0

Ile jeszcze razy będzie pod każdym newsem dyskusja "a widzieliście co Zlatan zrobił?"?? Bo to już nudne jest.

0

xavi2008

"spuścilismy"? A masz w ogóle coś wspólnego z Hiszpanią żeby w kontekście jej narodowej reprezentacji mówić "my"?

0

Prosze bardzo, niech go kupią, ale za nie większe pieniądze niż Mascherano.

0

Jak na to wszystko patrzeć, to nie ważne jest ile piłkarz ma talentu, ile umiejętności, jak bardzo jest zaangażowany w grę i ile zdrowia i serca zostawia na boisku, chodzi tylko i wyłącznie o to żeby zespół w którym gra odnosił głośne sukcesy (i niekoniecznie zasłużone) i żeby zawodnik dobrze się w tym wszystkim wpasował lub znalazł się "w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie" (jeśli można to tak ująć). O ile tacy zawodnicy jak Messi, Xavi, Iniesta, Pique, Casillas czy Puyol są wzorami piłkarskiej postawy i umiejętności, o tyle o np. Smeijderze czy Milito bym tego nie powiedział. Bo czy Sneijder jest jakimś wybitnym zawodnikiem? Dla mnie jest jednym z wielu dobrych i znanych. Ale nie najlepszy. Trafili w dobry sezon i tyle, ale kto powiedział że Stankovic nie potrafił by tak samo dobrze rozgrywać piłki zamiast Sneijdera, a Balotelli nie strzeli tyle samo albo nawet więcej bramek niż Milito jeśli miałby do tego okazję? Sukces zawdzięczają całej drużynie, która w całości grała na równym poziomie, a nie "wybitności" któregoś z piłkarzy. W przyszłym roku nawet nich ich nie wymieni w gronie faworytów jeśli nie osiągną sukcesu w Europe.

Gdyby więc brać pod uwagę to wszystko czym odznaczają się Ci najlepsi, to grono faworytów może nie byłoby mniejsze, ale bardziej sprawiedliwe (Messi, Xavi, Villa, Forlan, Rooney, C. Ronaldo, Higuain, Casillas, Lahm)

0

Walka o Złotą piłkę powinna rozegrać się między Forlanem i Xavim. To oni pracują już od lat na tą nagrodę i tak są zawsze za innymi. To tylko pokazuje jak przyznawanie nagród piłkarzom ma się do faktycznego stanu rzeczy. A co do tego że Atletico odpadło z LM, to należy przypomnieć drogiemu Jose że nie przeszkodziło im to w pokonaniu tryumfatora LM, czyli "wielkiego" Interu.

0

Epizodyczny Jeffren, który póki co odstaje poziomem od reszty zespołu mógł rzeczywiście zostać z tą 20tką. '11' można było zostawić albo dać Pedro, jeśli ten by sie zgodził. 4ka dla Busiego albo Milito mogła być.

0

barcu$

Kto wie, może on już opija sama szanse pobicia tych rekordów?;)

0

Jeśli transfer Ibry dojdzie do skutku, to zarząd razem z Guardiola wyraźnie przyznaja sie do błędu transferowego, którego wcale nie musiałóby być, gdyby Ibra został. W tym momencie zaczynają myśleć jak ich koledzy po fachu z Realu - nie grasz od pierwszego meczu na najwyższym poziomie - do widzenia!... Chciałbym widzieć jak Guardiola albo któryś z zarządu przenosi sie ze słabszej ligi o całkiem innej specyfice i wymaganiach do ligii hiszpańskiej i od razu radzi sobie znakomicie. A Ibra był zbyt drogą zabawką żeby pozbywać sie go już po jednym sezonie i to wcale nie takim złym, a wręcz przeciwnie. Ślepa wiara wychowanków nie przywróci nas na piedestał w Europie, oni są jeszcze zbyt młodzi i słabi żeby nas pociągnąć do zwycięstwa w trudnych momentach. Jeffren to nie Pedro, w chwili obecnej nie można w nim pokładać aż tak wielkich nadziei.

0

Jeśli o to chodzi to podziękowałbym, wole już żeby w razie czego Pique poszedł do ataku;) Poza tym narazie nie wiadomo co z Ibrą.

0

Hahaha, brak słów, te wygrane sa co najmniej śmieszne.

darthjaag

Świetnie to ująłeś.

