macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Pol nie bardzo umie w internety.
0
Największe polskie miasto na Sz?
-----------
Szikago.
0
Totalnie się z tym nie zgadzam, wybacz.
Rozwinę to, jak będę mieć więcej czasu, pewnie w osobnym poście.
Pzdr.
0
"jestem wierzący ale niepraktykujący"
Co to znaczy niepraktykujący? Że po prostu nie chodzę do kościoła?
Nie chodzę i nie mam zamiaru. Osobiście jestem poglądów bardziej protestanckich, ale to długo by o tym rozmawiać. Co ciekawe, bardzo często bronię katolicyzm przed moimi znajomymi, którzy są protestantami. Ale to długo by o tym pisać. Jednak uważam, że polski katolicyzm jest często bardzo żenujący i odpychający. Ale o tym też nie chce mi się pisać, pewnie będzie jeszcze okazja.
Tak czy inaczej, praktykowanie chrześcijaństwa nie sprowadza się tylko do chodzenia do kościoła. Modlitwa, czytanie Biblii, rozmowa o tym z innymi wierzącymi -> czy to nie czyni praktyki?
Zapewne przyjdzie okres, gdzie powrócę do jakiejś społeczności chrześcijańskiej. Ale na razie nie mam na to ochoty. Pozwala mi to nabrać dystansu i perspektywy, przez co nie postrzegam wszystkiego zero-jedynkowo.
A co do świętowania dnia, to to też nie sprowadza się tylko do chodzenia do kościoła.
2
Porównanie kaplicy na Camp Nou, która jest tam od zawsze, ze spowiedziami w pociągach jest conajmniej idiotyczne.
Jak dla mnie jest to głupi pomysł, jak i w sumie dla większości jak widać.
"A ty jeżeli jesteś agnostykiem " w sumie bardzo ciekawe skąd ta niecelna teza. Z wiarą akurat mam dużo wspólnego. Jednak wokół jest mnóstwo ludzi, o których pisze Paweł do Tytusa:
"Twierdzą, że znają Boga, uczynkami zaś temu przeczą, będąc ludźmi obrzydliwymi, zbuntowanymi i niezdolnymi do żadnego dobrego czynu."
"mam nadzieję ,że będziesz konsekwentny i jak przyjdzie na ciebie kres, to wówczas rodzina twoja nagle nie przypomni sobie o Jezusie, Kościele czy kapłanie"
Bardzo mądre. W stylu ludzi, o których pisze Paweł do Tytusa. Zamiast życzyć wszystkiego dobrego, życzyć powiększenia wiary, nawrócenia się czy coś, to nie, bo trzeba napisać, że ma się nadzieje, że ktoś skończy źle etc.
8
Zwalnianie Valverde w tym momencie, gdy się wygrało z Realem 5:1, wyszło na 1 miejscu z grupy LM i ma się ledwie 1 pkt straty do lidera ligi jest totalnym absurdem.
Jednak jeśli pojawiłby się ktoś interesujący, to osobiście chętnie widziałbym kogoś innego na miejsce Valverde. Kogoś z ogromną pasją, kogoś w kim piłkarze będą widzieć ogromny autorytet, inspirację etc.
A czy ktoś taki jest? W tym momencie nie. I niestety wydaje mi się, że w lato nikogo takiego nie będzie. Ale z osądami wstrzymajmy się do wiosny. Wątpię, że gra ulegnie poprawie, ale... futbol już nie raz pokazał, że jest w cholerę nieprzewidywalny.
12
Dla mnie to po prostu absurd. Wciskają "wiarę" i "kościelne sprawy" gdzie tylko się da. Ja rozumiem, że Polska to kraj katolicki, no ale bez przesady... żenująca sprawa.
"jeżeli są dobrze zorganizowane" - nie potrafią dobrze zorganizować punktualnie kursujących pociągów, a za coś takiego się biorą? Bardzo głupi pomysł i tyle. Ale jeśli komuś to... pomoże, uszczęśliwi to ok.
4
"Koleje Małopolskie szykują szereg akcji dla pasażerów na najbliższe tygodnie. Jedną z nich, przed świętami, będzie możliwość... wyspowiadania się w wagonie.
