kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Ale z tym porównaniem do freestylu to już pojechali
4
No to koniec dyskusji o słabym Lewym
0
@JarekS Miałem już nie pisać ale muszę dopytać, Fati przecież ma teraz ok 4 mln podobnie jak Pedri i Araujo, przynajmniej takie były doniesienia. Gavi ma mieć 3.
0
@JarekS Dobra, kończąc temat :)
Jest oczywiste że klub nie może w żaden sposób wymusić obniżki pensji czy też "podarowanie" zaległości. To jest wyłącznie dobra wola pracownika = piłkarza. Mnie tylko wkurza to że przy tak wysokich zarobkach piłkarze nie są zmotywowani do wysiłku. A co do przypadków porażek to zgodzę się że z Romą odpadliśmy rzeczywiście przez przypadek, zdarza się najlepszym. Zły dzień, trochę pecha, stało się. Ale już Liverpool to była zbrodnia, w tym meczu jakby stanęła przeciwko nam Legia to też byśmy przegrali. Czy to jest wina kogokolwiek poza piłkarzami? Moim zdaniem nie. Parafrazując już wielokrotnie powtarzane słowa Pepa: nie mam pretensji jeżeli przegracie, obyście dali z siebie 100%. Czy nasi w ostatnich 4 latach dawali 100%? Nie. Czy mają kontrakty podpisane że dają 100%? Moim zdaniem tak. Czy wobec tego powinni przemyśleć finansowe ustępstwa wobec klubu? Niech każdy sam sobie na to pytanie odpowie.
Jak na razie jedynymi piłkarzami którzy faktycznie obniżyli swoje wypłaty są Roberto, Dembele i Umtiti. Cała reszta tylko odroczyła płatności, nie stracili na tym ani 1 euro.
A co do podbijania kontraktów to myślę że Laporta już na to nie pozwoli. Wprowadził limity, progi płacowe. Zawodnicy którzy do nas przyszli zgodzili się na niższe wypłaty tylko dlatego że chcą u nas grać. Lewy będzie zarabiał 9 mln rocznie chociaż w PSG wyciągnął by spokojnie 2x więcej. Więc jeżeli Gavi, 18-latek który oczywiście jest wielkim talentem, ale nic, absolutnie nic jeszcze temu klubowi na boisku nie dał, będzie się domagał wielkich pieniędzy to ja Mu mówię FUERA! 3 mln rocznie dla 18-latka który podobnie jak Fati może się rozsypać to i tak za duża kasa.
Pozdrawiam.
1
@fart Przed chwilą widzialem sondaż gdzie PiS miał tylko 3 mandaty przewagi nad KO więc zapewne prawda jak zwykle po środku
0
@MarcinVeB10 Messi nie zejdzie z wypłatą tak nisko żeby móc tu wrócić
0
@JarekS Zapewniam że zazdrość to obce mi zjawisko, nigdy też nie byłem i nie będę populistą a tym bardziej socjalistą i nie używam argumentów typu: w Afryce dzieci umierają a piłkarze mają dużo kasy.
Ale naprawdę nie rozumiem dlaczego próbujesz mnie przekonać że piłkarze mają takie ciężkie życie. Ciężkie życie to ma samotna matka z 2 dzieci albo ta wspomniana Grażyna z Lidla. I co, Grażyna nie spotyka się z hejtem? A pretensje że tylko 1 kasa jest otwarta a ona ma 3 osoby z obsługi na cały sklep to co to jest? Wiadomo że nie wszyscy piłkarze zarabiają grube miliony, ale jak już jesteś profesjonalnym piłkarzem i masz kontrakt np w polskiej ekstraklasie to zarabiasz godnie. I wychodzi Ci taki Lech w meczu z amatorami i go przegrywa. Nie irytuje cię to? Uważasz że piłkarze nie powinni ponieść jakichś konsekwencji poważniejszych niż tylko „brak premii”? Nie irytuje Cię to że nasi - zarabiający po kilkanaście milionów euro piłkarze - po raz kolejny dają dupy z Eitrachtem? 11(!!!) drużyną ligi niemieckiej?
