Jakiś czas temu prosiłem Was o radę w sprawie chrześniaka- problem z mową. Nie wiem czy to moja (tzn moja i żony) zasługa- (czytaj drążenie tematu z jego rodzicami i dziadkami) , czy nie ale od wczoraj chłopak chodzi do logopedy. W najbliższym czasie ruszają tez na rehabilitację bo diagnoza jest taka jak wspominał @mateusz1989VeB czy @Ls0811 - wzmożone napięcie mięśniowe po porodzie. Mięśnie twarzy są mega spięte, język nie jest dostatecznie 'rozluźniony' i stąd problemy. Potrzebna rehabilitacja + praca z logopedą i są dobrej myśli. Twierdzą wręcz że efekty powinny przyjść szybko.
Dzięki Wam jeszcze raz za pomoc i zmotywowanie do działania!
Opiekujemy się dziewczyną z Ukrainy i jej córką. Uciekając z Kijowa, wyciągnęła kasę z bankomatu (niestety hrywny). Teraz dostaje info z banku, że na koncie zrobiła debet (ok 500 pln po przeliczeniu z hrywien). Dziewczyna została tu z gotówką, chcieliśmy je wymienić na USD/ PLN, ale jest to mega trudne. Orientujecie się, który bank to zrobi? Druga sprawa- orientuje się ktoś czy w PL jest opcja założenia konta walutowego w hrywnach? W skrócie- chciałaby założyć tu konto, wpłacić hrywny, przelać kasę rodzicom którzy zostali w Kijowie i oni zlikwidują debet.
Co Wy ćpaliście z tym Alvesem? Objeżdżany niemiłosiernie. Każde zagrożenie naszej bramki szło po naszej prawej stronie. Moim zdaniem błąd Xaviego, że wystawił wolnego Alvesa na szalejącego Mojicę...
@michal26 z tego co mi wiadomo, to Chiny są coraz bardziej źli na Putę za tak długo trwającą wojnę. Jedwabny szlak pada. Chiny wpompowało potężny hajs w drogę kolejową do Europy- za chwilę import z CN tą drogą padnie. Na jak długo? Nie wiadomo. Wiem, że coraz więcej spedycji- w tym potężny Maersk- wstrzymał serwisy kolejowe z Chin. Niestety odczujemy to wszyscy, bo armatorzy morscy podniosą stawki, które i tak są na strasznym poziomie.
0
@Messibestplayerintheworld aż obejrzę mecz Betisu żeby zobaczyć co zrobił Bartra, że ma notę wyższą od Erica...
0
@koksik2700 https://img3.dmty.pl//uploads/201507/1435835118_wefx04_600.jpg
7
@don'T.R.I.P.e jeśli Ukrainiec bez języka, znajomości rynku zabiera 'prawdziwemu polakowi' pracę, to chyba średnio świadczy o tym polaku :D
0
@prokofiew pisząc o rehabilitacji miałem na myśli właśnie fizjoterapeutę. Trochę niedokładnie napisałem
1
@KrystianR nie taki młody- skończył tydzień temu 7 lat o_O
No ale... lepiej późno niz później
0
@bolinho89 Było Was tu więcej, ale nie dam rady wszystkich wcisnąć :)
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
25
Jakiś czas temu prosiłem Was o radę w sprawie chrześniaka- problem z mową.
Nie wiem czy to moja (tzn moja i żony) zasługa- (czytaj drążenie tematu z jego rodzicami i dziadkami) , czy nie ale od wczoraj chłopak chodzi do logopedy. W najbliższym czasie ruszają tez na rehabilitację bo diagnoza jest taka jak wspominał @mateusz1989VeB czy @Ls0811 - wzmożone napięcie mięśniowe po porodzie. Mięśnie twarzy są mega spięte, język nie jest dostatecznie 'rozluźniony' i stąd problemy. Potrzebna rehabilitacja + praca z logopedą i są dobrej myśli. Twierdzą wręcz że efekty powinny przyjść szybko.
