1

@Kuba0723 żeby potrafił biec sprintem bez zawału i żeby nie przewracał go byle cherlak, czyli ktoś taki jak Toure czy Kante

0

@Kuba0723 bo grała praktycznie tym samym systemem co Barca, przykład reprezentacji w poprzednim poście odnosił się do sytuacji w której Hiszpania grałaby zupełnie inaczej

0

@Kuba0723 grał cały czas w jednym systemie który maskował jego niedociągnięcia, czy byłby tak samo dobry w innym klubie czy w innym systemie gry np reprezentacji, tego się nigdy nie dowiemy

0

@Kuba0723 nie mówimy o szukaniu ideału, tylko o tym, że gość, którego uważa się za ideał nie do zastąpienia, ma problem żeby trochę więcej poćwiczyć na siłowni czy chociaż nad wydolnością w biegu (jeśli już nie samą szybkością)

0

@Kuba0723 profil Busiego, czyli "jak nie przewidzę, to nie dobiegnę bo nie dam rady, jak mnie przycisną to speniam albo przegram w grze ciałem, bo od lat jako profesjonalny sportowiec nie mam ochoty pracować nad swoimi słabymi stronami"

1

@Tom_Sta dla niektórych dobry cule nie musi kochać Barcy, byle nienawidził Real Madryt i starczy. A że to nie ma nic wspólnego z kibicowaniem w życiu już do nich nie dotrze

0

@DejMian111 Barca nie od wczoraj to 'klub kolesi', problemy finansowe trochę namieszały, ale mimo wszystko tutaj nieprędko coś się zmieni

3

@Veraciter następny znawca historii. Co ma bitwa warszawska czy bitwa pod Grunwaldem wspólnego z wiarą? Ogarniasz ze pod Grunwaldem to Krzyżacy byli tymi od kościoła, czy to zbyt trudne, bo jakaś grupka polskich rycerzy śpiewała sobie Bogurodzicę, czyli pieśń bałwochwalców?

2

@tomcias10 straciłem minute z życia i wychodzi ze żaden z nich nawet nie urodził się w trakcie trwania życia twojego Chrystusa, więc chyba masz ewidentny problem ze zrozumieniem słowa 'współczesny mu', ewentualnie nie chcesz zrozumieć. Ale dla ciebie wszystko tłumaczy książka spisana na mitach sumeryjskich i pewnie nawet nie zastanawiasz się, dlaczego w oryginalnych przekładach biblii występują dwa imiona w odniesieniu do boga, osobne dla stwórcy Ziemi czy wszechświata i osobne dla stwórcy Izraelitów (bo nie o ludzi chodzi, wierzysz w boga dla którego nawet wg twojego starego testamentu liczy się tylko jeden naród).

3

@tomcias10 jaki bóg? Bóg nigdy nigdzie nie umarł, coś Ci się myli z żydowskim cieślą, który robił takie cuda, że żaden współczesny mu kronikarz słowem nawet o nim nie wspomina. Trochę dziwne jak na taki rozgłos

1

@tomcias10 Bóg umarł na krzyżu? Ciekawa teza. Z tego co słyszałem to nawet nie jest cielesny czy śmiertelny

4

@gaucho104 co ma wspólnego cud nad Wisłą z wiarą? Poza tym oczywiście, że nazywanie tego wydarzenia "cudem" wręcz wyśmiewa starania tych, którzy się do tego zwycięstwa przyczynili

0

@miqula kij ma dwa końce, bo w takich krajach władza, obsadzona przez skorumpowanych polityków lub nieudolnych dyktatorów, daje takie 'dobre' perspektywy ludziom na wyjście z biedy, że Ci muszą sprzedawać samych siebie na organy. Nie trzeba daleko szukać, bo takie rzeczy działy się chociażby w Mołdawii (nie wiem czy coś się tam w ostatnich latach zmieniło). Nie pochwalam tego, ale takie są fakty.

7

@Greenalley w przeciwieństwie do przeszczepu serca, dawca nerki czy KAWAŁKA wątroby nie musi umierać, żeby można było pobrać organ. Skoro było dwóch chętnych na deal, to o czym ty tu próbujesz moralizować? Tonący brzytwy się chwyta, nie masz pojęcia jak byś się zachował znajdując się nagle pod ścianą, a jeśli twierdzisz że wiesz, to zwyczajnie kłamiesz, nikt nie jest w stanie tego przewidzieć

2

@Borneo "wrzut", "vital"? Serio człowieku?

