macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Nie.
4
Hmm, ciekawe o co chodzi z tym Enrique. Mam jednak nadzieje, że to nie jest nic bardzo poważnego.
0
Zależy gdzie. Generalnie Czarnobyl, Prypeć etc. stały się paradoksalnie bardzo... turystyczne w ostatnich latach. Nie jest tam niebezpiecznie. Ale oczywiście zależy gdzie. W niektórych piwnicach m.in. dawnego szpitala leżą porzucone kombinezony strażaków, buty, ubrania które wciąż niesamowicie "świecą".
1
Widziałem, nie tylko Jego filmik :)
M.in. Żądny Przygód był w tym roku, jak i Urbex History parę lat temu.
1
To mini-serial, więc mają mniejsze pole do spieprzenia :)
Poza tym po pierwszym odcinku widać, że mają jasną wizję i chcą się trzymać faktów historycznych, więc podejrzewam, że całość będzie stała na wysokim poziomie.
Btw ma ochotę wybrać się ktoś do Czarnobyla? Serio się pytam. Taki urbex po Prypeci... to byłoby coś.
9
W książce "Piłkomatyka", opisującej matematykę w świecie futbolu, doszedłem do momentu, w którym autor zachwyca się ustawieniem i sposobem grania Barcelony 2010/2011. Pisze głównie o niesamowitym zastosowaniu trójkątów w ustawieniu tamtej Barcelony, "w której Xavi i Iniesta zapewniają połączenia w zestawie trójkątów rozwartokątnych, a Messi znajduje się na szczycie diamentu"
Dalej jest ciekawy fragment, który mówi:
"Jeśli wziąć dowolnego zawodnika w zespole Barcelony i obrócić go o 360 stopni, okaże się, że ma opcje krótkiego podania we wszystkich kierunkach. Opcje te są rozłożone równomiernie. Zatem na przykład, środkowy defensywny pomocnik (w sezonie 10/11 był to Busquets, lub Mascherano) ma pięć opcji, z których każda stanowi bok trójkąta. Może podać prosto do tyłu, jak również po skosie w obie strony, tak do przodu, jak i do tyłu. Każdy zawodnik działa jako przekaźnik, do którego piłka trafia z jednego kierunku i od którego może być szybko posłana w innym. To, co Barcelona robi najlepiej - kontrolowanie piłki i dynamiczne przemieszczenie jej po murawie - staje się więc mniej skomplikowane".
Powiem Wam, że niesamowicie się o tym czyta. A to dopiero początek rozdziału, a nawet i książki. Po raz kolejny do mnie dociera to jakimi pieprzonymi szczęściarzami byliśmy oglądając Barcelonę Guardioli. Jaka to była fantazja, inteligencja, mądrość, spryt połączony z talentem...
Jeśli będzie coś ciekawego (a pewnie będzie), to również wrzucę jakieś fragmenty, ale i tak polecam Wam całą tą książkę.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
8
No jest napisane jak byk: "Ronald Koeman odwiedził biuro Barça."
Mieszka w biurze Barcelony?
0
Każdy ma wielkie nadzieje z Nim związane. Nawet nie wiem czy nie za wielkie, bo później może być rozczarowanie i tego trochę się obawiam z drugiej strony... ale dajmy mu spokojnie przygotować się do objęcia Barcelony. Mam nadzieje, że będzie to piękny czas.
11
To, że jest trenerem mądrym i wie, że ponowne przyjście w razie niepowodzenia mogłoby zmazać Jego legendę i Jego "nieskazitelną" drużynę.
Ten najpiękniejszy projekt pt. "Barcelona Guardioli" się zakończył i trzeba w końcu sobie z tego zdać sprawę. Niedługo nadejdzie czas na projekt pt. "Barcelona Xavi'ego" i tutaj również może być za***iście :)
9
Już nie przesadzajcie. Valverde głównie przez styl gry się dostaje i moim zdaniem słusznie (oczywiście nie mówie tutaj o emocjach i obrażaniu, a o zwykłej krytyce), bo to Barcelona, a nie Real gdzie możesz sobie narzucić własny styl gry.
2
Następna informacja jest mniej więcej taka (tłumaczone przez google translate):
"Możemy potwierdzić, że Ronald Koeman odwiedził biura Barcelony na Camp Nou o 11 rano, a 45 minut później, około 11.55, był w Sofia de la Diagonal."
79
De Jong: "Jestem podekscytowany możliwością trenowania z Messim. Chyba będę podawać do niego każdą piłkę (śmiech)." - wywiad z telewizją Fox Sports.
Niby śmichy-chichy, ale tak rzeczywiście będzie :D
1
Inne to tak, ale czy zupełnie inne. Nie wiem. Wśród totalnego g*wna są ludzie, którzy tak jak ja, mieli praktycznie zawsze mieszane odczucia do Valverde.
4
Wielokrotnie wśród ludzi teoretycznie bardziej obeznanych spotkałem się z opinią, że głównie kibice w Polsce podchodzą tak rygotystycznie i antagonistycznie do Valverde i że kibice w takiej Hiszpanii, czy gdziekolwiek indziej już bardziej winią piłkarzy, czy inne osoby.
