0

Blaugrana204

Po 6. W ataku i tak mamy braki a Goetze to pomocnik, po 7. 'szkop' to cie chyba w sypialni odwiedza i przez to masz przez to skrzywiony światopogląd. Po 8. Na szczęście o tym kto gra decydują Hiszpanie a nie uprzedzony do wszystkich polaczek.

0

lukasoon15

Jak Barcelona nic nie wygrywała to Messi czy Ronaldinho też jakoś indywidualnych nagród nie potrafili zebrać. Ciekawe czemu, nie?

Radzę włączyć samodzielne myślenie i porzucić suche dawki informacji z onetu czy innego portalu.

0

Armandi

Nie chodzi o to, że jestem pesymistą. Staram się raczej patrzeć realnie na to co się dzieje. Wiemy że transfery "na upartego" Pepa raczej nie wychodzą dobrze. A i w doborze zawodników do składu zdarzają mu się takie wtopy, że głowa mała. Wystarczy przypomnieć sobie uparte stawianie na Ville i Pedro w końcówce zeszłego sezonu.

A o Sancheza chodziło mi w kontekście szybkiego odejścia (znów gruba kasa i uparty Pep), bo wiadomo, że Zlatan wcale aż kiepskiego sezonu tu nie miał.

0

Oficjalnie: Bojan w Romie!

Oficjalnie: Jeffren w Sportingu!

Z ostatniej chwili: Milito może odejść za darmo.

Jest potwierdzenie: Sanchez być może drugim Ibrą!

Guardiola: Ale ja chce Fabregasa i nikogo innego!!

Oficjalnie: Arsenal odrzuca ostateczną ofertę Barcy w sprawie Cesca.

Guardiola: To koniec transferów!

Przed meczem z Realem: Puyol nadal walczy z kontuzją, Pep boi się postawić na Fontasa, Masche zostaje profesjonalnym stoperem, Sergio uczy się nowej sztuczki w Teatro Catalunia.

Podczas meczu z Realem: Obrońcy przeciwnika wiedzą co Villa zrobi z piłką zanim ta do niego trafi, Pedro jest bezproduktywny i nawet kamery nie mogą go znaleźć na boisku, Messi nie daje rady przeciw czterem obrońcom, Pep tym bardziej boi się wystawić Thiago i Sancheza. Na ostatnie 10 minut zostaje więc wpuszczony Keita, gdyby Affelay był zdrowy pewnie zagrałby 2 minuty.

Czyli najważniejsze wiadomości z tegorocznego presezonu i pierwszych spotkań w wielkim skrócie.

0

Spytał go o to dziennikarz to powiedział co uważa i nikomu nie daje żadnych rad. Człowiek inteligentny by to zrozumiał, a jeszcze dodatkowo mający jakąkolwiek kulturę osobistą, nie rzucałby w jego kierunku taką wrogością. Szkoda, że takich ludzi już coraz mniej w tym kraju.

0

Skończcie pieprzyć i zachowywać się jak dzieci, bo to żałosne.

0

Józek

Taa, Thiago jako napastnik? Wystarczy popatrzeć na Iniestę, który w pomocy jest czołówką światową, a przesunięty do ataku jest cieniem samego siebie i już wiemy co będzie z Thiago przy takiej rotacji. Nie po to jest kupiony Sanchez.

0

Ludzie o tym doskonale wiedzą, tylko po co mają tam wchodzić, skoro w większości nie znają hiszpańskiego/katalońskiego a nauka angielskiego (i w ogóle języków obcych) w Polsce skupia się prawie wyłącznie na gramatyce i nie pozwala zbytnio zdobyć umiejętności czytania i zrozumienia (wraz z kontekstem) jakiegoś dużego tekstu. Wolą więc wchodzić na polską stronę, na której jest nie mało informacji tłumaczonych z hiszpańskich źródeł.

0

Wokół najmniej potrzebnego transferu - największe zamieszanie. I to w negatywnym tego słowa znaczeniu. Nic tylko bić brawo.

