kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
0
Ale Mbappe spierdzielił, na jego szczęście i tak offside.
1
To przez tą piłkę, biali nie mogą się skupić. Sędzia też.
2
Golazo, trzeba to powiedzieć jasno
4
No i sprawiedliwości stało się zadość. Ciekawe, kiedy wydrukują następnego karniaczka, bo pupilek sobie nie radzi.
4
XDDDDDD. Podziękujmy wszyscy sędziemu za tę kompromitację Viniciusa.
1
Jeśli za coś takiego będzie karny, to klękajcie narody XDDD
1
Bez spalonego, ale faulu też tam nie było, sam mu nogę wsadził
0
Augsburg zwałowany na czerwo.
1
@Astad To prawda, są bardziej miarodajne. Jak będę miał kiedyś chwilę to dodam kolumnę w excelu z minutami.
2
@Astad Kurde, w zasadzie to ciężko powiedzieć co do tych asyst w 12/13, bo dwa dość zaufane źródła mówią, że było to 12 asyst, trzecie (fbref), że 11 (i to tę wartość brałem do zestawienia), a oficjalna strona Barcelony, że było to 10 asyst. Trzeba by się eksperta zapytać @Danny Gaucho
2
@Messibestplayerintheworld Sporo razy bardzo naciągane te MVP były moim zdaniem, u nas na stronie ma "tylko" 9 MVP przez cały sezon. (Raphinha ma 11 MVP i jest najlepszy pod tym względem)
3
@Astad Messi w sezonie 11/12 w lidze strzelił 50 goli i zanotował 16 asyst w oficjalnej rachubie. To daje średnią 1,78378... czyli w zaokrągleniu 1,78.
Ze statystykami z transfermarkt jest różnie, mi tam nie przeszkadzają, ale oficjalnie się nie liczą.
3
Najlepsze indywidualnie sezony w XXI wieku w przeliczeniu na G+A na mecz
*(rozgrywki ligowe TOP 5 lig, 30+ bramek):
1. (14/15) Cristiano Ronaldo - 1,83 G+A / mecz
2. (11/12) Lionel Messi - 1,78 G+A / mecz
3. (12/13) Lionel Messi - 1,78 G+A / mecz
4. (20/21) Robert Lewandowski - 1,66 G+A / mecz
5. (15/16) Luis Suarez - 1,63 G+A / mecz
6. (14/15) Lionel Messi - 1,61 G+A / mecz
7. (11/12) Cristiano Ronaldo - 1,53 G+A / mecz
8. (10/11) Lionel Messi - 1,52 G+A / mecz
9. (18/19) Lionel Messi - 1,44 G+A / mecz
10. (10/11) Cristiano Ronaldo - 1,44 G+A / mecz
2
@Bulbazaur17 Mnie bezcelowość życia nie przeraża. Głównie dlatego, że w nią nie wierzę - są pewnego rodzaju punkty, którymi kierują się ludzie. Celem (niemożliwym) gatunku ludzkiego jest całkowite poznanie świata, natomiast celem jednostki jest osiągnięcie szczęścia. Być może śmierć zawiera w sobie oba te cele, a być może w istocie jest niczym. Nie poznamy odpowiedzi, dopóki jej nie doświadczymy, więc nie ma co się przejmować tym, który z dogmatów jest bardziej lub mniej prawdopodobny.
0
@Transu96 A kogo tam obchodzą reprezentacje :) Ja wolałbym o nich zapomnieć po ostatnich popisach Orląt
0
@shaun
No nie wiem szczerze, czy jest coś co by cię przekonało. Mi na przykład wystarczą takie statystyki:
Piłkarze, którzy w XXI wieku strzelili 30+ goli w Bundeslidze:
5x - Robert Lewandowski
1x - Harry Kane
1x - Aubameyang
Piłkarze, którzy w XXI wieku strzelili 35+ goli w TOP 5 lidze:
5x - Messi
4x - Cristiano Ronaldo
2x - Lewandowski
1x - Suarez, Harry Kane, Ibrahimović, Cavani, Higuain, Immobile, Haaland
Bayern nie jest jedynym potworem - jest Barca, Real, City, PSG, pojawiało się wiele świetnych drużyn, które miały kapitalne pojedyncze sezony. A jednak tych piłkarzy nie jest dużo. Trzeba mieć to coś, by znaleźć się tutaj. Przez PSG przewinęły się dziesiątki dobrych napastników, ale tylko Ibra i Cavani się tu znaleźli. Póki co tylko Messi, Ronaldo i Lewy potrafili to powtórzyć.
