4

Ważne, że kible będą mieć wyremontowane.

7

Numer socio Barcelony, a dokładnie Karola Wojtyły.

17

Dodałbym do tego również City, które w większości gra najładniejszą dla oka piłkę w Europie. Ale coś w tym jest, że futbol od boomu na tiki-takę zmienił się na bardziej defensywny i bezpośredni, gdzie rzemiosło trochę wyparło artyzm.

3

Dokładnie, Pottera nie szkoda, tylko #TeamVoldemort

3

Już była sytuacja, gdzie palono Biblię, bodajże Pan Nergal zademonstrował coś takiego.
Tak czy siak tutaj chodzi o prymitywizm wynikający z palenia książek, bo żyjemy w czasach, gdzie czegoś takiego się robić nie powinno delikatnie rzecz ujmując, bo jest to rzecz... bezsensowna.

0

Jasne, masz rację. Ale tak wybiegając w przyszłość, to wydaje mi się, że może być piłkarzom łatwiej. Z biegiem lat technologia będzie się rozwijać, więc i kluby będą mieć dostęp do najnowocześniejszych technologii by badać zdrowie i formę piłkarza, jak najbardziej ułatwić mu życie i grę.

1

https://x.com/tomekhajto7

0

C+ trochę się odbiło, bo przecież nie dawno było u Nich kiepsko. Stracili LM, komentatorów, chyba jakieś ligi... a teraz mają podział La Ligi, co dla Nich na pewno jest dobrą sprawą, jeden z najlepszych komentatorów (Ćwiąkała) zasilił Ich szeregi, możliwe że niedługo powalczą o następne prawa do lig, pucharów etc.
Niestety konsument w tej "walce" jest na marginesie...

2

Swoją drogą ciekawe czy za jakieś 50 lat tak samo będzie się mówiło o Messim. Że "kiedyś było łatwiej, była inna dyscyplina taktyczna" itp.

3

A jednak dostałem merytoryczne odpowiedzi ;)
Ale sam też się zagłębie, posprawdzam różne źródła, również zagraniczne. Na pierwszy rzut oka totalnie nie mieści mi się w głowie, by Wojtyła był ślepy i głuchy na pedofilię... ale różnie może być. Żyjemy w świecie, gdzie prawda zaciera się z fikcją i kłamstwem.
Dzięki wszystkim!

0

A jak generalnie sprawa wygląda z rzekomym ukrywaniem pedofilii przez JPII? Pytam na serio, bo nie miałem czasu by się zagłębić w temat, tylko słyszałem jakieś przebąkiwania w tym względzie.

3

1

Właśnie miałem to napisać :)
Również uważam, że Biblia to księga bardzo szczególna i specyficzna. Wiele zasad, np. w Księdze Salomona funkcjonuje do dziś i są po prostu mądre, tak samo wszelakie listy etc. Ważna jest interpretacja. A jeśli chodzi o związek kościoła z Biblią, to kościół postanowił ustawić sobie status z Biblią na "to skomplikowane", bo selekcjonują sobie to co im pasuje... i nie mówię tutaj tylko o katolickim kościele. Nawet Dissblaster na drugim, poważniejszym kanale o tym mówił.

0

Ech, religia już się tak cholernie pogubiła, że to coraz bardziej nie ma totalnie związku z wiarą w Boga, Biblią etc. Zresztą nie tylko katolicy zsfiksowali na tym, by zwalczać "wszystko, co ma choćby pozór zła". Religia jak dla mnie już dawno przestała mieć większy związek z wiarą w Boga, niezależnie od denominacji. Ludzie się totalnie pogubili w swoich wierzeniach, co jest dość smutne. Coraz częściej mamy do czynienia z jakimś rodzajem fanatyzmu, niż z pokorną wiarą, która posiada rozsądek.

