m_o_z
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Dębno
7 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
a ja bym sobie zyczyl zeby w pierwszych dwoch kolejkach Bojan po wejsciu z lawki strzelal zwycieskie bramki i od trzeciej kolejki Ibra out na lawke.
0
patryk - mylisz pojecia. odbior to nie jest przyjmowanie pilki. odbiorem wykazuje sie napastnik, ktory w momencie straty pilki staje sie pierwszym obronca. Eto'o pokazywal to nie raz i nie dwa. Ibrahimovic do tej pory nigdy tego nie pokazywal, co nie znaczy ze nie nauczy sie tego w FCB. Poki co, punkt na korzysc Samu.
sciach - nie wiem dlaczego mowisz ze odbior jest malo istotny u napadziora. szczegolnie teraz, kiedy pilka poszla na przod, ta cecha jest bardzo wazna. W ubieglym sezonie kazdy mogl to zaobserwowac u Eto'o.
Masz racje, do glowy nikomu nie zajrze, ale niektore walory mentalne mozna porownac ogladajac jedynie mecze. Nic wiecej.
Ile razy widziales czerwona kartke dla Eto'o lub jakis brutalny atak w chwili gdy zespolowi nie szlo (opanowanie)? Kto sie czesciej znajduje tam gdzie akurat spada pilka i tylko dostawia noge zeby ja wpakowac do bramki (przewidywanie)? Wcale nie trzeba duzo wysilku by porownac mentalnosc obu zawodnikow :)
0
Jasko - chcesz wiedziec w jakim elemencie Eto'o jest lepszy od Ibry? nie ma problemu. juz wypisuje.
szybkosc, przyspieszenie, start do pilki, sprawnosc, wytrzymalosc, zwinnosc, wspolpraca, walecznosc, pracowitosc, koncentracja, gra bez pilki, determinacja, blyskotliwosc, wykanczanie akcji (po dlugim namysle, ale jednak), odbior, opanowanie, przewidywanie.
Zastanawialem sie jeszcze nad dokladnoscia podan i utrzymywaniem rownowagi, ale z racji tego, ze nie moge sobie przypomniec dobrych przykladow, postanowilem sobie odpuscic te dwie cechy. Gra z klepki stoi na podobnym poziomie u obu zawodnikow.
Ibrahimovic ma lepszy drybling, dosrodkowania, gre glowa (wiec i jednoczesnie skocznosc), rzuty karne (bo gorzej od Eto'o chyba nie da sie strzelac :P), strzaly z dystansu, technika i sila.
W dodatku po stronie Samuela znajduje sie kilka osiagniec, m.in. to ze jako drugi zawodnik w historii strzelal bramke w dwoch finalach LM (pozdro dla tych, ktorzy znaja nazwisko tego pierwszego).
Na moj gust to Samu jest zdecydowanie przed Ibra. Jeszcze. Nie odbieram Szwedowi umiejetnosci i jesli pokaze w FCB naprawde duze umiejetnosci to byc moze przyznam kiedys ze stal sie lepszym pilkarzem od Eto'o. Poki co ma przewage tylko w atrybutach technicznych i fizycznych wynikajacych z jego budowy. Wszystkie walory mentalne (a jest ich sporo i niektore bardzo wazne) sa na korzysc Samuela. Dodatkowo nalezy wziac pod uwage ze takze warunkami fizycznymi Eto'o bardziej pasuje do Barcy, gdyz kazdy wie, ktora druzyna najlepiej operuje pilka po ziemii, wiec gra glowa Szweda moze nie miec az tak istotnego znaczenia.
To tyle ode mnie.
0
O tym posiadaniu pilki Leo Beenhakker tez wspominal, a jakos osiagniec brakuje :)
0
a ja moge powiedziec ze Zlatan od Eto'o slabszy na pewno jest.
0
rozwaliles mnie z ta Parabola na atomy! :)
PS. Parabole tancza :)
0
potok - kontuzja Marqueza i kartka Abidala to dwa rozne mecze, wiec cos sie nie zgadza w Twoim komentarzu :)
0
Po 10 kolejkach Bojan bedzie gral w pierwszym skladzie, bo Zlatan nie bedzie mogl sie 'wstrzelic'...
0
Jeffren i Muniesa sa na pewno. Dwoch kolejnych nazwisk nie bede odgadywal, bo naprawde ciezko rozpoznac, ale wydaje mi sie ze nie chodzi tu o Pedro, bo on juz jest czlonkiem pierwszego zespolu. Wydaje mi sie, ze do pierwszej druzyny moglby zostac wlaczony ktos z trojki Rochina, Rueda, dos Santos (mozliwe ze jest on na jednym zdjeciu). W tych dwoch meczach rozczarowal mnie troche Gai, bo wszyscy skrzydlowi, ktorzy grali w Londynie zaprezentowali sie lepiej od niego. Nie zachwycili mnie tez w boczni obroncy ktorzy grali w Londynie tj. Espasandin i Dalmau, dlatego pomysl z wlaczeniem tego pierwszego do kadry jest dla mnie kompletnym nieporozumieniem.
