0

A ten z tyłu leżący to ja. Moje życie w pigułce.

7

Świetna jest ta wymiana pozycji i piłki w City. Rzadko oglądam City z braku czasu (a chciałbym częściej), ale jak już obejrzę, to widać że w tej drużynie jest coś szczególnego, taki artyzm, kreatywność, pomysł i pasja. Mega przyjemnie się tą drużynę ogląda.

1

2

W zdaniu "O mojej przyszłości decyduje Raiola" bardziej chodziło o to, że to Raiola zajmuje się wszystkimi formalnościami, dogadywaniem się etc. Niekoniecznie musi oznaczać to, że Raiola wybiera mu klub, co w sumie byłoby idiotyczne i niedorzeczne.

14

Chyba po raz pierwszy się zgadzam z Panem Segurą.

4

No ba! Skoro kurła taki wuefista Enrique wygrał tryplet, to ja też mogem!

A tak na serio, to po prostu chciałem zgłębić wiedzę na ten temat, bo dla mnie to absolutnie idealny styl gry w piłkę. Opus magnum w historii futbolu i coś z czym się utożsamiam i coś w czym się zakochałem (dlatego czasem narzekam na piłkę graną przez Barcelonę Valverde, mimo że rozumiem niektóre posunięcia etc... po prostu sentyment przemawia).

0

Git, zrobię se "risercz" właśnie pod tym względem, dzięki :)

Btw znalazłem coś takiego. Co prawda po angielsku i książka droga jak na standardowe ceny książek, ale... ciekawe, może się skuszę:
https://www.empik.com/coaching-the-tiki-taka-style-of-play-davies-jed-c,p1103170263,ksiazka-p

1

Czy jest może jakaś książka, która w sposób dokładny i wnikliwy opisuję futbol totalny, lub tiki-takę? Historia stylu, założenia, przykłady, formacje etc.
Ewentualnie jakaś książka/biografia Rinusa Michelsa.

Byłbym mega wdzięczny. Szukałem trochę, ale nic interesującego nie znalazłem, a może szukałem po prostu niedokładnie.

9

Dobre info zapodajesz!

Ale myślę, że coraz wyżej jesteś w klasyfikacji najbardziej znienawidzonych osób przez płaskoziemców i ludzi, którzy uważajo, że wszystko to kułamstwo i NASA ciągle kułamie. Jednak do SciFuna jeszcze trochę Ci brakuje :D

7

Zrobiliśmy z siebie pośmiewisko na całą Europę -> zwycięstwo!

6

"Czy słynny wynik 27:1 w głosowaniu na szefa Rady Europejskiej może być zwycięski? Według wicepremier Beaty Szydło - jak najbardziej. Była premier przekonywała w telewizji wPolsce.pl, że było to jej zwycięstwo i "ogromna satysfakcja".

- Moje zwycięstwo 1 do 27 jest dla mnie ogromną satysfakcją, bo ja już wówczas, kiedy były wybory na przewodniczącego, ja to traktuje jako moje zwycięstwo. Uważam, że wtedy wielu polityków siedzących przy stole, wielu szefów rządów, zostało oszukanych. Oni mieli złudzenie, że to będzie polityk niezależny
- stwierdziła wicepremier Beata Szydło."

Ech, żyją we własnym świecie...

5

W sumie to... nikt tak do końca nie wie. Na szczęście są to tylko wymysły gazet, więc można się opierdzielać w spokoju :)

0

Cell-shadingowa grafika jest specyficzna, to fakt. Mnie w świecie Borderlands ujmuje fantastycznie wykreowany klimat i genialnie napisane ścieżki dialogowe jak i questy. Mega dużo humoru jest w tej serii co mi się podoba :)

2

Nowe Borderlands 3 :)

63

Tam powinna być ̶b̶r̶u̶d̶n̶a̶ ̶i̶ ̶ś̶m̶i̶e̶r̶d̶z̶ą̶c̶a̶ ręka Loewa, a nie Neuera, bo Manuel w teraźniejszej formie nie ma podejścia do Ter Stegena.

0

"Firma CD Projekt udostępniła sprawozdanie z wynikami finansowymi za miniony rok. Znalazła się w nim ciekawa wzmianka o planach na przyszłość. Wynika z nich, że sekretny projekt, nad którym prace trwają od kilku lat, ukaże się do 2021 roku.

Podkreślono, że jest to produkcja odmienna od trzeciego Wiedźmina oraz Cyberpunka 2077 i dlatego jej koszty produkcji nie będą równie wysokie. Innymi słowy, raczej nie mówimy tutaj o otwartym świecie z mnóstwem zadań."

Czyżby coś podobnego do Baldur's Gate, lub Pillars of Eternity? Mogłoby być to bardzo intrygujące, tym bardziej że Redzi jak nikt inny potrafią opowiadać historię i prowadzić fabułę, a na to pewnie będzie duży nacisk jak na erpega przystało.

https://www.gry-online.pl/newsroom/szczegoly-o-nowym-rpg-cd-projektu-z-konferencji-prasowej/z11be4e

1

Wątpię. Te kontrakty są średnio warte jak nie ma wyników. Myślę, że dla Niego i Atletico byłoby lepiej jakby ich związek się niebawem zakończył, ale nie jestem tak wybitnym eskpertem jak np. Hajto, czy Tomaszewski, więc mogę się mylić.

