iniesta98
Dołączył/a: styczeń 2011
Pilzno
5 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Prezent dla siostry na narodziny pierwszego dziecka ? jakiś nie drogi upominek tak do 100 zł xD kto ma jakiś pomysł niech pisze śmiało :D
8
Dzień w którym Neymar zaliczył 4 asysty w jednym meczu. Nawet z tego filmiku widać jak ładnie graliśmy dla oka, a za Valverde z Cou i Dembele gramy taki piach ;(
1
@sevs nie, ale były dziewczyny :p coś za coś :D
3
jak dobrze ze odpuscilem mecz Argentny i poszedlem na ognisko xD ta reprezentacja to kryminał jest. Szkoda tylko Leo bo pewnie nic z nimi nie wygra :/
14
Nie wiem czy było ale wklejam:
"Wielka trauma Johana Cruyffa"
Johan Cruyff swoją małżonkę Dianę Margarethę Coster poznał na weselu kolegi z Ajaxu, Pieta Keizera. Już po półtora roku mógł "odprosić" piłkarza na swoje własne. Razem z Dianą postanowili, że chcą spędzić ze sobą resztę życia. Byli szczęśliwym małżeństwem przez 48 lat. Ojciec Diany, Cor Coster pełnił nawet funkcję agenta zawodnika i pośredniczył przy jego transferze do Barcelony.
W 1974 roku Holendrzy zachwycili piękną grą na mundialu cały świat. Byli jak drużyna z kosmosu. Krótkie podania, wymienność pozycji, bardzo wysoko grająca defensywa łapiąca rywali na pułapki ofsajdowe, bramkarz - Jan Jongbloed wybiegający z bramki, jako ostatni obrońca. Świetnie opracowali też schemat trójkowego pressingu, naciskania na rywali, co było we wszechobecnym, statycznym futbolu zadziwiające. No i mieli geniusza - Johana Cruyffa, który doskonale rozumiał filozofię gry trenera - Rinusa Michelsa. W finale ulegli RFN 1:2. Cały świat oprócz Niemców uważał, że to Holendrzy powinni zostać mistrzami świata.
Przejdźmy jednak do 1977 roku. Cruyff zakończył wówczas karierę reprezentacyjną. Kiedy oglądał w telewizji świetnie spisującą się reprezentację Holandii przeciwko Anglii czy Belgii, to poczuł, że jeszcze będzie w stanie pomóc. Wtedy jednak wydarzyła się tragedia, przez którą ostatecznie na mundial nie pojechał. Musiał wybierać - bezpieczeństwo rodziny czy gra na mistrzostwach świata? Wybrał to pierwsze. 17 września 1977 roku oglądał telewizję. Czekał na paczkę kurierską. Usłyszał dzwonek do drzwi, więc poszedł otworzyć. W jednej chwili się przeraził. Nieznajomy mężczyzna przyłożył mu pistolet do skroni. Kazał jemu i Dianie położyć się na brzuchu. Para posłusznie wykonała rozkaz w obawie o własne życie. Bandyta rozpoczął przywiązywanie piłkarza do szafy, wówczas Diana uciekła z mieszkania, a za nią sprawca napadu, który na szczęście zostawił swój pistolet. Johan odwiązał się i wybiegł na dwór. Sprawna interwencja policji sprawiła, że bandytę zatrzymano.
Przez kolejne pół roku rodzinie Cruyffów towarzyszyła eskorta policji. Podczas każdej drobnostki, nawet podczas odwożenia dzieci do szkoły. Każdy trening, każdy mecz. Policjanci spali w domu państwa Cruyffów. Policja nie pozwoliła na ujawnienie prawdy, by zapobiec podobnym występkom. Atmosfera była maksymalnie stresująca. Cruyff nie był w stanie skupić się na futbolu, a nawet nie mógł powiedzieć dlaczego. Musiał okłamać trenera Michelsa, że nie jest w dobrej formie fizycznej. Dostawał mnóstwo listów. Mieszkańcy Holandii pragnęli, żeby ich wielki zawodnik pomógł reprezentacji. Cruyff nie mógł ujawnić prawdy. Nie ugiął się. Oglądał jak jego koledzy dochodzą do drugiego z rzędu finału mistrzostw świata. Został zaproszony do studia BBC i mocno przeżywał spotkanie. Pewny swoich wielkich umiejętności czuł, że mógłby tam pomóc. Dręczyły go myśli:
"Mogłem tam być i zakończyć karierę jako mistrz świata. Mogłem. Wiedziałem, ile mógłbym zrobić gdybym tam był, ale miałem też świadomość, że nie mogłem zostawić swojej rodziny. Nie potrafiłbym tak postąpić".
