43

No to chyba już wiadomo, że Valverde nie będzie trenerem. Za dużo poważnych ludzi o tym pisze. Mimo tych kompromitacji (żeby nie było: to nie była w 100% wina trenera), pomimo wielu jak dla mnie niezrozumiałych decyzji, trzeba podziękować Valverde za Jego pracę, za te trofea które zdobył. Niech mu się wiedzie!

0

@AboveYou 
W Barcelonie już był, zna niektórych zawodników, zna strukturę klubu, będzie asystentem a nie trenerem... więc myślę, że nie będzie aż takich konfliktów.

9

Odnośnie jeszcze potencjalnego Henry'ego w roli asystenta. Widziałem parę komentarzy typu: "W Monaco mu się nie powiodło i tutaj Go chcecie?".
Otóż różnica polega na tym, że:
- Monaco samo nie wie gdzie się znajduje i czego chce, zostawili Henry'emu strzępy ze wcześniejszej drużyny i jako totalny świeżak miałby sobie z tym poradzić? No bez przesady... większość trenerów miałaby trudnośc.
- Henry byłby asystentem, a nie trenerem pierwszej drużyny, co jest myślę dość znaczącą różnicą. Mógłby się sporo nauczyć, a klub zna. Presja byłaby mniejsza... więc widzę tutaj sporo plusów.
- Thierry zna doskonale sposób gry w piłkę Guardioli. Poniżej wrzucam znany już filmik gdzie o tym mówił. To również sprawia, że będzie wiedział gdzie się znajduje, w jakim klubie, jakie są oczekiwania i dzięki temu może być pomocną dłonią trenera w tej kwestii.

Oczywiście, jest to sfera myśli, a może i nawet marzeń, taki duet Martinez + Henry. Ale już ze sobą współpracowali, to raz. Dwa, Henry nie ma roboty, a Martinez jak widać byłby zainteresowany posadą w Barcelonie, więc... może jednak taki duet trenerski będziemy mieć. Zobaczymy. Podchodzę do tego z dość chłodną, ale jednak nadzieją. Ważne, że klub zaryzykuje. Nawet jak nic z tego nie wyjdzie, to i tak będę zadowolony, że po prostu podjęli ryzyko.

6

@Chwytliwy 
Ja podchodzę do tego z nadzieją, ale jeśli będzie totalna porażka to trudno. I tak będę zadowolony z tego, że po prostu zaryzykowali.

1

Dobre wrażenie Martinez robi. W sumie Valverde też, heh... pamiętam jak przed sezonem 17/18 ludzie pisali tutaj, że Valverde nie da się nie lubić :D
Polecam Wam wywiad z Robertem Martinezem jeszcze przed MŚ. Rozmawia z Nim Guillem Balague (angielski poczebny do kumania).

0

@jakubkuba07 
Hmm, nie wiem jaka branża, ale osobiście bym Ci polecał książkę "Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji" Eda Catmulla, który jest prezesem Disney Animations i Pixar. W świetny sposób podchodzi do prowadzenia firmy jak wyciągać to co najlepsze z pracowaników, jak wytworzyć odpowiednią atmosferę do kreatywności i tworzyć rzeczy, które będą inspirować innych. Nawet jeśli Twoja branża jest inna, to myślę że może Ci się to przydać.

Poza tym polecam Ci przejrzeć jakieś wykłady/kursy Andrzeja Burzyńskiego, również mega ciekawie mówi o prowadzeniu firmy i nie tylko, warto posłuchać ;)
Pzdr!

1

@MarioVeB! 
Ale to do telefonu nie można myszki podłączyć? :(

0

@Azi 
Jakby zamiast "Lalki" Prusa była Koalicja Obywatelska, lub Tusk, to z 5x byłoby słowo "najgorsze".

Btw ja dużo bardziej nie trawię Nad Niemnem. Czytając  tą książkę miałem najlepsze drzemki w życiu :)

1

@KingKahuka 
Everton za Jego kadencji grał podobno bardzo dobrą piłkę i coś tam starał się fajnego zrobić, ale miał zbyt słaby skład.

1

Potrafi ktoś nieco bliżej przybliżyć postać Roberto Martineza? Osobiście wiem tylko tyle, że Jego Belgia na MŚ grała fajną piłkę, ofensywną i że sam jest Katalończykiem. Tyle. Nie wiem jakie ma podejście do futbolu, czy wpasowałby się do Barcelony, w to "DNA", którego już prawie nie ma, czy byłby dla piłkarzy inspiracją i motywacją.
Ktoś zna może bardziej tego trenera?