0
ja tez nie wiem czym Ci ludzi sie jaraja. Jakby przychodzil jakis geniusz pilki to rozumiem, a to zwykly Szwed, ktory nic nie osiagnal oprocz kilku mistrzostw kraju w lidze wloskiej, w ktorej rywalizacja jest niewielka. W dodatku nie trzeba dlugo myslec by podac kilka przykladow zawodnikow na jego pozycji lepszych od niego. Szalu nie ma i wydaje mi sie, ze nie bedzie przez sezon 09/10.
0
jutro bedzie najsmutniejszy dzien od 5 lat... odchodzi czlowiek-legenda, pilkarz niezastapiony dla tego klubu. Po prostu najlepszy.
0
na moj gust to E2 bylo wczesniej niz R10. Ale prawde mowiac zadne inne tego typu skroty nie pasuja.
I mam tylko jedno zyczenie, zeby w przypadku przyjscia tego Zlatana nie dano mu koszulki z nr 9. Normalnie nie zniose widoku dwoch najwiekszych cwaniakow (Ibrahimovic i Mr Żel) z najlepszym numerem, ktory do niedawana w moim ulubionym klubie nosil moj ulubiony zawodnik.
0
Czy naprawde nikt nie wie, ze na zdjeciu jest Marek Citko. Strzela bramke Anglikom na Wembley. :)
0
Zostan z Nami! Zostan z nami!
0
tupac
lepiej by bylo 'zamienil stryjek snajpera na kijek' :)
0
Jeszcze ten transfer wyjdzie wszystkim bokiem...
0
jak nizej
0
Brawo Samuel! W Tobie nadzieja, ze ten cwaniak i samolub nie przyjdzie do tego wspanialego klubu! VAMOS SAMU!
0
Kiedys to bym napisal, zeby oddali jeszcze Oleguera w pakiecie :)
Teraz ogranicze sie do przyslowiowego krzyzyka na droga. Nie bedzie za kim tesknic.
0
Ostatnie to bedzie wykrzyczane przez kogos z trybun:
"Maxwell - nigdy nie bedziesz Polakiem!" :)
0
Juz sie wystraszylem ze to Iniesta z Puyolem na zdjeciu :)
0
A Ferguson mowil ze Pique mu nie jest potrzebny bo ma jeszcze wcale nie gorszego Evansa :)
0
Kibicu_ze_Stolicy - a final Ligi Mistrzow to Ty ogladales? A Messi czasem nie zdobyl tam bramki glowa?
a mecze ligowe Barcy ogladales? a z Osasuna to niby jak wpadlo? mozna sie spierac ze strzal z 30m to nie to samo co z 20m ale dystans to dystans.
0
jedyny obronca ktorego gra mi sie spodobala podczas PK to Gaxa. Wiem, ze to nie a strona obrony, ktora Barca chce wzmocnic, ale zaden inny defensor nie pokazal moim zdaniem niczego, czym moglby pokazac ze pasuje do Barcy.
0
To ten, co ma "no look passa" wycwiczonego do perfekcji? :)
0
Strasznie mnie denerwuja te trabki. Ogladajac mecz w tv slychac jakby nad satdionem przelatywala jakas chmara much.
0
jesli chodzi o hazard to ja bym proponowal Kamila Grosickiego :)
0
jak Fabianski jest slabszy niz Kuszczak, to o czym my gadamy...
0
ten pomysl z wypozyczeniem Bojana nie jest zly. Przychodzi Villa, przedluzamy kontrakt z Samuelem do 2012r. (!) na warunkach podobnych do tych obecnych (lub troche lepszych dla Samu) i mamy 2 srodkowych napastnikow swiatowego formatu, a Bojan jest (w najgorszym wypadku) napastnikiem nr 2 Valencii bo mozliwe ze kogos jeszcze sciagna. Nalezy jednak pamietac ze Valencia gra 2 napastnikami wiec Bojan duzo sie nagra.
Barca wtedy zostaje z 4 atakujacymi (Leo, Henry, Samu i Villa) i Heniek na stale staje sie lewym skrzydlowym bo na srodku jest rotacja miedzy Davidem i Samuelem. Poczatkowo gdy Villa jeszcze nie bedzie dobrze zgrany z zespolem wiecej szans dostaje Samu, bo Villa i tak sie nagra duzo, gdy Eto'o wyjedzie na PNA.
Po sezonie, gdy Eto'o ma kontrakt wazny na 2 lata (!) mozna sie zastanowic co z Nim zrobic. Jesli w przekroju sezonu bedzie duzo lepszy od Villi to zostawic go na kolejny rok (a Bojana znow wypozyczyc), jelsi bedzie porownywalny lub gorszy to sprzedac za duuuuuuze pieniadze (bo ma 2 lata do konca kontraktu) i napastnikiem nr 2 mianowac Bojana, ktory wroci z wypozyczenia.
Do tego mozna sciagnac jeszcze jakiegos skrzydlowego ktory stanowilby alternatywe dla Henka i Leo.
0
"Pomimo kontuzji odniesionej na początku sezonu, Seydou rozegrał w barwach Barçy 38 ligowych gier"
38? czyli mam rozumiec ze gral w kazdej kolejce? nie chce mi sie wierzyc ale jesli to prawda to szacun!