111

Barcelona po 87 (!) latach wychodzi na prowadzenie w historii Klasyków!

0

Gwizdy w kierunku swojego piłkarza... cały Madryt.

2

Widać, że Messi ma jakiś drobny (mam nadzieje, że drobny) problem w nodze i nie chce się przemęczać.

50

Eleven: "Wynik nie do końca oddaje przebieg meczu"

Co k***a?

3

Jest dużo lepiej niż w meczu CdR. To cieszy, nieźle się to ogląda. Oby tak było przez cały mecz, to wygrana stanie się faktem.

42

Swoją drogą, to jest pozytywnie niesamowite, że ktoś zadaje na takiej stronie takie pytanie i jeszcze dostaje dobrą odpowiedź :D

1

Myślę, że tak.

0

Oczywiście, ale jednak zdecydowana część zespołu pracuje nad Cyberem w tym momencie. Poza tym jeszcze jest zespół Gwinta. A żeby zrobić mega dużą i dopracowaną grę AAA, to trzeba mieć zespół i czas, wiec nie wiem czy są w stanie zdążyć na 2021. Ciekaw jestem co to będzie i co zapowiedzą :)

0

4. B2B, przynajmniej w branży IT jest to cholernie popularne. Więcej zarobisz też jako pracownik, ale z drugiej strony sam musisz sobie różne podatki opłacać etc.

1

"Studio CD Projekt RED – twórcy Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu oraz Cyberpunka 2077 – poinformowało, że druga z wymienionych gier pojawi się na tegorocznych targach E3, które odbędą się w Los Angeles w dniach 11-14 czerwca."

To było do przewidzenia. Ale poza Cyberpunkiem mam wrażenie, że możemy być świadkami przedstawienia zupełnie nowej gry od CDPR, zapewne coś w świecie Wiedźmina. Jakiś czas temu wydali oświadczenie, że poza Cyberpunkiem 2077, do 2021 roku chcą zrobić jeszcze jedną grę AAA. Ciekaw jestem, czy się nie przeliczyli, bo szacuje, że Cyber wyjdzie jakoś na wiosnę/lato 2020, więc pozostaje im jakiś rok/półtora roku na zrobienie następnej gry. Trochę wydaje się to nieprawdopodobne, tym bardziej że Oni robią gry jak Rockstar (co IMO jest baaardzo dobre), czyli raz na kilka lat. No ale zobaczymy. Będzie ciekawie dla ludzi którzy się tym interesują :)

0

Z ostatniej chwili:
Cristiano Ronaldo nienawidzi Polaków.

0

Wg. mnie to jednak trochę szczęście nam dopisało... w sumie nawet nie trochę, patrząc ile Real miał sytuacji. Nieskuteczność jednej drużyny to jak dla mnie szczęście drugiej. Ale kluczem do rozsądnej rozmowy na temat tego meczu jest wypośrodkowanie dwóch przeciwnych zdań, czyli:
- tak, mieśliśmy sporo szczęścia i gra jest często wstydliwa dla takiej drużyny jak Barcelona, to powinno zostać poprawione
- tak, byliśmy niesamowicie skuteczni i tutaj wielkie pochwały dla m.in. Suareza i Dembele, jak i dla Valverde, że w jakiś sposób podziałał na drużynę w przerwie, bo II połowa była trochę lepsza niż pierwsza

Duża jest zasługa w tym zwycięstwie szczęścia, ale Barcelona temu szczęściu pomogła. Niemniej jednak jest sporo mankamentów, które muszą zostać poprawione by myśleć o takim tryplecie...

Poza tym... jest to dziwne uczucie. Wygrywasz 3:0 z odwiecznym rywalem, zaraz grasz kolejny mecz i... znów się trochę obawiasz tego meczu (przynajmniej ja tak mam), np. tego że Real znów nas będzie mocno cisnął i wtedy już skuteczność mogą mieć większą...

Liczę jednak na to, że jutrzejszy mecz będzie dla Barcelony bardziej intensywny, szczególnie dla Messiego, bo w środę sobie trochę przespacerował. Chcę zobaczyć drużynę agresywną, biegającą, chcącą dobić leżącego rywala. Później mamy tydzień przerwy (niby mecz o Puchar Katalonii, ale nie oszukujmy się -> zagrają rezerwy), więc wypadałoby się jak najlepiej zaprezentować na Bernabeu, później można będzie chwilę odpocząć.

92

Uważasz, że w środę zwycięstwo przyszło łatwo?

1

Thiago ma predyspozycje, by grać dla Gryfindoru. Pasuje mu.

2

Polecam książkę Bieleckiego, można się sporo faktów i szczegółów dowiedzieć odnośnie m.in. tragedii na Broad Peaku etc.

5

I za każdym razem mówiła to inna osoba.

3

Komentarz usunięty

5

"Barcelona nie będzie zespołem który ty znałeś wcześniej"

Z tym wyjątkiem, że od kilkudziesięciu lat, znakiem rozpoznawczym Barcelony był wyjątkowy styl gry, który dziś jest mocno naciągany. Dlatego ludzie (w tym ja) narzekający na styl gry mają trochę racji. Styl u nas jest (a może był...) czymś bardzo ważnym, czymś co nas identyfikuje, czymś co nas różni od pozostałych drużyn. Nie jesteśmy Realem, który w sumie stylu nie ma jakiegoś określonego, tylko styl gry ma w zależności od trenera/piłkarzy. My mamy styl gry narzucony przez piękną historię i tego powinniśmy się trzymać, trochę go modyfikując. A dziś... gramy po prostu bardzo słabo wizualnie o co można mieć pretensje, tym bardziej po wielu latach ślicznej gry i tym bardziej że piłkarzy wciąż mamy na dobrym poziomie, by gra była dużo ładniejsza dla oka.

1

Aplikowałem, ale nie przyjęli :(

0

To jest w tym wszystkim najdziwniejsze i z perspektywy kibica Barcelony najlepsze. Barcelona wydaje się być zespołem, który czasami (a może nawet często...) można spokojnie zepchnąć do obrony i strzelić jej parę bramek. Barcelna często się gubi, często gra niechlujnie, czasami bez pomysłu, tak jakby jej się totalnie nie chciało, albo byli strasznie przemęczeni. A tutaj wywożą z Bernabeu kompomitujące dla Realu wyniki, oraz na Camp Nou również pokonują Real 5:1...

To je futbol, tego nie ogarniesz.
Mam nadzieje jednak, że gra ulegnie poprawie, bo wg mnie taka gra Barcelonie po prostu nie przystoi. Wyniki są świetne, ale od Barcelony powinniśmy oczekiwać czegoś więcej pod względem wizualnym. Tylko nie wiem, czy jest to możliwe, patrząc na drużynę Valverde od Jego przyjścia... Żeby nie było, bardzo Go szanuję, ale nie będę ukrywać że Jego sposób gry totalnie mi nie odpowiada, mimo że w większości przynosi świetne wyniki. Ale zaraz będzie że się czepiam i że jestem rozpieszczony... -.-

6

W sobotę myśle, że Arhur zagra, a Roberto na prawej stronie będzie "hasać".

13

Oficjalnie: g*wno wiem o futbolu. Po tak dziwnej grze strzelić 3 bramki na Bernabeu i nie stracić żadnej do 73 minuty...

0

Hahah! Niesamowite to jest...

7

Mamy farta jak Real w LM. Sam nie wiem jak to się stało że jest 0:2 po tak dramatycznej grze.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?