0

sphinks

Nienawidzisz czyli nigdy na oczy Niemca nie widziałeś i masz jedynie typowo polskie uprzedzenia;] Limit szczęścia? O czym Ty w ogóle mówisz? Limit szczęścia lepiej żeby sie nie skończył Hiszpanii bo tylko dzięki dzikiemu szczęściu nie siedzą jeszcze na walizkach. Mówisz o wybitnych piłkarzach, takich samych miała Anglia i Argentyna, tyle że w przeciwieństwie do Niemiec ci wybitni piłkarze nie umieli stworzyć drużyny. To główny mankament takich zespołów.

0

Rafalx160

rozumiem Twoje obawy ale to raczej jest inna sytuacja, Ozil zostaje w klubie w którym grał do tej pory, czyli nie potrzebuje żadnej aklimatyzacji i ma już tam wyrobiona markę i uznanie. To tak jakby po cichu ugadać sie z nim teraz że za pół roku podpiszą z nim kontrakt na zasadzie prawa Bosmana. Tyle że chcą sie zachować widocznie fair wobec Werderu. Za jakiś czas Xavi z pewnością będzie potrzebować odciążenia by być cały czas w dobrej formie, myśle więc że byłoby to świetne rozwiązanie sytuacji. Razem z Thiago będą dobrą alternatywą dla naszych genialnych rozgrywających.

0

kamil9040

"Szczel" sobie w łeb analfabeto!

0

18pikus99

Jaki Turek? Ozil nie ma nawet tureckiego obywatelstwa a jego rodzina od pokoleń mieszka w Niemczech. To samo z większością zawodników - urodzeni i wyszkoleni w Niemczech. Więc byłoby coś nie tak wtedy gdyby grali dla innych reprezentacji. Poza tym popatrz na Polske- Roger, Obraniak, chcecie Koscielnego czy Boenischa, którzy nie tylko nie urodzili sie w Polsce i ledwo coś potrafia po polsku powiedzieć, ale także zostali wyszkoleni piłkarsko w krajach w których żyją.

0

Powiem tak: póki był Klinsmann czy Hitzfeld i Klose grał w pierwszym składzie był wiodącą postacią Bayernu, tyle że przyćmioną przez gwiazdy Riberyego i Toniego, ale strzelał dużo bramek, choćby w sezonie 2008/09 w LM 7 i stwarzał okazje partnerom. A za van Gaala jest rezerwowymi jeśli już gra to same ogony, więc w tej sytuacji cięzko coś strzelić, jeśli reszta zespołu patrzy już tylko na zegar czekając na ostatni gwizdek. Mimo to Klose swoją bramką uratował Bayernowi trwanie w walce o mistrzostwo strzelając na 1:1 z Nurnberg czy z Fiorentiną w LM (mimo spalonego to jednak uratował tyłki Bawarczykom). Klose ma instynkt i pokazuje to choćby teraz, gdyby w klubie grał regularnie jego statystyki wyglądałyby zupełnie inaczej.

0

bkdi

A no różnie to bywa, Klose nie jest wybitnym zawodnikiem pod względem ładnej technicznej gry itp., ale jest za to wyśmienitym egzekutorem, co jest u niego głównie wymagane i stąd ta statystyka ;] Jesli chodzi o zawodników starszego pokolenia (tych jeszcze grających) w Niemczech to Klose jest jak dla mnie razem z Ballackiem najlepszy. Obserwuje jego gre juz dość długo i biorąc pod uwage to co widziałem nie boje sie podać takiego stwierdzenia.

0

bkdi

Niby czemu jest to smutne? Bo jest Niemcem? Nie bądźmy śmieszni, gdyby na to nie zasłużył, to nie miałby takiego dorobku.

