macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Dobre decyzje zmianowe Valverde :)
1
Dlaczego Messi nie lobuje w takich sytuacjach tak jak kiedyś...
5
Oby ta akcja dała Coutinho więcej wiary i pasji do gry.
0
Dzięki bardzo! Szanuje :)
32
W ostatnich latach nienawiść do Owsiaka i WOŚP-u była wprost proporcjonalna do wyników finansowych ze zbiórki, więc mam nadzieje, że tak będzie i w tym roku. Tym bardziej po tak żenującym zachowaniu TVP.
Właśnie jadę do szpitala, bo moja mama tam jest od paru dni, a jutro ma mieć drobny zabieg. Już na samym wejściu jest duże logo WOŚP-u i napis, że wiele z urządzeń w szpitalu zostało zakupione właśnie dzięki takim zbiórkom jak dzisiaj. Zresztą, sami lekarze i pielęgniarki bardzo pochlebnie się wypowiadają. Myślę, że nie ma o czym dyskutować. Wiele dobrego robi WOŚP i to jest niezaprzeczalny fakt, którego nie zmyją żadne absurdalne akty nienawiści ze strony... rządu (co jest dość smutne).
Miłego dnia wszystkim!
0
Prodigy! Ostatnio dość dużo słucham, "We live forever" mi się bardzo wkręciło :)
Red Hot Chilli Peppers i ich piosenka "Snow" również jest często u mnie na głośnikach/słuchawkach :)
1
Wiem, że chodzi o utwór. Moim zdaniem Viva la Vida jest lepszym utworem, choć dodaję do tego czynnik sentymentalny. Ale wiadomo, to są gusta, więc Tobie może się coś innego podobać niż mnie. Dodałem to, co dla mnie jest najlepsze.
1
Mogłem dać również 100 innych piosenek :P
Myślę, że Coldplay ludzie znają dużo bardziej niż pozostałe zespoły, więc Clocks też.
4
Jakie są Wasze ulubione zespoły muzyczne, bądź wokaliści? :)
Pomyślałem sobie, że przedstawię Wam swoją listę TOP 6 moich ulubionych zespołów, może komuś coś wpadnie w ucho i się spodoba. Również może mnie się coś spodoba co napiszecie w odpowiedzi, coś czego jeszcze nie znam ;)
Kolejność przypadkowa:
Dub Pistols.
Grają muzykę z gatunku dub, która jest zaliczana również do reggae. Bardzo mi się podoba silne nastawienie na mocne brzmienia basów, oraz perkusji. Świetna muzyka rozrywkowa, bardzo mi wpadła w ucho. W linkach wrzucam ich parę piosenek:
-
-
-
Sigur Ros.
To przez Nich zacząłem się poniekąd fascynować Islandią. Ich muzyka często sprawia, że się odprężam, odpoczywam. Falset wokalisty Jonsiego idealnie współgra z instrumentami. Gatunek to post-rock i trochę ambient. Moja pozycja obowiązkowa, gdy coś mnie wk*** :P
-
-
-
Coldplay.
Jedna z dwóch pozycji na tej "liście", których zacząłem słuchać przez naszą Barcelonę. W sezonie 2008/2009 piosenka "Viva la Vida" była uznawana za drugi hymn Barcelony zaraz po "Cant Del Barca". Połączenie trypletowego sentymentu z faktem, że po prostu jest to fantastyczna piosenka, sprawia że do dzisiaj jest jedną z moich ulubionych. Wybitnie wykorzystane skrzypce w tym utworze.
-
-
-
Balmorhea.
Skromny zespół, który tworzy równie skromną muzykę. Na Wikipedii można przeczytać, że "Zespół Balmorhea został przedstawiony przez tygodnik The New Yorker jako wzorzec umiaru i opanowania w muzyce” i trudno się z tym nie zgodzić. Wszystkie instrumenty tworzą niesamowitą spójnie, szczególnie mi się podoba wykorzystanie instrumentów smyczkowych.
-
-
-
Manel.
Przy opisywaniu Coldplay'a napisałem, że to jeden z dwóch zespołów na tej "liście", których zacząłem słuchać przez Barcelonę. Drugim jest Manel, który co ciekawe jest jednym z ulubionych zespołów Guardioli. Poznałem go poprzez piosenkę "Torna la gent normal" (który notabene jest coverem). Znów jest to muzyka dość spokojna, grają muzykę trochę folkową z połączeniem popu i jak donoszą inne źródła: indie. Kolejni wykonawcy, którzy sprawiają, że odpoczywam słuchając ich muzyki.
-
-
-
Nicolas Jaar.
Ostatnim zespołem, a właściwie muzykiem przeze mnie opisywanym jest Nicolas Jaar. Ziomek gra muzykę elektroniczną i house. Dobrze mi się przy niej pracuje :)
-
-
-
Mam jeszcze parę innych zespołów, czy utworów które ostatnio odkryłem, ale może nie będę już ich tutaj zamieszczać, bo i tak to wyjdzie ten komentarz bardzo długi i niektórzy mogą się czepiać... Jak ktoś będzie miał ochotę, to napiszę to w innym poście jak będę miał czas :)
Miłego dnia wszystkim!
