0

bede mocno sciskal kciuki za zwyciestwo Messiego*

drobne przejezyczenie :P

0

pierwsza mysl jaka mnie naszla po zobaczeniu finalowej trojki "ekstra, Zlota Pilka jest nasza, bez roznicy kto wygra". pozniej sobie posurfowalem po stronkach i czytajac co ludzie wypisuja na ten temat lapalem sie za glowe. najczesciej onetowi (ale nie tylko) eksperci przyczepiali sie do obecnosci w tej trojce... Messiego. nie jestem w stanie tego zrozumiec. doszlo do tego, ze chociaz bardzo bym chcial zeby Xavi zostal w koncu jakos indywidualnie wyrozniony to teraz bede mocno sciskal kciuki za zwyciestwo Xaviego. bo to jest do cholery wybor NAJLEPSZEGO pilkarza swiata. Najlepszego, a nie najbardziej utytulowanego. dlatego niech scowaja sie wszyscy ze Sneijderami i Forlanami. Niech ustapi miejsca Xavi i Iniesta. ale przeciez kazdy widzi, ze najlepszy na swiecie jest Messi. i nie obchodzi mnie to ze Barca odpadla z Interem liderowanym przez Sneijdera w 1/2 finalu LM, nie obchodzi mnie ze na MS Leo nie strzelil bramki a jego Argentyna zostala rozbita przez Szwablandie. prawda jest taka ze gdyby Leo mial w kadrze partnerow, ktorzy nie przeszkadzaliby mu grac i mialby trenera z glowa na karku to osiagnalby na tym mundialu duzo wiecej. nie twierdze ze wygralby ten mundial, ale na pewno antyfani Messiego nie mieliby tego argumentu, ze Leo nic nie osiagnal na MŚ. kazdy widzi ze Messi jest najlepszy na swiecie, kolejny rok z rzedu i doprowadzaja mnie do szewskiej pasji teksty ze Leo nie powinno byc w trojce bo nic nie osiagnal. tak naprawde nie trzeba wszystkiego wygrywac by i tak bys najlepszym. Leo jest najlepszy. Mimo ze sprawa Zlotej Pilki rozstrzygnie sie miedzy 3 graczami Barcy to koncowy wynik nie jest mi obojetny. Bede sciskal kciuki za Leo, by druga Zlota Pilka z rzedu zamknal mordy wszystkim malkontentom.

0

Uuuuuu Xavi cos slabiutko :P nawet 90% celności podan nie mial... Ława! :D

0

98km w 56 minut? jak na autobus to dobre tempo :) wiekszosc tu drżala czy dojedziemy na 20:30 a tu na 20 sie powinnismy wyrobic w takim tempie :D

0

macikoo - jada za nimi :)

0

Rzecznicy prasowi Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej powiedzieli mediom, ze Barcelona może przybyć później. Zgodę na to wyraziła Osasuna

hahaha

emocje, dramaturgia i zmiennosc wydarzen jak w dobrych GD :)

0

no ale niech ktos znajdzie tego Pique z piatka w dobrej jakosci :) bo te co byly na razie to same rozmazane :)

0

"Bramki zdobyte na Estadio de los Juegos Mediterráneos pozwoliły Messiemu pobić swój własny rekord strzelonych goli w sześciu kolejnych meczach..."

Bląd! W 7 meczach z rzedu Messi strzelal bramki. w miedzyczasie byl jeszcze dwumecz z Ceuta w pucharze krola. w pierwszym meczu Leo nie zagral, ale w drugim jak najbardziej i bramke strzelil. wiec w 7 kolejnych meczach Barcy (i jeszcze mozna by doliczyc osmy w barwach Argentyny :P) ktorych wystapil strzelal bramki.

0

"Bilans dziesięciu zwycięstw, jednego remisu oraz jednej porażki to najlepszy start ligowy dla Guardioli"

a te dwie straty punktow byly zdecydowanie niepotrzebne. bo o ile z herculesem nic nam nie wychodzilo i zasluzenie przegralismy (sic!) to w meczu z Mallorca 3 punkty powinne byc dopisane juz po 30minutach gry, jednak za nonszalancje a ataku trzeba czasami placic wysoka cene. ale i tak jestem zadowolony z dotychczasowych wynikow Barcy i faktu ze tracimy tylko 1punkt do realu, bo przed sezonem przewidywalem ze do czasu GD na Camp Nou real nie powinien stracic zadnego punktu bo trzeba przyznac ze terminarz dotychczas mieli zdecydowanie latwiejszy od nas - ze slabszymi druzynami grali na wyjazdach, a ze sredniakami u siebie. dopiero od GD poznamy ich prawdziwa wartosc, bo teraz zaczna im sie schody w postaci lepszych zespolow.