5

Mega ciekawy wywiad z Panem Nowickim na temat kibicowania, piłki etc. :)
Fragment:
"Te przyjaźnie teatralne umierają po latach, w okresie emerytury czy potem. W moim przypadku ocalał tylko Jerzy Trela, który jest świetnym aktorem, wciąż uprawiającym zawód, świetnym człowiekiem, my się nawet bez słów dalej przyjaźnimy. A z całą resztą kolegów z teatru w zasadzie straciłem kontakt z różnych powodów i nie żałuję. Bo w ich miejsce przyszli następni. Chociażby ktoś taki jak Ryszard Sarnat. Ojciec Artura, jeden z najbliższych mi ludzi. Jak my oglądamy mecze: ustalamy sobie zakąski, jakie będą na stole, dzwonimy do siebie, włączamy głośnik, kładziemy telefony i komentujemy mecz. Jesteśmy wielkimi kibicami, Barcelony. A my o Wiśle, Wiśle, Wiśle. A tak naprawdę to moim klubem jest Barcelona. Patrzenie na Messiego – to rozkosz."

http://weszlo.com/2019/03/31/kretynem-zeby-kochac-klub-kochac-moge-pana-boga/

22

Dobra, czas się wylogować.

0

Cóż, niektórzy zapewne oglądają dla beki i jest to poniekąd zrozumiałe. Niemniej jednak ja nawet dla beki nie mogę czegoś takiego oglądać, bo mnie to po prostu żenuje i nic z tym nie zrobię. Jeśli chodzi o mordobicia, to wolę już boks, choć to też nie jest dla mnie coś wybitnie pasjonującego. A MMA, czy KSW zawsze kojarzyły mi się po prostu z prymitywizmem, może mylnie - nie wiem, dlatego chciałem poznać opinię innych na ten temat.

0

"Nie oglądam gal dla walk celebrytów tylko dla profesjonalnych zawodników którzy żyją treningiem i walką. Lubię nieprzewidywalność i napięcie związane z walką."
No i to ma już jakiś sens. Dzięki!

0

Heh, no spoko :)
Ale dlaczego Cię to interesuje i podoba Ci się? Co konkretnie? Możesz to rozwinąć?

1

Pytanie do ludzi, którzy oglądają MMA, czy inne tego typu rzeczy:
Nurtuje mnie jedna kwestia, mianowicie... co Wam się podoba w tym wszystkim, że to oglądacie? Pytanie jak najbardziej na serio, po prostu jestem ciekaw opinii. Parokrotnie starałem się obejrzeć chociażby jedną walkę i totalnie nie mogę. Jest to dla mnie tak niesamowicie prymitywne i płytkie, że aż żałosne. Poza tym często walczą tam ludzie z marginesu społeczno-showbiznesowego, o ile można to tak nazwać. Stąd ciekawi mnie, co ludziom się w tym podoba, bo z tego co widziałem, to sporo osób to oglądało.

3

W sumie to samo można powiedzieć o najpiękniejszym Portugalczyku we wszechświecie :)
Zresztą idiotyczne takie gadanie. Dla zdecydowanej większości to Leo jest najlepszym piłkarzem jakiego widzieli i choćby Ronaldo strzelił 30 bramek na wiosnę, wszystkie w finale LM, to i tak pozostanie tym gorszym piłkarsko zawodnikiem.

0

W 1:31 słychać szczały!

17

De Jong vs. PSV.
"Cesarz Franciszek de Jongzef. Jest tak piękny, że nawet muchy nie obsrywałyby jego portretu." - JZW

https://x.com/ajaxtimes/status/1112631786897584128

0

Dla mnie też, ale cóż... wielu ludzi nie kuma tej czaczy.

4

Zaraz rozpętasz wojnę i zaraz ktoś wyleci z tefałenem, że gorszy czy coś.

67

"Messi, 50 bramek od Pelé - (...) Jest też blisko dogonienia Pelé w liczbie strzelonych bramek (643)."
Na bank zaraz Pele się uaktywni jak to przeczyta i powie, że łon tych bramek to szczelił ze DWA TYSIONCE, a Messi to w ogóle i prawom nie umi i głowom nie umi, no a łon potrafił...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?