1

@Jakchcesz To prawda, za wcześnie.. I tu niestety trzeba przyznać, że transferem do nas zrobił sobie krzywdę.

0

@FcPortoFan1999 a widzisz, i ja się czegoś nauczyłem. Dzięki za wytłumaczenie, że od A do Z to to samo co od deski do deski. Rambla uczy Rambla bawi.

Nie będę ukrywał, że mam słabość do Depaya. Nie mam faworyta czy swojej ulubionej drużyny. W zeszłym sezonie wolałem Botafogo od Palmeiras. Dzisiaj Palmeiras jak dla mnie może zdobyć, mogą to też zrobić Sao Paulo (bo Oscar) czy duński Nazario. Naprawdę wszystko mi jedno. Natomiast na dziś - Palmieras najmocniej wyglądają.

1

@Jakchcesz dałeś lajka sekundę po tym jak wrzuciłem. Wiesz o czym to świadczy? Że jesteśmy przyjaciółmi i lakujemy się, ale nie czytamy. Znam takich jak Ty.
Wiesz, że najbardziej szanuje Twoje typy. lofki.

0

@FcPortoFan1999 dzięki za info mordeczko:) Szanuje, że doczytałeś do końca:)

8

Brazylijska Serie A.

Jako że jutro rusza nowy sezon, postanowiłem przygotować dla wszystkich 4 fanów tej ligi małą zapowiedź:)

Palmeiras - prawie 230 milionów i Flamengo - nieco ponad 200 to kluby z największą wartością na chwilę obecną. Dalej Botafogo 119 i niżej. Tak więc kadrowo widać jaka przepaść. I od tych dwóch drużyn zacznę.

- Palmeiras - No patrząc tylko na nazwiska w tym sezonie raczej nikt nie powinien podskoczyć Palmeiras. Co prawda odszedł Endrick i Reis (City), ale przyszedł - i możecie się śmiać, ale jednak w Brazylii robił swoje - Roque. Do lata w zespole młodziutki i świetny Estevao. Ponadto dwa transfery - Paulinho z Atletico Mineiro - niektórzy mogą go kojarzyć z Bayeru, w którym grał kilka sezonów, no i Facundo Torres. Reprezentant Urugwaju do tej pory strzelał bramki w MLS. A przecież jeszcze mamy wieloletniego zawodnika Lazio - Felipe Andersona. No Palmeiras będzie straszyło ofensywą.

- Flamengo - zanim jednak o zawodnikach to o trenerze. Ekipą zarządza Felipe Luis - były wieloletni lewy obrońca Atletico. Felipe świetnie sobie radzi jako trener, ale i drużyna świetnie sobie radzi mając takiego trenera. Przegrali tylko 1 spotkanie gdy na ławce siedział Brazylijczyk (na 27). Mało tego - Flamengo sięgnęło w tym czasie po 3 tytuły. Puchar, superpuchar i swoją ligę stanową. Czapki z głów.
Teraz drużyna - na bokach obrony byli koledzy z Juve - Danilo i Alex Sandro. Były gracz Juve czy Southampto - Argentyńczyk Carlos Alcaraz, Giorgian de Arrascaeta, Gerson (OM) czy Luiz Araujo z przeszością w Lille. No i bramkostrzelny Pedro.

- Botafogo - zeszłoroczny mistrz i zdobywca Copa Libertadores. No wyniku na pewno nie powtórzą. Świetny Luiz Henrique wybrał petrodolary Zenitu, Thiago Almada w Lyonie - to na pewno znaczące osłabienia. W kadrze wciąż "9" reprezentacyjna Igor Jesu czy Alex Telles (Manu), ale to może być mało.

- Sao Paulo - tutaj też ciekawie. Jest Lucas Moura (Totenham), z Chin przyszedł Oscar (Chelsea). Do drużyny dołączył Cedric (Arsenal) czy Wendell (Porto). Jest też wypożyczony z Lazio Marcos Antonio.

- Cruzeiro - może dosyć niespodziewanie, ale warto zwrócić na nich uwagę. Tutaj na papierze moc w ataku - Kaio Jorge (Juve), Marquinhos (Arsenal), Gabriel Barbosa (kiedyś Inter), Yannick Bolasie (Crystal Palace, Aston Villa). Ale na innych pozycjach też wzmocnienia - Matheus Henrique z Sassuolo czy Walace z Udinese.

To w sumie z "bogatszych" kadr wszystko, ale mamy jeszcze sporo zawodników:)

- Corinthians - Depay.
- Atlético Mineiro - Hulk, Bernard (Everton).
- Bahia - William Jose (Sociedad).
- Fluminense - młodziutki Thiago Silva (PSG).
- Fortaleza - następny dzieciak David Luiz.
- Gremio - Martin Braithwaite i sprowadzony przed chwilą Francis Amuzu z Anderlechtu.
- Internacional - Enner Valencia, Alexandro Bernabei (Celtic), Fernando (City), Rafael Borré (Eintracht).
- Santos - tu nasz przyszły skrzydłowy Neymar.
- Vasco da Gama - nasz Coutinho, Dmitri Payet, Mauricio Lemos (Las Palmas, Fenerbahce).

