15

"W ubiegłą środę, o g. 16:01 zadzwoniła do mnie pewna pani, podając się za dziennikarkę TVP. Nie przypominam sobie, by poinformowała mnie, że nagrywa rozmowę. Prosiła o wywiad w sprawie strajku nauczycieli. Kulturalnie odmówiłem - oczywiście dokładnie tłumacząc dlaczego. Następnie usłyszałem mój głos, tzn - pociętą i zmanipulowaną wypowiedź złożoną z fragmentów naszej rozmowy - w pr. TVP „Alarm”

Uprzejmie proszę Redakcję o wyjaśnienie oraz opublikowanie całej rozmowy telefonicznej z dnia 10.04, w której tłumaczyłem, że nie udzielę wywiadu, ponieważ od 4 lat wszystkie moje wypowiedzi są przez TVP pozbawiane kontekstu i konsekwentnie manipulowane. Miłego dnia, Michał Żebrowski"

TVP jest już tak zgnite, że będą z tego bagna się wydostawać przez parę ładnych lat, oczywiście jeśli rząd się zmieni etc.
Ciekaw jestem co teraz zrobią i czy rzeczywiście opublikują tą rozmowę. W sumie to wątpię...

6

"Instytut Pamięci Narodowej nie wyraził zgody na asystę wojskową podczas pogrzebu najstarszego polskiego admirała Hieronima Henryka Pietraszkiewicza. Środowisko marynarzy nie kryje oburzenia i podkreśla, że Pietraszkiewicz był jedną z najbardziej zasłużonych osób dla Marynarki Wojennej.

IPN odmówił zgody na ceremoniał wojskowy podczas uroczystości - zabraknie m.in. warty kampanii honorowej, a także orkiestry. Powodem jest przeszłość generała - według zgromadzonej przez IPN dokumentacji Pietraszewski był tajnym współpracownikiem Informacji Wojskowej, zwerbowanym w 1949 roku. Środowisko gdyńskich marynarzy nie kryje oburzenia decyzją IPN, podkreślając, że Pietraszkiewicz przez ostatnie kilkadziesiąt lat przysłużył się Marynarce Wojennej.

Jak czytamy w biogramie Pietraszkiewicza na stronie Akademia Marynarki Wojennej, rozpoczął on służbę rozpoczął na froncie zachodnim w 1945 roku - był zastępcą dowódcy w 10 Pułku 4 Dywizji Piechoty. Brał udział m.in. w bitwie o Warszawę i tzw. operacji berlińskiej. Po drugiej wojnie światowej, do 1984 roku służył w Marynarce Wojennej, dowodząc operacjom "Sprawny" i "Sęp".

Według materiałów zgromadzonych przez IPN został zwerbowany do tajnej Informacji Wojskowej podczas studiów w Oficerskiej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni i nosił pseudonim "Trał". W ostatnich latach odznaczono go m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski."

Jak dla mnie to mocno nie w porządku, że takiego człowieka nie chcą uhonorować...

1

U siebie. Valverde pewnie podejdzie do tego meczu ostrożnie, ale osobiście chciałbym by Barcelona zagrała pierwszy mecz jak z Bayernem w 2015 i żeby postarać się załatwić kwestie awansu w pierwszym meczu. Wiem, że to brzmi kontrowersyjnie, w końcu to półfinał i Liverpool, ale Barcelona IMO jest w stanie wygrać po prostu z każdym i fajnie byłoby zobaczyć drużynę ciągle nacierającą na bramkę, a nie kalkulującą, że "spoko, mamy jeszcze rewanż".

9

"Diabełki jadą do Barcelony na pożarcie." - Mateusz Borek

Oby tak było. Liczę tym razem na mocne i przekonujące zwycięstwo.

1

Ziomeczku, 90%, a nie 23% (wyliczone ze wzoru Hajty).

2

Wtedy kiedy 90% użytkowników będzie pisać "Valverde out".

8

Serca nie masz. Zgłoszone.

0

Dobrze, że przynajmniej meczu z Menczesterem nikt nie zaspojleruje.

0

Pujż. Chyba.

3

A ja po ziemniaki w mundurkach, których również nie było. Co za czasy...

3

1

Dzięki, dzięki i dzięki.

0

Jeśli Liveprool i Barcelona spotkają się w półfinale, to gdzie będzie pierwszy mecz?

18

Pojawił się nowy zwiastun Króla Lwa od Disneya. Wygląda fajnie jak dla mnie, mocno epicko ;)

0

Hmm?
Akurat mecz z Atletico miał bardzo dobry. Oczywiście, ma mocne zjazdy formy, ale to trochę jak z Rakiticem: On jest bardzo niedocenianym zawodnikiem. Mecz z ekipą Simeone napawa optymizmem, poza tym dziś wszyscy powinni być w cholerę zmotywowani.