0

@juliacicha 
No i zepsułaś.
:(

0

@BarcaInfo 
Źródełeczko jest rzetelne?

5

Roberto Martinez na ławce i asystentem... Henry lub Puyol. Wiem, to moja wyobraźnia, ale brzmi to pięknie i ciekawe jak by to wyglądało w praktyce. Tym bardziej, że Martinez to Katalończyk :)

2

@Cochise 
Nie zgadzam się. Tutaj nie chodzi o to czego dotyczą te wybory tylko o to na co ludzie głosują, na jaką partię, która oferuje własnie te wyżej wymienione rzeczy. Myślę, że "ten Pan" wie o czym mówi i wie czym są wybory do Europarlamentu.
Wypunktowanie 500+ i innych pierdół jest jak najbardziej w punkt. A to, że Platforma chce utrzymania socjalu, to już tego Pana nie interesuje, bo tak jak pisałem: swoich się nie krytykuje, to naczelna zasada. A jeśli chcesz wiedzieć co na ten temat sądzę, to jak dla mnie tonący brzytwy się chwyta. PO wie, że socjal to cholernie duży i twardy elektorat, więc Ich chcą też przeciągnąć na swoją stronę, co jest jak dla mnie prymitywne, ale też i zrozumiałe z perspektywy tych dwóch partii, bo to w zasadzie najłatwiejszy elektorat.

1

@Gaucho 
" tylko rozliczanie i ciśnięcie po innych."
Zabawne, a PiS co robi? W zasadzie tak widzę te partię, z tym że większą niechęć mam do PiS-u, ale to już są moje prywatne sprawy z tą partią:

https://i.kym-cdn.com/entries/icons/mobile/000/023/397/C-658VsXoAo3ovC.jpg

1

@Gaucho 
Na bank powiązany z Plarformą i innymi odnogami tej partii, ale niezależnie skąd by był, to jak dla mnie trafił po prostu w punkt. Mógłby jeszcze wspomnieć trochę o KE, ale wiadomo, że swoich nie należy krytykować. Z PiSem zaś trafił doskonale.

3

@MarcinVeB4 
W sumie to chętnie, śliczna pogoda i ciepełko, miłego dnia :)

40

"Przepraszam, przestałem wierzyć w mądrość Polaków. Przestałem wierzyć w Polskę. Wygrała wiara w cuda. Wygrała buta i arogancja. Rozum i ekonomia przegrały z bezczelnym oszukiwaniem Polaków i wmawianiem im, że pieniądze produkuje rząd. Ponad 40% Polaków nie wie o tym, że rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy. Ma tylko nasze, nam zabrane. Może je mądrze wydać inwestując w przyszłość, może też je roztrwonić nie martwiąc się o to, co będzie jutro. Za pozorny dobrobyt dzisiaj przyjdzie nam zapłacić jutro. Jak za Gierka.
Kiedy się Polacy ockną z tego oczarowania i swoistego letargu, to niestety już wtedy będzie za późno. Wtedy już będzie bolało. A zaboli nie od razu, tylko za jakiś czas, za rok, za dwa. I znów trzeba będzie odrabiać straty.
Polska to dziwny kraj, może już nie dla takich ludzi jak ja, dla których zdrowy rozsądek, ekonomia, wiedza, doświadczenie, uczciwość, pracowitość... są przewodnikiem.
Kaczyński wycelował w bezmyślny elektorat, który ma w nosie demokrację, ekonomię... nawet ma w nosie uczciwość i prawdomówność (Morawiecki), ma w nosie wszystko, co go bezpośrednio nie dotyczy, poza 500+ i innymi plusami wypłacanymi do ręki. Skąd? Nieważne. To już ten elektorat nie interesuje. Ważne, że jest piwo i kiełbasa na grilla. Zainteresują się tym dopiero wtedy, kiedy zacznie już boleć, a zacznie. Tylko wtedy będzie już za późno.
P.S. Trzeba się będzie otrząsnąć z tego wstydu za Polskę i walczyć dalej. Życie jest tylko jedno i nie wolno go pozwolić zmarnować miernotom, dla których władza jest celem samym w sobie, a nie narzędziem do osiągnięcia celu, jakim powinna być silna, stabilna i bezpieczna Polska."

Władysław Tyszkiewicz, Prezydenta Nowej Soli. Ten wpis bije rekordy popularności i cóż... jak dla mnie całkiem w punkt.

