0

@escarabajo pamiętam, że ostatnie dwa sezony Leo już tylko myślałem kiedy on przejdzie do pomocy, i też często się to powtarzało w przekazie, że Leo na ostatni sezon lub dwa będzie bardziej pomocnikiem niż napastnikiem. Z Leo w pomocy i z resztą rzeczy, które wypisałem, tak.

1

Ale jestem ciekaw kolejnego sezonu, bo na razie to jedna wielka niewiadoma. Problemy instytucjonalne i z FFP, a zmienić trzeba naprawdę sporo. Laporta to jednak mistrz uprawiania polityki, bo to jak z Alemanym sprzedali kibicom poprzednie okienko (pamiętam powszechny amok po transferach w zeszłe lato, w tym swój), to majstersztyk. Bo patrząc na miejsce, w którym jesteśmy i walkę już tylko o ligę, można już je weryfikować. Szczególnie atak.

Najlepszym transferem Barcelony w najbliższym sezonie byłoby stworzenie zespołu medycznego z prawdziwego zdarzenia. Co nam piłkarz wypada na 2 tygodnie, to wraca po 2 miesiącach. Przeciągane czasy powrotu to u nas norma, i spora liczba kontuzji to norma. Szybsze powroty Pedriego czy Dembele w tym sezonie byłyby jak dwa nowe transfery. Można zwalać na mundial, ale tam grali nie tylko nasi zawodnicy, i jakoś inni w LM dalej grają, także tutaj wymówek bym tez nie szukał.

Xavi zbudował nam solidną defensywę (patrząc na ligę), ale pomoc kuleje gdy brakuje zawodników z podstawy (a patrz: kontuzje, to jest częściej niż rzadziej), no i ten nieszczęsny atak. Jeszcze raz zobaczę 1:0 po końcowym gwizdku albo odpadnięcie z LM w fazie grupowej, to... szybciej zamknę kartę w przeglądarce z transmisją, niż Ania Lewandowska mówi "gluten". Co innego człowiek może zrobić, jak sobie nie radzi 11 milionerów biegających za kawałkiem gumy XD

Jeśli wygramy ligę, będzie super. Odpadnięcie z CdR to w sporej mierze wynik kontuzji i brak klasowych zmienników. Te dwa trofea są oczywiście istotne, ale założeniem obok nich na kolejny sezon powinna być walka o minimum półfinał LM. Chyba że nas wywalą, wtedy można zwijać zarząd i robić z Barcy spółkę, bo inaczej skończymy na najbliższe 10 lat w duppie (chyba gdzieś koło Sosnowca). Albo spółka, albo jedyne co zostanie z barcelony to culo.

A jeśli walka o LM, to mówta co chceta, ale powinniśmy realnie:

- Pożegnać Busquetsa, albo obniżyć mu znacznie kontrakt i zostawić jako zmiennika, on już na LM nie ma siły w nogach

- Zapewnić powrót Messiego

- Jeśli wróci Messi zostawić Albę, a jeśli nie, pożegnać Albę i znaleźć zmiennika dla Balde

- Pożegnać Raphinhę - lubię go, ale póki można sprzedać, to płakać nie będę. Niby po 1 sezonie słabo oceniać, ale jego najlepsze mecze z tego sezonu to dalej takie 60-70% tego, czego oczekiwałbym od skrzydłowego Barcy

- Pożegnać Ferrana, bo jest cienki, więcej komentarza nie trzeba

- Pozyskać zmiennika Lewego - młodszy nie będzie, a tak długi okres bez formy każe sądzić, że i lepszy też nie, choć obym się mylił. Jeśli nie ten młody brazol Roque, to niech wraca Auba

Pozostali dwaj bohaterowie ataku, czyli Dembele i Fati, to dwa osobne tematy rzeki. Xavi ufa Dembele, ja mam dość oglądania go przez 1/2 sezonu, a potem czekanie na powrót, bo kolejna kontuzyjka. Miał dobry czas w tym sezonie ale dalej w obliczu kontuzji głównym argumentem za jest fakt, że brak alternatywy, bo Barca jest biedna

Nie wiem co z Fatim, z jednej strony można coś zazielenić klubowe kasy, ale z drugiej może jeszcze pół sezonu szansy po presezonie powinien dostać, choć teraz wygląda na piłkarza na B klasę, polotu w nim tyle co w zupie fasolowej

Defensywa jest solidna, Araujo Kounde Christensen Balde ze zmiennikami w postaci Alonso i Inigo Martineza, a od biedy Erica, plus jeśli minus Alba, to plus zmiennik Balde.

