1

Taktyk.

0

Parę ludzi tam było, nie wiem dokładnie kto bo nie oglądałem od początku. Ale wszyscy się co do tego zgodzili, a byli to raczej ludzie z TVN, aniżeli PiS i te sprawy.

4

"Każda klasa polityczna w Polsce jest mocna w gębie jak nie musi z kościołem rywalizować. Każdy chce flirtować z kościołem."

Takie słowa w "antypolskim" TVN24. Przed chwilą również zgodnie stwierdzili, że Platforma również podlizywała się kościołowi etc.

3

Pep jako trener klubowy zdobył 906 punktów na 1104 możliwych, co daje 82%.

87 — Barça 2008-09
99 — Barça 2009-10
96 — Barça 2010-11
91 — Barça 2011-12
90 — Bayern 2013-14
79 — Bayern 2014-15
88 — Bayern 2015-16
78 — City 2016-17
100 — City 2017-18
98 — City 2018-19

Nie dość, że ciuła te punkty jak porąbany, to jeszcze gra atrakcyjną piłkę. Moszna? Moszna.

8

W sumie to nie tylko Jego, bo moją też. Albo inaczej: to Barcelona swoją grą ją zniszczyła.

3

"A Barcelona przekonuje się, że 1:0 to jest wynik w który nie można wierzyć."

Cóż, jak pokazują ostatnie wydarzenia, nawet 3:0 dla Barcelony jest przeciętnym wynikiem.

16

Będę cholernie zawiedziony jak Valverde zostanie.

8

Nie chcę tak grającej drużyny w przyszłym sezonie. Po prostu nie chcę. Nie ma frajdy z oglądania tych meczów. Jest Leo. I to wszystko.

6

"Wolę w rewanżu rozpierdzielić 3 bramkową przewagę niż ją utrzymać."

0

W sedno... to tak wygląda od 2 lat.

:(

101

Sociedad na 3:1.
U nas jest smutna atmosfera, ale ważne że somsiad też nie ma letko

2

Rakitić zmieniony w 60 minucie. Bartomeu pewnie zanotował w swoim kajeciku. Jeszcze wygrywamy z Getafe i kontrolujemy mecz. Valverde zostaje na bank.

4

Coutinho - Arthur - De Jong w przyszłym sezonie byłby czymś naprawdę odświeżającym. Cou w środku prezentuje się ZNACZNIE lepiej, ale i tak wystawiany jest w 3 z przodu, czego często nie mogę pojąć...

7

W przeciwieństwie do Peszki, niestety przegapiłem pierwszą połówkę.
Jak gramy?

16

Właśnie tego trochę się obawiam. Znów Rakitić będzie grać 90% meczów, a jak już parę razy pisałem, chciałbym by często eksperymentowali z pomocą Coutinho - Arhtur - De Jong, a jak Valverde zostanie to tego totalnie nie widzę... moim zdaniem niewiele się zmieni.
Zresztą jak Ernesto wciąż będzie trenerem, to będzie to baaaardzo duży błąd. Nie tylko dla drużyny, ale też dla Niego samego, będzie bardzo dużo ryzykować. Jeśli za rok znów odpadnie z LM, to naznaczy tymi porażkami swoją karierę trenerską.

0

Te koszulki, Rakitić i Valverde pozostają... świetnie się zapowiada przyszły sezon. Znów będzie się tak bardzo przyjemnie paczeć na atrakcyjną grę pełną artyzmu, kreatywności, pasji, agresji i zaangażowania. Ach, sezonie 2019/2020, przybywaj!

:( :( :(

4

Fakt, jeszcze krzyczący do "odmieńców", lub ludzi którzy się z Nim nie zgadzają: "Ty k***, wyp*** z Polski!"

6

A w środku cały mechanizm napędzają ONR-owcy, prawdziwi (!) patrioci z orzełkiem na piersi i herbem walczącej polski.

9

Ronald Koeman is in pole position to become the next Barça coach. [TV3]

Chyba dobry "tier".

0

Może pod okiem innego ziomka na ławce trenerskiej lepiej by sobie radził. Osobiście chciałbym to zobaczyć.

