1

@Gaucho 
" tylko rozliczanie i ciśnięcie po innych."
Zabawne, a PiS co robi? W zasadzie tak widzę te partię, z tym że większą niechęć mam do PiS-u, ale to już są moje prywatne sprawy z tą partią:

https://i.kym-cdn.com/entries/icons/mobile/000/023/397/C-658VsXoAo3ovC.jpg

1

@Gaucho 
Na bank powiązany z Plarformą i innymi odnogami tej partii, ale niezależnie skąd by był, to jak dla mnie trafił po prostu w punkt. Mógłby jeszcze wspomnieć trochę o KE, ale wiadomo, że swoich nie należy krytykować. Z PiSem zaś trafił doskonale.

3

@MarcinVeB4 
W sumie to chętnie, śliczna pogoda i ciepełko, miłego dnia :)

40

"Przepraszam, przestałem wierzyć w mądrość Polaków. Przestałem wierzyć w Polskę. Wygrała wiara w cuda. Wygrała buta i arogancja. Rozum i ekonomia przegrały z bezczelnym oszukiwaniem Polaków i wmawianiem im, że pieniądze produkuje rząd. Ponad 40% Polaków nie wie o tym, że rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy. Ma tylko nasze, nam zabrane. Może je mądrze wydać inwestując w przyszłość, może też je roztrwonić nie martwiąc się o to, co będzie jutro. Za pozorny dobrobyt dzisiaj przyjdzie nam zapłacić jutro. Jak za Gierka.
Kiedy się Polacy ockną z tego oczarowania i swoistego letargu, to niestety już wtedy będzie za późno. Wtedy już będzie bolało. A zaboli nie od razu, tylko za jakiś czas, za rok, za dwa. I znów trzeba będzie odrabiać straty.
Polska to dziwny kraj, może już nie dla takich ludzi jak ja, dla których zdrowy rozsądek, ekonomia, wiedza, doświadczenie, uczciwość, pracowitość... są przewodnikiem.
Kaczyński wycelował w bezmyślny elektorat, który ma w nosie demokrację, ekonomię... nawet ma w nosie uczciwość i prawdomówność (Morawiecki), ma w nosie wszystko, co go bezpośrednio nie dotyczy, poza 500+ i innymi plusami wypłacanymi do ręki. Skąd? Nieważne. To już ten elektorat nie interesuje. Ważne, że jest piwo i kiełbasa na grilla. Zainteresują się tym dopiero wtedy, kiedy zacznie już boleć, a zacznie. Tylko wtedy będzie już za późno.
P.S. Trzeba się będzie otrząsnąć z tego wstydu za Polskę i walczyć dalej. Życie jest tylko jedno i nie wolno go pozwolić zmarnować miernotom, dla których władza jest celem samym w sobie, a nie narzędziem do osiągnięcia celu, jakim powinna być silna, stabilna i bezpieczna Polska."

Władysław Tyszkiewicz, Prezydenta Nowej Soli. Ten wpis bije rekordy popularności i cóż... jak dla mnie całkiem w punkt.

3

@SeeleyBooth 
Ech, to ja spierdzielam poza granicę tej ustawki...

3

@MacieG 
Wyliczone ze wzoru Hajto? :)

1

Czy ktokolwiek w ogóle ma jakąś... nadzieję i wiarę w to, że sytuacja w Polsce ulegnie zmianie? Niezależnie od tego kto rządzi. Że będziemy  dumni z tego co się dzieje w kraju i jak ten kraj funkcjonuje. Bo w tym momencie to jesteśmy tak podzieleni jak jeszcze nigdy w historii.

Ja osobiście tej wiary nie mam. Wybory wygrywa albo partia, która swój elektorat zawdzięcza układom z kościołem, który z kolei jest twardy, agresywny, często wręcz nienawistny. Z drugiej zaś strony mamy cwaniaków i leni... i tak się przerzucamy tymi głosami raz w jedną, raz w drugą stronę, a sam naród jest za każdym razem dymany na milion różnych sposobów.

Nic dziwnego, że tak wiele osób chce stąd wyjechać i zapewnić sobie i bliskim jakieś normalne, godne i zamożne życie do którego będzie łatwiej i zmniejszą ilością stresu dojść niż w PL.