Pomoc z Pedrim, Gavim, De Jongiem (i Messim w rombie z przodu) wygląda cacy, plus jest wariant Eric Garcia na słabsze mecze, i jeśli zostanie to solidny Kessie, no i od biedy old boj Busquets.

Atak to największe obawy, ale mając z przodu dwa miejsca, a na nie Lewego, Dembele, Roque i ew. nowy transfer skrzydłowego/ Fatiego w formie, plus zawsze opcją jest Messi, to byłbym chyba spokojny. Bo Yamal to jeszcze sezon, dwa rejczel. Abde raczej na sprzedaż, bo znowu: barca jest bogata ujemnie

Sporo tego. Wszystko się ziści? Nie sądzę. A jeśli nie, to ja szans na ten chociaż półfinał LM nie widzę nawet w 1 czy 2 procentach. I będzie kolejne kilka miesięcy przebimbane, bo trafimy na City czy inny Bayern i dostaniemy 20:0 w dwumeczu. Ale może to tak tylko pierdzielę, i z przyjemnością odszczekam jak wygramy tryplet. c:

1

Komentarz usunięty

1

Raphinha drybling jak średnio rozgarnięta chihuahua, to chociaż człowiek sobie Gaviego poogląda

0

Ale ciasteczko od Roberciga, miód malina

2

@culer_5306751 młody duchem

0

Wejdzie jakiś młodzieniaszek?

