0

gitkolo

jest raczej tak jak mówi dowi8, głosują kapitanowie, trenerzy i dziennikarze sportowi.

Krolewskikibic

Zagłosuje w 100% na Messiego bo nie ma innego wyboru, głosujący nie mogą wybierać piłkarzy z własnego kraju.

0

zibiku

warto jednak dodać że Robben jest obecnie dość poważnie kontuzjowany więc nie jego wina że teraz o nim nic nie 'słychać'.

0

przemuch

Zamiast zaczepiać innych na nie swoim podwórku lepiej zacznij pisać list do mikołaja bo do 6 nie zdążysz i potem znowu będzie na Barce ;)

0

przemuch

Tak, Puyol podsadził Pique, ten wziął 'na barana' Xaviego w rękawicach Valdesa, by ten mógł sięgnąć i odkręcić główny zawór. Jesteś tak głupi i naiwny czy tylko udajesz?

0

przemuch

Nie wiemy, powiedz nam więc co takiego zrobili piłkarze Barcy?

0

Kosmo

Owszem, jedno żółtko dostał, ale drugiego już nie zobaczył, tylko od razu czerwona, więc przepisy nie traktują tego jako czerwonej za dwie żółte. Wychodzi więc że hiszpańska federacja uprawia sobie samowolkę.

0

Czy to jakieś kpiny? Z tego co pamiętam to Ramos dostał od razu czerwoną, bez bawienia sie w dwa żółtka, a za to automatycznie są dwa mecze z tego co kojarze. Faworyzacja "królewskich bez korony" staje sie coraz bardziej wszędobylska i widoczna.

0

Piękny mecz (gorsza transmisja;]), piękne akcje, piękne gole, jeszcze lepsza odpowiedź dla Mourinho i jego pupilka Ronaldo.

Jeśli tak gra drużyna pod wodzą najlepszego(?) trenera, to jakim tytułem obdarzyć Pepa?

I jeśli jeszcze raz usłyszę, że Ronaldo jest lepszy albo na tym samym poziomie co Messi, to chyba język (lub palce) utne.

0

Taa tyle że pierwszą zasadniczą różnicą jest to że akurat Motta 'trafił' gdzie trzeba (co wg przepisów jest zabronione więc i bez gry Busiego byłaby czerwień), a drugą, że Sergio sie to wcześniej (ani zdaje sie później) nie zdarzało. A Ronaldo walczy z piłką o to kto dłużej bez ingerencji grających piłkarzy leży na boisku.

0

damcio145

Nie porusza mnie to jednak tak jak "pojedynek" Ronaldo z Abate.

Bałem się że może wręcz wzrok stracić po tym muśnięciu jego szyi, to wyglądało baaardzo groźnie.

0

stary77

Iniesta za te słowa pewnie kopnął by cie w tyłek i kazał pisać kartke z przeprosinami do Mesuta. Zgroza to patrzeć co za typy kibicują temu klubowi.

0

Szkoda że inne "psy" kibicują temu klubowi i są dopuszczane publicznie do głosu (choć bez internetu już nie byłyby tak 'rozmowne'). Takie teksty przynoszą tylko wstyd całemu gronu innych kibiców, którzy potrafią sie kulturalnie wyrażać.

0

Takie porównania nie mają specjalnego sensu, każdy z nich jest dobry na swój sposób. Tyle że Abidal to typowy boczny obrońca, a Marcelo cofnięty skrzydłowy. Kto pamięta futbol sprzed paru ładnych lat wie raczej o co mi chodzi ;)

0

florek81

Porównujesz jakieś wiejskie ligi (no może ew okręgowe) do poziomu reprezentacyjnego albo pierwszoligowego? Człowieku na jakim świecie ty żyjesz? Ty za to byłeś w szambie i widząc wiele g*wien myślisz że jesteś 'kimś lepszym i mądrzejszym'. I tyle ode mnie, nie będę ciągnąć tej jałowej gadki, nie po to wyłączam tv jak puszczają Kaczyńskiego, żeby teraz czytać wypociny innych 'najmądrzejszych'.

0

Spokojnie, po pierwsze to narazie tylko prasowe doniesienia, a po drugie nie ma ludzi niezastąpionych. Potrafiliśmy wygrywać z raczej gorszym Bellettim czy Zambrottą, to i po odejściu Alvesa nie będzie tragedii. Ja też nie wyobrażałem sobie gry klubu kiedy odchodził Ronaldinho, potem Toure (z Eto'o sytuacja była o tyle inna że od razu przybył na jego miejsce inny, teoretycznie tak samo dobry napastnik), myślałem że będzie tragedia, ale jednak nadal jesteśmy mistrzami, a nasi przeciwnicy nazywają nas najlepszą drużyną Europy/ Świata. Na świecie jest wielu dobrych defensorów, wszystko zależy od tego którego z nich ew. wybrałby nasz klub, na czele z trenerem i scoutami. Jest Lahm czy Maicon (choć trudno będzie ich ruszyć), może warto też zajrzeć na rynek wschodni, po tym co ostatnio prezentowały np. Bośnia czy Serbia można mieć spore nadzieje na znalezienie kogoś wartościowego.

