4

Mbappé nie trafił do bramki, to trafił w piszczel. Też celnie, też boli.Czerwień w pełni zasłużona – wreszcie coś zagrał bez piłki.

7

Pewnie w tej kwestii dzwonili do naszego Adama Nawałki. Autobus też na parkingu nie będzie mógł cofać:) A poważnie to mogą nawet Flickowi ambonę przy linii bocznej postawić jeśli to ma pomóc wydrzeć Mistrzostwo z gardła tebasowym pomagierom.

6

Araujo opuścił boisko z powodu drobnego urazu. Rozegranie w tym meczu generalnie kulało i na pewno nie on był jedynym winowajcą. Bardzo słaby mecz Pedriego-widać efekty grania wszystkiego niemal od dechy do dechy. Nie wiem czemu w takich meczach nie gra od pierwszej np. Pablo Torre. On na samej ambicji dałby więcej niż mocno zajechany Pedri. Po co jest w tej ekipie H.Fort skoro widzi murawę jak świnia niebo w rzeźni. To nie było Atletico czy Bilbao, mecz należało oczywiście wygrać ale przy takiej murawie i specyfice przeciwnika trzeba świeżości, której na tym etapie sezonu zaczyna brakować, a to dopiero początek maratonu.

8

Mecz był tak męczący, że nawet VAR nie chciał patrzeć. Za cały ten sezon jednak Panie Flick czapki z głów!

4

Kandydat na najbrzydszy mecz sezonu? Mocny. Kadra jak lodówka przed wypłatą, granie co trzy dni, a tempo takie, że piłka chyba sama chciała zejść. Ale oby bez kontuzji – bo serce do walki jest, mimo wszystko. A Her Flick?Czuwa jak sowa w nocy. Widzi wszystko. Nawet to, czego wolelibyśmy nie oglądać.

0

@Filipem Gościu, ty chyba oglądasz mecz przez lusterko wsteczne, skoro co cztery minuty wypuszczasz kolejny "komentarz", który wnosi tyle co Marcin Najman do boksu – czyli głównie ciszę po gongu. W 200 dni stuknąłeś 2000 wpisów… gratuluję konsekwencji w marnowaniu czasu.

Twoje relacje z meczu przypominają opis westernu pisany przez kogoś, kto nigdy nie widział konia: "Wsiada. Zsiada. Strzela. Przeładowuje." No po prostu napięcie jak w wędkarstwie podlodowym.

Wszedłeś głęboko w historię, ale ewidentnie niewiele z niej zrozumiałeś – np. to, że piszę tu raz na kilkanaście lat, a nie z zegarkiem w ręku.

I taka drobna rada na koniec: nie buduj poczucia własnej wartości na internetowych polubieniach. Bo jak ktoś ci je odbierze, to zostaniesz sam z tą pustką, którą próbujesz zapełniać komentarzami. A to może boleć bardziej niż klawiatura bez WiFi.

1

@krzy_mlyn Głowę zniszczył mu jego "mądry" tatuś. Dobrze pamiętam jak straszył nas transferem do Sevilli. Gdzie jest teraz? Też chciałbym zmiennika, zdrowego zmiennika bo u nas jest tego jak na lekarstwo. Chciałbym się mylić, ale z niego u nas już nic nie będzie.

0

@Barca_Q Szansa na stanie się nowym Messim! Numer już ma! Ale zagrał krótko i wciąż nie wiemy tego.

0

@Destroyer_of_Worlds Nie, mnie nie wysyłali. Ale Ciebie chyba w każdą niedzielę trzymano z dala od szkoły, żebyś nie zaburzał zajęć swoją niepojętą sztywnością — jakbyś połknął kołek osinowy i do dziś nie wiedział, że nie jesteś na dworze królowej Wiktorii.

