1

"Cyberpunk 2077 na E3 2019. Tak. Dwie różne prezentacje i panel dyskusyjny z udziałem Marcina Iwińskiego? Tak. Grywalne demo i prezentacje dla prasy? Tak. Nagrywanie? O to, to nie. CD Projekt RED w stosownym wątku na forum Discorda potwierdził, że zarówno publiczne prezentacje Cyberpunka 2077, jak i zawartość grywalnej wersji demonstracyjnej gry wystawionej na E3 2019 nie będą mogły być nagrywane. Tym samym podobnie jak w przypadku imprez z minionego roku osoby, które nie pojawią się w Los Angles, zobaczą jedynie treści publikowane wyłącznie na oficjalnych kanałach komunikacyjnych marki."

Hmm, szkoda że nie udostępnią tego co będzie pokazywane publice i dziennikarzom. Ciekawe dlaczego. Może się trochę... boją odzewu szerszej publiki i jak ludzie na E3 będą zadowoleni, to wtedy udostępnią materiały dla wszystkich, tak jak to było rok temu. Ale gra jest tak ogromna, że na pewno nie wyjdzie w tym roku. Wiosna 2020 to minimum. Pozostaje mieć nadzieje, że pokażą coś ciekawego wszystkim na konferencji Microsoftu 9-go czerwca.

0

@Cwaniak4 
Chętnie obejrzę, dzięki!
Ja polecam Ci 3 odcinkowy materiał na temat Katastrofy w Czarnobylu kanału "Naukowy Bełkot", jest świetny.
Poza tym wszelkie Urbexy też warto zobaczyć, szczególnie Gonciarza, Urbex History, czy Żądny Przygód.

1

@SeeleyBooth 
Jak wróci do mnie (bo pożyczona), to mogę podesłać, nie ma problemu :)
Tylko podaj adres. Ale na priv :D

4

@Colon 
I jedno i drugie. Trzyma w napięciu i pokazuje tragedię ludzi w tamtym czasie, co jest przygnębiające.

0

@SeeleyBooth 
Nie, wydanie książkowe. Ale myślę że jak wpiszesz w googlu "czarnobylska modlitwa pdf" to Ci coś tam wyskoczy :)

11

Co do Czarnobyla, to polecam przeczytać artykuł o strażaku i Jego żonie. Niesamowita historia, przerażająca, smutna, ale zarazem na swój sposób piękna. Ten wątek został zawarty w serialu. Polecam też książkę "Czarnobylska modlitwa".

"Wasia zaczął się zmieniać – codziennie przychodziłam do kogoś innego... Oparzenia wychodziły na wierzch... W ustach, na języku, na policzkach – najpierw pojawiały się małe ranki, potem się rozrastały. Śluzówka odchodziła płatami, takie białe błonki… Kolor twarzy... Kolor ciała… Siny… Czerwony… Szarobrunatny... A ono jest takie całe moje, takie kochane! Tego nie da się wypowiedzieć! Nie da się napisać! Nawet przeżyć..."

https://natemat.pl/274175,serial-czarnobyl-online-na-hbo-prawdziwa-historia-milosci-strazaka-i-zony

0

@feiticeira 
lol, nie

0

Jak pięknie wszystkie informacje dotyczące czy to transferów, czy Valverde się ze sobą wykluczają i są sprzeczne. Niezły bałagan musi być w klubie. 

3

@barcelonaLM 
To w przyszłym sezonie bądź W KOŃCU za Barcą... najwyższy czas.

0

@Hosh 
Chciałbym, często jestem głupi, ale nie aż tak...

39

Kurła... przez parę ostatnich lat KAŻDA drużyna, której kibicuje w finałach, czy też półfinałach i całych turniejach to odpada/przegrywa...
Czas przerzucić się na jakiś curling. Jestem wykończony.

1

@sebasek99 
Cóż, jak dla mnie jedni i drudzy dzielą, ale fakt faktem, że partia Jarka robi to... bardziej, głośniej, bardziej agresywnie. Dlatego tym lepiej, że ktoś z tej nieudolnej opozycji powiedział takie słowa. Choć boje się, że to zginie w eterze, te słowa...

0

@Chaoss 
Jak dla mnie właśnie tacy ludzie powinni rządzić tym krajem. Ludzie pokorni, którzy będą łączyć a nie dzielić. Wyobrażasz sobie, by Kaczyński coś takiego powiedział? Albo Tusk? Albo ktokolwiek inny z polityków? Ja totalnie sobie tego nie wyobrażam. A szkoda, bo właśnie tacy ludzie łączyliby ten naród... a tak mamy ciągłe obrzucanie się g*wnem.