3

@wpwelement "Pomijając wizję, to chodzi mi o to czy byście byli w stanie oglądać taki twór kosztem np LaLiga czy Ligi Mistrzów?" - jako, że śledzę od kilku lat lige chińską uspokajam Cię - mecze są +- kolo południa. Dasz radę obejrzeć Messiego w Chinach i Ligę Mistrzów w Europie jednego dnia:)

1

@KochamInieste ja z przyjemnością przywitam go w naszej lidze:)

1

@KochamInieste Puchar Holandii - 4 występy i 4 gole
LM - 4 występy - 3 gole
liga - 20 występów - 2 gole i 7 asyst.

Chorwat raz w podstawie raz od 1 minuty. Myślę, że jeśli PSV nie przedłuży z nim umowy to postąpią głupio i naprawdę bym się zdziwił gdyby tego nie zrobili. Taki zawodnik to skarb. Ja bym chciał u nas takiego Perisica czy takiego Pedro.

0

@BISHBASHBOSH proszę Cię... ja się już odniosłem do tej sytuacji tutaj - https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15448941#comment-15448941

2

@qbsonFCBarca tak jak napisał @bstryyy - niestety nie można oznaczyć, Luksor mega sprawa.
Oczywiście trzeba się tym jarać...ale ja przyznaję że średnio się jaram, jednak na mnie grobowce Faraonów zrobiły wrażenie. To jak zrobione, jak wyglądają i fakt, że to jest tyle lat temu to jedno wielkie wow.
To jak te wielkie kolumny transportowano, ustawiany, mega sprawa.
No ale skoro leżenie przy basenie to fun, to chyba nie ma tematu:)

4

@ranger3120 nie wierzę, że ktoś hehe, jak Ty hehe, może coś takiego napisać. hehe

0

@rafik300010 No to będzie jednego mniej w takim razie. Nie wiem, którego @Roobo nie lubi słuchać:)

1

@Sysia11 i został ukarany na boisku:)

1

@mientusek1407 a jakie to ma dla Ciebie znaczenie? Tak szczerze.

8

Komentarz usunięty

4

@mekston a co obraźliwego powiedział?

1

@Roobo Mam dla Ciebie złe wieści:) Otóż braci jest dwóch:) W Legii był i jeśli będzie, to Michał.
w TV jest brat - Marcin. Pewnie dalej będzie.

0

@Herato "dekadę temu" a dzisiaj połowa z nich wciąż w kadrze:D

5

Kwalifikacje do MŚ 2026 - Azja kolejki 7 i 8.

Japonia - Bahrajn 2:0. Takefusa Kubo z golem i asystą, a Daichi Kamada z golem. Zagrali też Takumi Minamino, Hidemasa Morita (Sporting), Kaoru Mitoma (Brighton), Hiroki Ito (Bayern), Wataru Endo, Ayase Ueda (Feyenoord) czy Ritsu Doan (Freiburg).

Japonia - Arabia Saudyjska 0:0. Japonia pewna awansu i na Saudyjczyków wyszli nieco zmienionym składem. Ogromna przewaga ale pomimo tego i pomimo takich zawodników jak Kubo, Maeda, Minamino, Kamada nie udało się strzelić bramki. U gości wszystkie tuzy z Al Hilal, Nassr czy Al Ahli.

Iran - Zjednoczone Emiraty Arabskie 2:0. Sardar Azmoun (Bayer, Roma) z golem, a z asystą Saman Ghoddos (niedawno Brentford). W składzie też Alireza Jahanbakhsh (Feyenoord, Brighton).

Iran - Uzbekistan 2:2. Mehdi Taremi dublet dla Iranu, Sardar Azmoun z asystą. W składzie Saman Ghoddos czy Ali Gholizadeh (Lech). U gości Eldor Shomurodov (Roma) i Abdukodir Khusanov (City).

Skoro Uzbekistan to w drugim meczu Uzbekistan wygrał 1:0 z Kirgistanem. W tym meczu napastnik Romy - Shomurodov spudłował karnego.

Korea Południowa dwa mecze 1:1 - z Omanem i Majkelem Jordanią. z Omanem Hee-Chan Hwang (Wolves) strzelił gola, a asystował mu Kang-In Lee z PSG. W drugim meczu asysta Sona do Jae-Sung Lee z Mainz.

Tyle z bardziej istotnych. Dodam jeszcze, że Indonezja trenowana przez Kluiverta dostała 1:5 od Australii, ale i wygrała 1:0 Bahrajnem. Tym samym zachowują jeszcze szansę na awans.
Z Azji w tej chwili pewna awansu jest tylko Japonia.
Japonia, Iran i Korea Południowa nie przegrały jeszcze żadnego meczu w swoich grupach, w tej fazie (to trzecia runda kwalifikacyjna).