0

@bazyli
No i Messi został zdemaskowany na FcBarca.com

No i ta zdrada… Całował herb! A potem, zdradziecko, zamiast grać za darmo w klubie, który ledwo płacił za światło, poszedł do PSG .Facet dał Barcy 20 lat życia, wygrał wszystko, co się dało, a teraz janusze honoru płaczą, że nie został do końca jak Titanic. Całował herb? No i co? Miał go sobie wytatuować na czole? Podobno ma na nodze.



Zamiast bić pianę – może czas pogodzić się z faktami. Barça zawaliła, nie Messi. Zdaje się, że taki był scenariusz. To Bartomeu, nie Laporta, który do dziś sprząta bałagan po bombie atomowej.


1

@Hawajczyk Tebas jest za głupi na strategiczne myślenie. Ma wojnę z Florentino i ponad to nie dostrzega nic więcej. Dla nas tym lepiej.

1

Hala dzieci będą wtedy musiały iść wcześniej spać, bo następnego dnia szkoła...

4

Uprzejmie informujemy białe damy dworu, że jakby mieli 3 tygodnie wolnego, to i tak by stękali jak dziad po schodach. 8 dni? To już prawie sanatorium. A my? 6 dni, kawa na wynos i ogień.
Dobić zanim podniosą łeb!

1

@PatrychoO A osobowość i wygląd?Może chociaż w tym aspekcie był...lepszy,hm?Józef Piłsudski mawiał,że racja jest jak dupa,każdy ma swoją. Zostawiam Cie zatem,ze swoją i dupa i racja☺️

1

@axegrinder A to akurat kwestia wieku, wszyscy wiemy jak wygląda nauczanie historii w szkołach:)

2

@rumilas Laporcie nie wybaczę tylko jednego — jeśli nie dopadnie tego knura Tebasa tak, jak na to zasługuje.Czas wstać, zerwać łańcuch i rzucić się im do gardła — na boisku i na każdym poziomie instytucjonalnym. Inaczej będą następni. I znowu będziemy obserwowali powtórkę z "rozrywki". Po drodze kamień do szyi tym co jeszcze się pochowali w zakamarkach klubu i są jakąś ukrytą opcją o śmietankowych fascynacjach.

23

Cała ta tragedia ma imię i nazwisko: Josep Maria Bartomeu. To on jest ojcem tej katastrofy. Jego machloje, nieudolność i działanie jak koń trojański Madrytu rozwaliły klub od środka. Sprzedawał przyszłość za polityczne poparcie, podpisywał chore kontrakty, niszczył tożsamość klubu, a wszystko pod przykrywką „dbałości o interes”. Kiedy było trzeba działać, to on kombinował jak typ spod monopolowego.

A najgorsze? Culers w Barcelonie to widzieli. Patrzyli, jak pseudo-prezydent rozwala wszystko po kolei, i… nic. Zero buntu, zero refleksji. A teraz mamy Tebasa – kolejnego grabarza, który też doskonale wiedział, jak to wszystko rozegrać. Przepchnął swoje, jakby mu ktoś kartkę z instrukcją dał.

Laporta robi, co może, ale sprząta po bombie atomowej. Klub był w ruinie. I nie, nie było nas stać na 100 baniek rocznie, tak jak nie stać nas do dziś.
To jest wręcz niewyobrażalne, jak klub o takiej historii i ambicjach jak Barcelona nie mógł godnie pożegnać najlepszego piłkarza, jakiego kiedykolwiek miał. Druga szansa się nie powtórzy — takich legend nie tworzy się dwa razy. To nie tylko zmarnowana okazja. To dramat w trzech aktach wpisany w historię klubu.

0

@PerroHerro Tu nie chodzi o jakieś zaoranie kogokolwiek — to nie podstawówka, żeby się prężyć. Ale porównywanie gościa, który własnymi decyzjami zmienił bieg historii klubu, do piłkarza, który sprzedał się jak panna lekkich obyczajów za arabskie petrodolary, to już nie tylko brak wyczucia. To splunięcie w twarz historii, legendzie i wszystkim, którzy wiedzą, co znaczy lojalność.

