4

Jeden komentarz dla Sergiego Busquetsa: XD

0

who would win
> the biggest football club in the world
> some biurofaks boi

2

0

@Tomek54321 Miałem na myśli sytuację jeśli ja kogoś złapię i sam się przewrócę, a nie ten kogo łapię, analogicznie do sytuacji z meczu. Ucinam z tobą dyskusję, bo twój wiejski ton wypowiedzi zniża cię do za niskiego poziomu.

0

@Tomek54321 Aha, czyli jak w polu karnym sobie stanę i złapię kogoś za kolano to też karny, dobrze cię rozumiem? No przecież wtedy moja ręka haczy o jego nogę. Jego noga w biegu dotknęła nogi Semedo i się położył, nie było żadnego ofensywnego ruchu ze strony obrońcy Barcy. Jak takie coś uznajesz za prawidłowego karnego to gratuluję. I zmień ten ton, bo wychodzisz na pajaca.

0

VAR i takie coś przechodzi? Żenadometr poza skalą.

0

@Avada Kedavra lol, gra de Jonga nie wyklucza chociażby wejścia z ławki Puiga, kwestia tego czy będzie to Rakitić czy Puig, tak jak napisałem.

7

Prawdziwym wyznacznikiem tego, czy Setien zmieni coś w Barcelonie będzie to, czy w następnym meczu zagra Puig, czy dalej Rakitić.

0

Po co piłkę oglądać, gdy takie żenujące sędziowane tak zabija ten sport.

4

81 minuta, 0:0, z Czechami, na Camp Nou, w Lidze Mistrzów. Trener Barcelony siedzi na ławce i ma minę jak na niedzielnej herbatce u cioci.

1

No to system świetnie działa, skoro jeden żenujący błąd sędziego parodysty nakręca taką spiralę wydarzeń. Tracimy cennego gracza w ataku na bardzo ważny mecz dzięki jednej tylko osobie, która już dawno sędzią na tym poziomie rozgrywkowym być nie powinna. Sędziowanie w Hiszpanii to komedia odc. 932155214.

3

@PanPatrykk Pan Braun jest katolikiem raczej z tych głęboko wierzących, oprócz tego monarchistą i tradycjonalistą. Nie musisz głosować na niego i jego ugrupowanie, ale możesz na Konfederację. No ale skąd mu się wzięło to karanie gejów i lesbijek? W Piśmie Świętym czytamy: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli." - Księga Kapłańska, Stary Testament. Karanie homoseksualizmu jest obecne w dwóch największych religiach świata - chrześcijaństwie i islamie, gdzie w praktyce jest realizowane w krajach muzułmańskich. Katolicy ograniczają się do potępiania słownego, ale są też tacy jak pan Braun, i zarzucić im poglądów sprzecznych z tym, co napisano w najważniejszej dla nich księdze nie można. Sam się z tym nie zgadzam, pana Brauna jednak szanuję.

4

@Drzakubs Sam latarnik daje jakiś wymierny wynik, ale część pytań jest dosyć tendencyjna i radzę po prostu przeczytać programy ogólnopolskich komitetów, jest ich 5 w tych wyborach, więc dużo tego nie ma, i samemu zdecydować. Wolność, o której mówią ludzie Korwina opiera się na tezach i naukowym dorobku życia kilku wybitnych ekonomistów, z których chyba najbardziej kojarzony jest śp. Milton Friedman, noblista. Korwin często nawiązuje też do thatcheryzmu, lub ogólniej neokonserwatyzmu. To, że ty wolności nie widziałeś nigdzie nie znaczy, że nie występowała. Empirycznie podchodzisz do sprawy i wyznajesz podejście "nie kojarzę, więc nie było nigdy", a to ociera się o historyczny analfabetyzm. Wolność występowała w państwach zachodnich. Przykłady? RFN po II wojnie światowej, Wielka Brytania za premier Thatcher właśnie, USA oczywiście. Na wolności zbudowano gospodarcze potęgi zachodu, dzisiaj drenowane przez ich socjalistyczne rządy. Nikt nie wypracował tam miliardów rozdając zasiłki. "Każde rozwinięte europejskie państwo jest dużo bardziej socjalne niż Polska" - i czego to dowodzi? Że są od nas bogatsi, bo nie zostali wyniszczeni podczas wojny oraz lat komuny, i mają na socjal więcej pieniędzy. Ale socjalem ich nie wypracowali! Brawo za świetny argument. Polityka socjalna to właśnie ograniczanie wolności, a wolność jest największą prospołeczną wartością. Człowiek nie działa jak mrówka, ale byli i są tacy, co chcieli, by tak działał - komuniści na nich mówimy, tacy bardziej zaawansowani socjaliści. Mrówka w twoim przykładzie to niewolnik. Niewolnika natomiast od wolnego człowieka odróżnia to, że wolny człowiek ma wolny wybór. A to, co opisałeś na przykładzie insektów to nic innego jak grabież ciężko zarobionych pieniędzy, by rozdać je tym, którym się nie chciało i dalej nie chce. Jak to działa w praktyce, dzisiaj dobrze widać.