Co do porażki Argentyny - to było do przewidzenia, Maradona już przed meczem obnosił sie jak zwycięzca, a tak na prawdę Argentyna nic wielkiego nie pokazała, grała typowy dla siebie futbol i nie mieli jakichś wybitnie trudnych przeciwników, zwłaszcza przy takim potencjale zawodników nie mogliby sobie pozwolić na przegrywanie. Ale ich prawdziwą "siłę" było widać już w eliminacjach. Maradona nie jest żadnym trenerem, gdyby nie szczęście i sami na siebie pracujący zawodnicy i sztab szkoleniowy Argentyna nie walczyłaby nawet o awans do MŚ, równie dobrze Diego mogłoby nie być, efekt podejrzewam byłby ten sam.

0

hardkor

Za Mullera Gomez, Cacau? Przecież Muller gra jako prawoskrzydłowy a nie snajper, więc gdzie tu wsadzić tych dwóch? Zastąpi go ktoś z dwójki Marin/Trochowski.

0

Powiedzmy szczerze, gdyby nie sędzia boczny Hiszpanie pewnie by się juz pakowali. Przy karnym Cardozo też zbyt szybko wbiegali w pole karne i w sumie powinna być powtórka jak po strzale Alonso z "11", więc Del Bosque nie ma się z czego cieszyć.

0

Mullera lepiej nie chciejcie, o ile teraz w reprezentacji gra b. dobrze, o tyle w klubie miejsce w składzie zawdzięcza tylko trenerowi. Zawsze gra 1 dobry mecz i 3 poniżej krytyki. Statystyki wyglądają u niego dobrze, ale z grą jest już gorzej, poza tym wątpię żeby pasował do Barcy.

Co do Ozila, to można powiedzieć że mógłby być dobrym zmiennikiem Xaviego i Iniesty. To nie napastnik, więc nie przymierzajcie go na skrzydło, bo skończyłby jak Hleb. Od początku mistrzostw gra na wysokim poziomie, nawet z Serbią, kiedy wystawiał Podolskiemu piłki na setki a ten je marnował. W Werderze też z Marinem są kreatorami gry, a ilość bramek nie znaczy od razu, że jest gorszy od Fabregasa. Ozil przynajmniej ma stałe miejsce w składzie reprezentacji i gra z sukcesami, zaś Fabregas ogląda mecze z ławki. To chyba o czymś świadczy.

0

adan23

Niemieccy żołnierze byli w tym czasie rozesłani po frontach wojennych i nie mieli większego wpływu na eksterminacje, bo akurat tym zajmowało sie SS. Parę tysięcy ludzi. A dokładnie mordowaniem zajmowali sie tzw Kapo, zapewne wiesz co oznacza ten termin, ale powinieneś też wiedzieć że w tej roli sprawdzali sie najlepiej Ukraińcy i Polacy, ponoć nawet nie trzeba ich było do tego specjalnie zmuszać, nawet Żydzi którzy przeżyli holokaust głośno o tym mówią, tyle że w Polsce jakoś to cichnie, nawet o książce jednego z takich Żydów, niedawno wydanej, w której znalazły sie takie opisy. A propagandą jest to że to zbrodnia całego narodu. Ale jeśli tak uważasz, to gratuluje, właśnie przyjmujesz na siebie winę śmierci i okaleczenia ofiar ZOMO i komunizmu w Polsce. Sam piszesz głupoty, nie będąc w tym momencie na obiektywnej pozycji, że tak powiem.

0

victor

Więc dla ułatwienia sobie go narysuj.

Poza tym urodził sie w Gelsenkirchen więc nie jest Szwabem tylko Westfalczykiem ;]

0

tominho777

No może twoich. Z resztą to bez różnicy, bo zbrodnia hitlerowska dlatego nazywa sie "hitlerowska" że była dokonana przez wąską grupę ludzi związaną z Hitlerem a nie przez kilkudziesięciomilionowy naród. Poza tym należałoby chyba odłożyć na bok historię i zacząć żyć współczesnością. Bierz przykład z Francuzów - oni tak samo mogli mieć wieczne pretensje do Niemiec, ale potrafili odsunąć historię na bok i dzięki zbudowanej po wojnie przyjaźni i współpracy z Niemcami stworzyli najlepszą w dziejach wspólnotę gospodarczo-polityczną i trzepią z tego nie lada kokosy. Podobne jak i Polska, bo prawie każde Euro z jakiego korzystamy z funduszy Unii jest wpłacone tam przez rząd RFN

0

Dobijają mnie takie komentarze jak "nie chce szfabow w Barcie!"... Skrajna głupota czy zacofanie?