0

kavulo

Zapewniam cie, że ci najbardziej wartościowi (nie myl z najwięcej wartymi) przechodzą za mniej niż 20 mln. I mam nadzieję, że za takie pieniądze, jakich żądają kluby za Cesca czy Sancheza, nasz zarząd tych zawodników nie sprowadzi.

0

jimmyjazz

Tam pierwszy akapit i komentarze kibiców United świadczą o poziomie (a raczej jego braku) autora.

Z Fabregasem w składzie nie byłoby źle, ale pomyślcie najpierw zanim napiszecie, że Thiago nie da rady w najważniejszych meczach bo nie ma doświadczenia. A skąd ma je Cesc? Xavi? Iniesta? Z oglądania powtórek? Meczu z ławki czy trybun? Nie, ktoś kiedyś im zaufał i pozwolił kreować grę właśnie w takich spotkaniach. I Thaigo nigdy nie nabierze doświadczenie jeśli wszyscy w koło będą żyli w przekonaniu, że "lepiej za niego Cesca kupić/wystawić, bo ma większe doświadczenie".

0

Barcelona92

Myśle że Rossi będzie 10x lepszym wzmocnieniem dla Barcy niż Sanchez, który jakoś ani skutecznością nie imponuje i tylko media wykreowały z niego gwiazdę (narazie jednego sezonu) za którą trzeba by było słono zapłacić.

0

Wynik nie odzwierciedlał tego jak starał się Manchester, bo był to naprawdę świetny finał i tylko jednostkowy geniusz Messiego i Villi przechylił szalę zwycięstwa na naszą stronę. Oby więcej tak dobrych i tak normalnych przeciwników w następnym sezonie. Gratulacje dla ManUtd za świetny finał.

0

Podzielam zdanie rafkop8, dajmy spokój trollom i skupmy się na sobie. Oni jeszcze nie wiedzą że w najgorszym przypadku (dla nas najlepszym), czyli w przypadku wygrany Barcy na Wembley, Guardiola będzie miał na koncie tyle samo "oszukanych" Pucharów Europy co sam wielki i nieomylny Mou (a może właśnie tego się boją?). Bądź co bądź, dla mnie mniej kontrowersyjne jest wyrzucenie psychopatycznego zawodnika za wejście w innego nakładką, niż uznanie spalonego gdy w momencie podania przed atakującym stoi 3 (słownie: trzech) obrońców. Ale są to czasy tak odległe, że niektórzy pewnie nie pamiętają.

0

I ja się chętnie podpiszę ;)

0

Panie i Panowie

dajmy już spokój naszemu głównemu statystykowi, jego życie i tak jest już zrujnowane przez nas, którzy nie chcemy słuchać natchnionej prawdy, a to przecież największy dar jaki może spotkać człowieka! Nie jesteśmy godni jego słów, więc dajmy mu lepiej spokój, z braku rozrywki sam się wyniesie, choć z tą ceremonią wręczania bana to ciekawa opcja, Ras ;)

0

klitschko

Żeby paść ze śmiechu czy żalu nad ciężkim losem twoich rodziców i ludzi z twojego otoczenia? Czekaj sobie dalej na te argumenty, bo przy twoim pojmowaniu nawet gdyby piłkarze czy kluby Bundesligi je podały, to i tak gryzłbyś klawiaturę, bo ktoś śmiał zaprzeczyć twojemu zdaniu. Żegnam.

0

klitschko

Popatrz sobie niewyewoluowane stworzenie na LM, a nie na LE gdzie nawet Lech Poznań pogrywa sobie z europejskimi potentatami, szkoda że tylko tak krótko to ich szczęście trwa. Idąc twoim tokiem 'myślenia' to Portugalia jest najlepszą ligą świata. Tak więc żegnamy, Porto z pewnością chętnie przyjmie nowego 'kibica'.