0

ale w roznych przegrywamy!!! :D

0

i tak pewnie po przerwie przestana grac i strzela co najwzyej jedna :) pamieta ktos kiedy ostatni raz Barca strzelila wiecej niz 6 bramek?

0

oj dzisiaj Dani ladnie z przodu ale nieciekawie z tylu. Di Maria kilka razy nim zakrecil, jak tak bedzie podczas GD to moze byc ciezko :D

0

ten rok jest jakis inny... dotychczas od kilku lat, rok w rok mielismy w skladzie kogos nowego, jakiegos mlodego gracza z cantery, ktory stawal sie waznym graczem pierwszego zespolu. byl Pedro, Busi, Bojan, Messi itd. itp. a teraz cisza. nikt sie nie pojawil, nikt nawet sie nie dobija bo ciezko uznac by Thiago czy Bartra, ktorzy graja naprawde sporadcznie nagle zaczeli odgrywac wazniejsza role w druzynie w drugiej czesci sezonu, by zaczeli grac wiecej po przyjsciu Afellaya, gdy sezon bedzie wkraczal w decydujaca faze. ale moze faktycznie, jak pisze Cruyff - jeszcze nie sa gotowi.

0

Swego czasu byl z nim wywiad na onecie, w ktorym bylo napisane, ze Jimmy juz nie planuje robic akcji w Hiszpanii bo za duze kary na tam do zaplacenia :) no ale moze na GD sie skusi :) w wywiadzie tym, Jimmy stwierdzil tez ze planuje wyskoczyc na Euro2012 w holdzie dla naszego papieza. zobaczymy co ciekawego wymysli :P

0

AdiQuu - a jak rozstrzygniesz czy bylo celowe podanie czy nie? zreszta ktory obronca zagralby celowo do napastnika? tu sie liczy moment podania gracza druzyny atakujacej. jesli wtedy nie ma spalonego to juz nie ma znaczenia czy po odbicu od gracza druzyny broniacej zawodnik byl na spalonym czy nie.

0

Stawiam stowe, ze w podsumowaniu w rubryce 'najgorsze' bedzie cos o sedziach. Kto sie chce zalozyc? :)

0

Leo przewroc sie i bedzie karny... czasem mysle ze oni nie lubia strzelac 'prostych' bramek i wola sie meczyc zeby 'ladna' strzelic

0

przydalby sie drugi pogrom z rzedu by pokazac wszystkim ze ta stara, dobra Barca wrocila i trzeba sie bac, bo po pierwszych meczach w tym sezonie druzyny jakby stracily troche respektu dla nas i zwietrzyly okazje, ze jednak z ta Barca mozna cos ugrac. chcialbym pogromu, ale z pewnego 2:0 tez bede zadowolony.

0

90% uzytkownikowp o przeczytaniu tego artykulu sprawdza znaczenie slowa 'emfaza' :)

W koncu w pelni moge sie zgodzic z ocenami, do niczego sie nie przyczepie.

PS. no moze tylko do tego ze 'nieoptymalną' pisze się łącznie (to odnośnie Xaviego - przedostatnia linijka)

0

smiech na sali. degradacja.

niedlugo zabronia nawet pokrzykiwac na obroncow bo napastnicy beda mysleli ze to partner z druzyny krzyczy zeby mu podac... skandal w bialy dzien.

0

w pomocy Busquest Mascherano i Maxwell hmmmm... chyba gramy na 0:0 dzisiaj :D

0

a Jeffren strzelil bramke dla Hiszpanii u21. chociaz w sumie nie jestem 100% pewny czy to 'nasz' Jeffren bo z tego co mi wiadomo to on jest Wenezuelczykiem.

0

nie wierze ze juz kiedys Abidal strzelil bramke w barwach Lyonu. Nie uwierze poki nie zobacze. poprosze o linka.