0

derby89

Mój Rooney? W życiu, nie darzę sympatią tego piłkarza,ale jego przykład jest dobitny. Sergio został mistrzem świata ale czy Hiszpania zasłużyła na ten tytuł - do tego już mnie nikt nie przekona. I zapominasz jak Rooney gra w ManU. Z resztą, jak już mówiłem, nie jestem złośliwy wobec Sergio, ale tej siły o której mówisz i dobrego zastawienia się jeszcze mu nieco brakuje.

0

Nie jest nam potrzebny nieograny w La Liga Mascherano kosztujący grube miliony, tylko jakiś tani, solidny, doświadczony i zgadzający się na bycie rezerwowym zawodnik z Primera Division jak np. Senna czy Albelda.

0

leito - nie miałem nic złośliwego na myśli, poza tym odebrać piłkę filigranowemu zawodnikowi La Liga, a odebrać ją takiemu Rooneyowi, który powbija mu żebra w płuca jeśli będzie trzeba, to dwie różne opowieści ;)

0

Keita też jest defensywnym zawodnikiem, nie rozumiem więc czemu usilnie trzymać go na lewym skrzydle, to że jest lewonożny nie znaczy że musi być 'skrajnym' zawodnikiem. Więc jest zawodników na DP.

A patrząc na posturę Busiego, to (nikogo nie obrażając) nawet Messi ma chyba lepiej barki wyrobione. Powinien troche popracować nad tężyzną bo głównie to pomoże mu spełniać zadania w twardej grze defensywnej. Bo póki co to przy ostrzejszej grze latał jak piórko, nie to co Toure. No ale było minęło, Iworyjczyk już nie będzie nas ratować w razie nieporadności bloku defensywnego, więc niech sie Sergio skupi na robocie.

0

Oddawanie go to głupota, troche więcej ogrania i może byc zmiennikiem jak sie patrzy.

0

A ja przy obecnym stanie finansów Barcy wole zeby Pep sprawdził dyspozycje zawodników 2giej drużyny niż sprowadzał piłkarzy ogranych w wielkiej piłce i znanym nazwiskiem, zwłaszcza przy cenach które mamy na rynku dzięki Realowi i ManCity, z dodatkiem pojedynczych transferów innych klubów, m. in. także Barcy (Zlatan) czy Bayernu (Gomez). Z resztą nikt nie da nam gwarancji że Mascherano już od pierwszego potkania w barwach Blaugrana będzie grać na takim poziomie na jakim mieliśmy okazje go oglądać.

0

Ludzie, czy to jest przypadek że dziesiątki piłkarzy chcą niby przechodzić w jednym miesiącu do 5 klubów, uznając każdy z nich za szczyt swoich marzeń? To tylko nagonka prasy a wy już wyzywacie takiego grajka od ostatnich bo zmienia co chwile zdanie. Ile takich przypadków sie potwierdza? Trochę dystansu.

Ale jeśli to prawda to oznacza tylko tyle, że znając Real niebawem prym w reprezentacji obok Schweinsteigera będzie wiódł Traesch, a rozgrywającym będzie Kroos ;]

0

Tylko mnie sie tak wydaje czy nazywanie Palopa mężczyzną byłoby obraźliwe dla takowych osobników?? ;)

0

zxcvbnmasdqwe

Nie powiedziałem że nikt nie może nosić tego numeru, jednak trzeba przyznać że podczas długiej kariery Raula w Realu ten numer stał sie w pewnym sensie szczególny, bo był utożsamiany z zawodnikiem który jest zawsze oddany klubowi, bez względu na okoliczności, a Ronaldo to nawet nie piłkarz, to 'gwiazdka', najpierw Fergusona a teraz Pereza, który chciał dostać numer ze względów marketingowych, żadnych innych.

kibicfutbolu

Szanowałem Real przez wiele lat, odkąd kibicuję Barcelonie, zawsze czułem pewien respekt przed waszym zespołem, ale to co dzieje się obecnie mało ma wspólnego ze sportem a więcej z ekonomią. Owszem, szanuje i jestem pełen podziwu wobec piłkarzy takich jak Casillas czy właśnie Raul, ale co do jego władz czy ostatnio sprowadzanych 'wielkich' gwiazd mój stosunek się nie zmieni, póki nie zmieni ich ktoś kto zasługuje na reprezentowanie tak utytułowanego klubu.