0

szefu91

Nie ma sie co nawet wykłócać, bo co niektórzy chyba tu Aspirynę firmy BAYER nosem wciągają i mamy skutki. A jeszcze jak widać pojawia się kolega naszego rozmówcy stevenson, który chyba sam nie potrafiłby nic sensownego ze swojej wypowiedzi wywnioskować.

0

klitschko

Getafe - Stuttgart? Zdziwiłbym się gdyby nie wygrali. Leverkusen za to nie zdołało ani na wyjeździe ani u siebie pokonać Atletico, mimo że w przeciwieństwie do madrytczyków są wicemistrzami swojego kraju. A o BVB i Sevilli nie wspomnisz? Jak to Mistrz Niemiec nie potrafił pokonać leżącej na dnie Sevilli? I nawet ci ze "słabszej ligi" pokonali Dortmund na wyjeździe.

Ale masz rację, lepiej zakończyć gadkę z tobą, jak złośliwi koledzy oddadzą ci mózg który ukradli, to pogadamy.

0

klitschko

Ogarnij się, Werder, Schalke i Stuttgart dały d**y w lidze po całości i wszystko w temacie, dość tego że niemieccy kibice modlili się o to by "silne" Hannover czy Mainz nie trafiły do LM bo blamaż byłby nie do oglądania. Nie ma się też co jarać dwumeczem Schalke - Valencia, bo poza tym jednym przypadkiem hiszpańskie zespoły łoją niemieckie. Idę nawet o zakład że gdyby Real z Barca zagrały w Bundeslidze oderwałyby się od czołówki już po połowie rundy jesiennej, a taka Valencia, Villareal czy Atletico narobiłoby strachu samemu Bayernowi tak w bezpośrednich pojedynkach, jak i w tabeli.

0

Santana10

Co ma do tego śledzenie ustawienia? przy 4-4-2 nie ma czegoś takiego jak skrzydłowy, masz tylko 2 środkowych napastników i to cała formacja ataku. Messiego na siłę można by na bok pomocy wsadzić ale Villa? Kompletnie nie pasuje. Z hiszpańskich napastników to najprędzej Reyes i Pedro mogą zagrać na boku pomocy. I nie myl bocznego pomocnika ze skrzydłowym bo to kompletnie różne pozycje.

A tak poza tym to wyjściowym ustawieniem Barcy już od wielu lat jest 4-3-3. I wiem że zmienia się na 3-4-3, nawet artykuł na stronie o tym był więc teraz każdy rozgarnięty kibic powinien o tym wiedzieć ;) Poza tym jesteśmy w Polsce i tu jest DP, OP, ŚP, ŚN, itd itd. Skoro tak wszędzie propaguje sie patriotyzm to nie wpychajcie w język obcych zwrotów i wyrazów.

0

Santana10

Mała poprawka, Villa gra jako skrzydłowy, czyli innymi słowy jest bocznym napastnikiem, a w systemie 4-4-2 taka pozycja NIE występuje. Są jedynie boczni pomocnicy, Messi więc też tam nie bardzo pasuje bo nie pamiętam już kiedy ostatni raz grał w pomocy. Do Twojego zestawienia bardziej już pasuje system 4-2-4.

Co do zestawienia, to ciężko powiedzieć, Bale łysnął dopiero teraz i to przez popisy ofensywne, Coentrao trochę lepiej zagrał na MŚ, poza tym cisza, chyba najsprawiedliwiej byłoby gdyby obrona była w składzie: Maicon - Puyol - Pique - Alves. W ataku zamiast Villi powinien być Forlan, a w pomocy za Alonso Schweinsteiger a za Inieste Sneijder bądź Robben.

0

Żeby to wygrać przydatny byłby Ibra na wysoki centry i Ronaldinho w formie ;)

Szkoda że bez wygranej, ale kto powiedział że Athletic jest niepokonany u siebie?

