika wiecej.

1

@LuisSalvano ty mi jeszcze piwo za poprzednie lato wisisz a juz chcesz sie na nastepne przekonywac;)

0

@LuisSalvano Luis ale ty wiesz ze to nie jest prawdziwa historia? zupelnie jak ta z powrotem Neymara do Barcy^^

0

@GeraltzKatalonii 3*0 to nadal 0^^ no ale o 3 wiecej to juz nie brzmi tak dobrze;)

1

Umtiti zamiast polozyc sie na stol i miec z glowy po 5 miesiacach kontuzje to sie leczyl u jakichs szamanow na pol gwizdka i w konsekwencji ma z glowy juz prawie rok chyba

0

@Persyfl u kazdego wzrasta ryzyko kontuzji jak walczy i biega no kurcze. Ludzie robia z Messiego jakiegos uposledzonego dzieciaka ktory no byleby nie biegal za duzo.

Powtarzam. Od ponad dekady to profesjonalny atleta

0

@Bagsik88 meczy z Juve ostatnio kojarze co najmniej 3 wiec nie wiem o ktorym mowisz. Poza tym jak masz stronke gdzie mozna sprawdzic staty km poszczegolnych graczy w danym meczu to chetnie przytule.

po trzecie to co Pep zmienil to bylo 15 lat temu. Wiec nie ma to znaczenia obecnie. Jak widac juz to nie dziala bo dostajemy wciry jak meczu nie wybiegamy. Futbol stal sie bardziej fizyczny.

1

@Bykunn ogolnie w tym przypadku to podejscie jest obojetne bo i give a book i hand a book zbyt 'blisko' siebie leza zeby sie wielce tym przejmowac. Ale my juz to wiemy wiec wiemy ze mozna to olac. Ale zaraz zaczna sie trudniejsze rzeczy gdzie nie do konca bedzie mozna olac jakas strukture:) wiec lepiej sie przejmowac na poczatku nauki

0

@Skaramuczi wszystko zalezy od sytuacji:) jesli sa w bibliotece i ktos potrzebuje ksiazki zeby np podlozyc pod stol zeby sie nie chwial to give me a book:) ma wyrabane jaka byleby byla.

ale jesli jest jakas konkretna ksiazka i podczas mowienia nawet pokazujesz na nia to mowisz the choc w sumie ja bym uzyl that book.

ogolnie w tym kontekscie nie widze wielkiej roznicy miedzy give a hand. Moze hand jest bardziej grzeczne:)

1

@Persyfl mowisz mi ze profesjonalny pilkarz ktory od 15 lat profesjonalnie uprawia sport tak naprawde wyczynowo nie moze przebiec tych 10km w tak waznym meczu 1/2 LM?

tak jak napisalem ja nie wymagam zeby Messi biegal tak co mecz czy z jakims Valladolid czy Huesca. Ale jak widzi ze Liverpool zasuwa i jeszcze nas klepie no to jednak moglby pobiegac.

I nikt mnie tu jakims artykulem o strukturze miesni Messiego nie przekona bo to nie chodzi o 60 meczy w sezonie tylko gora 3-5: tam gdzie naprawde trzeba.


Tez uwielbiam Messiego ale bronienie go za wszelka cene jest niepotrzebne. Jak robi cos zle to nie grzech o tym powiedziec.

0

@pax z tego co pamietam to w sytuacji z Griezmannem chcial jeszcze wziac obronce na szybkosc i potem by zagral. No coz bledna decyzja a moze i decyzja dobra ale zle wykonanie bo obronca mu wybil pilke.

W sytuacji ze Slavia nie pamietam co tam sie dalej stalo. Czy mogl podawac szybciej? jasne ze mogl. Czy Roberto albo Alba zawsze podaja idealnie? Nie. Alba szuka ciagle Messiego na sile nawet w gaszczu a Roberto po wejsciu z Valladolid nawet nie znalazl sie w takiej sytuacji do podania.

Wyluzuj z tym Semedo bo mam wrazenie ze on za duzo ci zabiera energii i nerwow:) ale doceniam screeny i Twoje wywody. Jednakze wiesz - to tylko pilka nozna:) Semedo od poczatku sezonu dostaje regularnie szanse i gra coraz lepiej. Wg mnie tego mu bylo trzeba - regularnosci a nie grania na zmiane z Roberto.

poza tym tak jak mowilem - sam sadze ze Semedo zagral slaby mecz z Valladolid.

pozdrawiam

0

@stone80 ale ja sie zgadzam ze to potrafi. Przedryblowac przyspieszyc. I bardzo fajnie i tez to widze. Ale z Valladolid mu to nie wychodzilo. Czesto probowal w prawie za kazdym razem tracil pilke szczegolnie w pierwszej polowie. Dlatego mniej niz 5.