Na szczęście zarząd Barcelony nie ma jakichś niewyjaśnionych i dziwnych uprzedzeń ws. narodowości i nie trzeba sie martwić o politykę klubu.

Co do samego zawodnika to wątpię że rzeczywiście Barcelona sie nim jakoś bardziej interesuje, pewnie kolejna plota, choć on jak i Marin pasowaliby do La Liga bo prezentują odmienny od typowego niemieckiego styl gry, bardziej techniczny.

0

szymonst

nie kierowałbym sie tak tym co widzimy na mistrzostwach, Elia może i dobrze sie tam prezentuje, ale bramkostrzelny to on nie jest, chyba nawet Pique czy Alves mają większą średnią bramek na mecz niż on w klubie. Z resztą wzmocnień w ataku nam już nie potrzeba.

0

Tak, wszystko pięknie ładnie, tylko po co nam Mascherano?? Żeby po odejściu Toure był następny którego sadzamy na ławce na rzecz Keity Busiego i który po jednym, max dwóch sezonach będzie chciał odejść? No to może nie siejmy tak kasą na takie transfery.

0

korbaGT

Pytasz ilu Niemców jest w składzie ich reprezentacji? Ja naliczyłem 19. Zapewne zaraz zaczniesz wyliczać takich jak Gomez, Tasci itd. Ale oni są pełnoprawnymi obywatelami Niemiec, bo w Niemczech sie urodzili i mają rodziców z niemieckim obywatelstwem.

0

Coście sie Niemców uczepili tak? ;] Gomez, Khedira, Boateng, Ozil, Tasci urodzili sie w Niemczech więc sa pełnoprawnymi obywatelami tego kraju, bez względu na paszporty rodziców, Klose urodził sie w rodzinie o niemieckich korzenich i wyjechał w wieku kilku lat, chciałbym więc widzieć któregoś z was który na jego miejscu umie poskładać poprawne zdanie po polsku. Poza tym to w Niemczech a nie w Polsce nauczył sie kopać piłkę, tak jak i Podolski. Marin czy Cacau to taka sama sytuacja jak z Rogerem czy Obraniakiem, więc nie krytykujmy skoro sami lepiej nie mamy.

0

Juleńka

Remis Włochów czy Francuzów to i tak za dużo jak na ich "wspaniałą" gre, w końcu wyczerpuje sie dla nich limit szczęścia. Portugalia grała z mocnym WKS, szczerze mówiąc liczyłem że Ronaldo znowu zapłacze ;P

0

VeB90

Tak, może jeszcze wprowadźmy limity czasu trzymania piłki przez jednego zawodnika, zróbmy strefy jak w koszykówce, a w ogóle to może kazać zejść połowie obrońców jak jest akcja? Bez przesady,każdy ma swój styl, nudny czy nie,ale ma do tego prawo.

0

Shear

To by sie nazywała dyskryminacja tych którzy grają futbol defensywny. To tak samo jakby zabronić Barcelonie wykonywać jej setek podań bo można przecież caly czas przeć do przodu, bez zbędnego rozgrywania z boku na bok.

0

Ludzie, gdzie wasz rozsądek? Czy tu jest napisane "Rossel powiedział..."? Nie, bo nic takiego oficjalnie nie zostało powiedziane.A wy już wyzywacie Rossela od najgorszych, robicie z niego jakiegoś przygłupa. To jest zwykła plota dziennikarska, coś muszą pisać żeby zwiększyć nakład, to samo było z Di Marią, czy Fabregasem - pisanie o tym że Real czy Barca chce podkraść transfer temu drugiemu jest teraz widocznie na topie a ch*ja jest w tym prawdy. Czekajcie na oficjalne wypowiedzi/oferty i potem obrażajcie a nie przez takie ploty podważacie kompetencje kogoś, kogo w bezwzględnej większości wybrali ludzie chcący jak najlepiej dla klubu. I dla uniknięcia domysłów u nie których, nie jestem jakimś fanem nowego prezydenta.