0

adan23

Nawet gdyby z tym Twoim Rzymem tak było to co z tego? Czy to my ich wspieramy finansowo? Nie. Jest wręcz przeciwnie, to oni płacą nam ciężkie pieniądze. Można by nawet powiedzieć że w tym momencie pozbawiamy terrorystów części ich wpływów finansowych.

0

Ale Wy chrzanicie. Nawet jeśli jest na liście takich organizacji, to kto powie na 100% że to prawda? USA i Żydki szukają zawsze dziury w całym jeśli chodzi o sprawy związane z muzułmanami. To tylko dowodzi tego jak bardzo się ich boją, a to juz nie jest nasza sprawa.

Poza tym my nazywamy tych ludzi terrorystami, a u siebie, w swojej wierze i kulturze są bohaterami. Walczą o swoją ziemie i swoją suwerenność. Gdyby Ameryka na siłe nie pchała się na bliskowschodnie pola naftowe nie byłoby 11 września. Równie dobrze można by nazwać terrorystami powstańców warszawskich i partyzantów z II wojny, albo AK-owców którzy zeszli po wojnie do podziemia by walczyć z komunistami.

Poza tym, jeśli wy teraz obrażacie władze własnego klubu, wątpicie w to że podpisując umowę chcieli dobrze dla klubu i nie kierowali się głupimi pogłoskami, to czego oczekujecie od 'hala dzieci' i im podobnych tworów? Chcecie szacunku dla klubu to najpierw sami go nim obdarzcie, a wraz z nim osoby z klubem ściśle związane.

0

stifler111

Dowiedz sie najpierw na jakiej podstawie ocenia Castrol a później 'chwal' sie swoimi wywodami. Lucio słaby? To chyba nie za często miałeś wcześniej okazję do oglądania jego gry.

0

Hala Madrid17

Akurat szkoda czasu na przestawianie wypowiedzi pana Di Stefano. Dlaczego? Dlatego że jak ktoś uzasadnia swój wybór słowami "To Portugalczyk jest przecież zawodnikiem Realu Madryt", to nie wiadomo czy go wyśmiać, czy zrobić zrzutę na leczenie odwykowe, bo widocznie z czymś przedawkował.

0

To nie zmienia faktu że zlatan-fcb ma racje. Każda drużyna czasem korzysta na błędach sędziowskich, także i my.

Co do van Gaala, to jest on tak samo pewny siebie i wierny w swoją nieomylność jak większość polskich kibiców Bayernu. Nie znaczy to jednak że tacy sami są zawodnicy niemieckiej ekipy. Gdyby nie Van Buyten i jego obecność w 1szym składzie to myślę że byliby dziś bliżej Borussii punktowo. Ale z Riberym bez formy, Gomezem zależnym od pomocników i z dobrze przypilnowanym Schweinsteigerem i Robbenem Bayern przestaje funkcjonować na boisku (choć forma Holendra też pozostaje zagadką). Należałoby też zwrócić uwagę na Lahma czy Klose, pierwszy jeśli trzeba to szarpnie prawą flanką podobnie do naszego Alvesa, a drugi choć wydaje sie nieskuteczny w klubie, to potrafi im uratować tyłek (jak we wspomnianym niżej meczu z Fiorentiną, czy w zeszłym sezonie w meczu zdaje sie z Schalke uratował im lidera).

Na szczęście dla przeciwników Bayern ma krótką ławkę podobnie jak my, ale nie ma tyle diamentów w drugiej drużynie, więc ich możliwości kadrowe są bardzo ograniczone.

0

Iniesta nie zasługuje na ZP, zwłaszcza że wciska mu się ją do rąk za gola w finale MŚ. A co to było, uratowanie Świata przed zagładą czy zwycięski gol? Postawić kilku innych piłkarzy w jego miejsce i też by to strzelili, a skoro już sam Iniesta mówi że ma za sobą najgorszy sezon to chyba o czymś świadczy. To już powoli staje się obłędem, cieszy mnie obecność trzech graczy Barcy na podium, ale Iniesta nie powinien sie na nim znaleźć.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?