staram sie byc obiektywny i czesto tutaj bronie Semedo. W poprzedni mecz po prostu mu nie wyszedl moim zdaniem

1

@YeastMoss nie no ja wiem ze pisac trzeba. Ale idealistycznie mam nadzieje ze jakis dziennikarz/gazeta nie beda robic analizy 16 latka po kazdym gorszym jego meczu. Szkoda zeby mu to na psyche siadlo

3

tym razem to nawet ja sie zgodze z ocena Semedo. Pierwsza polowa bardzo slaba, sporo strat blisko wlasnej bramki. Natomiast znamienne jest to ze jak Semedo dostaje prostopadla pilke pod linie koncowa to jest zero ruchu w polu karnym. Kazdy stoi i sie gapi i potem Semedo puszcza bardzo dobra pilke wzdluz lini bramkowej a tam nikt sie nie ruszy zeby noge przylozyc. I to nie to ze Semedo zle zrobil bo jak dostajesz taka pilke to biegniesz za nia a potem mocno wstrzeliwujesz wzdluz pola karnego albo lekko wycofujesz na 16stke. Jak Alba ma taka sytuacje to zaraz ma ze 3 opcje do dogrania.

Natomiast ocena 3 jest ok, ja dalem 4 ale sie tam wyklocac nie bede.

Fati niestety mniej niz 5 powinien miec. Wiek wiekiem fajnie ze probowal ale jednak ilosc strat...Dembele by dostal 3, wiec Fati wiecej ale tylko o 1. 4 byloby ok

28

analiza:

Ansu ma 16 lat: czasami bedzie grac dobrze czasami nie

koniec analizy wiecej nie ma co pisac

1

@BarcaInfo nikt nie mowi zeby Messi co mecz robil ilesnascie km. Ale w 1/2 LM no moglby pobiegac a nie puszczac Fabinho na luzie srodkiem boiska gdy stoi 5m od niego. Bo to tak sie mowi ze to jeszcze 50m do wlasnej bramki ale jak taki srodkowy pomocnik ma spokoj rozegrania bo mu nikt nie przeszkadza to jest zuepnie inaczej niz jak jest naciskany. I wlasnie musial byc naciskany przez Messiego.

Niewazne kto wygral nam pierwszy mecz. Wazny jest koncowy rezultat. No sorry...1/2 LM wymaga zapieprzu przez wszystkich i nikt mi nie powie ze w takim meczu Messi jest zwolniony z tego

0

@Janiama ciekawostka ta moze zostac potraktowana po macoszemu bo gra u siebie to tylko polowa sezonu (a moze nawet troche mniej przez PK). Musimy zaczac ogarniac na wyjazdach. I to ogarniac ogarniac a nie fuksem 1:2 z Pragi wywozic

2

@bolinho89 przeciez w tym klubie kazdy szuka tylko Messiego. Alba raz podal do Suarez gwizdnieto spalonego (watpliwego) i ok ale to byla sytuacja tak jasna ze az musial podac Grubemu. Ale reszta zagran to jest zamkniecie oczu i granie do Messiego.

Ansu tez wczoraj jak sie nie zakiwal sam ze soba to na sile do Messiego. Nawet taki Vidal tylko pilki do Messiego daje. Nie wiem czy to 'wina' Messiego czy on tam potem jakos zle reaguje jak nie dostanie pilki czy co. Czy to po prostu zawodnicy nie maja jaj zeby grac komus innemu w newralgicznych sytuacjach

0

juz widze jakie Cholo wylapal zdziwko ze 1:0 nie starczylo;)

0

@yoli tak tez tak mysle. Dlatego w meczu walki powinno byc ustawienie Arthur deJong i Vidal

0

Nikt tu nie wspomina ze w koncu Buai zagral dobrze. Owszem nadal pare razy kolegow na mine wsadzil ale i tak brąz porównania z poprzednimi meczami

0

@Q55 sam wymieniles 4 graczy a jest jeszcze niezadowolony Vidal Rakitic i pewnie Roberto tez nie skacze pod sufit. 7 zmian to on nie ma. A nie prowadzimy 10pkt w lidze zeby polowe skladu co mecz wymieniac

1

po cholere ten artykul jak to po prostu Kovac niszczy Cou nie wystawiajac go na jego pozycji...oh wait

0

omg juz widze tutaj zawodzenie jak Ansu nic nie zagra. a Suarez poki strzela gole to grac musi. Niewazne ze sie kopie po czole jakkowiek by mnie to irytowalo

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?