6

Najgorszy dzisiaj z meczu jest zdecydowanie Orłowski

7

@Janas11224 Dzisiejsza polityka przy stanie głupoty społeczeństwa wymaga populizmów. Robi go każda partia. Możesz się na to obrażać, ale to obrażanie się na rzeczywistość. Do ludzi docierają mocne hasła, jak 500+, kredyt za zero, 1000+ (swego czasu propozycja Konfederacji). Jako człowiek inteligentny rozumiem ten mechanizm polityki i jestem w stanie się przez niego przebić, bo statystycznie większość jest głupsza od mądrej mniejszości w państwie, dlatego ta mniejszość tak musi dostosować przekaz, by dotrzeć do reszty. W końcu demokracja, to wygrywa się poparciem też kretynów. Brutalne, ale niestety prawdziwe.
Ale jest populizm i jest populizm. Co jest większym: sprzeciwianie się temu, że za kilkanaście lat mają być limity na samochody, budowanie domów, a potem też pewnie mięso i tak dalej? Czy chęć wprowadzenia prostych podatków i odciążenia państwa z etatyzmu i rozdawnictwa? Czy wszelkie ostatnie wysrywy z gatunku 500+ i jego waloryzacji, kredyt hipoteczny 2% i 0%, 1500+ dla babć, 13 emeryturki, laptopy dla dzieci i wszelki inny socjal i kiełbasa wyborcza.
Populizm stosują zgodnie PiS i KO, i do wyborów będą się przerzucać, kto zabierze najwięcej, po drodze rozkradnie i opłaci urzędników, a potem część odda w socjalu, bonusach i tarczach. Lewica robiłaby to samo, partia Hołowni nie ma co się łudzić jest Nowoczesną 2.0 albo Ruchem Palikota 3.0, to przybudówka PO założona przez człowieka z establishmentu by wyciągnąć młodych, niezadowolonych i libdemków. Tylko Konfederacja stoi do tego wszystkiego w opozycji, merytorycznej, a nie totalnej. Jestem przedsiębiorcą i mam dość finansowania patologii, demagogii, tysiąca różnych socjali i żyjących z nich darmozjadów. Ale rozumiem przekaz Konfederacji w stylu "ok, zrobimy 1000+, ale jako obniżkę podatków" - czyli programowo dalej brzmi dobrze, ale w praktyce oznacza zniżki dla pracujących. Tych, którym się chce. Jak to jest dla Ciebie rzucanie populizmami, to gratuluję. Nie jesteś w stanie się przebić przez to, to zaliczasz się do tej większości, o której wspomniałem na starcie.
Co do wojny i tematów wokół niej. Tak, Korwin jest odklejony, sam go nie lubię. Ale teraz u steru jest Mentzen, a Konfederacją rządzi on plus Bosak. Korwin miał wokół wojny wiele debilnych wypowiedzi, ale to nie znaczy, że mam się przez to skręcić i pójść za Hołownią czy PO/PiSem. Powiem więcej: stoimy przed wielką dziejową szansą na to, by stanowić gwarant bezpieczeństwa w naszej części Europy i stanowić przeciwwagę w oczach zachodu dla zbutwiałej Rosji. Tylko silna Polska z silną gospodarką może wyrosnąć na lidera rejonu, i stanowić coś w stylu przywódcy idei "międzymorza". Kiedyś nie było wielkiej Rosji, była Rzeczpospolita i to z nami interesy robili Francuzi, Angole i Niemcy. Potem sobie w XIX wymyślono po rozbiorach nowy porządek z Rosją na wschodzie jako gwarantem i stabilizatorem. Teraz można to odwrócić. USA i zachód potrzebują w naszej części świata kogoś, kto zastąpi Rosję. Bez silnej gospodarki, która nie jest możliwa bez ciężkiej pracy i bez zaorania tych wszystkich socjali i hamulców założonych na gospodarce, i bez odmiany myślenia, możemy o tym pomarzyć. A tylko Konfederacja do tego dąży. To kto bardziej gra na Rosję? Komuszki z PO, PiS, lewicy i PSL przemalowani na socjaldemokratów, czy Konfederacja?
Aborcja: no pewnie, moje ciało mój wybór, tylko że dziecko w ciele kobiety nie jest jej ciałem, tylko osobnym człowiekiem z osobnym DNA. Decydując o swoim ciele możemy decydować o ciele innych. Jak ja zdecyduje, że moja ręka ma cię uderzyć i powiem ci "mój ciało, mój wybór" to grzecznie mi podziękujesz? No nie. Nie należy zabijać nienarodzonych dzieci, tylko stworzyć takie państwo, by matki miały w nim dobre warunki. Ale nie socjal, bo to rodzi wyłącznie patologie. Proste i niskie podatki, i nawet samotna matka będzie w stanie utrzymać i trójkę dzieci. Zgadzam się, że w wyniku gwałtu i poważnej choroby płodu aborcja powinna być legalna, bo a) decyzja o oddaniu życia za dziecko nie powinna być obowiązkiem, tylko aktem heroizmu, i b) gwałt to przestępstwo, a wtedy gwałciciel powinien odpowiadać również za morderstwo zaborcjowanego dziecka. Prosty i skuteczny straszak, by nie gwałcić.
Dajcie ludziom żyć, jak chcą: Konfederacja jako jedyna partia z obecnych ma spory udział wolnościowców (nie mylić z odłamem Dziambora i spółki XD), czyli w skrócie: PiS to kościół, KO i lewica to "wartości" lewicowe. I oni chcą, gdy dojdą do władzy, wszystko swoim wartościom podporządkować. Czyli wygrywa PiS: mamy religię w szkołach. Wygrywa KO/lewica: mamy w szkołach edukację seksualną i teatrzyk z drag queen czy tam cokolwiek. A Konfederacja jako jedyna mówi inaczej: my jesteśmy może w większości za kościołem, ale niech każdy sobie robi jak chce. Jak wygramy, będą szkoły, gdzie sobie rodzice wybiorą, że ich dzieci mają mieć edukację seksualną czy cokolwiek, a będą szkoły, gdzie sobie rodzice wybiorą religię czy etykę. Przykład edukacji to oczywiście tylko pewien wzór. Konfederacja promuje swoje wartości i ma światopoglądowy program, ale nie zamierza go narzucać, tylko zaprowadzić wolność. To kto daje wybór i pozwala żyć, jak się chce?
I ostatnie: obrażanie się na Mentzena, że dociera do dzieciaków na tiktoku, to ogromna krótkowzroczność. Po pierwsze, jest tam kilka milionów dorosłych ludzi z Polski, więc nie same dzieciaki, po drugie dociera do ludzi, którzy wyborcami zostaną za kilka lat. Konfederacja w sondażach poparcia dla młodych jest na pierwszym miejscu, jak wymrą babcie za PiSem to za kilkanaście lat to ona będzie u steru, i Tiktok jest tego narzędziem. Proste.