3

@SeeleyBooth 
Ech, to ja spierdzielam poza granicę tej ustawki...

3

@MacieG 
Wyliczone ze wzoru Hajto? :)

1

Czy ktokolwiek w ogóle ma jakąś... nadzieję i wiarę w to, że sytuacja w Polsce ulegnie zmianie? Niezależnie od tego kto rządzi. Że będziemy  dumni z tego co się dzieje w kraju i jak ten kraj funkcjonuje. Bo w tym momencie to jesteśmy tak podzieleni jak jeszcze nigdy w historii.

Ja osobiście tej wiary nie mam. Wybory wygrywa albo partia, która swój elektorat zawdzięcza układom z kościołem, który z kolei jest twardy, agresywny, często wręcz nienawistny. Z drugiej zaś strony mamy cwaniaków i leni... i tak się przerzucamy tymi głosami raz w jedną, raz w drugą stronę, a sam naród jest za każdym razem dymany na milion różnych sposobów.

Nic dziwnego, że tak wiele osób chce stąd wyjechać i zapewnić sobie i bliskim jakieś normalne, godne i zamożne życie do którego będzie łatwiej i zmniejszą ilością stresu dojść niż w PL.

17

"Komu zawdzięczamy takie wyniki wyborów? Wśród najmłodszych mocna Konfederacja i Wiosna, 30- i 40- latki wolały KE. Na wsi bezapelacyjnie wygrywa PiS. Trzykrotna przewaga PiS nad KE wśród najmniej wykształconych."

Heh, dlaczego mnie to nie dziwi... :)

Tutaj cały artykuł z cyferkami:
https://oko.press/pis-z-ogromna-przewaga-na-wsi-i-wsrod-najslabiej-wyksztalconych-ke-wygrywa-wsrod-30-i-40-latkow/

0

@cinek090 
Haha no nie powiedziałbym, wystarczy wejść na profil TVP Info, wziąć sobie popcorn i zacząć czytać Wasze żenujące komentarze z innymi żenującymi komentarzami Waszych przeciwników. Jesteście tacy sami po prostu i tyle. Nikt nikogo nie potrafi zrozumieć, każdy wie najlepiej, nikt nie chce z nikim współpracować. Obraz polityki, który raczej bardzo długo się nie zmieni.

3

Dobra, nie ma co się zajmować przez dłuższy czas polityką w tym kraju, bo to jest często niestety żenada i śmiech, niezależnie od tego o jakiej stronie politycznej się mówi.

21:34, a Valverde wciąż na stanowisku trenerskim... :/

3

Z jednej strony te 42% PiS było do przewidzenia, ale z drugiej strony... mnie to trochę dziwi. Patrzę na różne komentarze w sołszyl midjach, na różnych fanpejdżach, często niepowiązanych z konkretną partią polityczną i wiele jest głosów niezadowolenia, więcej niż tych pozytywnych, radosnych etc. Poza tym wiele spośród moich znajomych też jest niezadowolonych, poza tymi którzy są oczywiście jakoś powiązani z partią Jarka. Kto na Nich głosuje?

0

@sidzej 
Dobra mina do złej gry, ale z drugiej strony przewaga PiS z miesiąca na miesiąc topnieje. W sumie sami się podkopali. Mają silny i agresywny elektorat, ale działania partii Jarosława są często tak absurdalne, że coraz więcej ludzi to widzi.

9

To będzie tak absurdalne jak Valverde i niektórzy piłkarze zostaną w tej drużynie, że nawet nie chce sobie wyobrażać jak kibice na całym świecie zareagują. Wydaje się, że presja kibiców jest zbyt duża i kwestią czasu jest informacja o jakiejś konferencji i oficjalnym pożegnaniu Valverde, jak i różnych piłkarzy.

Jednak jeśli tego nie będzie... to będę chyba jeszcze bardziej zawiedziony niż po spotkaniach na Anfield i Benito Villamarin, a na przyszły sezon będę patrzeć z bardzo dużym dystansem i obawą jakiej jeszcze chyba nigdy nie miałem.

8

Tak podobno mają wyglądać zbroje nilfgardzkich żołnierzy w serialu Wiedźmin... ja pierdziele. Idę o zakład, że projektował je ktoś z Nike.

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/60869756_2172454449504865_1193345217105756160_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=a31d7742e87662f30a2274f181c92be3&oe=5D9F1C1D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?