0

florek81

Nic o mnie nie wiesz, więc z łaski swojej nie oceniaj czy jestem odpowiednim kibicem czy też nie. I nie jestem ani stronniczy, ani zazdrosny (bo i niby o co?) bo raz potrafię docenić każdego piłkarza, bez względu na barwy klubowe, a dwa nie jestem kibicem rep. Hiszpanii, a nawet jestem przeciwko nim, więc dla mnie Pique, Puyol itd mogą w reprezentacji zawalać każdy mecz, nawet gdyby miał ich ogrywać Rasiak, interesuje mnie wyłącznie to by dobrze grali w klubie. To, że takie bramki padają co tydzień sam sobie dodałeś, ja pokazałem Ci tylko że C. Ronaldo to nie jedyny zawodnik z dobrą techniką który potrafi przeprowadzić takie akcje.

A jeśli dla ciebie opaska kapitańska jest pustym dodatkiem, to ja dziękuję za dalszą dyskusję (poza tym nie drużyna a sam trener wybiera kapitana).

0

florek81

Messi, Ronaldinho, Robben, Neymar, Ronaldo (ale ten brazylijski, z prawdziwego zdarzenia), Ribery, Robinho, itd, itd... Z czym są związane te i jeszcze więcej nazwisk? A no właśnie z tym twoim niby marzeniem. Każdy z nich miał takie i nawet lepsze akcje i potrafił strzelić jeszcze lepsze gole, więc komu ty chcesz kit o akcji - marzeniu wciskać? A opaska znaczy tyle samo, a może nawet więcej niż koszulka z herbem. Gdyby tak nie było przyznawano by ją byle komu. Choć w przypadku Portugalii akurat tak się stało i to ty musisz przyznać, że ten koleś nie ma za grosz honoru.

Leppus

taaa i w ogóle nie nadaje się na taki klub jak Barcelona, sprzedać go od razu!!... Człowieku pomyśl zanim coś napiszesz.

0

Jak będzie rzeczywiście to przekonamy się w dalekiej przyszłości.

Co do "uporu" Fergusona i van der Sara, to odpowiednie za komentarz byłyby słowa piosenki 'Perfectu': "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść - niepokonanym".

0

W to akurat śmiem szczerze wątpić.

0

gnostyk

Owszem, tylko co myśleć o człowieku który rzuca o ziemię opaską kapitańską? I to jeszcze reprezentacji własnego kraju? Koleś albo nie szanuje własnej ojczyzny, albo ma coś z głową. W jednym i drugim przypadku - nie powinien już w życiu tejże opaski zakładać.

0

florek81

Z tego co widziałem wcale nie musiał się odkręcać, takie akcje sie zdarzają, a jeśli tego nie wiesz to znaczy że to był pierwszy mecz jaki obejrzałeś.

Ale widze że Ronaldo już wyszedł z szoku z zeszłorocznych Gran Derby, kiedy to wbiegając w pole karne Barcy od strony Pique, przez cały mecz nie umiał rozwiązać zagadki: "jak i kiedy on mi te piłkę odebrał?". To było widać po jego zakłopotaniu w tych przerwanych akcjach, jak chaotycznie spoglądał pod swoje nogi a potem na biegnącego już do przodu lub wybijającego piłkę Pique.

0

miguel004

Zauważyłeś żebym zaprzeczył temu iż Mourinho prowadzi drużyny do zwycięstwa? Bo ja jakoś nie. Więc jest śmiech na sali, ale z powodu Twojej nieumiejętności rozumienia zdań w języku polskim. Poza tym, może przypomnisz kiedy to Mou prowadził Sporting, bo jakoś nie pamiętam czegoś takiego?

Poza tym nie 'Peb' tylko Pep, a dal ciebie to w sumie 'Pan Guardiola', a skoro każdy może zdobyć tyle co on (oczywiście liczmy też że w tak krótkim czasie) to czemu każdy tego nie zdobędzie? Czemu w takim razie wielki Mou dopiero w drugim sezonie zdobył z Interem LM? Bo to trochę dziwne. Poza tym czemu ten wg Ciebie "najlepszy" bał się, mimo swojej rzekomej wielkości, otwartej gry na Camp Nou? Czemu postawił autobus w swojej bramce jak przetrzebiony przez kontuzje beniaminek będący w strefie spadkowej w ostatnich tygodniach sezonu? Najlepsi potrafią nawiązać równą walkę i bez takich rzeczy jak granie na 9 stoperów.