Mam wrażenie że ogromna większość kibiców uważa że piłkarzom stanie się wielka krzywda z powodu zmniejszenia wypłaty z 12 do 8 mln albo rezygnacji z kilkunastu milionów zaległej wypłaty. Prowadzisz biznesy, obracasz większymi pieniędzmi i na pewno widzisz różnicę pomiędzy 10 tys zł w budżecie domowym a 10 tys zł w obrocie firmy. Jeżeli ktoś zarabia 5 tys miesięcznie a nagle zaczyna zarabiać 3, to to jest różnica. Ale jak ktoś zarabia 12 mln a nagle zacznie zarabiać 7 to naprawdę świat się mu nie zawali.
3
@Chicken1992 Dlatego trzeba ich slrzedawać wcześniej a nie czekać aż się nie sprawdzą
0
@just1 Ja po prostu nie wierzę że ktoś może bronić naszych piłkarzy. Piłkarzy którzy zarabiali do niedawna 650 mln € rocznie (nie wiem ile teraz jest po tym zamieszaniu z obniżkami) czyli najwięcej obok PSG w Europie. Zwyczajnie nie rozumiem jak można ich bronić. Ale może jestem jakiś dziwny.
Bez odbioru.
2
@Bartek_C Kojarzycie wymianę Pjanica na Arthura? Albo Cillesena na Neto? To jest ta słynna „amortyzacja”. My nie chcemy kupic Silvy i sprzedać de Jonga dlatego że mamy za dużo pieniędzy, tylko dlatego że ich nie mamy.
0
@JarekS Błagam cię, nie udowadniaj mi jak trudne i ciężkie jest życie piłkarza bo mi oczy krwawią. Może mam do tego złe podejście, trudno.
Jakby piłkarze grali na akord to byłbym w prawdziwej ekstazie, choć wiem że to niemożliwe. 5 mln € podstawy żeby nie umarli z głodu i nie musieli przestać jeździć Ferrari i Bentleyami a reszta premia za zdobyty punkt, za wygrany mecz pucharowy i premie za trofea. Ach jakie to by było cudowne, jak oni by zapierd….. żeby więcej zarobić…
A tak to blamaż z Romą to oczywiście wina klubu, kompromitacja z Liverpoolem to oczywista wina Valverde bo zapomniał powiedzieć piłkarzom że trzeba wyjść na boisko. A już przy tym golu z rożnego to też wina trenera bo nie powiedział że trzeba patrzeć co robi przeciwnik. Przecwelenie z Bayernem to oczywiście też wina klubu, a odpadnięcie w LM z Benfiką to wyłączna wina Laporty. Wszyscy winni: klub, trenerzy, sztab, kibice no i oczywiście Ten Stegen. Ale reszta piłkarzy nieskazitelna, zawsze walczą, zawsze dają 100%.
Lubię twoje komentarze i cenię twoją wiedzę ale wybacz, w tym temacie kompletnie się nie zgadzamy.
0
@FCBurnley To znaczy z jakim szefem? To nie wiesz że duża większość firm pracuje w systemie akordowym lub mówiąc prościej „od metra”?
0
@JarekS Mam firmę budowlaną, jeżeli zawalę termin to za każdy dzień dostaję karę umowną. A jeżeli spieprzę robotę to muszę ją rozwalić i zrobić jeszcze raz albo w najlepszym razie poprawić o ile się da. A ludzie którzy pracują na akord? Jak zrobi mniej to dostaje mniej. A piłkarz jakie ma konsekwencje przegranego meczu poza tym że ktoś napisze o nim źle w internecie? Presja na gościu który zarabia 12 mln euro na rok? I to tylko z klubu bo przecież są też rekalmy itd. Nosz ku*** nie mów że mówisz poważnie bo mnie szlag zaraz trafi.
I nie jest to oczywiście wina piłkarzy jak jest budowany i zarządzany. I nie wymagam od nich wygranej w każdym meczu, nawet wszechmocnej drużynie Pepa zdarzały się wpadki z byle kim. Ale jak przez 3 sezony trzeba drżeć o wynik z każdą drużyną z dołu tabeli i regularnie traci się punkty z ludźmi zarabiającymi ułamek tego co nasi piłkarze to sorry, ja tego tak spokojnie nie przyjmuję do wiadomości.
