1

No właśnie, sympatiami. Jeżeli tak ma być, to nie mówmy że to nagroda dla najlepszego piłkarza świata, tylko dla tego kto wzbudził najwięcej sympatii/ strzelił najwięcej bramek/ wygrał najwięcej trofeów itd. Sytuację z obecnego sezonu świetnie opisuje cytat ze strony Realu: Messiemu zdarzały się słabsze mecze, Ronaldo zdarzały się dobre.

3

Nikt nie odmawia Ronaldo dwóch genialnych miesięcy. Pytanie jest o to, czy za 2 miesiące powinien dostać nagrodę dla piłkarza roku.

12

Transferowy świat oszalał, to fakt. Ale musimy oszaleć razem z nim bo inaczej przepadniemy, takie są niestety fakty.
Kampania na rzecz Ronaldo ruszyła w najlepsze, jak przez pół roku grał g*wno z piachem i był regularnie wygwizdywany przez swoich kibiców to jakoś cicho było o Złotej Piłce.

5

Real podobno ma zaoferować 125 mln za Mbappe. A Wy dalej się zastanawiajcie czy Dembele będzie siedział na ławce. Verattiego też nie potrzebujemy "bo przecież mamy Rafinhe". Prawy obrońca też nie jest konieczny "bo Zawsze jest Roberto i w sumie Gomes sobie nieźle tam radził". A później gadanie że nie ma kto wyjść z ławki. Już nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Dembele trzeba kupić tylko po to, by za rok nie dać za niego 120 mln a za 2 lata 150, o ile będzie jeszcze w Borussi.

0

Rozumiem że chcesz mieć 11 zawodników do gry a ławkę stworzyć z Barcy B?

2

Ty tak poważnie czy trollujesz? Bo jakoś ciężko dzisiaj myślę...

1

Jak mamy kupować, to niestety musimy sprzedawać, coś za coś. A Rakitic jest w tym momencie najdroższym możliwym do sprzedania przez nas zawodnikiem. Co do Deulofeu, to mając DMSN + Paco trzymanie go byłoby głupotą.

2

Jeżeli mielibyśmy kupić Dembele, to razem z MC i DR mamy do wydania jakieś 200 mln w tym okienku. Przy założeniu że uda się sprzedać Ardę, Rafinhę i Rakitica plus tańszych piłkarzy typu Tello, Deulofeu, Vermallen i Mathieu, trochę nam brakuje. Z pierwszych trzech powinniśmy uzyskać około 100, z reszty jakieś 25-30, plus to co mamy daje 170. Jestem pewny że możemy sięgnąć głębiej do kieszeni, przecież w tym sezonie zaczyna obowiązywać nowa umowa z Nike i dochodzi naprawdę gruba kasa od Rakutena.
Valverde chce postawić na Marlona, więc obrona będzie kompletna. W pomocy Iniesta, Roberto, Busquets, Gomes, nowy, Denis, w ataku wiadomo. To naprawdę może się udać, trzeba tylko działać szybko.

0

O widzisz, nie wiedziałem. :)

28

Proponuję niektórym żeby się zdecydowali. Najpierw płaczecie że nie mamy ławki i że Real ławką wygrał mistrza. Teraz płsczecie że Dembele nie miałby gdzie grać i szkoda go na ławkę. To jak to ma być w końcu? Isco, Morata i James są za dobrzy na ławkę a jakoś siedzieli. Dobrze że po tym sezonie przynajmniej paru kibiców przejrzało na oczy.

0

Ma 23 lata i będzie grał w Mistrzostwach U21?

0

I znowu wyjdę na tego złego, ale czy mógłbyś mi przypomnieć w jakim meczu sędzia popełnił większe błędy na naszą korzyść niż nie pokazanie czerwonej kartki na początku drugiej połowy i uznanie dwóch goli ze spalonego?

0

Nie pamiętam, żeby ktoś miał tak mocną ławkę jak Real w tym sezonie. I będę się upierał, że na dłuższą metę nie da się tego utrzymać.

0

Dla samego faktu wygrania mistrzostwa oczywiście nie ma znaczenia iloma punktami się wygrywa, ale dla określenia siły drużyn i przebiegu sezonu już tak. Fakty są takie, że zarówno Real jak i Barcelona mają tak wielką przewagę nad resztą ligi, że w "normalnych warunkach" powinni wygrywać ze wszystkimi. Mówiąc "normalne" mam na myśli mecze na 100% możliwości obu stron. Mistrzostwo wygrywa ten, kto zaliczy mniej wpadek. Sezon byłby nasz, gdyby nie niewytłumaczalne mecze z Depor i Malagą.

