1

W Polsce jest to bardzo specyficzne. Nie przez przypadek mamy memy o Januszach, stereotypowych polakach, czy obrazek z Bitwy pod Grunwaldem, gdzie nasi przeciwnicy mówią: "Chyba zaczęli bez nas", a w tle obraz naparzających się Polaków...
Nie jesteśmy specjalnie mądrym narodem. Dlatego u nas polityka jest zazwyczaj prymitywna i politycy uciekają się do prostych sposobów, bo proste sposoby najlepiej oddziałują na polskich obywateli. Nikomu nie chce się sięgać głębiej, zgłębiać swojej wiedzy.

1

Nie mówmy może o ludziach, którzy są po prostu chorzy psychicznie. Należy im współczuć.

5

Tam są sami hipokryci. Zresztą, żeby być politykiem w Polsce, to moim zdaniem
w większości trzeba być już naprawdę niezłą szują. Kłamać w żywe oczy, mówiąc że coś jest białe, a tak naprawdę jest czarne, wciskać ludziom jakieś kity i dla własnego dobra ich dzielić.

Tusk też mnie jakiś czas temu rozwalił. Uważam Go za naprawdę polityka dużej klasy, to całe przesłuchanie było tylko dowodem na to, że ta nieudolna komisja nie miała jeszcze styczności z politykiem tak dużej klasy. Ale później dał wywiad, chyba w Gazecie Wyborczej. Z jednej strony też mówił o tym, że PiS niesamowicie dzieli obywateli (pełna zgoda), a chwilę później dodał coś współczesnych bolszewikach, by ich pokonać czy coś takiego. Nie pamiętam dokładnie. Potem się tłumaczył, że nie miał na myśli PiS-u, ale chyba wymowa była jasna. To też była komedia i mocna hipokryzja... niestety.

3

Nie wiem, moim zdaniem jak ktoś ogląda regularnie TVN, bądź TVP to chcąc-nie chcąc jest manipulowany. Tak działają te telewizje, tak ogólnie działa TV. Tak czy inaczej, TVN ma dużo wyższy poziom merytoryczny. Programy takie jak "Szkło Kontaktowe" jest fantastyczne i inteligentne. W TVP wiele razy czułem zażenowanie różnymi programami, czy rozmowami. Jest to na niższym poziomie inteligencji jak dla mnie. Jednak TVP stawia sprawę jasno: dotrzeć do jak najszerszego grona ludzi, bo przez to tworzy się elektorat, a ludzie często są bardzo prości, więc łatwo jest ich zmanipulować prostymi rozmowami, wytykaniem błędów opozycji i generalnie stawiania wszystkiego zero-jedynkowo, PiS jest wspaniały, PO ciągle złe. Ludzie nie chcą sięgać głębiej, bo zazwyczaj są leniwi, albo zbyt głupi. Albo jedno i drugie.

6

Fakty są takie, że jesteś tak samo zmanipulowany jak ludzie, którzy tylko oglądają TVN24 i czytają Gazetę Wyborczą. Wiele się od siebie nie różnicie. Jednym się nic nie przetłumaczy, drugim też nie. Żyją w swoich zamkniętych pojemniczkach i się naparzają jakimiś idiotycznymi argumentami, zamiast sięgnąć głębiej, może się zastanowić, że może druga strona czasem ma racje. Ale tak nie będzie. A dlaczego? Dlatego, że Polacy to zbyt dumny naród, by uznać rację kogoś, z kim się sprzeczało. A poza tym tak jest łatwiej. Żałosne są te dyskusje i na siłę utwierdzanie jaka to Polska jest wspaniała, a z drugiej strony jaka to Polska jest zła. A prawda leży gdzieś po środku, jak to zwykle to bywa.

2

Dokładnie. Mainstreamowa muzyka często jest dość prymitywna. Ale jak się trochę bardziej poszuka, to znajdzie się coś naprawdę wartościowego w zależności od gatunku.
A jeśli chodzi o "kurła, kiedyś było lepiej", to może chodzi o to, że kiedyś różne gatunki muzyczne, zespoły etc., były rewolucyjne, przez z większa nostalgią się o nich wspomina. Trochę jak z filmami. Wybitne filmy powstają, ale czy za 20 lat będą pamiętane tak jak "Ojciec Chrzestny", czy "Pulp Fiction"? O to będzie bardzo ciężko.

1

Podobno najtrudniejsza gra wszech czasów :)

http://www.notpron.com/

2

Przyszła, naszła, zeszła, weszła.

