macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Ważne, że kible będą mieć wyremontowane.
7
Numer socio Barcelony, a dokładnie Karola Wojtyły.
17
Dodałbym do tego również City, które w większości gra najładniejszą dla oka piłkę w Europie. Ale coś w tym jest, że futbol od boomu na tiki-takę zmienił się na bardziej defensywny i bezpośredni, gdzie rzemiosło trochę wyparło artyzm.
3
Dokładnie, Pottera nie szkoda, tylko #TeamVoldemort
3
Już była sytuacja, gdzie palono Biblię, bodajże Pan Nergal zademonstrował coś takiego.
Tak czy siak tutaj chodzi o prymitywizm wynikający z palenia książek, bo żyjemy w czasach, gdzie czegoś takiego się robić nie powinno delikatnie rzecz ujmując, bo jest to rzecz... bezsensowna.
19
Jesteśmy sławni jako kraj!
"Państwo polskie odzyskuje godność"...
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/55680123_2285447705045076_5169656206377091072_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_eui2=AeEIBZ2-yyJmIHRreamqZAZARqJzAp5Zpi3CUmx3l-pPu0UhQHCXNocPsuyoX5uU65MNkNHvVbOOWD2USvlxc_QXJoezRRHgiYqtxlLI3Hz9cg&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=040d9f89d4acb5b3b5122321cb0b66db&oe=5D4D024D
0
Jasne, masz rację. Ale tak wybiegając w przyszłość, to wydaje mi się, że może być piłkarzom łatwiej. Z biegiem lat technologia będzie się rozwijać, więc i kluby będą mieć dostęp do najnowocześniejszych technologii by badać zdrowie i formę piłkarza, jak najbardziej ułatwić mu życie i grę.
1
https://x.com/tomekhajto7
0
C+ trochę się odbiło, bo przecież nie dawno było u Nich kiepsko. Stracili LM, komentatorów, chyba jakieś ligi... a teraz mają podział La Ligi, co dla Nich na pewno jest dobrą sprawą, jeden z najlepszych komentatorów (Ćwiąkała) zasilił Ich szeregi, możliwe że niedługo powalczą o następne prawa do lig, pucharów etc.
Niestety konsument w tej "walce" jest na marginesie...
2
Swoją drogą ciekawe czy za jakieś 50 lat tak samo będzie się mówiło o Messim. Że "kiedyś było łatwiej, była inna dyscyplina taktyczna" itp.
8
Miłego dnia.
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/55917893_2171096606304914_688427053606764544_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_eui2=AeH9GI_vwSTZZwKU_U-_P3vQP7jd6UzPO4cv9xtMPiL1hHu-2BfsWomTOLAYA_-oyyAhBTyzrYj6gqVGXtwaqasMedAliMfEiZ66XAJ6hgiZ9A&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=bbcf5deb4516e9beacde607750785853&oe=5D4E7452
3
A jednak dostałem merytoryczne odpowiedzi ;)
Ale sam też się zagłębie, posprawdzam różne źródła, również zagraniczne. Na pierwszy rzut oka totalnie nie mieści mi się w głowie, by Wojtyła był ślepy i głuchy na pedofilię... ale różnie może być. Żyjemy w świecie, gdzie prawda zaciera się z fikcją i kłamstwem.
Dzięki wszystkim!
0
A jak generalnie sprawa wygląda z rzekomym ukrywaniem pedofilii przez JPII? Pytam na serio, bo nie miałem czasu by się zagłębić w temat, tylko słyszałem jakieś przebąkiwania w tym względzie.
3
1
Właśnie miałem to napisać :)
Również uważam, że Biblia to księga bardzo szczególna i specyficzna. Wiele zasad, np. w Księdze Salomona funkcjonuje do dziś i są po prostu mądre, tak samo wszelakie listy etc. Ważna jest interpretacja. A jeśli chodzi o związek kościoła z Biblią, to kościół postanowił ustawić sobie status z Biblią na "to skomplikowane", bo selekcjonują sobie to co im pasuje... i nie mówię tutaj tylko o katolickim kościele. Nawet Dissblaster na drugim, poważniejszym kanale o tym mówił.
0
Ech, religia już się tak cholernie pogubiła, że to coraz bardziej nie ma totalnie związku z wiarą w Boga, Biblią etc. Zresztą nie tylko katolicy zsfiksowali na tym, by zwalczać "wszystko, co ma choćby pozór zła". Religia jak dla mnie już dawno przestała mieć większy związek z wiarą w Boga, niezależnie od denominacji. Ludzie się totalnie pogubili w swoich wierzeniach, co jest dość smutne. Coraz częściej mamy do czynienia z jakimś rodzajem fanatyzmu, niż z pokorną wiarą, która posiada rozsądek.