13

"Powyborcze komentarze rozczarowanych wyborców Koalicji Europejskiej często kierowane są pod adresem Polaków, którzy pobierają pomoc socjalną. Niekiedy na tych wyborcach bezpardonowo wiesza się psy. Takiej atmosfery hejtu nie wytrzymała liderka KOD Magdalena Filiks, która w rozpaczliwym poście na Facebooku podsumowała zachowanie niektórych członków i zwolenników opozycji.
- Oglądam memy, które z ludzi robią klęczące bydło i mapy, które dzielą Polskę na lepszą i gorszą. Czytam o ciemnocie, sprzedawczykach, kołtunach, tępocie. Czytam o ludziach, którzy chodzą na pasku proboszcza. Czytam straszne rzeczy. To jest dopiero tragedia. I piszą to, zdaje się, Ci mądrzejsi, wykształceni i oświeceni.
(...)
Wy – którzy krzyczycie o przyjmowaniu uchodźców, drwiąc z ludzi, którzy się ich boją, chcecie budować mury przed tymi, których zwyczajnie nie rozumiecie. Może im zbudujmy pisowskie obozy? Czujemy się lepsi, bo mamy czas pojechać bronić puszczy przed wycinką, wtedy, kiedy ciemna masa zasuwa na PKB. Czujemy się lepsi, bo mamy karnety na Jogę za 200 zł drwiąc z ludzi, którzy od dziecka swoją duchowość rozwijają w kościele – bo tak zostali wychowani. Bo tam jest ich Joga. 
(...)
Na jaką orbitę odlecieliście, że tego nie rozumiecie? Nie spodziewaliście, że ludzie pójdą na wybory bronić (...) świata w którym żyją całe swoje życie i który znają, który daje im poczucie bezpieczeństwa? To po cholerę Wam to wykształcenie, skoro nie rozumiecie prostych prawd – wytyka opozycji aktywistka, która uważa, że wyborców PiS zmotywował strach przed nieznanymi wartościami. - pisze Magdalena Filiks"
Polecam przeczytać cały wpis. Jak widać opozycja ma jeszcze naprawdę świetnych i trzeźwo myślących ludzi. Chapeu bas, że wśród nienawiści i hejtu są takie głosy. Właśnie tacy ludzie powinni tym krajem rzadzić.

https://natemat.pl/274323,liderka-kod-krytykuje-opozycje-za-szydzenie-z-biednych-wyborcow-pis

0

@MarcinVeB4 
Cóż za informacja!

9

Valverde zostając w Barcelonie podejmie niesamowite ryzyko związane z Jego dalszą karierą. Presja będzie ogromna, nie tylko jeśli chodzi o kibiców Barcelony, ale też o ogólnie cały świat futbolu. Jeśli po raz kolejny odpadnie w LM, nawet po dość wyrównanym meczu, a nie daj Boże po kolejnej kompromitacji, to będzie to wiodło niechlubny prym w Jego dalszej karierze, gdzie o pracodawcę w z górnej półki będzie niezwykle ciężko.

Wszystkie znaki na niebie i na ziemii wskazują, że dużo lepszym wyborem byłoby zerwanie związku Barcelony z Valverde. No ale nikt z nas nie decyduje. Zaufania do Bartomeu nie mam, dlatego z ogromną niepewnością patrzę w przyszłość.

0

@sewciu50 
Hmm, jak się okaże że zostanie, to coś czuje, że będziesz się witał po miesięcznej przerwie :D

5

@damianex10 
"Nie podoba mi się ten no zbyt nowoczesność niektórych partii mi się nie podoba"
lol, to widać jak Polska wygląda...

1

@Mr8lack 
Tak. Z pewnością. Razem Ernest z Benzemą mogliby mieć wszystko.

2

@Kapitan hawk 

Nic, ale trzeba wspomnieć, że to drugie jest gorsze. Ot tak, taki prymitywny odruch obronny jak krytykują coś z czym się identyfikuje :)

1

Heh, w pociągu 2 ziomków rozmawia o piłce na świecie, nagle pojawia się temat Barcelony. No i drwiny. Nawet nie z porażek, ale z tego że pojawiły się informacje o zostawieniu Valverde i desperacji w sprawie Neymara. Co by nie mówić, to trochę racji mają, klub znajduje się aktualnie w śmiesznej i smutnej jednocześnie pozycji.

Nie wiem na ile te plotki są prawdziwe, bo każda informacja jest zaprzeczeniem poprzedniej. Z jednej strony jestem w stanie uwierzyć w to, że Valverde zostanie, co będzie miało moim zdaniem poważne konsekwencje, z całym szacunkiem do Pana Waldemara.

