macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Andrzej Twarowski i Konrad Szymański o najlepszych drużynach w historii futbolu.
Mocno polecam, bo ego kibica Barcelony w pewien sposób powinno zostać zaspokojone :D
8
A jako catering, to będzie kawa ze Starbaksa :D
16
Ciekawostka:
Wpiszcie w Google'u słowo "Thanos" i kliknijcie w rękawice po prawej.
10
I tak będą Ich bronić... zaraz ktoś wyskoczy z czymś pokroju: "Gdzie tu widzisz chamstwo, przecie to było po prostu twarde wypowiedzenie swojego zdania!", lub "A PeŁo to dopiero było chamskie, ten Niesiołoski to wgl!"
Zawsze będą Ich bronić, zamiast spojrzeć na to z dystansem... "Chociażby Wam plunąć w twarz, to powiecie że deszcz pada..."
2
Nigdzie nie napisałem, że to jest wielkie marzenie, bo... takie nie jest. Napisałem, że kiedyś jak będzie czas, to chętnie się tam udam. Poza tym napromieniowani.pl organizują wypady, więc najlepiej z Nimi jest się wybrać.
2
Gonciarz świetny filmik zrobił, chapeu bas. Żądnego Przygód również ostatnio zacząłem oglądać. Poza tym jest jeszcze np. Urbex History, którzy parę lat temu mieli serię z Czarnobyla, a ostatnio z Fukushimy. Również polecam, bo robią dobrą robote :)
15
Dziś mijają 33 lata od katastrofy w Czarnobylu.
"26 kwietnia 1986 roku. Godzina 1:23.
Dwie, szybko następujące po sobie eksplozje niszczą IV energoblok Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej im. Włodzimierza Lenina. Słychać wycie syren: strażacy gaszą liczne pożary nie wiedząc jeszcze, że staną się pierwszymi ofiarami. Dochodzi do emisji substancji promieniotwórczych do atmosfery, które kilka dni później znajdą się nad połową Europy, w tym nad Polską. Dokładnie 33 lata temu słowo Czarnobyl staje się synonimem największej awarii jądrowej w dziejach.
Jednakże mieszkańcy oddalonej o zaledwie 3 kilometry Prypeci - miasta energetyków - śpią spokojnie w nieświadomości tego, co się właśnie stało. Moment wybuchu widzą tylko nieliczni: głównie ci, którzy akurat nie mogli zasnąć oraz rybacy na pobliskim zalewie. Kiedy obudzą się rankiem - ich miasto nie będzie już takie, jak zawsze. Na niebie krążą śmigłowce, po ulicach jeżdżą transportery opancerzone, a milicja wyposażona w maski przeciwpyłowe nie udziela informacji o powodach takiego stanu rzeczy. Tymczasem w promieniu 30-kilometrów od elektrowni tworzona jest właśnie prowizoryczna strefa z której można wyjechać, ale nie można wjechać.
Bezpośredniemu skażeniu uległ obszar o powierzchni od 125 000 do 146 000 km² na pograniczu Ukrainy, Białorusi i Rosji. Ewakuowano z niego około 145 tysięcy ludzi, w tym 50 tysięcy z miasta Prypeć. Objawy choroby popromiennej pojawiły się u 134 osób, a 28 z nich zmarło. W wyniku samej eksplozji zginęła jedna osoba: Walery Chodemczuk, którego ciało prawdopodobnie wciąż spoczywa w silnie skażonych radioaktywnie ruinach IV energobloku, przykrytego dwoma sarkofagami.
Przez pierwsze lata prowadzono bardzo intensywne prace nad oczyszczeniem Prypeci i skażonego terenu, który nazwano Czarnobylską Strefą Zamkniętą. Zaangażowano do tego setki tysięcy ludzi, których nazwano likwidatorami. Niestety, miasta nie udało się oczyścić i do dziś stoi opuszczone, będąc symbolem tragedii sprzed trzech dekad. Nigdy już nie zostanie ponownie zasiedlone, choć udowodniliśmy, że mogłoby wciąż działać..."
Kiedyś bardzo chętnie się tam udam. Chętnie zobaczyłbym Prypeć, całą Strefę Wykluczenia, pochodziłbym bo opuszczonych budynkach etc.
18
Skoro ludzie kiedyś rzucali kamieniami w dinozaury, to wiesz... wszystko mogło się zdarzyć.
0
No ja nie jestem, więc w zasadzie mogę stwierdzić: nie dyskutuje z osobami, które widzą błędy tylko z jednej strony. Pzdr!
6
Ach, standardowa przyśpiewka. Serio uważasz, że nie rozkradają kraju jak PO? Wszelkie premie, podwyżki etc to nie jest rozkradanie kraju?
0
O kurła, faktycznie. Zapomniałem o Nim.
3
W sumie ciekawe. Tutaj jest trochę osób, które popierają tą partię. Zapytaj się Kamila, który niegdyś zażarcie bronił partii Jarka i raz na jakiś czas się uaktywnia. Również felicośtam (nie pamiętam nazwy użytkownika) wydaje się być bardziej proPiS. Kiedyś był Gomola czy jakoś tak i mógłby też się wypowiedzieć, ale Jego już chyba tutaj nie ma.