Azmoun i Taremi z Iranu mają po 4 gole, ale jest czterech (powiedzmy, że nieznanych) zawodników z pięcioma trafieniami. Do tych bramek obaj również zanotowali po 3 asysty.
Son z kolei 3 gole i 3 asysty.

W czerwcu ostatnie dwie kolejki kwalifikacji.

Niebawem Ameryka Południowa i Afryka.

2

@Encore oni mogą:D

4

Zdecydowanie Raph przesadził w tym "wywiadzie" z Romario. Oczekuję od kapitana swojej drużyny (często nim bywa) szacunku i wyświechtanych sloganów.
Oczekuję, że zawsze i wszędzie będzie odnosił się z szacunkiem do rywali i mam nadzieję już zawsze słyszeć to samo co na śmiesznych konferencjach.
Uważam też, że podpuszczony przez Romario powinien powiedzieć coś w stylu "ale nie panie Romario, to nie dobra tak. Tak nie wolno mówić".

Oczekuję też, że przed każdym meczem mój kapitan jak i cała drużyna będzie wychodziła z nastawieniem "przepraszam, że żyję. Bardzo chcielibyśmy wygrać, ale jeśli nie wygramy to się nic nie stanie."

Niektórzy to mają takie klapy na oczach na tę Argentynę, że aż nie dowierzam.

A teraz na poważnie. Oczekuję od swojego klubu - a zwłaszcza kapitana właśnie tego, że oni będą nastawiać się na każdego rywala tak, że mają ich "pieprzyć". Czy to jest Osasuna, Bayern, Real czy Liverpool. Chce ducha walki i zaangażowania.
Nie wyszło? Ok, gratuluję przeciwnikowi i postaram się następnym meczu ich "pieprzyć".

Rozumiem, że nastawienie się na walkę takimi słowami to obrażenie najświętszej Argentyny, ale już jak takie klauny jak Otamendi czy Enzo świetnie się bawiący do słów ": „Wpuść na boisko Raphinhę, sku***syna!” czy „Minuta ciszy... dla Raphinhi, który jest martwy” to pełen luzik?

1

@BorzyKrzys pooglądaj mecze w strefie Concacaf właśnie. Jeśli lubisz takie "widowiska" to idealne dla Ciebie.

6

@Jakchcesz ale prychłem:D

3

@Encore Jordan to nawet ze swoimi jechał:D
Polecam każdemu "The Last Dance" o Bykach.

0

@Rifek to wcale nie jest najgorsze:)

1

W ogóle te 4 mecze to kawał historii jakby spojrzeć na poszczególnych zawodników w składzie.
- Argentyna - Brazylia i 37 letni Otamendi.

- Chile - Ekwador i mamy naszego Vidala 37, Eduardo Vargasa 35, a po drugiej stronie wiecznie młody Enner Valencia 35.

- Kolumbia - Paragwaj. Tutaj może bez wiekowych ludzi, ale jednak nazwisko Jamesa rozgrzewa kolejną dekadę.

- Wenezuela - Peru no i tu wspomniany wcześniej 41 letni Guerrero.

Argentyna - Brazylia - w bramce gości kolega CRa z Arabii. Szybcy Brazylianie wymęczą Argentyńczyków. Myślę że oni tego nie przegrają, tylko ten bramkarz…

Paragwaj druga drużyna z najmniejszą ilością straconych bramek. Myślę że Kolumbia z Jamesem, Duranem, Diazem i Ariasem dzisiaj pokażą siłę.

8

Chłop jest nieśmiertelny:)

41 letni Paolo Guerrero kilka dni temu kolejny gol w kadrze Peru a już za chwilę znowu w pierwszym składzie. Tym razem na Wenezuelę.
To będzie jego 3747383838373 oficjalny mecz w reprezentacji.

Jeśli chcecie wiedzieć jak stary jest Paolo, to powiem Wam, że chłop 20 lat temu strzelał gole dla Bayernu. Bayernu w którym na bramce stał Kahn, w pomocy biegał Ballack czy Schweinsteiger, a Peruwiańczyk zmieniał któregoś z legendarnych Roya Makaaya czy Claudio Pizarro.

Mam nadzieję że jutro znowu zrobię o nim wzmiankę:)
@Danny Gaucho musisz aktualizować:)

0

@NoswaR gol lub asysta Raphy - 3,5 jak patrzyłem w ciągu dnia. Też zacny kurs.

0

@Cobra303 nie interesuje mnie reprezentacją Niemiec u 21, ale dzięki za info.
Trzech naszych było kilka dni temu w innym sparingu, także gagatku nie trafiłeś.

0

@rasta212 a widzisz, nie wiedziałem. Dzieki

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?