macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
43
No to chyba już wiadomo, że Valverde nie będzie trenerem. Za dużo poważnych ludzi o tym pisze. Mimo tych kompromitacji (żeby nie było: to nie była w 100% wina trenera), pomimo wielu jak dla mnie niezrozumiałych decyzji, trzeba podziękować Valverde za Jego pracę, za te trofea które zdobył. Niech mu się wiedzie!
0
@AboveYou
W Barcelonie już był, zna niektórych zawodników, zna strukturę klubu, będzie asystentem a nie trenerem... więc myślę, że nie będzie aż takich konfliktów.
9
Odnośnie jeszcze potencjalnego Henry'ego w roli asystenta. Widziałem parę komentarzy typu: "W Monaco mu się nie powiodło i tutaj Go chcecie?".
Otóż różnica polega na tym, że:
- Monaco samo nie wie gdzie się znajduje i czego chce, zostawili Henry'emu strzępy ze wcześniejszej drużyny i jako totalny świeżak miałby sobie z tym poradzić? No bez przesady... większość trenerów miałaby trudnośc.
- Henry byłby asystentem, a nie trenerem pierwszej drużyny, co jest myślę dość znaczącą różnicą. Mógłby się sporo nauczyć, a klub zna. Presja byłaby mniejsza... więc widzę tutaj sporo plusów.
- Thierry zna doskonale sposób gry w piłkę Guardioli. Poniżej wrzucam znany już filmik gdzie o tym mówił. To również sprawia, że będzie wiedział gdzie się znajduje, w jakim klubie, jakie są oczekiwania i dzięki temu może być pomocną dłonią trenera w tej kwestii.
Oczywiście, jest to sfera myśli, a może i nawet marzeń, taki duet Martinez + Henry. Ale już ze sobą współpracowali, to raz. Dwa, Henry nie ma roboty, a Martinez jak widać byłby zainteresowany posadą w Barcelonie, więc... może jednak taki duet trenerski będziemy mieć. Zobaczymy. Podchodzę do tego z dość chłodną, ale jednak nadzieją. Ważne, że klub zaryzykuje. Nawet jak nic z tego nie wyjdzie, to i tak będę zadowolony, że po prostu podjęli ryzyko.
6
@Chwytliwy
Ja podchodzę do tego z nadzieją, ale jeśli będzie totalna porażka to trudno. I tak będę zadowolony z tego, że po prostu zaryzykowali.
1
Dobre wrażenie Martinez robi. W sumie Valverde też, heh... pamiętam jak przed sezonem 17/18 ludzie pisali tutaj, że Valverde nie da się nie lubić :D
Polecam Wam wywiad z Robertem Martinezem jeszcze przed MŚ. Rozmawia z Nim Guillem Balague (angielski poczebny do kumania).
0
@jakubkuba07
Hmm, nie wiem jaka branża, ale osobiście bym Ci polecał książkę "Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji" Eda Catmulla, który jest prezesem Disney Animations i Pixar. W świetny sposób podchodzi do prowadzenia firmy jak wyciągać to co najlepsze z pracowaników, jak wytworzyć odpowiednią atmosferę do kreatywności i tworzyć rzeczy, które będą inspirować innych. Nawet jeśli Twoja branża jest inna, to myślę że może Ci się to przydać.
Poza tym polecam Ci przejrzeć jakieś wykłady/kursy Andrzeja Burzyńskiego, również mega ciekawie mówi o prowadzeniu firmy i nie tylko, warto posłuchać ;)
Pzdr!
1
@MarioVeB!
Ale to do telefonu nie można myszki podłączyć? :(
0
@Azi
Jakby zamiast "Lalki" Prusa była Koalicja Obywatelska, lub Tusk, to z 5x byłoby słowo "najgorsze".
Btw ja dużo bardziej nie trawię Nad Niemnem. Czytając tą książkę miałem najlepsze drzemki w życiu :)
13
A Polska miszczem Polski!
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/61343468_2591351120897703_833340886556344320_n.png?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=ee5479ca861bfbbc1d73de62c80f2458&oe=5D976625
1
@KingKahuka
Everton za Jego kadencji grał podobno bardzo dobrą piłkę i coś tam starał się fajnego zrobić, ale miał zbyt słaby skład.
1
Potrafi ktoś nieco bliżej przybliżyć postać Roberto Martineza? Osobiście wiem tylko tyle, że Jego Belgia na MŚ grała fajną piłkę, ofensywną i że sam jest Katalończykiem. Tyle. Nie wiem jakie ma podejście do futbolu, czy wpasowałby się do Barcelony, w to "DNA", którego już prawie nie ma, czy byłby dla piłkarzy inspiracją i motywacją.
