41

Nie wiem czy widzieliście i czy było wstawiane. Wiele komentarzy jest o cudnej ̶k̶o̶m̶p̶r̶o̶m̶i̶t̶a̶c̶j̶i̶ porażce Realu, więc wstawiam bo może nie było -> Barcelona wrzuciła filmik z Freddiem Mercurym :)

https://x.com/FCBarcelona/status/1066323364216799233

7

Dziś mija 27 rocznica śmierci jednego z największych muzyków wszech czasów i jednego z moich ulubionych - Freddie'ego Mercury.

0

Teraz w sumie może sobie wybrać :)

2

Wiara nie opiera się tylko na chodzeniu do kościoła, w rozumieniu tego słowa jako budynek z księdzem/pastorem. Kościół to ludzie. Jeśli ja się spotykam z drugą wierzącą osobą, rozmawiamy o tym, czytamy Biblię, czy się modlimy - już wtedy tworzy się kościół.

W PŚ jest fajnie napisane "Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w moje imię, tam jestem pośród nich”. To jest chyba w Ewangelii Mateusza, ale pewien nie jestem.

Nie chodzę do kościoła nie poprzez lenistwo, ale poprzez chęć nabrania pewnej perspektywy i dystansu do tego co się dzieje. Dzięki temu mogę na pewne sprawy spojrzeć pod innym kątem.

0

A co, zrzucamy się?

Chyba 40 mln.

8

Niestety IMO, religia często wypłukuje resztki racjonalnego myślenia. Widać to u nas w kraju w relacji na linii kościół-rząd, czy u ludzi ślepo wierzących. Ten smutny przykład też jest tego dowodem.
Wiara w Boga poszła w bardzo złym kierunku. Sam jestem wierzący, ale od jakiegoś czasu nie chodzę do żadnego kościoła. Jestem z rodziny katolickiej, ale przez parę lat chodziłem do kościoła protestanckiego. Moje poglądy bardziej się synchronizują z protestantyzmem, ale niestety również tam jest bardzo wyraźne negatywne oddziaływanie religii, która nie pozwala myśleć logicznie i racjonalnie. Parę prostych przykładów z życia ludzi których znam:
- mąż Cie bije, wyzywa, pije? Nie możesz się rozwieść, bo to małżeństwo, a więc i rzecz święta. Nie rób nic, tylko się módl o zmianę charakteru i postępowania męża.
- jesteś chory? masz problem? módl się, a Bóg wszystko załatwi
Wielokrotnie widziałem/słyszałem takie teksty. Mało działania, tylko modlitwa. Ja rozumiem, że modlitwa jest ważna dla osoby wierzącej, to logiczne, ale niech to idzie w parze z mądrym postępowaniem, a nie ślepą wiarą w zmianę.
Zresztą, można by o tym dyskutować bardzo długo.

Generalnie jesteśmy w świecie, gdzie czasami nie wiadomo co jest dobre, a co złe i ta granica jeszcze bardziej się zaciera, a religia tylko to potęguje, bo ludzie sami się pogubili w to w co wierzą.

3

Bo takiej opcji po prostu nie ma, co uważam za błąd.

1

Dzięki!
Pzdr i miłego piątunia!

1

W sumie oboje powinni być w białych kaftankach z tymi napisami.

1

Właśnie po to to wstawiłem. Wydaje mi się, że dużo ludzi ma kryzys pasji. Często się żyje byle jak, w większości nienawidzimy swojej pracy, często narzekamy, ale chodzimy "bo tak trza". Nikt się nie zastanowi, nikt nie sięgnie głębiej, by może zmienić trochę swoje życie i zacząć coś robić z pasją. Każdy ma jakieś predyspozycje, umiejętności, talenty. Warto je zacząć wykorzystywać, by nie tylko mieć hajs, ale (a może nawet i głównie) frajdę z tego co się robi. To właśnie jest m.in. pasja. I o tym myślę, że trzeba mówić, przypominać, bo może ktoś się nad takim cytatem pochyli, pomyśli: "Ty, kurde... może coś w tym jest? Może warto zmienić pracę/życie/spędzanie czasu na czymś co mi sprawia jak największą przyjemność?".
Ale nie. Trzeba dopierdzielić, bo powiedziała to kontrowersyjna osoba, której dużo ludzi nie szanuje. Meh...