Z drugiej zaś strony wydaje się to absurdalne. Już wiele razy pisałem i pisaliśmy, że rewolucja musi być na każdym szczeblu sportowo-zarządzeniowym, włączając w to trenera. Pozostawiając Go na ławce, tuszując jednocześnie ten fakt głośnymi transferami, skuteczna rewolucja będzie niemożliwa jak dla mnie i za rok znów możemy być w podobnych nastrojach. A lata mijają... teraz jest czas na ryzyko. Teraz jest czas na rewolucję, bo już od paru lat (jeszcze przed Valverde) były symptomy tego co było kulminacją w spotkaniach z Romą, Liverpoolem, Leganes, czy Valencią. To zdecydowanie za dużo na klub taki jak Barcelona, zdecydowanie za dużo na klub, który w swoim składzie ma prawdopodobnie najlepszego zawodnika w historii tego sportu. Trzeba zrobić zmiany na WSZYSTKICH szczeblach, bo ten pojazd już jest prawie bez silnika.

Poza tym nie chcę sobie wyobrażać jaki pojazd będzie po zarządzie jak Valverde zostanie. Absolutnie wszędzie, na różnych profilach w internecie poświęconych Barcelonie jest coś w stylu #ValverdeOut, niezależnie czy niektóre z głosów są emocjonalne, czy bardziej racjonalne. Ludzie są zgodni: Valverde powinien odejść. Jak Bartomeu zostawi Ernesta, to do tego dojdzie spam w stylu #BartomeuOut, a tego raczej nie chce.

Jeśli miałbym stawiać, to stawiam, że Ernesto Valverde mimo wszystko pożegna się ze stanowiskiem. Jest zbyt duża presja. Ale... no właśnie. Mamy taki zarząd, który jest nieprzewidywalny i obawa jest, że podejmie decyzje bardzo niewłaściwe.

0

Co się tutaj będzie działo jak się okaże, że Valverde zostaje :D
Sam oczywiście też nie będę pocieszony... delikatnie mówiąc.

2

@Jordi10 
Wtf, to nie jest zmiana dla samej zmiany. Zmiana jest po to, by odświeżyć cały ten klub. Dlatego zmiana powinna tyczyć się KAŻDEJ struktury klubu, od ławki trenerskiej, przez piłkarzy po zarząd.
Jaki trener w takim razie zapewniłby odpowiedni poziom gry ofensywnej? Klopp? Z pewnością. Ale jak pokazuje historia Barcelony, niezbyt znani trenerzy również dają radę w tym klubie i za Nich osiąga się największe sukcesy. Dlatego trzeba zaryzykować. Jeśli to nie wypali - trudno. Ale i tak będę zadowolony, że zaryzykowali ze zmianami w momencie w którym ten klub tego potrzebował. Powtarzam: trzeba zaryzykować.

34

@Jordi10 
Hmm, a jaki byłby sens pozostawienia Valverde na ławce trenerskiej?

1

@krzychu1526 
Oczywiście, że nie, ale wciąż śmieszy ten tunel, który drążony jest coraz bardziej wgłąb dna do którego spadło TVP.

22

"Sebastien Meuwissen w programie TVP Info mówił, że Donald Tusk szkodzi Polsce i ma w sercu Niemcy. Wypowiadał się po francusku i został podpisany jako dziennikarz z Belgii. Okazuje się, że Sebastien Meuwissen, którego matka jest Polką, jest stażystą w TVP. Tłit, w którym napisał po polsku o wystąpieniu w programie TVP Info, został usunięty."

TVP nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Bez Nich ta Polska byłaby jeszcze nudniejsza.

9

@Witekk10 
Totalna dominacja na boisku (poza pierwszymi 10 minutami). To chyba właśnie po tym meczu Sir Alex powiedział, że Barcelona Guardioli to najlepsza drużyna z jaką kiedykolwiek się mierzył.

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/61123020_999440813594099_336845819644739584_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=2e0eed38fd69f7bfe68eecb55815072c&oe=5D6338AA

9

@sidzej 
Noo. Będzie trza popaczeć. Nigdy w życiu nie oglądałem katarskiej piłki, ale może w końcu zacznę... jednak idę o zakład, że jak przegra parę meczów, to część La Ramblii będzie głosiło wszem i wobec: "Ahahah, no i macie swojego Kszafieko", więc psychicznie trzeba się przygotować :)

67

Xavi oficjalnie trenerem Al Sadd!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?