0

to jest skandal. smiech na sali. tak to jest jak sie w pierwszej polowie robi jaja przy stanie 1:0. od momentu kiedy Messi nie strzelil sam na sam w pierwszej polowie wiedzialem ze predzej czy pozniej to sie zemsci. zemscilo sie szybciej niz myslalem. denerwuje mnie takie granie. identycznie bylo z pao w drugiej polowie, tylko ze wtedy byl korzystny wynik. wszyscy sie jarali taka gra, mowili ze magia powrocila. a mnie szlaq trafia jak widze taka gre. bo pilka nozna jest jak lowienie ryb - liczy sie to co w sieci. pilkarze Barcelony chyba o tym zapomnieli. zapomnieli ze 1:0 to nie jest bezpieczny wynik. i dostali dzisiaj nauczke. bo o ile w pierwszej polowie mallorca byla slaba jak legia to w drugiej cos sie zmienilo. laudrup pewnie zauwazyl ze mozna odpuszczac boki bo tam nic nie zrobimy i mial racje. a nasi dalej grali swoje, czyli bedac na 5m probowali wylozyc do pustaka zamiast strzelac. trzeba to zmienic bo juz za duzo punktow stracilismy na tym etapie rozgrywek. a to co gramy w tym sezonie na CN to mozna nazwac jedynie skandalem przez duze S.

0

szlaq juz mnie trafia od takiej gry... niech sie w koncu naucza ze jak sie jest na 5 metrze to sie strzela, a nie podaje.

0

"Spotkanie w Rosji było drugim występem Javiera Mascherano w bordowo-granatowych barwach."

a zalozymy sie ze ma wiecej wystepow niz dwa? chyba ze mowimy tylko o meczach w LM bo tak na szybkiego to moge wymienic mecze z herculesem, pao, atletico i gijonem.

wiec albo jest to neprawdziwa informacja albo za malo sprecyzowana.

0

Najlepszy srodkowy napastnik swiata! 3 finaly LM, 3 zwyciestwa. Tylko w tym trzecim zabraklo bramki z Jego strony. Tyle wystarczy, by zrozumiec, co stracilismy.

0

spadek z miejsca 5 na miejsce 30 nazywasz pechowym? :D ja spadlem z 11 na miejsce ok. 400 :)

0

mialem zamiar troszke podyskutowac z ocenami ale doszedlem do wniosku ze jednak za duzo czasu musialbym poswiecic na argumentacje gdyz nie zgadzam sie z kilkoma ocenami. pozostane jednak tylko przy Messim, ktorego wystep na pewno nie byl perfekcyjny. moze szukam dziury w calym, ale tam gdzie Wy widzieliscie zawodnika strzelajacego dwie bamki, dwukrotnie asystujacego, kreujacego gre i robiacego najwiecej szumu w obronie PAO ja widzialem goscia marnujacego setki (np. poprzeczka), grajacego zbyt egoistycznie i nonszalancko. nie wiem czy jako ryterium oceniania bierzecie fakt, czy juz kiedys widzieliscie lepszy wystep tego lub innego zawodnika na tej pozycji bo musze przyznac ze ja dosyc czesto na to zwracam uwage i jak dla mnie ma to duze znaczenie. wtorkowy wyetp Messiego na pewno nie byl idealny. widzialem juz jego lepsze mecze, dlatego 10 za mecz z PAO to jak dla mnie zdecydowana przesada.

PS. wiem ze przy zwyciestwie 5:1 moja opinia moze byc czyms dziwnym, ale mi ogolnie mecz w 2. polowie bardzo sie nie podobal. denerwuje mnie takie notoryczne marnowanie setek, gdy wynik jeszcze nie jest odpowiednio wysoki i wkurza mnie gdy majac pilke na 8-10metrze (juz nie mowiac o tym co zrobil Pedro) akcja nie konczy sie strzalem. za jedyne pozytywy drugiej polowki uwazam dogranie Bojana przy bramce na 4:1 i akcje dajaca gola nr 5. reszta czasami doprowadzala mnie do zlosci i wg mnie nie miala nic wspolnego z magia.

0

mimo wszystko nie zgodzilbym sie z 1 dla Mascherano. czy naprawde nie mozna wziac pod uwage faktu iz to debiut tego zawodnika? czy naprawde nikt nie widzial gorszego wystepu zawodnika grajacego na tej pozycji? ja widzialem. byl w Barcelonie taki czlowiek jak Edmilson ktory pod koniec swojej przygody w Barcelonie, mimo kilku lat gry na CN, wyprawial takie cuda ze musialby dostawac oceny -2 jesli Mascherano za ten mecz dostal 1. w dodatku gral tylko 45 minut co tez nie pozwala do konca stwierdzic czy faktycznei byl slabszy niz Keita. moim zdaniem nie byl, ale Keita gral dluzej stad poniekad wyciagane sa wnioski ze skoro Malijczyk nie zostal zmieniony w przerwie to musial byc lepszy niz Javier. Dlatego uwazam ze Macherano nie powinien miec noty nizszej niz Keita. Jesli juz dla jednego jak i drugiego dac 2, a najlepiej byloby gdyby zamienic im obecne oceny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?