8

@YouShouldListenToMe Myślenie, że nie ma co oddawać głosu na partie inne niż te dwie największe doprowadziło do zabetonowania sceny politycznej i obecnego stanu rzeczy. Tylko zmiana takiego myślenia może zmienić sytuację. To właśnie głos na PiS/PO/PSL/SLD jest stracony, bo nie doprowadzi do zmiany sytuacji na lepsze. Druga sprawa, Konfederacja to nie jest ugrupowanie katolickie, jednak w jej skład wchodzą ugrupowania wyznające chrześcijańskie wartości. Nie musisz głosować na kandydata, który je reprezentuje, bo na Konfederację składa się wiele ugrupowań, i jeśli dostaną się do Sejmu, nastąpi podział głosów wobec tego, jak na te ugrupowania głosowano. Można się spodziewać, że najwięcej głosów dostanie Wolność, bo i ona jest największą częścią składową. A samej Wolności daleko do "kato-szariatu". Konfederacja opiera swój program na rozszerzeniu szeroko pojmowanej wolności, więc miałbyś wybór, czy chcesz np. posłać dziecko do szkoły z edukacją seksualną, czy do szkoły z religią. Głosując na PiS wybierasz opcję bardziej religijną, a na KO opcję bardziej elgiebete. Nie dostajesz wyboru.

11

@YouShouldListenToMe To ty i tak zagłosuj na Konfederację, nie trzeba się zgadzać w 100% z programem partii, by oddać na nią głos. Szaleństwem byłoby zagłosować na kogoś z czwórki PIS-PO-PSL-SLD i oczekiwać jakiejkolwiek zmiany, dlatego warto oddać głos na Konfederację.

13

@PanPatrykk Sens ma oddawanie głosu na to ugrupowanie, z którym się zgadzamy. Jeśli zgadzasz się z postulatami Konfederacji, to głosuj na nią. Pomyśl sobie, ile głosów tracą przez takie myślenie. Jakby tak zebrać wszystkich "ee zagłosuje na PiS/PO bo reszta nie ma szans", by zagłosowali na tych, na których warto. Mimo, że nie ma realnej szansy na to, by Konfederacja wybory wygrała, to im więcej ludzi na nich zagłosuje, tym większa szansa, że PiS czy KO nie będą w stanie rządzić samodzielnie, a co za tym idzie zaszłaby konieczność zawiązania koalicji z Konfederacją, która w ten sposób znalazłaby się u władzy i mogła realnie wpływać na państwo w dobry sposób, grożąc rozpadem koalicji, a co za tym idzie rządu i zyskałaby dostęp do większej ilości występów w mediach jako część rządzącej ekipy, domino by ruszyło i Konfederacja zaczęłaby się przedzierać do masowej świadomości.

5

@YouShouldListenToMe chcesz, by jak to określiłeś "socjalny populizm" poległ i jednocześnie oddać głoś na KO? No albo jedno albo drugie.

0

X D tyle na ten temat

1

Fati! Serce rośnie :D

0

@Sehzade1899 Słabe rozwiązanie. Problemem jest to, że wszystko jest w jednym miejscu. Lepszym pomysłem niż nakładanie ograniczeń byłoby wprowadzenie subforów/kategorii tematycznych.

1

@-barca4ever- jak to mówi młodzież, masakracja

0

@kibic1899 zrobione!

0

@Blomqvist Dobry pomysł! Nie pomyślałem nawet o tym, bo wiąże się to lekko ze zmianą nazwy serwisu, ale w logo mogłoby się znaleźć :D.

1

@Grzesior667 niezły bait :D

1

@Suzu @DwayNee dzięki. ;)

@Avada Kedavra po co zrobiłem? Dla praktyki. Fajna zabawa wziąć sobie jakąś stronę i zrobić dla niej nowe logo lub nawet całą identyfikację wizualną.

1

@SeeleyBooth A jeśli ktoś chce stały podgląd to tutaj: https://epic.gsfc.nasa.gov/

15

Pomysł na nowe logo serwisu, co sądzicie? :)

https://i.imgur.com/0uez0nn.png
https://i.imgur.com/BBGR9aq.png

0

Z innych odkrywczych wiadomości: Słońce jutro wstanie na wschodzie, a zajdzie na zachodzie.

1

@kamilo0066 Jedyna nadzieja w tym, że wróci za rok gdy w Barcelonie zawita nowy trener.

4

@bartoszekkk Dla tego znaleziono Munira i Sandro v2 - Pereza i Ruiza :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?