2

Tutaj pachnie debilizmem, głupotą, nieinteligencją i idiotyzmem. Dużo ludzi w ogóle nie powinno mieć dzieci, ech...

3

Co do Valverde, to oczywiście mam mieszane uczucia. Jak już pisałem, chyba nigdy nie było trenera, który by tak mocno dzielił swoim podejściem do piłki i swoimi decyzjami kibiców Barcelony.

Z jednej strony jestem szczerze za odejściem. Myślę, że teraz jest na to najlepszy czas. Trzeba podjąć zdecydowane i mocne kroki (oczywiście również w składzie). Nie będę oszukiwać, że dla mnie styl gry w takiej drużynie jak Barcelona jest mega ważny, więc wraz ze zmianą trenera i zmianami w kadrze w końcu byłaby szansa, by powrócić do czasów atrakcyjnej gry (i nie mówię tutaj o drużynie pokroju Barca Pepa, tylko po prostu coś bardziej atrakcyjnego, artystycznego i kreatywnego). Z Valverde, nawet pomimo De Jonga i różnych wzmocnień nie wierze, że to się zmieni. Wciąż będzie ten pragmatyzm, solidność etc. Nie mówię, że to źle. Ale ja już osobiście mam trochę tego dość. Piłka ma sprawiać jak najwięcej przyjemności i radości i tego oczekuje od gry Barcelony, nie tylko od Leo, ale też od rzeszty zawodników. Żeby grali radośnie, z pasją etc. Żeby byli prawdziwą inspiracją.

Z drugiej strony... ciekaw jestem jak Valverde zaprezentowałby się w przyszłym seoznie mając na uwadze np. powrót Zidane'a, Ich rewolucje w kadrze i zapowiedź powrotu o walkę w lidze. Może to będzie kontrowersyjne stwierdzenie, ale czasami odnosiłem wrażenie że wiele zwycięstw było trochę prowizorycznych. Decydowały o tym indywidualności, lub po prostu bardzo słaba forma przeciwników, którzy i tak dominowali momentami w meczach. Ciekaw jestem jak Valverde zaprezentowałby się na przestrzenii całego sezonu na tle barzdo silnych ekip, a w przyszłym sezonie taką ekipą może być Real, którzy z pewnością postawi mocno na ligę.

Mimo wszystko, mimo tego że Valverde szanuję, to chciałbym dużych zmian. Praktycznie wszędzie. W zarządzie, na ławce trenerskiej i w szatni. Chciałbym mocnego powiewu świeżości. Mam nadzieję, że tym razem się nie zawiodę.

33

Szanuję Rakitica, ale zaryzykowałbym wprowadzenie mocnych zmian w tej drużynie, nawet jeśli to się za rok nie powiedzie. Myślę, że teraz jest na to najlepszy czas. Coutinho - Arthur - De Jong, taką pomoc chciałbym ujrzeć w przyszłym sezonie, bo może być świetna. Cou tak jak już pisałem, dałbym jeszcze jeden sezon szansy, o ile będzie zmiana trenera.

1

Dlatego kibice Junajted mogą być dumni, nie rozumiem tego rozgoryczenia.

0

Pochettino nic, Klopp LM, Pep puchar i Liga, Gracia nic, Unai LE, a Solskjer pójdzie na piwo.

1

Ok, rozumiem co chcesz mi przekazać. Cóż, ja czuję póki co, że powinienem o tym mówić. Ale może tak jak Ty, kiedyś dojrzeję do tego żeby się tego wyzbyć. Zobaczymy.

4

Tak, czuje się wierzący w Boga, Biblię etc. Ale jednak wydaje mi się, że jest we mnie pewna naturalność, fakt że jestem człowiekiem grzesznym. Nie chce być na siłę święty. A to, że narzekam na kościół, to pokazuje, że kościół mocno zalazł mi za skórę, bo i w KK i w kościołach protestanckich widziałem tyle zepsucia, że nawet mój plecak gdy chodziłem do szkoły i wyjmowałem z niego kanapki po całym roku szkolnym nie miały tyle pleśni w sobie co kościół, dlatego wydaje mi się, że dobrze byłoby to piętnować, mówić o tym, bo może w końcu coś się zmieni na +.
Ludzie narzekają, śmieją się i... zapominają. Albo mają na to wywalone. A jesli mają na to wywalone, to nic się nie zmieni. Dlatego takie filmy uważam za coś bardzo potrzebnego.

3

Nie czytałem, ale mam gdzieś w zakładkach w domu, więc dzisiaj sobie przeczytam, bo widziałem że o tym gadaliście.

Tak na marginesie, to fajnie by było, żeby nowa La Rambla miała funckję dodawania dyskusji do ulubionych czy coś takiego.