Ktoś zna może bardziej tego trenera?
0
@juliacicha
No i zepsułaś.
:(
0
@BarcaInfo
Źródełeczko jest rzetelne?
5
Roberto Martinez na ławce i asystentem... Henry lub Puyol. Wiem, to moja wyobraźnia, ale brzmi to pięknie i ciekawe jak by to wyglądało w praktyce. Tym bardziej, że Martinez to Katalończyk :)
2
@Cochise
Nie zgadzam się. Tutaj nie chodzi o to czego dotyczą te wybory tylko o to na co ludzie głosują, na jaką partię, która oferuje własnie te wyżej wymienione rzeczy. Myślę, że "ten Pan" wie o czym mówi i wie czym są wybory do Europarlamentu.
Wypunktowanie 500+ i innych pierdół jest jak najbardziej w punkt. A to, że Platforma chce utrzymania socjalu, to już tego Pana nie interesuje, bo tak jak pisałem: swoich się nie krytykuje, to naczelna zasada. A jeśli chcesz wiedzieć co na ten temat sądzę, to jak dla mnie tonący brzytwy się chwyta. PO wie, że socjal to cholernie duży i twardy elektorat, więc Ich chcą też przeciągnąć na swoją stronę, co jest jak dla mnie prymitywne, ale też i zrozumiałe z perspektywy tych dwóch partii, bo to w zasadzie najłatwiejszy elektorat.
2
@BarcaInfo
https://i.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/011/699/sad-broken-heart-l.png
1
@Gaucho
" tylko rozliczanie i ciśnięcie po innych."
Zabawne, a PiS co robi? W zasadzie tak widzę te partię, z tym że większą niechęć mam do PiS-u, ale to już są moje prywatne sprawy z tą partią:
https://i.kym-cdn.com/entries/icons/mobile/000/023/397/C-658VsXoAo3ovC.jpg
1
@Gaucho
Na bank powiązany z Plarformą i innymi odnogami tej partii, ale niezależnie skąd by był, to jak dla mnie trafił po prostu w punkt. Mógłby jeszcze wspomnieć trochę o KE, ale wiadomo, że swoich nie należy krytykować. Z PiSem zaś trafił doskonale.
3
@MarcinVeB4
W sumie to chętnie, śliczna pogoda i ciepełko, miłego dnia :)
40
"Przepraszam, przestałem wierzyć w mądrość Polaków. Przestałem wierzyć w Polskę. Wygrała wiara w cuda. Wygrała buta i arogancja. Rozum i ekonomia przegrały z bezczelnym oszukiwaniem Polaków i wmawianiem im, że pieniądze produkuje rząd. Ponad 40% Polaków nie wie o tym, że rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy. Ma tylko nasze, nam zabrane. Może je mądrze wydać inwestując w przyszłość, może też je roztrwonić nie martwiąc się o to, co będzie jutro. Za pozorny dobrobyt dzisiaj przyjdzie nam zapłacić jutro. Jak za Gierka.
Kiedy się Polacy ockną z tego oczarowania i swoistego letargu, to niestety już wtedy będzie za późno. Wtedy już będzie bolało. A zaboli nie od razu, tylko za jakiś czas, za rok, za dwa. I znów trzeba będzie odrabiać straty.
Polska to dziwny kraj, może już nie dla takich ludzi jak ja, dla których zdrowy rozsądek, ekonomia, wiedza, doświadczenie, uczciwość, pracowitość... są przewodnikiem.
Kaczyński wycelował w bezmyślny elektorat, który ma w nosie demokrację, ekonomię... nawet ma w nosie uczciwość i prawdomówność (Morawiecki), ma w nosie wszystko, co go bezpośrednio nie dotyczy, poza 500+ i innymi plusami wypłacanymi do ręki. Skąd? Nieważne. To już ten elektorat nie interesuje. Ważne, że jest piwo i kiełbasa na grilla. Zainteresują się tym dopiero wtedy, kiedy zacznie już boleć, a zacznie. Tylko wtedy będzie już za późno.
P.S. Trzeba się będzie otrząsnąć z tego wstydu za Polskę i walczyć dalej. Życie jest tylko jedno i nie wolno go pozwolić zmarnować miernotom, dla których władza jest celem samym w sobie, a nie narzędziem do osiągnięcia celu, jakim powinna być silna, stabilna i bezpieczna Polska."