1

Wczoraj ściągnąłem sobie na dysk gameplay bez jutubowej kompresji, 1080p, jakość żyleta, 16GB i jeszcze raz obejrzałem. No i wygląda ten świat cudownie, mnóstwo jest detali których np. na jutubie nie widać poprzez stratną kompresję. Ale obawiam się o to, czy na obecnej generacji konsol taka grafika z tyloma detalami jest w ogóle możliwa... zobaczymy. Plotki są w branży, że mają trochę problemów z optymalizacją Cyberpunka, co mnie nie dziwi. Ale mam nadzieje, że dadzą radę to ogarnąć. Gra zapowiada się wybornie.

6

Wczoraj Poccetino wygrał taktyczną walkę z Guardiolą, świetnie ich ustawił i Jego piłkarze wyglądali po prostu dużo lepiej. Ale śmieszy mnie ten prymitywizm, by od razu umniejszać Manchesterowi City ich gry. Wyśmiewających komentarzy typu "Ale przecież City gra najlepszom piłkem na świecie heheh" było całkiem sporo, nie tylko tutaj, a merytorycznych komentarzy było dość mało. Dlaczego jak jeden mecz nie wyjdzie, to od razu człowiek musi to wyśmiać i deprecjonować totalnie wcześniejsze osiągnięcia? Odreagowuje się tak nieudane życie, czy jak? Jest to żałosne. Ale nie ważne, nie ma sensu się nad tym dłużej rozwodzić.

Ciekawi mnie jak City i Tottenham podejdą do rewanżu. (Prawie) każdy wie, że City jest w stanie rywala stłamsić i pewnie tak będą chcieli zagrać rewanż. Jeśli tak będzie, to ciekawe ile Tottenham wytrzyma takiego naporu.
Jeśli chodzi o Guardiole, to też interesująca sprawa będzie jak City odpadnie już w ćwierćfinale. City było stawiane już od początku jako faworyt, gra w wielu meczach również była świetna, a tutaj przychodzi LM i grają (na razie) jeden mecz bardzo słaby i trzeba odrabiać straty. Może to jest jakiś problem mentalny, nie wiem, w każdym razie jeśli by City odpadło, to Guardiola musi chyba mocno przemyśleć parę rzeczy, bo mimo że jest trenerskim geniuszem, to tyle lat bez LM trochę muszą Go uwierać.
A Tottenham grając tak jak wczoraj, w potencjalnym półfinale z Juve jest w stanie sprawnie im stawić czoła. W sumie tak samo jak Ajax... ;)

2

No to dziś oficjalnie zaczynamy sen o tryplecie ;)

0

Rewanż się zapowiada świetnie. City żeby awansować, to musi zagrać u siebie genialny mecz, a drużyny Guardioli potrafią mocno przycisnąć rywala.

0

Może Puyol? Oraz ciągle wierze w Henry'ego,

1

Generalnie każdego trenera z czołowych lig mogliby zwolnić i obsadzić ludźmi z La Rambli. Wtedy byłyby mecze, wyniki i styl, a nie takie popierdółki jak dziś...

1

Tottenham na razie wygląda lepiej od City. CIty trochę zagubione, wygląda jakby nie mieli pomysłu. Poccetino świetnie ustawił zespół. Ciekawe jak będzie wyglądać II połowa i jak Pep zareaguje.

6

Mecze tutaj mordeczki:

https://www.reddit.com/r/redsoccer/

0

Może w ogóle nie oglądaj, tak na wszelki wypadek :P

3

Pewny był wynik, bo styl gry w jakimś osiągnęliśmy 4:1 był bardzo przeciętny.
Poza tym jak pewnie pokonają United w dwumeczu i pokażą się z dobrej strony w LM (nawet jak odpadną np. w półfinale, ale że będzie widać w Nich chęć walki, zaangażowanie etc.), to Roma odejdzie już trochę w niepamięć, bo będzie wiadomo, że wyciągnęli wnioski.

8

Starcie z Romą rok temu było tak absurdalne, że nic dziwnego że ludzie podchodzą do tego z pokorą.

0

Ale zaraz zostaniesz pięknie zjechany za pisanie takich rzeczy :D

1

Ech, wiem co mówisz... drapanie w gardle, katar, łzawienie oczu. Norma kurła...
A jakby się tak zastanowić, to ja przez 70% roku mam katar. Jak się robi chłodno, to zawsze jakieś przeziębienie się złapie, które trwa parę dni, ale katar mi się zawsze utrzymuje za**iście długo. Potem przychodzi wiosna i katar z przeziębienia przechodzi do kataru z alergii, który również trochę trwa. A idź Pan z tom alergiom...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?