1

Realowi w tym sezonie kadra udała się świetnie, pytanie jak długo da się to utrzymać. James zapewne odejdzie, bo już ma chyba dość ławki. Isco skorzystał z kontuzji Bala, ale jak Walijczyk wróci, to pewnie znowu pójdzie w odstawkę, a w tym sezonie był niejednokrotnie wręcz poniżany. Morata też pewnie odejdzie. Ja się dziwię jak to jest, że my przed sezonem nie mogliśmy nikogo kupić, bo nikt nie chciał być rezerwowym, a w Realu jakoś niespecjalnie się skarżą. Może to po prostu miłość do klubu.
Moim zdaniem nie da się na dłuzszą metę trzymać kadrę 22 czy nawet 25 całkowicie wyrównanych zawodników, bo prędzej czy później zrobi się kwas.

1

Bardzo szanuję Challengera i zgodziłbym się z jego wypowiedzią gdyby nie jedno ale: skoro Real jest tak wspaniały, tak walczy i ma tak cudowną ławkę, to dlaczego wygrali z nami ligę tylko o 3 punkty przegrywając najważniejszy mecz w sezonie na własnym boisku? I już pal sześć sędziowanie, ligę oddaliśmy im sami, przez niebywałe frajerstwo. Poza tym pisanie o wielkim zaangażowaniu Realu sugeruje, że innym drużynom tego zaangażowania brakuje. O ile jestem w stanie zrozumieć naszych piłkarzy, którzy w ostatnich latach wygrali absolutnie wszystko, to nie powiesz mi chyba że Atletico czy Juventusowi nie zależało na wygranej w LM?

0

A skąd pewność że to Ty jesteś tak bardzo mądry? Chociaż w sumie jeżeli twierdzisz że w tym sezonie w lidze sędziowie w równym stopniu pomagali Realowi i Barcelonie, to chyba jednak to ja jestem głupi.

0

Półgłówku? Zluzuj majty, za takie słowa można tu dostać bana :)

0

Właśnie szkoda, dlatego muszę dać im upust i posprzeczać się z innymi, a szlag mnie trafia.
A co do meczu z Chelsea to tak, sędzia nas przepchnął. Jeden mecz, jeden w ostatnich kilkunastu latach. A wszyscy nam to wypominają, zapominając jednocześnie o wcześniejszym dwumeczu z Chelsea gdzie Carvalho faulował Valdesa, czy chociażby o dwumeczu z Interem.
A o meczu Real- Bayern mam wrażenie już wszyscy zapomnieli...

0

Mam problem, bo domagam się elementarnej sprawiedliwości. To ma być nagroda dla najlepiej grającego piłkarza przez cały sezon a nie przez ostatnie 2 miesiące. Jak mają ją znowu przyznać Ronaldo, to niech przynajmniej nie ściemniają że jest najlepszy, tylko jak sam napisałeś, ma najwięcej sympatii.

0

Bzdury, bzdury, bzdury. Wyobraź sobie że pamiętam czasy Rochembacka w Barcelonie, co to w ogóle ma do rzeczy? Czy Real nie jest faworyzowany przez władze? Sądy? Władze miasta? Banki? Sędziów? Skąd oni mają cały czas pieniądze na gigantyczne transfery, skoro przychody i wydatki mamy praktycznie co rok takie same?Co z tego że czsami dostajemy karnego, skoro ten sezon był po prostu pod Real wydrukowany? I nie chcę tu osądzać czy sędziowie mylili się przez przypadek czy celowo. Fakty są takie, że gdyby nie ich błędy to my bylibyśmy mistrzami Hiszpanii.
A Real nie gra dobrze i fakt że zasłużenie wygrał tegoroczną LM nic tu nie zmienia. To nie oni są tacy dobrzy, tylko cała reszta tak cienka. Na czele z nami. Jesteśmy cieńcy jak sik pająka, bo nie potrafiliśmy nawet w dwumeczu strzelić bramki drużynie, którą Real rozsmarował po boisku w finale.