Dodatkowo zalecałbym zakupić słownik ortograficzny języka polskiego lub popatrzeć od czasu do czasu na te czerwone podkreślenia przy pisaniu. I nie "The top one" tylko "The Special One". Następnym razem najpierw zorientuj się trochę w sprawie, a potem publicznie wyrażaj zdanie.

0

miguel004 - po Twoich debilnych 'pfff' i jeszcze gorszej argumentacji można łatwo stwierdzić ile masz lat i że uczyłeś się pisania u jakichś 'PokEmonÓw'.

Mourinho najlepszym trenerem? Najlepszy trener ma to do siebie że potrafi prowadzić zespół do wielkich zwycięstw i potrafi zachować klasę na boisku i poza nim. Mou to zwykły napinacz, kiedy trzeba sie zmierzyć z lepszym przeciwnikiem robi wiele hałasu w mediach żeby wyprowadzić go z równowagi. Jak mały kundel który najpierw zaczepia wyrośniętego wilczura, a kiedy ten zacznie sie do niego zbliżać, to z podkulonym ogonem 'odważnie' szczeka i warczy wniebogłosy, w rzeczywistości ze stanem przedzawałowym czekając aż ktoś założy wilczurowi smycz lub chociaż kaganiec.

To że Real był tak słaby jest tylko winą jego zarządu. Gwiazdy ery Galacticos nie ukrywały raczej terminów swojej piłkarskiej emerytury. Na wszystko można było się odpowiednio przygotować. Twoje tłumaczenia są śmieszne i nikogo nie przekonują. A już najbardziej boli Cię to, że my za 2-3 lata możemy spokojnie wymienić pół składu na wychowanków z rezerw, a wasze sukcesy 'wychowawcze' zatrzymały się na debiucie Casillasa w pierwszej drużynie.

0

Jaka jest prawda z ich konfliktem wiedzą prawdopodobnie tylko oni, tak więc nikt z nas nie ma prawa oceniać czy Ibra oczernia Pepa, czy też ten dał mu powody by tak o nim mówił, a już tym bardziej nikt nie ma prawa go obrażać.

0

Jeśli naprawdę chodzi o 6 mln na sezon, to nie wiem o co cała kłótnia? Skoro mogli dać, jak już ktoś wspomniał, Zlatanowi 11 mln za samo nazwisko (bo czy będzie piłkarzem na miarę zarobków w klubie tego nie można było wtedy określić), a potem z niczego dać podwyżkę Messiemu tylko dlatego żeby to jednak on zarabiał w klubie najwięcej, to chyba Daniemu też można podwyżkę dać, zwłaszcza że byłoby to połowa tego co zarabiają niektórzy.

Co do sprawy z transferem, to policzcie sobie, co sie opłaca bardziej: wydać jedorazowo jakieś 30 mln na Maicona czy van der Wiela (bo za mniej ich nie oddadzą) czy płacić 6mln / rok przez następnych 5 lat zaaklimatyzowanemu i sprawdzonemu Alvesowi?

@ravpelc

Co do sprawy Lahma, to nie byłoby nawet złe rozwiązanie, tyle że na lewą stronę.

0

Jak już wielu wspomniało - w Anglii musiałby nosić gips na stałe. Przecież to zwykłe chuchro nie przypominające nijak defensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia (bez obrazy dla niego). Dobry na La Liga, a przeciw ostrej i zdecydowanej grze praktycznie bezsilny, co widzieliśmy w meczu z Interem w zeszłym sezonie.

Gdybyśmy mieli jeszcze Toure, powiedziałbym, że czemu nie, jeśli taka będzie jego wola, bo wtedy najlepszy DP i tak byłby w naszym składzie (w rzeczywistości marnuje sie w ManCity). Ale myślę że dla własnego dobra i dla ew. zastępstwa dla naszych rozgrywających powinien zostać.

0

CFC

kibice Barcy zarozumiali? To proponuję odwiedzić stronę choćby Bayernu Monachium a dowiesz sie co znaczy zarozumiały kibic ;)

0

FCB-kat.

Jeśli sie wlepia komentarz na stronach ogólnodostępnych to już jest to pośrednio zmuszanie kogoś do jego czytania.

Z resztą widać od razu że i tak nie da ci sie wytłumaczyć, więc ubolewaj sobie dalej w samotności i wklejaj w edytorze tekstów swoje smutne minki na potęgę.

0

FCB-kat.

Jak długo jeszcze będziecie piłować ten już i tak nudny jak flaki w oleju temat?

0

Messi"

Naucz sie najpierw poprawnie pisać brzydkie wyrazy, bo zobaczą je koledzy z piaskownicy i zamiast śmiać się z 'efektu' twoich komentarzy będą śmiać sie z ciebie ;)

PS. powiedz rodzicom, że jbc mogę im pożyczyć szczypce do cięcia kabli z internetu, bo minie wiele lat zanim do niego dorośniesz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?