13

Nie zmaże, ale będzie to choć jeden dobry prognostyk przed następną częścią sezonu, bo do tej pory było tragicznie. Więc oby mu dzisiaj po prostu "siadło".

2

Oj, wpisujmy miasta.

Sosnowiec [*]...

11

Może. A może Juve, gdzie LR wtedy eksploduje, a może City które jest piekielnie mocne i potrafi zdominować rywala jak nikt inny... zobaczymy. Jak Barcelona awansuje (co jest absolutnym obowiązkiem), to czekają nas pasjonujące ćwierćfinały.

2

Całkiem przekonujące zwycięstwo, to wg. mnie nie jest 2:1 :D
Co najmniej dwoma bramkami. Zresztą... nie wyobrażam sobie odpadnięcia dzisiaj na Camp Nou z Lyonem. Trzeba pewnie wygrywać w takich meczach będąc Barceloną i tyle.

1

Perez na bank już dzwoni po Ronaldo.

5

Ale będzie spust przez następne tygodnie nad CR7 w mediach... :)

14

W sumie najgorsze z perspektywy kibica Messiego (nie chodzi mi o drużynę tym razem, a o samego piłkarza) jest fakt, że jak Juve przejdzie dalej, to w mediach będzie: Wielki Ronaldo pokonał Atletico! A jak Juve jakimś cudem odpadnie, to i tak będzie coś w stylu: Wielki Ronaldo nie dał rady, choć robił co mógł!

Może jest to dziecinne i prymitywne, ale wydaje mi się, że Messi gdyby odpadł, to ludzie nie patrzyliby na Jego grę tylko na to, że po prostu odpadł i choćby się dwoił i troił to i tak nie miałoby to znaczenia...

0

3:0 City. Przełączyłem, mniej emocji, ale dużo ładniejszy futbol.

1

Co takiego mówią? Bez dźwięku oglądam, bo to Polsat :)

0

Oj Atletico może się przejechać na aż tak głębokim bronieniu... ale w zasadzie to było do przewidzenia, że tak będzie.

0

Tak, to prawda, ale w końcu ich trzeba przejść.

0

Co k*** spokojnie?! Ja przecież jestem za***ście spokojny! :P

3

Atleeeeeti, Atleeeeeti, Atleeeeeti!
Wyrzućcie "najlepszego piłkarza ostatnich 20 lat", bardzo proszę.

5

Będzie jak się zacznie lato.

Można już się śmiać.

16

To nie "Zidane chce" zrobić taki skład za 300 baniek, a jakaś idiotyczna gazeta chciałaby zrobić taki skład Realowi gdyby miała do dyspozycji z 2 mld Euro i gdyby takim PSG nie zarządzał szejk, tylko zwykły Janusz.

0

Ziomuś, mnie nie tylko chodzi o "polskie podziemie niepodległościowe", a o absolutnie każdy film związany z naszym krajem, który pokazuje nasze pozytywne cechy, czyli jest po prostu patriotyczny. W ostatnich latach filmów dobrej jakości pod względem artystycznym było bardzo mało, zamiast tego były filmy typu Historia Roja, Miasto 44, Bitwa Warszawska. Szkoda, że filmy pokazujące nasze wady jak Wołyń, Pokłosie, czy ostatni Kler, pod względem artystyczno-realizacyjnym są na duży wyższym poziomie. Brakuje filmu zrobionego z pomysłem, świetnie wyreżyserowanego i zagranego, który będzie poruszał tematy patriotyczne. Takie Powstanie Warszawskie zasługuje na jakiś wątek w dobrym (!) filmie, ba, nawet katastrofa smoleńska zasługuje na wątek w dobrym (!) filmie, a nie w czymś tak żenującym jak film Krauzego.

Generalnie ten problem dotyka nie tylko filmów, ale też innych gałęzi rozrywki, m.in. gier, czyli czegoś z mojej branży. Polecam materiał z tvgry, który w pewien sposób porusza kwestię, dlaczego produkcje patriotyczne czasem są wstydliwej jakości:

0

Nasza obrona dość często jest dziurawa moim zdaniem, za często. Za często pozwalamy przeciwnikom na wiele sytuacji etc. Jedynie ligowy mecz z Realem był naprawdę fantastyczny pod tym względem. Mam nadzieję, że to ulegnie zmianie, bo czasami jest to jak dla mnie frustrujące jak drużyny nas spychają do obrony i potrafią po prostu zdominować.

2

Perez, wstawaj, ze**łeś się...