12
Mam strasznie duży problem z tymi naszymi zaległościami. z jednej strony wiadomo, kontrakty trzeba dotrzymywać, bla bla bla, ale z drugiej strony nasi piłkarze byli przez ostatnie lata tak beznadziejni, że absolutnie nie zasłużyli na niebotyczne pieniądze w tych kontaktach zapisane. Potrafili seryjnie tracić punkty z zarabiającymi 10x mniej pasterzami z Cadiz czy Alaves, odpadli z LM na czym klub stracił ogromne pieniądze itd. Niestety kontrakty z piłkarzami i trenerami są absolutnie jednostronne i kluby nic nie mogą zrobić jeżeli ci w/w nie dają tego co powinni. Bo piłkarz podpisując kontrakt dostaje pieniądze, ale w zamian powinien oferować określoną jakość. A tej jakości w naszej drużynie nie posiadał nikt, z nielicznymi wyjątkami.
Jak moja firma zawali termin albo spieprzy robotę to muszę ponieść tego konsekwencje i zapłacić karę. Jak piłkarz od 3 lat gra gówno to nic nie można Mu zrobić.
O, znowu przegraliśmy z Gironą u siebie... ale w sumie... przelew przyszedł? To do następnego meczu. Tym razem na pewno pokonamy to Levante.
1
@artur_26 Jeżeli przyjdzie Silva to zapewne będzie zarabiał mniej niż de Jong. Poza tym jest magiczne słowo: amortyzacja
2
Idę o zakład że jak drużyna zacznie grać dobrze to i MAtS wróci do formy.
0
@ZuczekFCB1899 @ini_barca
https://www.fcbarca.com/81747-zaprezentowano-nowe-porozumienie-barcelony-z-beko.html
Beko płaciło od 2018 po 19 mln rocznie za rękaw i stroje treningowe.
https://www.fcbarca.com/104157-umowa-ze-spotify-kwoty-warunki-porownania.html
Inne kluby wyciągają "z rękawa" po 12 mln. Może z tym 20 przesadziłem ale mamy jeszcze wolny tył koszulki treningowej więc kwota będzie znaczna, na pewno powyżej 5 mln.
0
Ostatnio ucichł temat reklam na rękawie naszych koszulek a przecież to 15-20 mln za sezon. Coś się dzieje w tym temacie?
0
@MaFCB To to ja wiem, tylko mimo wszystko ta suma wydaje mi się przesadzona. Za de Jonga nie możemy wyciągnąć 80 mln a Cucurella idzie za prawie 70, coś tu nie halo...
3
Czy naprawdę Cucurella jest wart ponad 70 mln? Nie śledzę na co dzień ligi angielskiej ale co On musiał tam robić żeby Chelsea aż tyle zapłaciła?
0
@Arasz Problem w tym że nie wiadomo czy same dźwignie wystarczą i czy sprzedaż Frankiego jie będzie konieczna żeby zarejestrować resztę. Poczekamy zobaczymy, Laporta kolejny raz gra va banque
0
@Pawlak1992 Nie, nie śpię, ale patrząc na nasze finanse możemy nie dać rady. Widzisz że Tebas robi problemy.
0
Ciekawe co planuje Xavi jakby Frankie rzeczywiście odszedł. Zostanie nam 4 konkretnych pomocników na 3 miejsca. 4-2-3-1 z Busquetsem i Kessim jako DMC i Pedrim na „10”?
0
@TR3YWAY znaczy obraziłeś mnie właśnie? Bo nie łapię…
0
Sobota 21 a nie jakaś niedziela o 14, wzmocniona Barca z Lewym, a teraz się okazuje że śfagier przyjeżdża z rodziną więc będzie z kim wypić flaszeczkę. Może być lepsze rozpoczęcie sezonu?
0
@Aragorn33 Tylko że wyborcy PiSu w przeciwieństwie do klubów coś od nich dostają a od La Ligi to jedynie kłody pod nogi
3
Ja nie wiem, kluby nie mogą się jakoś zbuntować przeciwko działaniom tego szkodnika? Przecież On ich wszystkich wykończy
0
@DonAndresFCB Akurat, już widzę tego focha.
0
Na pewno Pique pogra, Kounde wskoczy na prawą stronę i zrobi się miejsce.
Ja tylko się zastanawiam jak można było podpisać tak ogromny kontrakt do wieku 37 lat...
3
@KibicBarcy84 Tylko że tutaj nikt z żadnej kasy nie zrezygnował. Pique chwalił się że gra za darmo i wszyscy myśleli że rzeczywiście tak jest. Tylko zapomniał wspomnieć że tylko przesunął wypłatę co dla mnie nie jest absolutnie żadnym wysiłkiem dla niego przy majątku który ma.