17

"Komu zawdzięczamy takie wyniki wyborów? Wśród najmłodszych mocna Konfederacja i Wiosna, 30- i 40- latki wolały KE. Na wsi bezapelacyjnie wygrywa PiS. Trzykrotna przewaga PiS nad KE wśród najmniej wykształconych."

Heh, dlaczego mnie to nie dziwi... :)

Tutaj cały artykuł z cyferkami:
https://oko.press/pis-z-ogromna-przewaga-na-wsi-i-wsrod-najslabiej-wyksztalconych-ke-wygrywa-wsrod-30-i-40-latkow/

0

@cinek090 
Haha no nie powiedziałbym, wystarczy wejść na profil TVP Info, wziąć sobie popcorn i zacząć czytać Wasze żenujące komentarze z innymi żenującymi komentarzami Waszych przeciwników. Jesteście tacy sami po prostu i tyle. Nikt nikogo nie potrafi zrozumieć, każdy wie najlepiej, nikt nie chce z nikim współpracować. Obraz polityki, który raczej bardzo długo się nie zmieni.

3

Dobra, nie ma co się zajmować przez dłuższy czas polityką w tym kraju, bo to jest często niestety żenada i śmiech, niezależnie od tego o jakiej stronie politycznej się mówi.

21:34, a Valverde wciąż na stanowisku trenerskim... :/

3

Z jednej strony te 42% PiS było do przewidzenia, ale z drugiej strony... mnie to trochę dziwi. Patrzę na różne komentarze w sołszyl midjach, na różnych fanpejdżach, często niepowiązanych z konkretną partią polityczną i wiele jest głosów niezadowolenia, więcej niż tych pozytywnych, radosnych etc. Poza tym wiele spośród moich znajomych też jest niezadowolonych, poza tymi którzy są oczywiście jakoś powiązani z partią Jarka. Kto na Nich głosuje?

0

@sidzej 
Dobra mina do złej gry, ale z drugiej strony przewaga PiS z miesiąca na miesiąc topnieje. W sumie sami się podkopali. Mają silny i agresywny elektorat, ale działania partii Jarosława są często tak absurdalne, że coraz więcej ludzi to widzi.

9

To będzie tak absurdalne jak Valverde i niektórzy piłkarze zostaną w tej drużynie, że nawet nie chce sobie wyobrażać jak kibice na całym świecie zareagują. Wydaje się, że presja kibiców jest zbyt duża i kwestią czasu jest informacja o jakiejś konferencji i oficjalnym pożegnaniu Valverde, jak i różnych piłkarzy.

Jednak jeśli tego nie będzie... to będę chyba jeszcze bardziej zawiedziony niż po spotkaniach na Anfield i Benito Villamarin, a na przyszły sezon będę patrzeć z bardzo dużym dystansem i obawą jakiej jeszcze chyba nigdy nie miałem.

8

Tak podobno mają wyglądać zbroje nilfgardzkich żołnierzy w serialu Wiedźmin... ja pierdziele. Idę o zakład, że projektował je ktoś z Nike.

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/60869756_2172454449504865_1193345217105756160_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=a31d7742e87662f30a2274f181c92be3&oe=5D9F1C1D

0

@Bagsik88 
Nie, największą kompromitacją było 3:0 z Romą i 4:0 z LFC.
7:0 z Bayernem ma zupełnie inne przyczyny, bardziej osobiste (choroba Tito itp.).

1

@VEB931 
Naprawdę? :)

Wolałem tutaj, więcej osób przeczyta.

9

Odpowiedź do @feiticeira
Totalnie się nie zgadzam. Futbol Pepa to kwintesencja tego klubu. Styl, który był wynikiem działań i myślenia o futbolu nie tylko samego Pepa, ale też wcześniej Cruyffa, czy jeszcze wcześniej Rinusa Michelsa. Styl, który jest naszą tożsamością.

I teraz tak: nie oczekuje się od Barcelony by grała jak za Guardioli każdy mecz, ba nawet większość meczów. Nie oczekuje się od Barcelony, by rok po roku wygrywała tryplety, czy też dochodziła do samych finałów. Oczekuje się od Barcelony jednak gry, która będzie porywała publiczność, która będzie spójna z DNA tego klubu, która będzie kreatywna i z której kibice będą dumni, pomimo porażek.