5

Film Sekielskiego musi wstrząsnąć kościołem katolickim. Mam nadzieje, że pokaże rzeczywiste zepsucie tej organizacji co spowoduje jakieś zmiany. Choć sam nie wiem czy na zmiany nie jest już za późno...
Dziś w pociągu śmieszna i żenująca zarazem sytuacja. Pełno ludzi wszędzie, na jednej ze stacji wchodzi gościu z rowerem. Nad siedzeniami są miejsca, gdzie można rower "powiesić", więc przepycha się z tym rowerem pomiędzy ludźmy by dojść do miejsca, gdzie może odstawić rower. Bez żadnego przepraszam, nic. Dochodzi do miejsca i mówi coś w stylu: "K*** tyle ludzi, nie możecie gdzieś indziej usiąść? To miejsce jest k*** na rower". Ktoś mu zszedł z miejsca, ten zawiesił rower, po czym wyjmuje różaniec i zaczyna się modlić.
Sytuacja co prawda skrajna, ale już byłem świadkami takich rzeczy wielokrotnie i niestety większość z tych ludzi była mocno związana z kościołem. Nie z wiarą. A z kościołem. Bo kościół dziś jest coraz bardziej wypruty z prawdziwej wiary w Boga.

"Twierdzą, że znają Boga, uczynkami zaś temu przeczą, będąc ludźmi obrzydliwymi, zbuntowanymi i niezdolnymi do żadnego dobrego czynu." Biblia Tysiąclecia, List do Tutysa

Zwiastun filmu Sekielskiego:

2

Rakitić se robi fotkę łuśmiechnięty z jakimiś ziomkami, Messi w kuchni coś tam se gotuje, Suarez w jakimś kebabie... nie mają za grosz szacunku do kibiców. Zwolnić wszystkich!

3

No na pewno Mbappe...
Idźmy w ślady Realu i dorzućmy jeszcze Neymara, Pogbę, Eriksena i zacznie to w końcu jako-tako wyglądać.

15

"Jezeli czujecie się głupio przypomnijcie sobie co zrobił Rabiot...
Francuz odmówił Tottenhamowi ponieważ uznał, że to za mały klub dla niego."

No w sumie jakoś mi tak lepiej :)

3

Zostawmy już tego Guardiole. Nawet jakby była taka możliwość, to nie niszczmy coś tak "nieskazitalnego" i pięknego jak Barca Pepa. Zostawmy to.

Nie zważając na to na ile to jest możliwe do urzeczywistnienia, to może taki Koeman i Xavi jako asystent? Mogłoby być bardzo ciekawe.

25

Swoją drogą chyba nigdy nie było trenera w historii tego klubu, który by tak różnił kibiców swoją osobowością i podejściem do futbolu.

0

Komuś się duże i dziwne frankfurterki zrobiły ze stopy.

3

Nie, będzie Dudek, Wichniarek, jakiś trener co jest zawsze i Dziekanowski.
Jak Liverpool wygra, to zdejmą program z anteny poprzez zbyt wielkie podniecenie.

2

A gdyby Ci ktoś powiedział, że odpadniemy z LFC po 4:0, wygrywając pierwszy mecz 3:0, to też brałbyś to w ciemno?

1

Oczywiście, że tak. Nikt nie twierdzi, że to źle. Natomiast niesamowitą, głęboką i bardzo bolesną rysą jest ponowne haniebne (!) odpadnięcie w najbardziej prestiżowych rozgrywkach piłki nożnej. Coś takiego nie może się zdarzać Barcelonie, tej Barcelonie z Messim, czyli prawdopodobnie najlepszym graczu w historii. Nikogo nie powinno to dziwić, że to będzie duża rysa. Gdyby odpadli tak jak Ajax, czy City, nikt nie miałby tak dużych pretensji.

10

A ja bym Go zostawił w sumie. Na ostatni sezon, jeśli oczywiście zmieniłby się trener. Jeśli nie, to niestety Filipowi należałoby podziękować. Ale kto wie, może pod okiem kogoś innego zacząłby grać na miarę swoich możliwości.

9

Niech mówią co chcą, dla mnie po takim meczu, w takich okolicznościach, takie zdjęcie było cholernie nieodpowiednie. Rakitić to inteligentny facet, więc chyba liczył się z konsekwencjami, że nie zostane to odebrane dobrze po takiej kompromitacji.

0

Footroll świetnie podsumował półfinały :)

0

"Wielki finał LM tzw. drużyn pustych gablotek."

Pół żartem, pół serio. W ogóle dla postronnego kibica, to jedna z najlepszych edycji LM w historii.

0

Jak dla mnie duża część zarzutów w stronę Valverde jest prawidłowa, a nie tylko część. A co do zawodników, to faktycznie, również chętnie przeczytam tekst na ten temat.

0

Wielka robota, chapeu bas za ten artykuł. W 100% się zgadzam, ech...

1

Świetny artykuł i pomysł z wyciągnięciem tych rozmów. Myślę, że wielu osobom rzuci to inne spojrzenie na Valverde, już bardziej rygorystyczne.

1

Dziękuję i również pozdrawiam.

0

Dobra, idziemy do czegoś przyjemnego. Trzeba sobie zarezerwować czas 9-go czerwca o 22. Na E3, Microsoft będzie mieć wtedy konferencję na której zapewnie będzie show Cyberpunk 2077. Poza tym możliwe, że zapowiedzą nową konsolę.

https://www.gry-online.pl/newsroom/e3-2019-rozpiska-dat-i-godzin-konferencji/zb1c10f

19

Ech, akurat Messi w tym wszystkim jest najmniej winny. Ba, bez Niego to w ogóle nie wiem gdzie byłaby teraz Barcelona...

0

No nie wiem kurde, może Smude, Rasiaka i Wawrzyniaka.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?