27

Nie rozumiem o co kafejkarze się prują, przeciez Vini ma ochronę bo rasizm, to Kessie ma być inny?

0

Co za ekstraklasa

0

karny a'la Sophie's Choice: któremu plackowi oddać karnego

5

@kynio302 "chcemy się tylko móc odwiedzać w szpitalach"

0

Przydałby się taki syn Ronaldinho w napadzie

4

Araujo to jest fizycznie, czysto siłowo tyle przed innymi, że później sam jest zaskoczony, jak łatwo mu jest się przedrzeć i nie wie, co ma zrobić

lokomotywa

2

Pa jak szybko wstał XDDDDD

0

Przecież ten z*eb powinien wylatywać co mecz z karą na 10 za to, co on odpier*ala na boisku

1

Vinicius wyśmiewa sędziego: I sleep

Lewandowski raz rękę o 2 cm za wysoko: real shit

1

@MesQueUnClub96
"Xavi rotuje - źle

Xavi oszczędza zawodników - źle"

z cyklu: nie powiedział nikt nigdy, nie wymyślaj sobie

0

@La Pulgaa przedni humor, nie zesraj się

0

XDDDD na własne życzenie rozmontuj sobie defensywę na United, wstaw Albę który w tym sezonie miał łącznie może dobre 2-3 połowy, Alonso bez rytmu robiącego błędy, i Kounde na innej pozycji, by był elektryczny

Tym bardziej że już pomoc nie w pełni sił bez Busiego, a atak bez formy

musisz jeszcze wstawić Roberto na środek, bo Pedri kontka

x a v i b a l l

0

@Muevertigo szacunek

2

Nawet jakbym miał to viaplay to wolałbym się przełączyć na jakiś stream po arabsku w 240p, bo uszy krwawią

1

Będzie teraz czekał ze zmianą Dembele do 89 minuty?

2

Alba widzący jak Balde zapier*ala: ಥ‿ಥ

3

Griezmann sobie za cel życiowy postawił być coraz brzydszym? Fryzura na wegańską feministkę

0

Co tam Milik robi w napadzie Argentyny?

13

1. Zalewski zesrany bardziej niż mały ja gdy zapomniałem wyjąć kurczaka z zamrażarki a słyszę jak mama otwiera drzwi
2. Zieliński standardowo, czyli nic.
3. Krychowiak motoryka pana Zdzisia z budowy, przez co Szymański nadrabia w defensywie, i Szymański zero z przodu.
4. Skrzydła nie istnieją
5. W obronie Glik z motoryką kolegi pana Zdzisia i elektryczny Kiwior
6. Cash jeden rajd z piłą do nikogo
7. Kamiński niewidoczny
8. Mini plus u Szczeny za czyste konto, bo ten ma zawsze pecha na turniejach XD i Bereś bo chłop robi co może

0

@Rust_Cohle bardziej Kulesza jak wybierał Czesia na szkoleniowca, który nas poprowadzi na mundialu

9

Uwaga, odkryto notatki trenera Michniewicza przed meczem odnośnie taktyki polskiej drużyny:

1. LAGA

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?