Jak dla mnie fraza "sam Pep nie był w stanie kontynuować swego stylu na dłuższą metę" jest chybiona. Jego City gra piłkę dużo bardziej atrakcyjną, która momentami nawiązuje do czasów Pepa w Barcelonie (siłą rzeczy nie może grać tak samo, bo ma innych piłkarzy, to raczej logiczne). W Bayernie również zrobił świetną robotę i tamtą drużynę oglądało się z wielką przyjemnością. Ktoś zaraz powie: "łeee, ale w lidze miszczuf to mu nie poszlo, znofu odpad". Jasne, odpadł, ale porównajmy sobie styl odpadnięcia City ze stylem odpadnięcia Barcelony.

 Tak samo Ajax. Te dwa kluby są świetnym dowodem na to, że można grać atrakcyjną piłkę w stylu zbliżonym do utraconej tożsamości Barcelony i osiągać sukcesy. Śmiem twierdzić, że gdyby do Ajaxu lub City wrzucić Leo, to właśnie 1-go czerwca któraś z tych drużyn walczyłaby o LM.

Już abstrahuje od Valverde, czy od tego jakich mamy piłkarzy i zarząd, nie chce mi się o tym póki co pisać. Ale moim zdaniem totalnie błędnym i chybionym myśleniem jest, że Pep "stworzył" (śmiem twierdzić, że nie On stworzył, a inni, ale mniejsza o to) styl, który był krótkotrwały. Są drużyny, które grają podobnie osiągając dużo lepsze wrażenie niż Barcelona, dlatego piłkę zbliżoną do tego co było 10 lat temu można grać. A mając Messiego, to śmiem twierdzić, że z naprawdę imponującymi sukcesami.

Barcelona zatraciła swoją tożsamość poprzez średnio udane transfery, które nijak mają się do stylu gry wypracowanego przez lata. Winni są wszyscy po trochu. Nawet my, kibice, bo daliśmy na to przyzwolenie i wciąż dajemy po dwóch największych kompromitacjach tego klubu w XXI wieku.

6

@BarcaInfo 
Co tu robi po lewej Patryk Vega? :/

4

"O obecności studia CD Projekt RED i jego najnowszego RPG-a, czyli Cyberpunka 2077, na E3 2019 wiemy już od dłuższego czasu. Co jednak ciekawe, wyczekiwaną przez wielu produkcję będą mogli obejrzeć na żywo nie tylko wybrańcy, ale również wszystkie osoby odwiedzające popularne targi elektronicznej rozrywki w Los Angeles."

Fajnie, że będą publiczne pokazy, choć to było do przewidzenia. Wydaje mi się bardzo prawdopodobne, że będzie też data premiery i pewnie będzie to wiosna 2020.
"Hype train" rośnie.

2

@Geble 
Nie da się? To poczymaj mnie piwo :D

Myślę, że u nas zawodnicy też mogliby dać z siebie dużo więcej, bo to nie są drewna... Nie jestem zdania, że wszystko co złe to wina trenera, no ale trener również w jakiś sposób odpowiada za styl gry danej drużyny.

0

@Criss18Barca 
Aż takiego zjazdu w stylu gry to nie zrobią, bez przesady...

0

@sidzej 
Pogoda w ostatnich latach to śmiech. Zimy praktycznie nie ma, na święta deszcz i +5/10 stopni, później w okolicach zera, coś tam popruszy, ale zaraz stopnieje... później nagle w marcu/kwietniu 20 kilka stopni, zaś ostatni tydzień maja +12. Ech, to są jakieś jaja :/

8

Ta pogoda to żart. Nie jestem fanem upałów, odpowiada mi nawet że jest trochę pochmurno, słońce walące prosto na mordę mnie po prostu męczy. No ale kurde, 12 stopni tydzień przed czerwcem? No porąbało kurła...

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@IronSanHybrid 
Wyjdź.


:P

1

Recenzja nowego filmu Tarantino na filmwebie. Warto przeczytać jak kogoś to interesuje. Dostał 9/10 ????
Poza tym na Metacritic ocena na razie z 12 recenzji wynosi 86, a na Rotten Tomatos aż 93% z 27 recenzji. Mówi się, że to najlepszy film Tarantino od czasów Pulp Fiction.
Ech, a na premierę trzeba czekać do sierpnia... :(

https://www.filmweb.pl/review/Ch%C5%82opcy+z+tamtych+lat-22604

0

@Robertinho 
I to soczyste "K***!" Kucharczyka na końcu. Złoto.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?