5
Mega ciekawy wywiad z Panem Nowickim na temat kibicowania, piłki etc. :)
Fragment:
"Te przyjaźnie teatralne umierają po latach, w okresie emerytury czy potem. W moim przypadku ocalał tylko Jerzy Trela, który jest świetnym aktorem, wciąż uprawiającym zawód, świetnym człowiekiem, my się nawet bez słów dalej przyjaźnimy. A z całą resztą kolegów z teatru w zasadzie straciłem kontakt z różnych powodów i nie żałuję. Bo w ich miejsce przyszli następni. Chociażby ktoś taki jak Ryszard Sarnat. Ojciec Artura, jeden z najbliższych mi ludzi. Jak my oglądamy mecze: ustalamy sobie zakąski, jakie będą na stole, dzwonimy do siebie, włączamy głośnik, kładziemy telefony i komentujemy mecz. Jesteśmy wielkimi kibicami, Barcelony. A my o Wiśle, Wiśle, Wiśle. A tak naprawdę to moim klubem jest Barcelona. Patrzenie na Messiego – to rozkosz."
http://weszlo.com/2019/03/31/kretynem-zeby-kochac-klub-kochac-moge-pana-boga/
22
Dobra, czas się wylogować.
0
Cóż, niektórzy zapewne oglądają dla beki i jest to poniekąd zrozumiałe. Niemniej jednak ja nawet dla beki nie mogę czegoś takiego oglądać, bo mnie to po prostu żenuje i nic z tym nie zrobię. Jeśli chodzi o mordobicia, to wolę już boks, choć to też nie jest dla mnie coś wybitnie pasjonującego. A MMA, czy KSW zawsze kojarzyły mi się po prostu z prymitywizmem, może mylnie - nie wiem, dlatego chciałem poznać opinię innych na ten temat.
0
"Nie oglądam gal dla walk celebrytów tylko dla profesjonalnych zawodników którzy żyją treningiem i walką. Lubię nieprzewidywalność i napięcie związane z walką."
No i to ma już jakiś sens. Dzięki!
0
Heh, no spoko :)
Ale dlaczego Cię to interesuje i podoba Ci się? Co konkretnie? Możesz to rozwinąć?
1
Pytanie do ludzi, którzy oglądają MMA, czy inne tego typu rzeczy:
Nurtuje mnie jedna kwestia, mianowicie... co Wam się podoba w tym wszystkim, że to oglądacie? Pytanie jak najbardziej na serio, po prostu jestem ciekaw opinii. Parokrotnie starałem się obejrzeć chociażby jedną walkę i totalnie nie mogę. Jest to dla mnie tak niesamowicie prymitywne i płytkie, że aż żałosne. Poza tym często walczą tam ludzie z marginesu społeczno-showbiznesowego, o ile można to tak nazwać. Stąd ciekawi mnie, co ludziom się w tym podoba, bo z tego co widziałem, to sporo osób to oglądało.
3
W sumie to samo można powiedzieć o najpiękniejszym Portugalczyku we wszechświecie :)
Zresztą idiotyczne takie gadanie. Dla zdecydowanej większości to Leo jest najlepszym piłkarzem jakiego widzieli i choćby Ronaldo strzelił 30 bramek na wiosnę, wszystkie w finale LM, to i tak pozostanie tym gorszym piłkarsko zawodnikiem.
0
W 1:31 słychać szczały!
17
De Jong vs. PSV.
"Cesarz Franciszek de Jongzef. Jest tak piękny, że nawet muchy nie obsrywałyby jego portretu." - JZW
https://x.com/ajaxtimes/status/1112631786897584128
0
Dla mnie też, ale cóż... wielu ludzi nie kuma tej czaczy.
4
Zaraz rozpętasz wojnę i zaraz ktoś wyleci z tefałenem, że gorszy czy coś.
44
Mnie nie jest do śmiechu
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/55949795_2713618098666280_1271775309955334144_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=4984358cc08bf729d551dda438f09a93&oe=5D11313F
28
Nie lubię tego dnia. I to jeszcze poniedziałek kurła.
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/55786368_2966826043359460_5090124059279097856_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=a4fd2d2ac2fbb8bd0ce6c1cb67ba1f86&oe=5D3DEE55
67
"Messi, 50 bramek od Pelé - (...) Jest też blisko dogonienia Pelé w liczbie strzelonych bramek (643)."
Na bank zaraz Pele się uaktywni jak to przeczyta i powie, że łon tych bramek to szczelił ze DWA TYSIONCE, a Messi to w ogóle i prawom nie umi i głowom nie umi, no a łon potrafił...