Źródło: Johan Cruyff, My Turn: A Life of Total Football
3
Należy pamiętać, że to on był winowajcą przy stracie bramki na 3-0 w meczu z Romą. Pamiętam, że od razu upadł na kolana i płakał w ręce po straconej bramce. Być może ma to w głowie i chce sie zrehabilitować w tym sezonie. Tak czy siak widać, że mu zależy, tak samo jak innym zawodnikom, Messi przeszedł samego siebie, jak na niego dużo biegał.
0
spodobał Ci się wczorajszy komentarz pewnego użytkownika :P
3
Robertson naprawdę widać, że się rozwija. Nie oglądam za dużo ligi angielskiej ale wydaje mi się, że on korzysta ze swojej powtarzalności jeśli chodzi o dośrodkowania. jakościowo są dobre ale też bardzo dużo ich ma na mecz, coś jak Marcelo w Realu jeszcze jak był CR7, 20 wrzutek na mecz i stąd te asysty :D
12
Dlaczego jesteśmy rozpieszczonymi kibicami ?
Kiedy kibice Barcy czekali najdłużej na kolejne mistrzostwo kraju?
sezon 1928/29 do 1944/45 - 16 lat
sezon 1959/60 do 1973/74 - 14 lat
sezon 1973/74 do 1984/85 - 11 lat
a na przełomie 20 i 21 wieku (czyli nie aż tak dawno) było to 6 lat ( 1998/99 do 2004/05 )
Niektórzy kibice chyba nie doceniają tego co mają, po erze Messiego i wybudowaniu nowego stadionu nie wiadomo co się z nami stanie. Może będziemy jak Arsenal który po wybudowaniu stadionu sprzedawał wszystkich jak leci i będziemy takim europejskim średniakiem. Także jak widzę te komentarze osób które tylko narzekają na styl na to i na tamto to aż mnie zalewa :P musimy liczyć na La Masie i kolejne perełki bo po wybudowaniu stadionu pewnie nie będzie takich mocnych transferów jak ostatnio :) pozdrawiam.
0
Może jutro Alena w 1 składzie ? mam nadzieję, że Valverde tak właśnie zrobi :)
1
Skład pod taktyke "controla meczu" coutinho lepszy w rozegraniu niz Dembele, Roberto tak samo lepszy od Semedo.
1
ja tam ubolewam nad płonącym Notre Dame,
0
Who cares?
0
ja tak mam na NC+
edit: tylko mam polsat sport premium wykupione, samego polsat sport nie mam.
0
Widać, że przerodził się w prawdziwego kapitana z krwi i kości :) to już nie jest ten cichutki Leo :D
0
hehe, ale stalker :P
0
Stara nazwa ale tak :D a ty skąd jestes ? :P
1
Dzisiaj grałem meczyk i przegrywalismy 0:3 u siebie ale wróciliśmy na 3:3 i jeszcze niedosyt bo mieliśmy okazję na 4:3 ( 4 liga jak cos ) a u was jak tam meczyki Ci co "grają" w piłe ? :D :P
0
i jak tam ? :D
2
ja byłem z FCBP choć wtedy jeszcze nie byłem członkiem i polecam, taniej może wyjdzie samemu zorganizować wyjazd ale tutaj poznasz masę fajnych ludzi ;)
http://fcbpontour.pl
2
Karny ewident, nie znasz się i tyle...
75
Do Redakcji: na dole strony jest zakładka "Barca w social mediach" i najnowsze wpisy z twita są od Lucasa Digne i Mascherano ;p moglibyście to poprawić :D
4
I dobrze, jest dobre powiedzenie " jak trenujesz tak grasz ". 100 % na treningu przekłada się później na mecz, nie dajesz z siebie maxa to później na meczu też nie dasz.
0
Aż łezka w oku się kręci jak patrzę na te bramki Leo. Dlatego bo wiem, że już bliżej niż dalej do zakończenia jego kariery :/ Ciekawe za ile lat zobaczymy kogoś takiego jak on.
3
Na fantazji taki kuponik wjechal :D
https://www.efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=Mzk5MDI5NDY0NjUyMjgwMDr8HxFXj0SjssEM9JI%3D&kind=MAIN
2
tasiemka za 2 zł do wygrania 250 xD
0
PSG przegrywa 1-0 z Caen, a mam ich na kuponie ;p odrobią ?
Edit: rzut karny dla PSG i 1:1 już :P
0
Od Messiego wymaga się aby SAM zdobył mistrzostwo świata, to jest chore i tyle, doprowadził ich do finału, zabrakło szczęścia. Messi nie miał z kim tam pograć każdy patrzy na to co on zrobi, ogólnie Leo ma przerąbane w reprezentacji :D
0
Ludzie piszą, że można sie nadziać na Fake jak kupuje się od nie pewnych źródeł także te 40 zł nie robi różnicy byleby był oryginalny
1
ale ja już mam zegar ścienny, potrzebuje zegarka na rękę :)