1

@maroon Tytuł to Bhutan -dyktatura szczęścia. Król wprowadził tam do konstytucji definicję szczęścia krajowego brutto, a w dokumencie pokazywali jak to szczęście wygląda w realu.

4

Na Tvp1 ciekawy dokument z kraju Bhutan.
Edit- już koniec - za późno trafiłem. Ale temat mnie zainteresował. Trzeba będzie go zgłębić.

0

@Aqualitek No taa. Logika niczym u naszej noblistki, które podpisała się pod twierdzeniami, że kolonizacja Ameryki Płn. i masowe wybijanie Indian spowodowało w Europie globalne ochłodzenie.....

0

@Peszko07 Czyli znosi ten zapowiadany od lutego obowiązek czy nie?

0

@BombowiecKrawczyk Jak jeszcze żyli to dostawali darmowe fajki do oporu...

0

@FC1899Barca Szybko to idzie. Zbyt szybko....

1

@Messi1000000 Nie wiem - może mieli już wcześniej jakieś kwasy między sobą, ale jeśli takie rzeczy ludzie zaczynają odwalać między sobą bo im koronapanika siadła na głowę to zaczyna się robić nieciekawie.

0

@tomek256 Na początek przeanalizuj sobie dane z Euromomo. Ciekawe wnioski płyną z tej analizy. Polski co prawda tam nie ma ale i tak warto rzucić okiem.

1

@BombowiecKrawczyk Szczerze to myślałem, że takie gorące spory to tylko w necie, ale ostatnio znajomy mi powiedział, że u niego w firmie ktoś się pochwalił że jest nieszczepiony i wyrzucili go ze stołówki bo ludzie nie chcieli aby razem z nimi jadł. Oczywiście co do reszty to nie wiadomo do końca czy są szczepieni bo nikt przecież nie weryfikował tego. Straszne rzeczy się z tymi ludźmi przez te podziały zaczynają się dziać.

0

@horang Ale te 15 mln w LE to już każdy szczebel rozgrywek obejmuje, czy to tylko stawka za sam finał?

1

@ranger3120 Pewnie z powietrzem przywiało.

0

@paweldunajecfcb Aż tak nie ufam obcym aby robić podobne rzeczy.

0

@Dundersztyc No spoko - tylko po co w takim razie te testy? Albo niech je robią wszystkim,bo skoro za to płacimy to wypadałoby zadbać o to aby odnosiły jakiś skutek, albo niech ich nie robią nikomu bo jeśli dopuszczają do takich sytuacji to nie ma najmniejszego sensu. Tylko kasa w błoto.

0

@Azi Może na początek wystarczyłoby stosować takie same środki ostrożności wobec tych dwóch grup pacjentów. Ktoś tu pisał niedawno na stronie, że poszedł z dzieckiem do szpitala i jako osoba szczepiona nie miał robionych testów a wpuścili go na salę, gdzie przebywała osoba nieszczepiona, którą przed przyjęciem testowano, ale którą on szczepiony ale wpuszczony bez testów mógł nieświadomie zarazić.

0

@SelloutCrowd Nie rozumiem dlaczego takie podejście stosuje się tylko do jedynie słusznej panującej nam choroby. Na tej samej zasadzie możnaby spytać kierowce który złamie przepisy, czy w razie wypadku będzie oczekiwał pomocy w szpitalu, itd. Ale słusznie, że podobne rozkminy pojawiają się w społeczeństwie, bo może w końcu do kogoś dotrze, że służba zdrowia powinna być prywatna, a wówczas ubezpieczyciele na pewno wysokość składki zdrowotnej uzależniliby m.in. od faktu zaszczepienia.

0

@zadafcb Oczywiście to moja subiektywna opinia - ale właśnie z powodu widoku na załączonym filmiku.

0

@LuisSuarez09 Otóż nie - coś bliższego nam i powstało w XX wieku.

0

@darek60 Warto dodać, że liczba zgonów na COVID którą poznajemy każdego dnia co do sztuki, też jest wyrwana z kontekstu. Kto pokusi się o szacunek ile średnio osób dziennie umierało w Polsce przed pandemią?

0

Z cyklu intrygujące cytaty z literatury światowej -
"Jeśli kobieta śpi sama, winni są mężczyźni. Wszyscy będziemy za to odpowiadać przed Bogiem w dniu Sądu Ostatecznego. Wprawdzie On przebacza wszelkie grzechy - wymazuje je tą gąbką o której mówiłem. No ale tego grzechu nie wybaczy. Szefie - biada mężczyźnie, który mógł spać razem z kobietą, a nie uczynił tego. Biada kobiecie, która mogła spać z mężczyzną a postąpiła inaczej..."
Kto zgadnie z jakiego to dzieła?

1

@Alvarinho Sprawa naszego awansu rozstrzygnie się w drugim meczu naszej grupy.

0

@zadafcb Nie znam głupszego sportu zespołowego.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@TylkoBarca7273 Zdecydowanie Xavi.

0

@Sergio_Devils Miło będzie obejrzeć występ Lewego. Natomiast w kontekście awansu Barcy do następnej rundy należałoby się raczej skupić na meczu Dynama z Benficą.

1

@kakusus A co to za różnica? Problem z drugim składem niezależnie od drużyny jest taki, że tacy zawodnicy mają jeszcze więcej zacięcia aby wykorzystać chwilę i pokazać się trenerowi z jak najlepszej strony.

0

@VamosGirl Tylko pytanie - kimże jest ten Hołownia aby się wypowiadać na te tematy? To już lepiej wybrnął Tusk, który powiedział niedawno w wywiadzie, że zdałby się w tej sprawie na ekspertów.

0

Panie i Panowie. Autor rewelacyjnej serii Skazaniec - jak dla mnie najlepszej polskiej serii literackiej ostatnich lat, wydał na dniach dwutomowy spin off serii Skazaniec pod tytułem "Karmazynowy kniaź", o losach Wiktora Kozłowskiego. Jako zapalony fan serii Skazaniec nie mogłem sobie wyobrazić lepszego prezentu na nadchodzące święta. Gorąco polecam wszystkim.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4991613/karmazynowy-kniaz-tom-1

0

@nioton Skąd te założenie,że w Lidze Europy mamy szanse na wygraną skro nie radzimy sobie z Benficą czy Betisem a tam są równie dobre i lepsze drużyny. Słabszych od nich tam nie ma. Jedyne co nas powinno interesować jeśli chodzi o europejskie puchary to to, aby wyszarpać jak najwięcej kasy. A kasa jest większa w LM.

1

@Vebrol Nie dziwię się kibicom - zobaczyli gracza który powinien zdobyć Złotą Piłkę, w mediach pojawiło się, że ZP zdobył Messi, więc chcieli go uczcić.

0

@tadzik447 Tzn. w przypadku kwarantanny gdy ktoś miał kontakt z chorą osobą nie ma potrzeby aby jego domownicy też ją mieli. Ale sytuacja gdy ktoś ma pozytywny wynik a domownicy, którzy są zaszczepieni nie mają kwarantanny to już wyższy poziom abstrakcji.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?