W najbliższym czasie będziemy przekazywać dokładne informację, w których dokładnie pociągach pojawią się duchowni, którzy prowadzić będą spowiedź - przekazały Koleje Małopolskie. Spowiedź zaplanowana jest na 21 i 24 grudnia."
A moje KŚ nie wpadły na tak inteligentny i mądry pomysł :( Hańba!
1
Sevilla! W finale PK. Mecz totalnej dominacji, gdzie patrzyło się z ogromną przyjemnością na tę drużynę. Gra z polotem, fantazją, zawziętością, pasją.
No i w sumie to by było na tyle z takich meczów spektakularnych. Bo nawet przy 5:1 z Realem, początek II połowy był słaby, nie potrafiliśmy wyjść przez jakiś czas spod ataku Realu. No, ale "na upartego" można ten mecz podciągnąć pod spektakularny, ale głównie jeśli chodzi o wynik.
7
W większości masz moim zdaniem rację, jednak z drużyną Valverde to jest trochę tak, że zdecydowanie za rzadko ten zespół ma mecz pod kontrolą. Praktycznie każdy zespół jest nas w stanie zepchnąć do obrony i cisnąć. Patrząc po piłkarzach jakich mamy, generalnie po teoretycznym sposobie patrzenia na futbol przez Barcelonę, to nie powinno być tak, że większość zespołów ma kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt minut, kiedy nas po prostu miażdży, a my nie możemy wyjść z własnej połowy.
Jedną rzeczą jest forma, dlatego trzeba się wstrzymać z osądami, najlepiej do wiosny. Jednak ludzie narzekający na tą drużynę, mają sporo racji. Barcelona powinna mieć dużo więcej spokoju w grze. Oczywiście -> nie zawsze się da, ale tego jest zdecydowanie za mało.
Nie wiem co jest problemem. Wydaje mi się, że ten problem jest dużo bardziej złożony i skomplikowany niż nam się wydaje - "kurła, wyp. tego walwerde, przyjdzie drugi głardiola i wruci tiki-taka"...
Nawet za Enrique było trochę takich meczów, gdzie drużyny nas spychały do obrony, aż często byłem w szoku, bo nie byłem do tego przyzwyczajony. Bardzo mi się to nie podoba. Z takimi zawodnikami, powinniśmy zdecydowanie częściej kontrolować poczynania na boisku, nie mówiąc już o kreatywności, czy nieszablonowym pomyśle na rozgrywanie piłki.
2
Fajna ta gra Barcelony, taka nie za piękna, nie za kreatywna.
Jutro postaram się napisać dłuższy komentarz, ale uważam to za wstyd, że taka drużyna jak Barcelona, z taką historią i takimi graczami, gra na czas i nie potrafi utrzymać spokoju w grze prowadząc 2:0.
1
Busquets najpierw strata, później faul. Nie sprzedać, a wywalić na zbity pysk!
32
Ćśśśś. Ważne, że nie Ronaldo.
0
To na pewno Laysy.
33
Kolejny głupi obrazek... ale trochę śmiechłem :)
https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/46830845_2081964918546201_8097072423175716864_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=199d4fbe2c13a911fba9d979e88f16e5&oe=5C73A3EF
1
#StopPrzemocyWobecOrków
Oni są przecież bardzo pokrzywdzeni. Nie dość, że jakiś stary dziad w białej szacie ich wykorzystuje niczym w obozie, to jeszcze nikt ich nie lubi.
Take Them Somewhere Nice tak a propos Twojego avatara ;)
14
"Duncan uważa, że sposób, w jaki orkowie zostali sportretowani we "Władcy Pierścieni", jest krzywdzący i że są to po prostu postacie nierozumiane przez otoczenie, jak dzisiejsi imigranci i uchodźcy."
https://www.antyradio.pl/Film/Duperele/Tolkien-rasista-We-Wladcy-Pierscieni-mial-dyskryminowac-orkow-27467
|
|
|
\/
https://thumbs.gfycat.com/RewardingCarelessKitten-size_restricted.gif
32
Wypłukuje magnez. Ale będą skurcze. Przegramy. Nieodpowiedzialne zachowanie! Gwiazdeczka, pfff...