0

@paweuwarrior Neymar był czarującym grajkiem — momentami aż nazbyt zakochanym w swoim lustrze — ale to Ronaldinho wzniosł tu marmurowy pomnik. Neymar błyszczał, lecz R10 rozpalił ogień. Gdy jeden flirtował z legendą, drugi ją stworzył. Neymarowi zabrakło charakteru, by pograć dłużej i zostawić coś więcej niż ładne wspomnienia. Każdy, kto pamięta czasy Ronaldinho, wie, że to nie był tylko piłkarz. To był moment w historii klubu, który zmienił wszystko.

0

Obok stolika na którym są w pudełeczku "kulki mocy" zrobione przez Ankę Lewandowską.

2

Niesamowite, że żyjemy w czasach, gdzie ktoś może na trzeźwo porównać w komentarzach Neymara do Ronaldinho i jeszcze liczyć, że nikt się nie zorientuje. Jakby porównać Pałac Kultury do Kaplicy Sykstyńskiej, bo "też kolorowe". Jakby rzucić cień i myśleć, że to rzeźba. Rozumiem – odwaga cywilna jest w cenie, ale to już heroizm głupoty

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Niesamowite, że żyjemy w czasach, gdzie ktoś może na trzeźwo porównać Neymara do Ronaldinho i jeszcze liczyć, że nikt się nie zorientuje. Jakby rzucić cień i myśleć, że to rzeźba. Jakby porównać TikToka do Kaplicy Sykstyńskiej, bo "też kolorowe". Rozumiem – odwaga cywilna jest w cenie, ale to już heroizm głupoty

1

@Srutwa Nawet bym nie wpadł, żeby Pana Szanownego mierzyć, a zwłaszcza obrażać. Natomiast kiedy kolejny raz czytam o kompilacjach na podstawie których już coś było wiadomo to może tylko jeszcze raz napiszę, a potem skończę: Neymar na pewno nie był "lepszy sporo od ronaldinio" (pisownia oryginalna).Choć może od ronaldinio tak, ale od Ronaldinho już na pewno nie. Nawet w imprezowaniu nie był:) R10 to był piłkarz wybitny. Za wyjątkiem Leo, nie pamiętam takiego za moich czasów (a pamiętam czasy Stoichkova czy Laudrupa), który miał taki wpływ na Barcę. Od Neya był lepszy w każdym aspekcie. No ale to pewnie potwierdzą Ci którzy obu mogli widzieć albo na żywo, albo obejrzeć po prostu kolejne mecze w tv a nie na kompilacjach.

1

@Barca_Big_Moment Dziś za minutę spóźnienia nie grasz w następnym meczu albo tracisz miejsce w składzie (?) a wtedy? Rok po roku to samo bez konsekwencji. Ernesto to może bawić się z w Bilbao a nie wielką piłkę w Katalonii robić.

0

Jeśli to prawda z tą ręką, to żałuję, że to nie był mecz Portugalią z czasów Pepe...

0

Żeby nie "legalne" cyrki z biletami to pewnie nigdy bym nie kupił kilkanaście lat temu biletu na mecz z mierdą w CdR za 700 zł, albo wyjazdowego z Espanyolem. Choć za ten z papugami dodatkowo straciliśmy szaliki, flagi, koszulki więc było drogo:)

14

@Srutwa Bo ten co rozpieprza La Liga za słaby?:)Lepiej tego co rozpieprza lige brazylijską?:) Załuję, że Twój koleszka, jak mówisz, nie pokazał wcześniej żadnego filmu Vitora Roque, albo legendy klubu - Douglasa vel rata za Neymara:)

0

@Barca_Big_Moment Zwłaszcza z Romą i Liverpoolem:)To były epickie blamaże, historycznie niezmazywalne. Ernesto to nie Coca-Cola tylko Hoop Cola. Niby kolor podobny, ale bez smaku i historii.

2

Nawet nie chcę myśleć co by było gdyby...gdyby to Pan, Panie Flick przybył tu zaraz po Luisie Enrique, bez tych eksperymentów w stylu pasterza Setiena i innych. W czasach Leo i innych Suarezów...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?