Dzięki Wam jeszcze raz za pomoc i zmotywowanie do działania!
@Bobo25 @Wojcio @Karzel @mrboom @MaziFCB @draxidox @dlpeople @JimMorrisonFCB
Mam nadzieję, że nie pominąłem nikogo :)
Dzięki!
1
@Wossi61FCB Wojtek- Cash, Bednarek, Glik, Rybus- Frankowski, Krychowiak, Szymański, Zieliński- Milik, Robert
2
Czołem,
potrzebuję pomocy/ porady.
Opiekujemy się dziewczyną z Ukrainy i jej córką. Uciekając z Kijowa, wyciągnęła kasę z bankomatu (niestety hrywny). Teraz dostaje info z banku, że na koncie zrobiła debet (ok 500 pln po przeliczeniu z hrywien). Dziewczyna została tu z gotówką, chcieliśmy je wymienić na USD/ PLN, ale jest to mega trudne. Orientujecie się, który bank to zrobi?
Druga sprawa- orientuje się ktoś czy w PL jest opcja założenia konta walutowego w hrywnach? W skrócie- chciałaby założyć tu konto, wpłacić hrywny, przelać kasę rodzicom którzy zostali w Kijowie i oni zlikwidują debet.
Z góry dzięki za pomoc
0
@DonMatteo901 szczerze to nie kojarzę tej akcji. O co tam mniej więcej chodziło?
7
@AmigoBlancos nie zapomnij, że pewnie Boras wygłosi mowę jak to dopadli go hejterzy, że on jest zwykłym chłopakiem z Dębicy i szanuje kobiety :D
1
@MesQueUnClub_87 1 ale bez mleka :) Jeśli musze wybrać zestaw bez wybrzydzania to dwójka :D
0
@JarekS super- dzięki. Zamawiam
0
@Deeespacito 3.72 Gdynia
0
@JarekS lepsza niż 'Barca' Jimmyego Burnsa?
6
Co Wy ćpaliście z tym Alvesem? Objeżdżany niemiłosiernie. Każde zagrożenie naszej bramki szło po naszej prawej stronie.
Moim zdaniem błąd Xaviego, że wystawił wolnego Alvesa na szalejącego Mojicę...
0
@Jakchcesz czemu? albo inaczej- za co? Pytam o ogół ludzi
0
@ShawnC to tak jak ja. Czekam, aż każdy z osobna przekona mnie do siebie. Nie chcę się czuć zawodu. Lepiej się pozytywnie zaskoczyć
0
lubicie ludzi??
4
@Deeespacito to ksiądz. Bez KRÓLA nie podchodź
0
@Khajio Reca, Puchacz, Rybus...
1
@ef moze czas pomyśleć o zmianie pracy? :P
1
Dla mnie skład Mundo. Niech Busi odpocznie
0
@michal26 z tego co mi wiadomo, to Chiny są coraz bardziej źli na Putę za tak długo trwającą wojnę. Jedwabny szlak pada. Chiny wpompowało potężny hajs w drogę kolejową do Europy- za chwilę import z CN tą drogą padnie. Na jak długo? Nie wiadomo. Wiem, że coraz więcej spedycji- w tym potężny Maersk- wstrzymał serwisy kolejowe z Chin.
Niestety odczujemy to wszyscy, bo armatorzy morscy podniosą stawki, które i tak są na strasznym poziomie.
5
@Krzysztof1987 przecież to nie o to chodzi. Cebulion sie obraża bo im sie nalerzy, so polakami. A tu przyjado i za darmo wszysko majo.
0
@Radzio_94 odstawić mencena
0
@Malkey95 jak to wyliczyłeś? :D
0
@paweldunajecfcb
MJ
LBJ
Kobe
Kareem
Curry
2
@HypeR dodałbym ze dwóch ŚO :)