0

A Ronaldo jednak dostał 7ke od tatusia Pereza i wujka Jose. 0 szacunku dla Raula w tym momencie, żeby dawać jego numer komuś tak perfidnie zachowującemu sie na boisku i poza nim... Do tego klubu już po prostu niemożna mieć żadnego szacunku.

0

No nie wiem czy to dobry pomysł, może gdyby patrzeć na umiejętności to mozliwe ze by sie nadawal, ale jak tak kiedys obserwowałem Milan, to podczas gdy Pirlo pauzował z powodu kontuzji drużyna radziła sobie dobrze, zaś kiedy Pirlo wrócił i wystawiono go w pierwszym składzie rozpoczęła sie seria porażek i remisów ze słabymi drużynami. Nawet kibice Milanu stwierdzili że chyba przynosi im pecha ;)

0

W takim razie: niski poziom, jeśli cie to ucieszy.

0

victor

Twoja wypowiedź świadczy o znacznej niskości twojej inteligencji, spostrzegawczości i znajomości faktów dotyczących tego zawodnika.

0

No i od razu lepiej sie czyta ;)

0

Dziennikarze 1sza klasa, nie ma co... "urodzonego w Turcji zawodnika" - na geografii zawsze mnie uczyli że Gelsenkirchen (miasto gdzie sie urodził) leży w Niemczech, a nie w Turcji.

0

A Keita to co, skrzydłowy że mamy tylko Busiego? Czy może znowu powiedział że nie chce grac na tej pozycji i Guardiola nie ma go zamiaru do tego 'zmuszać' żeby ten sie czasem nie pogniewał?

Mam tylko nadzieję że przez te zapatrzenie Iniesta nie straci miejsca w składzie na rzecz Keity żeby ten miał gdzie grać. Bo po tym co było z Toure to już chyba nic by mnie nie zaskoczyło.

0

ICE MAN9

Gudjohnsen to chyba jedyny zawodnik który regularnie strzela bramki dla Islandii, więc ie ma sie co dziwić, w Szwecji poziom piłkarzy jest bardziej wyrównany, dlatego też nie grają tylko do Ibry ale wiedzą zę mogą zaufać każdemu kto jest na boisku, Islandczycy zaś widza w Eidurze swojego boga;]

0

Krisinho

Cóż, trzeba przyznać że w kwestii "nowoczesnych" Niemców masz racje. Ale tak dzieje sie w całej Europie Zachodniej, a spowodowane jest swoistą "amerykanizacją" życia codziennego. Sam zadaje sobie pytanie gdzie podał sie ten dawny naród. Bo uwierz że znam, bądź też znałem Niemców "starej daty" i to ludzie do rany przyłóż, przywiązani do tradycji, pracowici, pomocni, itd itp. Ale teraz mamy co widzimy. Na szczęście nie wszyscy tacy są. I wierze że mimo tej całej nowoczesności ludzkiej ten stary model człowieka nie zniknie.

0

leito

rozumiem doskonale, że nie używa sie tu zwrotów reprezentacja czy klub, ale wypowiedź sphinxa razi jego "patriotyzmem" który stracił na znaczeniu już w drugiej połowie lat 40tych XX w. Nic nie mam do ludzi którzy nie lubią jakiejś reprezentacji czy klubu, ja sam wielu nie lubie, ale do jasnej niedoli, nienawidzić cały naród bo coś tam kiedyś? Polska też nie ma wcale takiej "czystej" historii.

Maciek 22

Nie rozumiem o co Ty sie kłócisz i czemu z góry nazywasz kogoś dzieciakiem?

0

leito

Jeśli ktoś pisze "nienawidzę Niemców" to chyba nie chodzi mu jedynie o reprezentacje? Jestem bardzo ciekawy skąd wszyscy Polacy czerpią tą swoją wielką "nienawiść". Rozumiem gdyby to był 90 letni dziadek który pamięta II wojnę, ale nie ludzie którzy tylko coś tam usłyszeli na lekcji historii a kolega spod bloku powiedział im że Niemcy to najgorsze co może być (oczywiście mówiąc to kulturalnie a nie tak jak w rzeczywistości). I czy ja kogoś oskarżam o to że co większa impreza kibicuje komu innemu?

Poza tym stwierdzenie że Hiszpania nie gra tragicznie w porównaniu do EURO, jest chyba nie na miejscu. Chile w 10 grało lepiej niż Hiszpanie, było to widać kiedy Ci ze strachu zaczęli w końcówce rozgrywać piłkę w obronie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?