3

@Sztosik szkoda tylko, że w Waszyngtonie po tej maskaradzie podali do wiadomości, że nie wyślą na Ukrainę ani jednego żołnierza. I tyle z 'upoważnień' i obiecanek Jarozbawa.. Czyli jak zwykle

0

@gaucho104 powiedział, a właściwie wykrzyczał że Guardiola nie ma jaj, kiedy ten po raz kolejny nie dał mu zagrać, bodajże przerzneli mecz, a zamiast rozmowy po prostu spuścił wzrok i sobie poszedł. Dokładnie opisał te sytuację w swojej biografii ;)

0

@gaucho104 pierwsze słyszę, żeby Ibra kiedykolwiek podważał to, że Messi w Barcy był numerem jeden. Dla niego głównym "ale" było to, że Guardiola nawet nie próbował z nim rozmawiać, sytuacja adekwatna do telefonu Koemana do Suareza, z tym że Holender chociaż zadzwonił

0

@Pedritodejong z Messim nie miał jakiegoś wielkiego problemu prócz faktu, że ten miał parcie na jego pozycję 9tki na boisku

0

@robsesh "Niemcy upoważniły Holandię do wysłania Ukrainie 400 granatników rakietowych" - jedyne info jakie jest dostępne, bez wzmianki o stingerach, które granatnikami nie są, chyba że masz coś bardziej konkretnego, możesz podać link.

0

@robsesh oświeć nas zatem, kto przekazał rakiety z zasobów Bundeswehry ;) kto sponsoruje szpital polowy, wysyła paliwo czy deklaruje przekazanie wozów opancerzonych. Nawet gdyby liczyć same pociski przeciwpancerne, to w obecnej sytuacji Ukrainy są warte milion razy więcej, niż jeden człowiek, nawet gdyby to był Rambo, ale kto by tam zwracał uwagę

0

@robsesh czyli że jeden snajper daje im więcej niż stingery czy pociski przeciwpancerne?
Aha...

0

@Bisz to jeszcze teraz idź wytłumacz całej szatni, dlaczego ma się ich za frajerów i prosi o obniżanie pensji, po czym przychodzi gość, który chce zarabiać jak Messi i jeszcze jego rodzinę trzeba utrzymywać

0

@wolny99991 komin bądź co bądź też musi stać na fundamencie ;)

0

@Bisz choćby Schick. Nadal to tylko Bundesliga, nadal to młokos z niepewnym zdrowiem, a niektórzy bez mrugnięcia okiem wywrócili by drabinkę płacową do góry nogami, żeby tylko mieć gwiazdorka. Powodzenia z takim podejściem

0

@HypeR jednym z najbardziej obiecujących jeśli już. Nikt z was nie bierze pod uwagę, że gość póki co grał w ligach znacznie słabszych i w innych systemach taktycznych i ze w Barcelonie może nie być taki super? Już pomijam fakt, że jak Mbappe pójdzie do Madrytu, to PSG prędzej zrobi pod siebie, niż odpuści Haalanda

0

@Bisz ma wszystko tzn co ma, oprócz chciwego ojca i agenta i niepewnego zdrowia? Bo w Bundeslidze nie potrafi Lewego przeskoczyć, jedynie czasem próbuje dotrzymać mu kroku

3

@fotohobby ale o to też w piłce chodzi, żeby taktykę i personalia dostosowywać do warunków i przeciwnika

6

@kinioo przepraszam, ale czy ktoś z Was, mówiących o tym jaką jedwabistą wartość marketingową ma ten Norweg, mógłby podeprzeć te argumenty jakimiś liczbami, czy coś?

0

@Mateonvious akurat narodziny czegoś, co nazywamy poczuciem przynależności narodowej datuje się na okres wojen napoleońskich. Wcześniej pojęcie "naród" jeśli w ogóle się pojawiało, to występowało pod pojęciem "poddani danego władcy". Nie zgodzę się z tezą, że "Ludziom jest dobrze tam gdzie im dobrze, m.in. dlatego, że w danym narodzie się wychowali, i nie chcą go zmieniać na inny. A to już w pewnym stopniu poczucie przynależności narodowej", bo to wyklucza m.in. istnienie wielu narodów obecnie, bo tacy Białorusini, Węgrzy, Grecy powinni się wynarodowić po dwóch, trzech pokoleniach życia wśród narodów pod którymi funkcjonowali. Przynależność narodowa to coś co mas w głowie, jest mocno związana oczywiście z językiem, którym się człowiek posługuje, ale to jest nasze współczesne spojrzenie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?