4

A może właśnie... to jest potrzebne.
Coraz częściej można zauważyć, że ekipa Simeone jak i sam Diego trochę jakby się pogubili we własnej filozofii i tworzeniu drużyny. Kulminacją tego było haniebne i wstydliwe pod względem gry roztrwonienie dwubramkowej przewagi z Juventusem w LM. Jest to nadal silna ekipa, ale wydaje mi się, że związek Simeone i Atletico powoli dobiega końca. I może właśnie to byłoby potrzebne Atleti jak i Diego, pewna ewolucja czy też nawet rewolucja.

5

"- Eksperci obawiają się o losy państwowej stadniny w Prudniku po zwolnieniu głównego hodowcy - donosi dzisiejsza "Rzeczpospolita". Szerokie zmiany kadrowe wprowadzane przez powiązane z opolskim środowiskiem Patryka Jakiego władze nie mają według specjalistów żadnego uzasadnienia.

W artykule pt. "Dobra zmiana dosięgnęła kolejnej hodowli koni" "Rzeczpospolita" opisuje zmiany, które zaszły w stadninie w Prudniku (woj. opolskie). Działająca od 1949 roku hodowla specjalizuje się w koniach sportowych półkrwi anglo-arabskiej. Po tym gdy 28 lutego z pracy zwolniono głównego hodowcę Katarzynę Wiszowaty, znalazła się na zakręcie. Kobieta prowadziła hodowlę przez 21 lat.  Specjaliści z branży są zgodni, co do jej sukcesów."

Aż szkoda strzępić... dla władzy zniszczą wszystko.

2

Kilka drobnych, ale ciekawych informacji od CD Projekt Red z dzisiejszego sprawozdania wyników finansowych:

- Gwint oficjalnie idzie na urządzenia mobilne, najpierw na iOS jesienią, a później na Androida
- Redzi zapowiedzieli, że bardzo zapraszają na tegoroczne E3 w Los Angeles, bo planują zrobić "prawdziwe show" związane z Cyberpunkiem i mają tam pokazać wiele niespodzianek
- Cyberpunk to oczywiście najważniejsza produkcja Redów w tym momencie i największa w historii firmy, ale potwierdzili, że pracują nad kolejną grą, która "nie musi być ani kolejnym Cyberpunkiem, ani kolejny Wiedźminem"

1

To na bank jakiś kolejny spisek i graficzna manipulacja!

3

Ja pierdziele, co za czasy... wg. wielu nagle wszystko to spisek, kłamstwo, obłuda, wszyscy kłamio, a ziemia tak naprawdę jest płaska, szczepionki to zło... My autentycznie cofamy się w rozwoju. To przerażające.

1

Sami się zniszczą przecież. W ich ślady powinni pójść PiS i PO.

3

To jak zakazać Peszce pić. Niedorzeczne.

0

Może tak kiedyś zrobi, kto wie. Ewentualnie jakiś kanał na yt, też mógłby być ciekawą opcją.

0

W USA, czy w GB jest to wg. mnie na trochę innym poziomie, trochę wyższym. Jimmy Kimmel, Conan O'Brien, czy Graham Norton są showmenami, ale coś co jest świetne, to goście którzy są zazwyczaj inteligentni, bystrzy itp. Niestety u Wojewódzkiego coraz rzadziej o takich gości, za to mamy jakichś ziomeczków z MMA, instagramowiczek typu Deynn, czy inne osoby, które nie są w stanie czasem sklecić porządnie jednego zdania... niestety program Wojewódzkiego jest skierowany do innego grona ludzi, tutaj się liczy show, kontrowersja etc. A szkoda, bo programy takie jak np. Graham Norton Show pokazują, że można połączyć humor z wartościowymi rozmowami.

2

Polecam Ci ten wywiad z Wojewódzkim. Zupełnie inna forma i wg. mnie mówi dużo mądrego ;)

8

Show robione typowo pod największą oglądalność (co dziwne być nie powinno, praktycznie każdy chce jak najwięcej zarobić itp.), przez co jest czasem dość prymitywne, głównie przez "jakość" gości. Nie chodzi o dobrą rozmowę, a o show. Niestety. Szkoda, bo wg. mnie Wojewódzki ma ogromny potencjał by prowadzić naprawdę świetne rozmowy z ciekawymi ludźmi.
Co do samego Wojewódzkiego, to Jego bardzo lubię. Nie zawsze się z Nim zgadzam, ale wystarczy pooglądać jakieś wywiady z Nim na "jutube", czy rozmowy pomiędzy Nim, a np. Prokopem by stwierdzić, że Kuba ma naprawdę wiele fajnych i mądrych spostrzeżeń.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?