6
Mecz meczowi nierówny. Poza tym Real ma często w LM coś, czego nie ma Barcelona -> walkę za wszelką cenę. W ćwierćfinale w głowach piłkarzy Barcelony nie było chęci wygrania meczu, pokazania swojej siły, tylko chęć dowiezienia wyniku pierwszego meczu do końca rywalizacji, jak najmniejszym kosztem sił.
Liczę, że wyciągnęli wnioski z tamtej kompromitacji. NIe tylko piłkarze, ale również Valverde. Skład mamy silniejszy niż sezon temu, póki co w LM spisujemy się bardzo dobrze, jest to inna drużyna niż w lidze hiszpańskiej. Nic, tylko czekać na wiosnę, bo to najbardziej zweryfikuje Barcelonę.
0
Teraz są lepsze czasy, większej wolności. Dużo narzekam na ten kraj (mam swoje powody, myślę że całkiem logiczne), ale jednak ciesze się, że żyję w czasach teraźniejszych, aniżeli w latach PRL etc.
13
Jakby ktoś miał ochotę, to znalazłem fantastyczne zdjęcia z czasów PRL.
Enjoy!
https://www.facebook.com/pg/zyciecodziennewprl/photos/?tab=album&album_id=2207633119306909&__xts__%5B0%5D=68.ARDJedWIzNYDftFsIaZ3mrOVaGgN6OQk4KztSwBQRC7GZ9YbhX9sxYvCb9qsRfMJAg4Q_7CDDcdR0tEkR_fgj4SqTcGXs3EmjgM8rPVdIXygnxfQQ53-IOTOdR8GaGgZ4Q-sN92dREJ6auU6LwKpKMqo9As4qMg9VTqBfVEKv4fSxHR0J1AGl9d4F2r28zinEZQALp4dB9368Z9t9uLJKi59ty-HkOxI9NBOInNnqlv8Q7bFkec1zHLR3JHAwqwdQwp8iZgBIixRUn5AJuwTxpchX8XEiikmOkL-kj_m6C0u1vKIVj1EKyMNr9tC7C2dGR1yx7bujN67SOsQnVr0Ay9jNg9ZGFhJoivmN6xdICYdZ5O4QreaPUoPE97a0UlnTEuc3B1hV42SEsnTC-caLSo5Njy8QVpKFgr8u0gv_u24AmQAGl3HiOeSy3Xsf9wGirT_g4ErgRNeEUI&__tn__=-UC-R
9
Cristiano Ronaldo, czy to Ty?
8
GenerałXavi:
Za częstą mądrość, za przywiązanie uwagi do detali, których większość nie zauważa.
1
A może to Ty się mylisz? :)
Ja mam swoje zdanie i tyle. Nie będę tego rozwijać, bo mi się nie chce i już dużo razy na ten temat pisałem. Te gazety dla mnie są siebie warte. Tyle.
5
Jeszcze Komorowski. "Zmień pracę, weź kredyt."
Albo praktycznie każda wypowiedź Pani ̶p̶r̶o̶f̶e̶s̶o̶r̶ Pawłowicz :)
3
Chyba nie ma w PL polityka, który się ostatnio bardziej kompromituje :)
4
Nie umiem. Raz, że tak dużego skilla w myśleniu jak Ty nie mam, a dwa że Tefałen wyprał mi musk doszczętnie :(
A teraz wybacz, muszę iść obejrzeć tefałen dwadzieściacztery.
1
Bo niezalezna to jest ściek :)
Taki sam jak wyborcza, wrepublice czy jakieś inne.
Ciężko wskazać na w miarę rzetelne i dobre merytorycznie media.
0
Ok, dzięki za wytłumaczenie ;)
0
Właśnie nie chce mi się za bardzo oglądać, bo podejrzewam że niestety ponad 40/50 minut znów o polskiej piłce. A ten temat już mi się mocno przejadł. Dlatego wolę zapytać.