1
https://media1.tenor.com/images/03ccf3e07f80af8b7dfb4e556f8eabb5/tenor.gif?itemid=5576725
0
Czy ja wiem, mnie to za bardzo nie przeszkadza... ale to już indywidualna sprawa. Może jak będę starszy, to inaczej będę do tego podchodzić ;)
3
Ciekawy obrazek. Często jeżdżę pociągami jak ktoś czyta książkę, to jest to dość wyjątkowe, bo zdecydowana większość w telefonach i to niezależnie od wieku. To oczywiście nie oznacza, że ludzie bardzo mało czytają etc... ale, coś się na pewno zmieniło na przestrzeni lat.
https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/49755950_2048012645285611_3122583361839693824_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=b7e2d4db4a89df62e32047994886db40&oe=5CBF4FE5
34
Biedny prosiaczek...
https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/50416154_212630383021007_3975062098681004032_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=e071586543ad8b41ea329b237749a2b0&oe=5C8CC302
0
Si. Szczególnie Pinta ma świetne soury. A jeśli będziesz miał kiedyś okazje, to polecam piwa z browaru Dugges, szczególnie Tropic Thunder i Mango Mango Mango. Świetne kwachy.
3
Znalazłem piwo inspirowane naszym gryzoniem :)
*info w ramach ciekawostki, nie piłem, ale może ktoś będzie mieć okazję*
https://www.polskikraft.pl/piwo/hopium-luis-sourez_6446
1
Pewnie tak by się to skończyło. Ale początek związku byłby legitny - wyobraź sobie ile by razem zapierdzielili hajsów. Kluby by zbankrutowały.
1
Z ojcem Neymara stworzyliby idealną parę.
7
"Pracownik KZK GOP zaproponował swojemu zięciowi, żeby zaczął kontrolować autobusy KZK GOP. - Zapytał, czy nie chciałbym wejść w tę działkę - wyjaśnił zięć funkcjonariuszom Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Tak dostał z KZK GOP zlecenia na ponad 650 tys. zł"
W sumie w kraju dzień jak co dzień.
2
Dlaczego uważasz, że zmyśla? Wg. Ciebie PiS jest tak idealny, że absolutnie nie ma mowy o kolesiostwie, obsadzaniu swoich rodzin etc.?
Jeśli tak uważasz, to cóż... życzę powodzenia w życiu :)
0
W każdym związku czasami jest jakiś kryzys.
3
50
Osobiście mam nadzieję, iż to znaczy, że Rabiot nie znajdzie się na Camp Nou.
1
Dwadzieścia cztery, choć mentalnie czuję jakby trochę mniej :/
0
"Nadchodzący serial "The Chosen" stał się najlepiej zarabiającym projektem crowdfundingowym w historii branży przemysłowej - produkcja zebrała ponad 10 milionów dolarów od około 1,5 tysiąca inwestorów i mocno pobiła dotychczasowy rekord programu "Mystery Science Theater 3000”, które zebrało "tylko" 5,7 miliona dolarów. Serial opowiadający o życiu Jezusa ma się doczekać 7 sezonów, a jego premiera ma się odbyć w Wielkanoc 2019 roku."
Jak dla mnie bardzo fajny pomysł na ten serial. Mam nadzieje, że po takim sukcesie finansowym, również realizacja będzie stała na bardzo wysokim poziomie i będzie... wiarygodna z Biblią.
14
"Polacy daja traktowac sie jak totalne scierwo" niezależnie od rządu. PiS-u bardzo nie lubię, ale czy będzie rządzić Platforma, czy ktokolwiek inny, to i tak Polacy będą dawali się tak traktować, a politycy to skrzętnie wykorzystywać. Wiele rzeczy jest głęboko zakorzenionych w naszych umysłach i zachowaniach przez najróżniejsze sytuacje z historii tego kraju, więc minie jeszcze bardzo dużo czasu zanim to wyleczymy.
Zresztą... najsmutniejsze jest to, że uwielbiamy ze sobą walczyć.
1
Czy kupa, którą zrobisz, jest wprost proporcjonalna do wysokości wynagrodzenia?
14
Ciekawy, króciutki artykuł ze zdjęciami o mieście Norylsk :)
Totalnie sobie nie wyobrażam tam mieszkać, mimo że zimę bardzo lubię.
(dla ludzi uczulonych na gazeta.pl -> nic politycznego na dole w linku nie ma, możesz swobodnie otworzyć i poczytać coś interesującego)
http://podroze.gazeta.pl/podroze/7,114158,19776386,minus-55-stopni-i-trwajaca-dwa-miesiace-ciemnosc-tak.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta
6
Spokojnie, nie ma co się spieszyć. Sam jestem dużym zwolennikiem Xaviego na ławce trenerskiej, ale równie dobrze może się to okazać klapą...
Najpierw niech potrenuje jakiś Katar, czy coś. Niemniej jednak mam bardzo duże nadzieje związane z Xavim na ławce trenerskiej w Barcelonie :)
Oby to się zbiegło jeszcze, gdy Messi będzie sobie hasać na Camp Nou.
0
To byłoby bardzo ciekawe :)
Ale wątpię, że porzucą coś tak dużego, kasiastego i dobrego z punktu PR jak GTA. No ale zobaczymy.
1
Co do Blizzarda, to podejrzewam, że Oni to Diablo 4 robią, więc "ludzie do projektowania lochów" mogły być spokojnie pod 4 część Diablo. Tym bardziej, że Diablo Immortal jest w zasadzie kopią innej gry jakiegoś chińskiego studia, więc wątpię, że akurat do "projektowania lochów" szukali ludzi pod Diablo Immortal.
Totalną porażką było to, że pokazali Diablo Immortal jako główną grę studia, ale wydaje mi się, że po prostu nie czuli się gotowi pokazać choćby teaser Diablo 4, co było ogromnym błędem. Tak czy inaczej, myślę że Diablo 4 powstaje i niedługo dowiemy się coś więcej na ten temat, bo Blizzard będzie chciał stosunkowo szybko zmazać tą plamę z mobilką.