kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
1
Już lepiej było tego Marczuka wziąć, niż Świdra, ktory gra same ogony i prawie nic nie strzela. Podobnie Milik i gol z wolnego tego nie zmienia, oni grają bardzo mało w klubie, za mało jak na napadziorów. A to, że jest tu Salamon to już w ogóle jakaś potężna odkleja.
1
@Rarenzio W drużynie są słabsze i mocniejsze ogniwa. Chcąc nie chcąc te punkty są przypisywane - zliczane są gole i asysty, chociaż znaczna część z nich jest czymś więcej niż tylko strzałem, który trafia do siatki, bądź podaniem na pustaka. Nie widzę więc nic przeciwko tworzeniu takich zestawień, przecież nikt patrząc na to nie pomyśli, że Lewandowski w pojedynkę te 25 punktów zdobył.
1
@Faro Ale by to to chodziło u Flicka
1
@Comentateiro Jeśli za kadencji Flicka paru zawodników nie zanotuje wyraźnej zwyżki i nie będzie wykorzystywać swojego domniemanego potencjału, to będzie oznaczało że pora zatrudnić nowego trenera, tym razem takiego z jedynym słusznym DNA.
0
@Arkadio90 O kurde, zapomniałem o tym.
0
@Rarenzio O co ci chodzi? Nie ma w tym wielkiej filozofii. Tyle punktów dały nam ich gole i asysty i tyle.
Czy można z tego wyciągnąć jakieś wnioski? - Tak, jeśli patrzymy tylko na naszą drużynę. Nie, jeśli mielibyśmy porównywać to do innych ekip.
0
@4Fabregas4 Czytaj uważnie, przecież na samym początku napisałem, że to gole i asysty.
3
Nikt by nie pomyślał, że z tak ostrego kąta, z tak fatalnej sytuacji da się strzelić bramkę. Potrzeba było cudotwórcy - Jezusa. Jesúsa Areso z Osasuny rzecz jasna.
0
@kanver_ Inna sprawa, że to głównie kwestia naszej słabej defensywy i tego, jak często musieliśmy gonić wynik, ledwo wygrywając jedną-dwiema bramkami. W poprzednim sezonie było tak:
1. Raphinha – 14 pkt
2. Lewandowski – 12 pkt
3. Pedri – 10 pkt
4. Balde – 6 pkt
5. Sergi Roberto, Busquets, Alba, Dembele, De Jong, Fati – 4 pkt
6. Kessie, Ferran, Araujo, Gavi – 2 pkt
7. Alonso, Christensen – 1 pkt
5
Jeśli rozszerzymy tą klasyfikację o gole i asysty, a nie tylko i wyłącznie gole, to będzie to wyglądało tak.
1. Lewandowski – 25 pkt
2. Gundogan - 11 pkt
3. Ferran Torres, Yamal, Raphinha, J.Felix – 9 pkt
4. Cancelo - 7 pkt
5. Sergi Roberto – 6 pkt
6. Fermin – 5 pkt
7. Kounde, Gavi – 4 pkt
8. De Jong, Guiu, Araujo, Roque – 2 pkt
9. Balde – 1 pkt
0
@Jackazz Już Marczuka bym wolał, Cash i tak by się od razu połamał.
0
@Stinger_ Ja bym Świdra odpalił. Mimo to, że go lubię i w swoim czasie zawsze coś tej kadrze dawał, ale na ostatnich przerwach reprezentacyjnych było słabo. W klubie nie gra, goli dużo nie strzela.
1
"Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Adam Buksa, Karol Świderski i Krzysztof Piątek."
Według meczyków takich napadziorów powoła Probierz. Trochę dużo tych dziewiątek. Będzie odsiew na towarzyskich.
0
@Lucyfffer rekordowy transfer przychodzący Ekstraklasy bodajże.
0
@Radioactive9705 nie mogli go uśpić jakoś, czy coś?
0
@FcPortoFan1999 Fakt, słaba liga nie pomaga w promowaniu talentów. Zresztą, nie ma czego promowac, wiekszosc wyjazdowiczow od razu się spala za granicą.
0
Kadra Polski jest warta 204 mln według transfermarkt. Sama Anglia U21 jest warta 120 milionów więcej, a dorosła ekipa Anglików przebija nas dziewięciokrotnie.
0
@JordiAlbion fakt, mają dość łatwą grupę, a i w drabince jest spora szansa, że unikną mocnych rywali. Ale samego składu nie mają tak mocnego jak Anglia czy Francja
4
Tylko klątwa Kane'a może ich zatrzymać.
0
@Messibestplayerintheworld nie zgodzę się, Lewy fatalna 1 połowa sezonu, a potem od stycznia stała, dobra forma.
1
@michal1899 Na konto Araujo również sprokurowany karny na Viniciusie i czerwo w superpucharze z Realem.
0
@TR3YWAY a mi sie wydaje, że po prostu nie chce sie znowu połamać. Ostatnio co wyjazd na kadrę to kontuzja Casha.
0
Polska u17 z awansem do ćwierćfinału Euro! Młodzi jakoś sobie radzą, oby powtórka z poprzedniego roku, albo i dalej.
5
@AlexDark00 O tak, mój ulubiony argument. Jeśli ktoś zrobił coś tylko raz, to osiągnięcie anulowane, bo nie był w stanie tego powtórzyć.
1
@tristan87 Jeszcze Majecki ominięty, ostatnio w świetnej formie we Francji. Ale pierwsza trójka bez kontrowersji.
12
@macio_944 Przewrotka przepiękna, ale pozostałych dwóch goli lepiej nie komentować.
2
@xavi890 przecież to nie jest krytyka Yamala, tylko krytyka tego, że Raphinha nie dostał swoich minut.
0
@tristan87 Oby znów wprowadził Raków na szczyt. I został tam na kilka lat, dość już tej ligi średniaków, przydałby się jakiś klub, który zdominowałby ligę. Na dłuższą metę wyszłoby to Ekstraklasie na plus.
0
@Murazor Fakt. Często było tak, że nagroda za gola - ława.
2
@mekston tak tak, Lewy w 2024 strzelił znacznie więcej, niż teoretycznie powinien i przede wszystkim, prawie nic nie marnował, co jest nietypowe dla Lewego. Inna sprawa, że i tak nie było tych goli jakoś dużo, mam nadzieję, że przyjdzie Flick i Barca będzie się częściej pojawiać w polu karnym przeciwnika, gdzie Lewy jest mocny. Sam Lewy też częściej musi wychodzić na pozycje, dawać drużynie więcej opcji. Ważne jest, by był piłkarz zbierający uwagę obrońców przeciwnika, rozciągający linie, odciążający Roberta. Na ten moment jest Yamal, jest Fermin.