0

Gdybym choć trochę lubił Wengera to podałbym mu rękę jak i całemu zarządowi Arsenalu za blokowanie tego transferu. Cesc podjął decyzje rok temu, kiedy podpisywał długoletni kontrakt, więc niech teraz go wypełnia i z łzami w oczach patrzy na odpływający okręt z napisem "Barca" będący na czele europejskiej elity, z którego sam zwiał. Nigdy nie byłem i nie będę zwolennikiem jego transferu, a już tym bardziej za takie pieniądze. Jest wielu zawodników jego pokroju, których można by było kupić, choć na chwile obecną nie musi to być dla nas priorytet. Transfer Silvy byłby chyba najlepszym rozwiązaniem, może grać na lewym skrzydle i w razie czego zastąpić Inieste po lewej stronie pomocy.

0

Odezwał sie zarząd Barcelony w jednoosobowym składzie w postaci kamil9040, zapowiadając wielkie zakupy napastników na przyszłość, nie musimy sie więc o nic martwić ;) chrzanisz głupoty jedna za drugą. Bojan ma świetne umiejętności, a ty twierdzisz ze zawsze znajdzie sie jakis lepszy od niego?? No bardzo śmieszne. Dobrze że Fabregas odszedł? Spytaj teraz czy jest taki szczęśliwy. Arsenal jest dobry dla młodych piłkarzy, bo to wieczna młodzieżówka w dorosłym futbolu, przez co od dawna nie potrafią zdobyć żadnego trofeum. Bojan grając w słabszym klubie na pewno nie rozwijałby sie na aż tak wysokim poziomie, przez co zawsze byłby tylko młodym zdolnym.

0

owszem kompromitujesz sie i to bardzo. Bojan swoje szanse dostaje i je dobrze wykorzystuje, nie każdy od razu wskakuje do 1szego składu, choć i to mu sie zdarza często. Nie potrzeba tylu ofensywnych graczy? A co mamy wystawiać 6 obrońców tak jak Inter? Znasz Ty w ogole styl gry tego klubu? A jeśli Ci nie odpowiada poziom ligi hiszpańskiej, to zacznij oglądać jakąś inna, np włoską, gdzie jest tak ciekawa gra że nie można odejść sprzed telewizora (bo śpi sie w fotelu). Twoje komentarze są śmieszące i poniżej jakiegokolwiek poziomu, więc może sie z nimi wstrzymaj do czasu aż zmądrzejesz, wielki studencie.

0

kamil9040

kompromitujesz sie coraz bardziej.

Co do Ibry to nikt oprócz City nie da więcej niż 30mln, o ile napłynie taka oferta.

0

można kolego, im więcej bramek po obu stronach tym mecz jest ciekawszy, bardziej ekscytujący, trzymający w napięciu. Poza tym napędzają do jeszcze lepszej gry obie drużyny. Dobre widowisko to takie, w którym można oglądać ładne akcje, dobre dryblingi, interwencje bramkarzy, ale także dużo bramek. Takie jest moje zdanie i oczywiście Ty możesz mieć inny pogląd na to, nie wnikam i nie neguje.

0

Chodzi mi głównie o bramki, a raczej ich brak ;] 4 lata temu po pierwszym dniu piłka 8 razy wylądowała w siatce. Meksyk konstruował dużo ciekawych akcji, ale ich marnowanie jak dla mnie psuło całe widowisko.

0

Nie wiem jak wam, ale mnie sie po tych dwóch wynudzających meczach odechciało oglądać zmaga w tej grupie... Nudniejszego początku MŚ jeszcze nie widziałem...

0

Tekst newsa nie zgadza sie z rzeczywistością- gdyby Pep cenił umiejętności Toure, nie czytalibyśmy teraz tyle o jego odejściu, bo ten byłby niemal pewniakiem w pierwszej 11tce.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?