Władysław Tyszkiewicz, Prezydenta Nowej Soli. Ten wpis bije rekordy popularności i cóż... jak dla mnie całkiem w punkt.
3
@SeeleyBooth
Ech, to ja spierdzielam poza granicę tej ustawki...
3
@MacieG
Wyliczone ze wzoru Hajto? :)
1
Czy ktokolwiek w ogóle ma jakąś... nadzieję i wiarę w to, że sytuacja w Polsce ulegnie zmianie? Niezależnie od tego kto rządzi. Że będziemy dumni z tego co się dzieje w kraju i jak ten kraj funkcjonuje. Bo w tym momencie to jesteśmy tak podzieleni jak jeszcze nigdy w historii.
Ja osobiście tej wiary nie mam. Wybory wygrywa albo partia, która swój elektorat zawdzięcza układom z kościołem, który z kolei jest twardy, agresywny, często wręcz nienawistny. Z drugiej zaś strony mamy cwaniaków i leni... i tak się przerzucamy tymi głosami raz w jedną, raz w drugą stronę, a sam naród jest za każdym razem dymany na milion różnych sposobów.
Nic dziwnego, że tak wiele osób chce stąd wyjechać i zapewnić sobie i bliskim jakieś normalne, godne i zamożne życie do którego będzie łatwiej i zmniejszą ilością stresu dojść niż w PL.
17
"Komu zawdzięczamy takie wyniki wyborów? Wśród najmłodszych mocna Konfederacja i Wiosna, 30- i 40- latki wolały KE. Na wsi bezapelacyjnie wygrywa PiS. Trzykrotna przewaga PiS nad KE wśród najmniej wykształconych."
Heh, dlaczego mnie to nie dziwi... :)
Tutaj cały artykuł z cyferkami:
https://oko.press/pis-z-ogromna-przewaga-na-wsi-i-wsrod-najslabiej-wyksztalconych-ke-wygrywa-wsrod-30-i-40-latkow/
0
@cinek090
Haha no nie powiedziałbym, wystarczy wejść na profil TVP Info, wziąć sobie popcorn i zacząć czytać Wasze żenujące komentarze z innymi żenującymi komentarzami Waszych przeciwników. Jesteście tacy sami po prostu i tyle. Nikt nikogo nie potrafi zrozumieć, każdy wie najlepiej, nikt nie chce z nikim współpracować. Obraz polityki, który raczej bardzo długo się nie zmieni.
3
Dobra, nie ma co się zajmować przez dłuższy czas polityką w tym kraju, bo to jest często niestety żenada i śmiech, niezależnie od tego o jakiej stronie politycznej się mówi.
21:34, a Valverde wciąż na stanowisku trenerskim... :/
3
Z jednej strony te 42% PiS było do przewidzenia, ale z drugiej strony... mnie to trochę dziwi. Patrzę na różne komentarze w sołszyl midjach, na różnych fanpejdżach, często niepowiązanych z konkretną partią polityczną i wiele jest głosów niezadowolenia, więcej niż tych pozytywnych, radosnych etc. Poza tym wiele spośród moich znajomych też jest niezadowolonych, poza tymi którzy są oczywiście jakoś powiązani z partią Jarka. Kto na Nich głosuje?
0
@sidzej
Dobra mina do złej gry, ale z drugiej strony przewaga PiS z miesiąca na miesiąc topnieje. W sumie sami się podkopali. Mają silny i agresywny elektorat, ale działania partii Jarosława są często tak absurdalne, że coraz więcej ludzi to widzi.
9
To będzie tak absurdalne jak Valverde i niektórzy piłkarze zostaną w tej drużynie, że nawet nie chce sobie wyobrażać jak kibice na całym świecie zareagują. Wydaje się, że presja kibiców jest zbyt duża i kwestią czasu jest informacja o jakiejś konferencji i oficjalnym pożegnaniu Valverde, jak i różnych piłkarzy.
Jednak jeśli tego nie będzie... to będę chyba jeszcze bardziej zawiedziony niż po spotkaniach na Anfield i Benito Villamarin, a na przyszły sezon będę patrzeć z bardzo dużym dystansem i obawą jakiej jeszcze chyba nigdy nie miałem.
8
Tak podobno mają wyglądać zbroje nilfgardzkich żołnierzy w serialu Wiedźmin... ja pierdziele. Idę o zakład, że projektował je ktoś z Nike.
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/60869756_2172454449504865_1193345217105756160_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=a31d7742e87662f30a2274f181c92be3&oe=5D9F1C1D