0

"Pep Guardiola: 5 głosów"
Mam nadzieje, że te 5 osób to tylko jakieś jajeczka, bo jeśli ktoś serio tak uważa, to ja w sumie idę się powiesić.

0

Ćśśś.

2

Ja mam DNA cebuli. Potwierdzone info.

0

Jedyne co się udało Falloutowi 76. Świetny cover.

9

Aguero jaka mina :)

"Kiedy mama daje Ci buziaka przy Twoich ziomeczkach i tym samym robi Ci siare"

3

Zaraz na bank ktoś się przyczepi o Valverde w tym gronie :D

1

Możliwe, że religii i kościoła w to mieszać nie trzeba. Jednak zawsze PiS był utożsamiany z Kościołem, zresztą to ich chyba największy elektorat... więc trudno tego nie mieszać.

1

Smutne to jest, że wyznawcy partii, która mocno otacza się niby-chrześcijaństwem, niby-wiarą, są jednymi z najbardziej nienawistnych ludzi.
Pseudochrześcijaństwo i pseudokatolicyzm. Myślę, że to najlepsze określenia.

1

Prawidłowo? Gazem gonić? To jest ta katolicka miłość do bliźniego?

35

"Wstyd. Żenada. Kompromitacja. Hańba. Frajerstwo. Nie wracajcie do Madrytu."

24

Nikt nie klaskał tak jak On.

0

W La Liga nie ma już słabych drużyn.

1

Świetny taktycznie mecz City. A "autobus" niby postawiony przez City o który się ludzie czepiają, wynikał z mocnego zmęczenia, a nie z samej taktyki. Wystarczy spojrzeć na reakcje Aguero, czy Danilo. Nie znam sytuacji kadrowej The Citizens, ale trochę się zdziwiłem, że Guardiola nie zmienił tych dwóch zawodników. Tak czy inaczej zasłużona wygrana i świetny mecz, głównie pod względem taktycznym :)

0

Szkoła Cruyffa i Guardioli. Nie Valverde, z całym szacunkiem do Niego i Jego osiągnięć w Barcelonie, bo to oczywiście bardzo dobry trener.

4

Coś co jest imponujące w City, to ich ruch do piłki po stracie i świetna gra na wyprzedzenie. Poza tym, jak strzelili bramkę, to chwilę później chcieli strzelić i drugą. Widać w nich dużą pasję do gry, mimo częstej niedokładności. Jeśli mają chwile, gdzie nie stosują aż tak dużego pressingu, to praktycznie zawsze za chwile jedna osoba daje sygnał do szybkiego odbioru i dołączają się do tego kolejni zawodnicy. Fajnie się na coś takiego patrzy.

1

Wybierają Modrica ze względu na trofea. Cóż, dla Messiego powinna być jakaś osobna nagroda. Modrić, Ronaldo, wcześniej Xavi, Iniesta, czy inni piłkarze, którzy wybili się ponad przeciętność - Oni również zasługują na uznanie, docenienie, szczególnie Xavi i Iniesta... Ale nikt nie powinien nikogo porównywać do Messiego pod względem umiejętności piłkarskich, samej gry w piłkę. Bo to zazwyczaj jest przepaść.

1

"Ernesto nie widzi się w przyszłym roku w Barcelonie."

I połowa La Ramblii w ekstazie.

26

Bo jest potworem. I zgodzę się, że już może trochę za dużo jest o Messim, ale z drugiej strony... ten "człowiek" gra na tak absurdalnie wysokim poziomie, że nietrudno do tego przywyknąć, a tak naprawdę żaden piłkarz od 10 lat nie zbliżył się umiejętnościami do Niego. A niektórzy i tak stawiają nawet wyżej Modrica, że jest lepszym piłkarzem, np. na takim Weszło gdzie komentarze są totalnie odjechane.

5

A taki Firmino?

1

Wyborcza mocno przesadza z tym "premium". Czasem zwykłe informacje tego wymagają, co jest totalnym absurdem. Ale już od dawna tam nie zaglądam, tylko jak jest jakaś ważniejsza informacja. Mam wrażenie, że poziom merytoryczny też ucierpiał na przestrzeni paru lat.
Osobiście lubię gazetę "Polityka", która ma często bardzo wartościowe artykuły, abstrahując już od polityki. Zahaczają o różne aspekty życia, historii. Można się dużo dowiedzieć :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?