1

Dokładnie. Cóż, prymitywne to i tyle :)
Każdy z tym zrobi co zechce.

12

Myślę, że mądre. Czasami teoretycznie proste rzeczy są najtrudniejsze w praktyce. Tak samo jest z pasją. Każdy teoretycznie wie, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i nic z tym nie robi.

A co do programów Wojewódzkiego, to nie zawsze oglądam. Ale cenię Jego samego. Za błyskotliwość, inteligencję i bystry humor.

14

"Jeśli człowiek nie ma pasji, to sam zanudza swoją duszę."
Fajny cytat, pomyślałem że po prostu wstawię :)
Autorstwo: Kuba Wojewódzki.

0

O!
Za*ebisty!

58

Pierwszy trailer Króla Lwa od Disneya.
To się może udać :)

20

141 lat temu urodził się Joan Gamper!
Pijemy, bo bez Niego by nas tutaj nie było!

4

Każdy w większości, ale nie każdy zawsze. Taki jeden, którego nienawidzi drugi pół polski, czyli Tusk, parę razy był widziany bez obstawy smutnych Panów w mundurkach.

2

Dużo innych portali o tym pisze.

5

Kaczyński podobno chciał interwencji policji, bo mężczyzna zapytał się: "Czemu pan się śmieje, panie Jarku?" :D

W ogóle "Pan Jarek" praktycznie za każdym razem chodzi w obstawie kilku policjantów. Widać, że się boi przeciwników, bardzo stroni od ludzi etc. Już samo to świadczy o tym, jak cholernie nieczysto postępuje.

0

Śmieszny i smutny zarazem.

6

Co sądzicie o Panu Wojciechu Kałuża? :)

Cytuję:
"Prawo i Sprawiedliwość rządzi na Śląsku samodzielnie, ponieważ jeden z wybranych na radnego Sejmiku Województwa Śląskiego polityków partii Nowoczesna zdecydował się przejść z jednego ugrupowania do drugiego. Mowa o Wojciechu Kałuży, którego decyzja o przyłączeniu się do partii PiS pogrzebała marzenia koalicji zawartej między PO, Nowoczesną, SLD i PSL o wspólnych rządach na Śląsku."

Jak dla mnie mega świństwo i przekupstwo. Ziomek po prostu sprzedał się, zapewne za pieniądze. Ciekaw jestem, jak teraz się pokaże na ulicy na śląsku, w miejscowości gdzie na Niego ludzie głosowali. Ale pewnie będzie tak, że PiS odwróci całą sytuację o 180 stopni i zamiast afery z tym gościem, będzie to że "opozycja bezczelnie szkaluje biednego posła, któremu należy pogratulować odwagi, że przeszedł na jedną, jasną i najlepszą stronę!".
Ech... Polska polityka to wielkie bagno...

26

Ciekawostka:
Dokładnie za 4 lata zaczną się... Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 w Katarze...

3

Wydaje mi się, że RDR2 jednak jest o poziom wyżej przy całej mojej sympatii do W3 :)
Ale nie wiem, nie grałem. Opnię opieram na różnych tekstach, gameplayach, detalach. Tak czy siak W3 jest niemalże wybitny, RDR2 pewnie też.
A liczę, że Cyberpunk pozamiata swoim rozmachem, historią i również detalami.

3

"CD Projekt RED: Cyberpunk 2077 będzie dopracowany tak, jak Red Dead Redemption 2"

Oby!

https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=112143

0

U mnie Lincoln (głównie dlatego, że po prostu interesuję się Jego życiorysem), a reszta tak samo, choć obok Daliego od razu Gaudi mi się skojarzył :)

0

30

Myślałem, że będzie Casemiro :D

To zaszło za daleko...

8

Czasem dobrze jak bramkarz jest trochę bardziej bezczelny etc. W jakiś sposób to pewnie pomaga w grze.
Ale takiej buty, bezczelności i przemądrzałości jaką ma Grabara to nienawidze u ludzi. Gardzę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?