1

Zgadzam się. Jednak ludzie często kreują się na idealnych, a tak naprawdę w środku są mocno zepsuci, bardziej od niewierzących.
"Twierdzą, że znają Boga, uczynkami zaś temu przeczą, będąc ludźmi obrzydliwymi, zbuntowanymi i niezdolnymi do żadnego dobrego czynu." List do Tytusa
Postaram się rozwinąć tą myśl jak będę miał chwilę czasu, bo to będzie dłuuugi komentarz, a chcę przedstawić mój punkt widzenia i doświadczenia związane z chrześcijaństwem od strony katolickiej i protestanckiej, mimo że sam się uważam za wierzącego w Boga... choć może to za duże słowo ostatnio. Szukam Boga. To może jest odpowiedniejsze. A co do tego dłuższego komentarza, to raczej nawet dopiero po świętach to ogarnę. Tak czy siak, miłego dnia :)

1

Jak będę miał chwilę, to napiszę dłuższy komentarz z linkami do zachowań, komentarzy ludzi którzy uważają się za chrześcijan etc.

1

Spróbuje w domu, bo chyba mam twardsze ściany niż w pracy :)
A Pan feiticeira chyba próbował, skoro zachwala :)

2

Ok, miłego dnia! ;)

0

Obejrzę jak będę mieć chwilę :)
Dzięki za link!

12

Po zachowaniu ludzi, tym co się dzieje na podłożu kościelno-politycznym, jest to jak dla mnie po prostu prawdziwe i tyle.

15

Jakie to jest realistyczne...

https://zespolmi.pl/post/6735/gluchy-telefon

0

Tutaj raczej myśleli, że ma biologicznie jak Maradona...

89

Do treningów to pewnie w czwartek/piątek, a Dembele to nie wiem.

1

Z książek, które ostatnio przeczytałem, to:
- "Krew, pot i piksele" - Schreier Jason, jeśli Cię ten temat interesuje. Świetna książka opowiadająca o tworzeniu gier, o problemach, satysfakcji etc. Można się dużo dowiedzieć.
- "Quentin Tarantino. Rozmowy" - Gerald Peary - świetny, chronologiczny zbiór wywiadów z Tarantino. Opowiada o wszystkim, Jego filmach, tłumaczy dlaczego Jego filmy są tak brutalne, mówi o życiu etc. Polecam.
- "What if? A co gdyby? Naukowe odpowiedzi na absurdalne i hipotetyczne pytania" Randall Munroe - jedna z moich ulubionych książek, jak sama nazwa wskazuje, świetne naukowe odpowiedzi na dość dziwne pytania :)
- "Steve Jobs", Isaacson Walter - najlepsza biografia jednego z najbardziej kontrowersyjnych i najważniejszych osób z branży IT wszech czasów.


To tak na teraz, jak będę miał chwilę, to jeszcze coś polecę :)

1

Osobiście ogólnie lubię zimę. Bardzo romantyczna, bajkowa, spokojna. Ale wpienia mnie fakt, że 24-go, w wigilię kurła będzie +5 i deszcz. Wrrrrr.

0

Chętnie, choć podejrzewam, że sięgnę po tą książkę dopiero za pół roku. Kolejeczka się u mnie zrobiła z książkami. Po branżowej książce o tworzeniu gier, chcę sięgnąć po "Od bakterii do Bacha. O ewolucji umysłów" Daniela Dennetta.

5

"Running. Autobiografia mistrza snookera - O'Sullivan Ronnie"

1

Według niektórych, Denis wchodzi by podbić cenę.
W takim razie, On niedługo będzie kosztować ze 100 mln.

2

W końcu jakaś za**** akcja.

6

Smutne jest trochę to, że Levante jak już ma piłkę, to jest dużo ciekawsze do oglądania niż Barcelona...

4

"Nélson Semedo został odesłany na trybuny z powodu problemów z lewym kolanem."

Warto byłoby tą informację gdzieś przywalić na główną stronę czy coś, bo niektórzy chyba nie doczytali -.-

0

A co Valverde miał wymyślić z ustawieniem, skoro nie ma ani Roberto, ani Semedo przez kontuzje? No c'mon, zrobił co mógł.

0

Niestety niechlujność jest dość charakterystyczna dla Barcelony Valverde.

1

Heh, oj nie :) Do studiów mi baaaardzo daleko.
Z zawodu grafik ;)

14

"A jeśli Ci nie starcza, to zmień pracę, weź kredyt", jakby to powiedział Komorowski.
Politycy, tacy troskliwi.

4

Północne stany. Ale jeśli miałbym większą dowolność w wyborze, to chyba wybrałbym Kanadę :)
Może kiedyś...

1

Dzięki Wam bardzo za odpowiedź. Niech Wam Bóg w dzieciach wynagrodzi!

1

Czy ktoś wie jak wygląda sprawa z InPost i paczkomatami w tym momencie?
Zamówiłem jedną książkę i niestety - głupi ja - nie pomyślałem, że może być w cholerę dużo opóźnień przez święta. Czy rzeczywiście jest aż tak źle, że przesyłka w paczkomacie pojawi się dopiero za tydzień, 2...?

2

No to gratuluje, na mnie Kato nie robi takiego wrażenia ;)

3

A Wa-wę rozważam dość poważnie, tylko nie ze względu na tego skandalicznego, pełowskiego (tfu!) Trzaskowskiego, tylko na samo miasto i sentyment, bo mam tam parę osób z rodziny. Paradoksalnie Warszawę znam bardziej niż miasto w którym pracuje - Katowice ;)
Poza tym dużo większe perspektywy, różnorodność spędzania czasu, dużo eventów nie tylko rozrywkowych, ale również z mojej branży graficznej. Katowice się bardzo starają, ale jednak nie darzę sympatią tego miasta, z całym szacunkiem do mieszkańców etc. Parę lat tutaj jeszcze pobędę, później Warszawa, lub Trójmiasto. Albo... zagranica. Ale wtedy będę już totalnie wyklęty przez "prawdziwych patriotów" :P

2

:O
Paradoksalny dramat dramatyczny.
To ja już lepiej se wyjadę gdzieś na północ...

3

"Ostatecznie PiS przegrał, tak jak przez ostatnie 15-20 lat."

Gdzie mieszkasz? Przeprowadzam się.

5

Daj spokój... jednego mojego znajomego stamtąd znam. Kiedyś się z Nim mocniej kumplowałem, ale od kiedy wszedł mocno w politykę miejską, to jest to osoba ciężka do rozmowy. Już kiedyś o tym tutaj pisałem, ale PiS płaciło mu przez nawet parę lat za mieszkanie, by się mocno udzielał w różnych wydarzeniach z życia miasta, nie tylko fizycznie (pojawiać się etc.), ale również w social mediach. Teraz jest już radnym, więc chyba dostaje jakieś normalne wynagrodzenie...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?