12

Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie sprzedałbym Rakitica. Coś co powtarzam od paru dni: teraz myślę, że jest dobry czas na to, by zrobić pewną rewolucje w szatni, na ławce i w zarządzie. Dlatego pomimo mojego szacunku do Rakitica, któremu oczywiście zawdzięczamy bardzo wiele, to Jego czas może już dobiegł końca w Barcelonie. Marzy mi się raz na jakiś czas (a z czasem to może i coraz częściej) pomoc Coutinho-Arthur-De Jong. Mieszanka spokoju (Arthur), zwinności i fantazji (De Jong) z ofensywą (Coutinho). Nie wiem tylko, czy z Valverde na ławce jest to możliwe. Wydaje mi się, że niestety nie... dlatego więc taki układ chciałbym zobaczyć pod okiem nowego trenera.

0

Parę przytoczę:
- "What if? A co gdyby? Naukowe odpowiedzi na absurdalne i hipotetyczne pytania." - Randall Munroe
- "Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji" - Ed Catmull (prezes Pixar Animation, oraz Disney Animation"
- "21 lekcji na XXI wiek" - Yuval Noah Harari

8

Kupiłem sobie książkę. Mam nadzieje, że pozwoli mi ona dużo bardziej zrozumieć to co się dzieje na światowych boiskach, jak i przede wszystkim w Barcelonie.

"Jak geometria kształtuje linię pomocy FC Barcelony? Co łączy kolonię mrówek i holenderski futbol totalny? Na ile wynik meczu zależy od przypadku? Jak teoria prawdopodobieństwa może ci pomóc u bukmachera? Piłka nożna to najbardziej matematyczny ze sportów. Od statystyk strzałów i ligowych tabel do geometrii podań i strategii zespołu – współczesny futbol pełen jest liczb, wzorów i figur. Jak się w nich odnaleźć? Odpowiedź znajdziemy w modelach matematycznych używanych w biologii, fizyce i ekonomii, które David Sumpter błyskotliwie wyjaśnia na piłkarskich przykładach."

https://www.empik.com/pilkomatyka-matematyczne-piekno-futbolu-sumpter-david,p1186843928,ksiazka-p


Btw niedawno wróciłem do autobiografii Johana Cruyffa. Po wydarzeniach z ostatnich tygodni na Camp Nou, jak i po stylu gry który Barcelona nam serwuje od paru lat, można stwierdzić, iż Cruyff w grobie nie może wytrzymać...

2

To będzie bardzo duży błąd, szczególnie wizerunkowy.

4

Świetny felieton Ćwiąkały na temat Barcelony Valverde.
Fragment:
"Barcelona 2018/19 ma twarz Ernesto Valverde. Bez uśmiechu. Bez większych emocji, żeby nie powiedzieć – bez cojones. Rzetelna praca od 8 do 16, z piętnastominutową przerwą na kawę. Idealny pracownik z cienia w większej korporacji. Realizowanie długodystansowych planów przed terminem. Zatrudniając kogoś takiego, masz gwarancję, że jeżeli w październiku powierzysz mu zadanie na kwiecień, to efekt dostaniesz w drugiej połowie lutego."

I teraz pytanie, czy faktycznie chcemy by Barcelona tak wyglądała? Czy chcemy by Barcelona była po prostu solidna, ale bez fantazji, pewnego rodzaju szaleństwa i agresji?

https://www.przegladsportowy.pl/felietony/gdy-barcelona-przestaje-byc-barcelona-felieton-tomasza-cwiakaly/0v901l8?utm_source=www.facebook.com_viasg_przegladsportowy&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

0

LOL. Gdybyśmy my coś takiego zrobili o studiu Polsatu, to by nas wyśmiali...

https://zzapolowy.com/fani-liverpoolu-oburzeni-na-komentatora-brzmial-jakby-komentowal-mecz-towarzyski/

19

Poruszanie się po boisku, bieganie i kółeczka to coś co łączy go z Xavim, szczególnie właśnie charakterystyczne poruszanie się, więc jak dla mnie nie jest to dziwne, że ludzie Ich porównują.
Co do podań, kreatywności itp, to dajmy mu czas. Parę razy już pokazał cudowne zagrania prostopadłe a'la Xavi, więc to daje nadzieje, że takich podań będzie mieć z wiekiem coraz więcej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?