1
@shaun Okej, ale nie możesz winić Lewego za to, jak dobry jest w wykonywaniu karnych :) Gdyby Lautaro nadawał się do tego rzemiosła, to też by to robił. To, że grał z Thuramem i Lukaku - być może, gdyby był lepszym napastnikiem, to taktyka byłaby ustawiana wyłącznie pod niego. A być może nie, nie oglądam regularnie Interu więc tutaj rozumiem twój argument.
Natomiast co do tego, że Inter nie strzela tyle goli co Bayern (to tylko liga, mam nadzieję że mi wybaczysz ale tak jest szybciej sprawdzić).
Średnia z okresu, gdy Lautaro odgrywał pierwszoplanową rolę (ostatnie 6 sezonów) - 78,5
Średnia z okresu, gdy Lewandowski grał w Bayernie (8 sezonów) - 90,6
Różnica rzędu 12 bramek. Ty mówisz - lepsza drużyna. Ja mówię - lepszy napastnik. Bayern w tym okresie strzelał najwięcej bramek w 3 ostatnich sezonach Lewego - jego prime, gdy strzelał najwięcej w karierze.
Co to tych setek, to traktowanie 0,2 xG jako setkę jest dość nisko zawieszonym sitkiem, ale jak wolisz. Understat i Sofascore mają trochę inny przelicznik, więc też lepiej tego nie łączyć. No ale to już czepianie z mojej strony. Problem leży gdzie indziej, bo jak mniemam przyjmujesz, że dojście do takiej sytuacji jest w niewielkim stopniu zasługą strzelca, jego umiejętności dostosowania się do sytuacji, instynktu, czy też czegokolwiek, co zrobił przed strzałem. To, że Lewy dochodził do większej ilości sytuacji nie jest tylko zasługą serwisu. W odpowiednim miejscu musi stać odpowiedni człowiek i zrobić swoją robotę. To, że ktoś nie miał wielu setek, albo miał małe xG to jest również jego problem.
1
@shaun Swoją drogą, to można wiedzieć, skąd czerpiesz tą statystykę "setek", które mieli napastnicy, którą zbierasz od 4 lat?
1
@shaun
Lautaro Martinez ma pełne zaufanie w Interze od 6 sezonów i w żadnym nie strzelił nawet 30 bramek, a Inter to najlepsza drużyna Serie A, jak patrzeć tylko na te 6 ostatnich sezonów. Lewy regularnie strzelał po 40, a przecież w Bundeslidze masz 4 spotkania mniej do rozegrania. W asystach również Lautaro znacznie ustępuje Lewemu.
1
Przynajmniej spalone gwizda, po meczu z Sociedad człowiek docenia nawet takie oczywistości.
0
Haha, 7 fauli Barcelony więcej. XDDDDDD
1
@mekston Szansa dla wypoczętego Lewego.
1
Chłop znowu się poślizgnął i mamy faul.
0
@PiotrR Jest liga i liga mistrzów. Nie ma co ryzykować zdrowiem Yamala, zwłaszcza, że prowadzimy.
0
Trzeba zabierać Yamala, nie możemy ryzykować kontuzji w tym momencie, kij tam w ten puchar.
0
Teraz Fermin 1 na 1...
1
Nie no Raphinha... Ale on dzisiaj irytuje.
1
Co im Simeone w przerwie nagadał? Zupełnie inna drużyna...
0
Ale Sorloth teraz spierdzielił, wystarczyło podać XD
1
Ależ oni są sfrustrowani :) Wiedzą, że dzisiaj kończy się dla nich sezon, jeśli przegrają.