Posprawdzałem sobie różne komentarze, fejsbukowe fanpejdże, czy inne konta powiązane z Barceloną w social mediach i wielokrotnie przewija się hasztag #ValverdeOut i ludzie bardzo narzekają na naszego trenera. Odbiór Valverde wśród kibiców Barcelony ogólnie jest negatywny, więc nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że to głównie w Polsce mamy z tym problem, bo jak widać na świecie również Ernest nie cieszy się jakimś dużym uznaniem. Pomijam już kwestie czy ktoś ma jakieś logiczne argumenty, czy po prostu obraża i narzeka dla samego obrażania i narzekania. Fakt jest taki, że mało osób przepada za Valverde. I trudno się dziwić.
4
Złoty środek na wszystko, tak jak kolega Bartek Ci niesamowicie inteligentnie napisał:
"Nie podoba Ci siem? To NIE OGLONDAJ!"
0
Jeszcze. Ale niestety z każdym rokiem jest ich jakby coraz mniej...
Zresztą nawet widać to po komentarzach na górze. Jakiekolwiek wartości schodzą na boczny tor, a na piedestał zostały wywindowane wygrywanie za wszelką cenę, kasa etc. I to nie tylko chodzi o klub, zarządzanie Barceloną, ale również o kibiców którym jak widać się to podoba.
4
"Griezmann przygotowywał kolejny film dokumentalny na temat swojej decyzji o przyszłości (o tym że odchodzi), klub się jednak o tym dowiedział i wymusili na nim, aby przestał go produkować i opublikował oficjalną decyzję w formie krótkiego nagrania którego zobaczyliśmy wczoraj."
No to ja już mam pewność, że Go nie chcę. Ale i tak pewnie przyjdzie. Tak samo jak zostanie Rakitić i Valverde (których szanuję żeby nie było). Ech.
1
Spoko, trza by znicze już powoli kupować, bo wszystkich świętych niedługo.
1
Barcelona już dawno się... zmieniła. Śmiem twierdzić, że niestety z przyjściem Rosella i Bartomeu. Zaczęliśmy tracić swoją wyjątkowość. Widzimy teraz różne podejścia do prowadzenia klubów, jak i do historii: podejście Laporty i podejście Bartomeu. Zdecydowanie bardziej jestem za podejściem Laporty, za tą dawną wyjątkowością, ale czy to oznacza, że Bartomeu totalnie źle prowadzi klub? Niekoniecznie, po prostu inaczej, co niektórym się podoba, a niektórym (tak jak mnie) się nie podoba.
0
Oczywiście, ale w Nim również można pisać różnorakie teksty, od artykułów po książki.
2
Potwierdzam, niegdyś nawet tutaj pisałem moje żale na temat Worda, bo tyle przekleństw to nawet podczas meczu na Afield nie wychodziło z moich ust niż podczas "pracy" w Wordzie. Nieintuicyjny i chaotyczny. Zresztą szkoda strzępić...
Polecam Ci Google Documents do podstawowych działań, ale do bardziej zaawansowanych, to może ktoś inny Ci pomoże, bo od pracy w edytorach tekstowych to mi daleko.
Z płatnych i już baaaardzo zaawansowanych, to Adobe InDesign jest świetny, ale możliwe, że to już będzie dla Ciebie zbyt duży program i zbyt obszerny.
1
Ja również, ale kurde... totalnie brak czasu :/
Mam mnóstwo zaległości, a jeszcze serial "Czarnobyl" mnie bardzo mocno woła do siebie. Ech. Chyba urlop nadchodzi dla mnie... :D
4
Nasz kochany Pep, ostatni mecz sezonu City i świętowanie mistrzostwa. Polecam zobaczyć.
De Bruyne w pewnym momencie do Guardioli:
"You're shit coach. You only win."
83
W sumie dokładnie tak samo widzę przydatność dryblingu Krystiano jak tego ziomka.
0
A propos UPC, masz może pakiet internet + TV? Jak to wszystko działa? Niedługo będę się przeprowadzać i prawdopodobnie będę właśnie brać taki pakiet z UPC. Ludzie strasznie narzekają, głównie na dekoder, który często się zawiesza i jest z nim dużo problemów. Masz jakieś zdanie na ten temat?
21
Jeśli Griezmann koniec końców wybierze PSG, to na Camp Nou nie będzie mieć życia po takiej szopce.
11
Nadal mam mu za złe tą żenującą szopkę rok temu, ale... cóż, niech dowiedzie swoją grą i charakterem, że zasługuje na taki klub jak Barcelona.
Griezmann, De Jong, prawdopodobnie De Ligt... na papierze wygląda to fantastycznie. Jeszcze tylko to dobrze poukładać...
1
Właśnie to jest fajne, że nawet po kilku/kilkunastu latach te opowieści śmieszą i dobrze się to czyta :)
4
"Mikołajek" zostanie zekranizowany jako animacja 2D :)
Świetna informacja. Nie wiem jak Wy, ale ja się często zaczytywałem w opowieści Goscinnego i je bardzo miło wspominam.
https://www.cartoonbrew.com/feature-film/goscinny-and-sempes-le-petit-nicolas-to-be-adapted-as-2d-animated-film-by-on-entertainment-173566.html