0

Mam dwie refleksje:
Pierwsza - piłka nożna jest na strasznie niskim poziomie, skoro jak słaba drużyna jak Real potrafiła wygrać 3 z ostatnich 4 LM. Naprawdę wstyd piłkarska Europo. Na nic pieniądze szejków, na nic gigantyczne pieniądze za prawa TV w Anglii. Zdominował was wszystkich słaby Real. Bo Real jest słaby i nic i nikt mnie nie przekona że jest inaczej.
I o ile w poprzednim sezonie mieli autostradę do finału, to w tym mieli drogę naprawdę trudną. I bądźmy szczerzy - ani przez minutę nie byli w tej edycji zagrożeni odpadnięciem. No, może w rewanżu z Bayernem, ale ten dwumecz powinien być zakończony już w Monachium.
Refleksja druga - wszyscy liczyliśmy na karmę, ale chyba jej jednak nie ma. Ronaldo grający 10 dobrych meczów zapewne dostanie ZP, Real ciągnięty przez władzę, banki, sędziów i wszystkich co się da dominuje. Nie ma sprawiedliwości, przyzwyczajmy się do tego.

0

Mimo mojej wielkiej sympatii do Turka, niestety jest pierwszy do sprzedaży. Te pół roku czekania wybiło Go z rytmu na tyle, że później nie mógł wystartować. A jeżeli nasze władze uparły się na Bellerina (pytanie co na to Valverde), to dobrze będzie włączyć w operację.

0

Bellerin na każdym kroku upiera się że nie chce odejść, co oni się tak uczepili?

1

Cena za piłkarza to nie jest tyle ile Real za niego chce, tylko to ile ktoś chce zapłacić. I tu właśnie zaczynają się absurdy. Trzeba być nienormalnym, żeby dać w tym momencie 100 mln za kalekiego Bala, albo 80 za siedzącego przez 3 lata na ławce Jamesa. Poza tym Milan chce dać 70 mln za Moratę. Albo 25 mln za Jese. Czy to jest zasługa Realu że PSG wypłaciło takie pieniądze? Raczej głopota Francuzów.
Musimy szybciej podejmować decyzje w sprawie piłkarzy. Tello, Bojan, Cuenca, itd itd wyskakują z rezerw, robi się o nich głośno i musi być natychmiastowa reakcja. Albo ich zostawiamy w składzie i na nic stawiamy, albo szybko sprzedajemy, zostawiając sobie w miarę możliwości opcję odkupienia. Wypożyczanie to w tym momencie dla nas najgorsza opcja, bo już dziesiątki sytuacji pokazały, że nie dość że co sezon jest kłopot z tymi wypożyczeniami, to na końcu oddajemy piłkarzy za darmo.

0

Żeby Messi przeszedł na stałe na 10, to musi mieć koło siebie jakiegoś nowego, świetnego pomocnika, bo inaczej zostanie stłamszony. Będzie dostawał plaster DMC, do tego będzie miał przed sobą całą linię obrony. Do tego będziem musiał bronić, bo inaczej zrobi nam się w środku wielka dziura. No chyba że 4-2-3-1, ale wtedy musi grać dwójka raczej defensywnych pomocników, więc nie ma za bardzo miejsca dla Iniesty. Mamy dużo środkowych pomocników a zostaną nam tylko 2 pozycje do obstawienia.
A poza tym, jak chcemy wrócić na szczyt, to nie możemy sprowadzać zawodników klasy Tello, Deulofeu czy Munir...

1

Tak sobie myślę ostatnio czy naprawdę to jest wina zarządu to oddawanie piłkarzy i sprzedawanie ich za bezcen. Po pierwsze to nie jest problem tylko obecnych władz, bo od kiedy pamiętam mieliśmy problem ze sprzedawaniem. Po drugie obecne ceny za naszych piłkarzy takich jak Tello czy np Munir naprawdę nie są wygórowane. Powiedziałbym nawet że w ich przypadku zarząd postąpił dobrze - wystawił cenę wykupu wręcz okazyjną, ale nie za małą żeby coś zarobić. Mimo to dalej nie ma chętnych. Nie rozumiem.

1

Każdy kij ma dwa końce - pomysł może i dobry ale jeszcze bardziej naraża na odchodzenie zawodników za darmo.

1

Przypomnij mi za ile Tello do nas przyszedł bo mi uciekło?

1

To jest to o czym ostatnio pisałem, to jest jakaś zmowa przecież. O co tutaj chodzi? Przecież Tello jest wart więcej niż te 8 mln i Fiorentina dobrze o tym wie. Jeżeli go teraz wykupią i zagra kolejny udany sezon, to spokojnie sprzedają go za conajmniej 15. Zupełnie tego nie rozumiem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?