4
Mój znajomy z PiS-u, który w moim regionie bardzo prężnie się udziela w społeczeństwie, z 4x udostępnił tego typu wpisy. Najgorsze, że Jego poplecznicy to łykają jak kluski...
2
Komentarz usunięty przez użytkownika
7
W ogóle w środę Camp Nou będzie pięknie wyglądać. Na pewno szykuje się jakaś mozaika. Podobno bilety już prawie wyprzedane. Kibice na pewno nie zawiodą, oby piłkarze również nie zawiedli. A pojutrze prawdopodobnie będziemy świętować mistrza Hiszpanii. Szykuje się fantastyczny okres, okraszony mnóstwem kibicowskiego stresu, ale oby był to okres z happy endem. Zdobycie 3-go trypletu będzie czymś niezwykłym i liczę, że piłkarze wzniosą się na wyżyny swoich możliwości.
Cytując Guardiolę: "Zapnijcie pasy, spodoba Wam się ta przejażdżka!"
2
Heh. Łezka się w oku kręci, bardzo silne wspomnienia :)
10
Absolutnie idealny duet, niczym Iniesta i Xavi na boisku.
Niesamowite jak wtedy wszystko się idealnie złożyło w spójną całość, nie tylko cudowna generacja piłkarzy, których w większości Barcelona sama sobie wychowała, ale również i wielcy ludzie na ławce trenerskiej, również powiązani z klubem od czasów dziecięcych/nastoletnich. To było coś pięknego, coś co będę wspominać za 10/20, a nawet i 50 lat jeśli będę wciąż żył. Wątpię, by kiedykolwiek jakaś drużyna zrobiła na mnie takie wrażenie, była tak zabójcza, silna i przy tym romantyczna, skromna.
0
Nie mam zbyt dużego doświadczenia w Gwincie, więc wypowiedzieć się nie mogę. Wiem tylko, że zdania są mocno podzielone. Tak czy siak sięgnę już niedługo po Gwinta i zobaczymy :)
1
Jak wygląda praca ilustratora w CD Project RED? Bardzo polecam, świetny wywiad z ilustratorką CDP RED, jak i samego Gwinta ;)
37
Tak było. Nie zmyślam.
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/59301113_10157270547868055_632365824744620032_n.png?_nc_cat=1&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=b4376b74b16a6a76d0d4d01338c6f302&oe=5D3467CF
10
"Kolizja auta z kolumny prezydenckiej w województwie zachodniopomorskim. Podczas przejazdu auto SOP z bezpośredniej ochrony Andrzeja Dudy zahaczyło lusterkami o cywilny pojazd."
Może zamiast na 500+ i hajs dla Rydzyka niech zatrudnią trochę lepszych kierowców? Sam się dołoże, choć w sumie nawet nie muszę, sami se wezmą. Który to już raz jest jakaś "kolizja"?
0
Żałuje...
12
Myślę mimo wszystko, że Real nie zmieni się w drugi Milan, czy United. Ale gdyby wróciły czasy "1/8 aż po grób" to bym się nie pogniewał :)
37
"Mamy 33 mistrzostwa, Barca ostatnio dobrze się spisuje i im pogratulujemy, ale historycznie to my mamy więcej mistrzostw." - podobno takie słowa wypowiedział Zidane.
"Chyba" trochę ich boli ta dominacja w Hiszpanii, skoro w zwykłym wywiadzie muszą podkreślać, że w sumie to mają ich historycznie wincyj.
2
Ok
2
"Dżiżasz czo ja czytam", za czasów Rosella Barcelona miała ogrom afer co sprawiało, że źle ją postrzegano i do dzisiaj dobre imie klubu jest mocno nadszarpnięte... ale jasne, niech wraca, dżiżasz czo ja czytam.
0
Oczywiście. Pod głównym artykułem znalazłem parę rodzynków, które zostały prawdopodobnie usunięte.
5
Co sądzicie o sytuacji z Rosellem?
Oczywiście, szkoda Go po prostu jako człowieka. Absurdem jest trzymanie tak długo w areszcie, to się nigdy nie powinno stać. Niemniej jednak myślę, że On nie jest tak naprawdę niewinny. Będąc prezydentem Barcelony robił po prostu wałki, m.in. sławny transfer Neymara czy inne "drobniejsze" sprawy, które bardzo źle rzutowały na klub i na dobre imię klubu. Nawet jeśli nic mu nie udowodniono, to te oskarżenia nie wzięły się znikąd, coś musiało być na rzeczy. Raczej nigdy się nie dowiemy prawdy, ale dziwią mnie komentarze zażarcie broniące Rosella i w 100% wierzące, że On jest cały "czysty". Pomijam już idiotyczne komentarze, żeby wrócił do prowadzenia Barcelony, czy żenująco wyśmiewające "hahaha i co znafcy jusz go skazywaliscie a tu niewinny!"...
Mam nadzieje, że nigdy nie wróci do tego klubu, ale również mu po prostu współczuje.
1
To jest masakra. Real Zidane'a grając tak samo jak Barcelona (hahahah) w tamtym dwumeczu wygrałby oba spotkania paroma bramkami...
13
:(
Zgłoszone, jak możesz tak ludziom psuć zabawe... ech.