1

Nie musisz, ale jak kogoś to interesuje to myślę że warto posłuchać :)
Poza tym JZW jak dla mnie mądrze prawi i warto czasem obejrzeć Jego materiał :)

0

JZW (fan Ajaxu i Realu) nagrał filmik odnośnie Zidane'a w Realu.
20 minut mądrej paplaniny, polecam :)

0

O, potwierdzam. Generał Nil był faktycznie niezłym filmem, ale nie bardzo już pamiętam. Pamiętam jedynie że zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Muszę sobie odświeżyć :)
A Kurier postaram się zobaczyć.

3

Cóż, na bank mnóstwo ludzi w tym kraju będzie po stronie księży i ten film wywoła wiele kontrowersji. Ale uważam, że potrzebne są takie filmy. Zresztą, potrzebne są filmy mówiące o naszych narodowych wadach, jak i zaletach. Wydaje mi się, że wtedy ma się zdrowie podejście do kraju, patriotyzmu etc. Generalnie bardzo chciałbym, żeby powstał w końcu porządny film patriotyczny, bo wszelkie Historie Roja i tym podobne badziewia są że-nu-ją-ce.

45

Pewnie Carvajal usłyszał i doniósł mediom.

0

Grabara by się do drużyny Mourinho nadawał. Jeszcze niech do tej drużyny przyjdą np. Ramos, Casemiro, Diego Costa...

8

Perez nie jest zbytnio cierpliwym człowiekiem :)
Poza tym, coś co zawsze podobało mi się bardziej w Barcelonie to fakt, że tutaj przychodzi trener, który musi się poniekąd dopasować do wyjątkowego stylu gry, a w Realu to trener narzuca styl gry. Inaczej grał Real Mourinho, inaczej Real Zidane'a, Ancelottiego, zupełnie inaczej chciał grać Real Lopeteguiego.
Oczywiście, można psioczyć na styl gry Barcelony (sam czasem narzekam...), ale główna myśl stylu gry pozostaje nienaruszona.

8

Chyba tylko w sentymencie. Milan bardzo cenię i życzę im powrotu do grona najlepszych, ale pomijanie w tym wszystkim Barcelony jest idiotyczne, tym bardziej po latach Pepa. Poza tym Barcelona prawie co roku zdobywa co najmniej jedno/2 trofea od 10 (!) lat.
Już tak reasumując, dla mnie Barcelona to najlepszy klub XXI wieku, a Real to najlepszy klub XX wieku. Generalnie najlepszym klubem wszech czasów wg mnie jest Real. Najwięcej Pucharów Europy, (na razie) Mistrzostw Hiszpanii, niesamowity marketing i również wielka historia.
Ale najlepszą drużyną jaką kiedykolwiek biegała po boiskach to Barcelona Guardioli i wątpię że ktokolwiek zrobi na mnie podobne wrażenie. To było coś niesamowitego i niemalże idealnego.

12

Zidane bardzo dużo ryzykuje wchodząc ponownie do tej samej rzeki. Po co ponownie ruszać coś, co było zapamiętane przez kibiców jako rzecz wyjątkowa, wręcz legendarna. Osobiście, nawet gdyby była taka możliwość, to nie chciałbym żeby Guardiola, czy Enrique znowu objęli Barcelonę. Te piękne rozdziały są zamknięte i nie powinno się ich w ogóle ruszać.
Albo Zidane faktycznie sprawi, że jeszcze bardziej pogłębi się Jego uwielbienie wśród Madridistas, albo cała Jego legenda przez część (a może nawet większość) kibiców upadnie.
Moim zdaniem Jego Real nie był jakiś... niesamowicie wielki. Dużo większym respektem (czysto piłkarskim) darzyłem Real Ancelottiego, czy Mourinho, który był naprawdę czasami przerażający. A Real Zidane'a pamiętam jako drużynę po prostu dobrą, okraszoną masą szczęścia i błędów sędziowskich, która do tej pory, w niezrozumiały dla mnie sposób zdobyła 3xLM, bo jak się patrzyło na tą drużynę, to spokojnie można byłą ją mocno skrzywdzić. Dowodem są na to El Clasico, czy np. mecze z Bayernem, czy Juventusem. We wszystkich tych meczach Real poza (tylko) dobrą grą miał jedno: szczęście. I ten aspekt ich tak naprawdę najbardziej ciągnął. Właśnie poprzez szczęście pamiętam Real Zidane'a, a nie poprzez czysto sportową grę. Zobaczymy, czy Real da mi jakieś podstawy by zmienić mój tok myślenia i przyznać: ok, Zidane faktycznie jest świetnym trenerem, a Real pod Jego wodzą gra świetną piłkę. Nie wydaje mi się... no ale zobaczymy. Będzie ciekawie.

1

To jutro Juve odpada z LM i Ronaldo też wraca :D

0

To w takim razie jak to jest mafia, to idąc tokiem rozumowania feiticeira, to lepiej dawać hajs na mafię?
Fajnie :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?