mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Gaya to bylby swietny zakup - mielibysmy w 2016 27-letniego Albe i 21 letniego Gaye i obsadzona lewa strone na lata.
0
ok - tylko nie wiem czy pamietasz, ale jak Busquets czy Pique wchodzili do druzyny (jak ich Pep wprowadzal) to od razu widac bylo ze to jest zawodnik wielkiej klasy.
Jedyny wyjątek to Perdo - on zagral kilka meczow w Bary i wydawalo sie ze jest przecietny i ze kwestai czasu jest jego wypozyczenie (wtedy to byl klasyk), lub teraz sprzedaż. Pozniej Pedro pokazal swoja przydatnosc - szczegolnie w latach 2009 (druga polowa roku) - 2011.
Enrique śledzi ich poczynania na treningach, jak rowniez w poprzednim sezonie w meczach Barcy B i chyba jednak nie do konca go przekonuja, zeby dac im wiecej szans...
Szkoda troche Delofeu, bo chlopak ewidetnie ma talent (ani Munir ani Samper nie maja tej techniki), ale psychika i chyba motywacja do treningu, do walki w defensywie to niestety u niego spore braki.
0
to tak, chodzi lige mozna przegrac i w pierwszej czesci sezonu - patrz. sezon 2012/2013 i Mourinho
0
Tylko ze przez pół roku tego Turana ani Vidala nie ma...
0
Rafinha jest naszym najważniejszym lawkowiczem do stycznia. Pózniej mamy Vidala, Turana i właśnie Rafinhe od stycznia
2
Jest błąd w artykule - Messi w 2011 tez strzelał gole w 6. Rożnych rozgrywkach w jednym roku.
0
Szczegolnie dla naszych graczy z Ameryki Pld . Szczegolnie Leo cenil sobie dluzsza przerwe swiateczna, bo mogl spedzic troche czasu z najlblizszymi w Argentynie.
3
Ze szkolki narazie nie mamy nikogo, kto by faktycznie mial zostac zawodnikiem pierwszego zespolu.
Jest Rafinha, ale to wciaz tylko rezerwowy
0
do tego wciaz bedziemy mieli kolejke wiecej bez Vidala i Turana. No i Messi on lubi dluga przerwe swiateczna 0- jest wtedy czas zeby spedzic go w Ameryce Pld, a tak to bedzie ciezko.
0
dla kibicow BArcelony, to jednak slaba sprawa - bedziemy po KMS, do tego to bedzie jedna kolejka wiecej, gdzie bedziemy bez Turana i Vidala....
13
Slabo to wyglada obecnie jesli chodzi o perspektywy naszego zespolu (nie mowie tu tylko o najblizszym sezonie, ale 3-5 lat). U nas srednia wieku coraz blizsza tej Milanu sprzed 5-7 lat.
W ataku: mamy Neymara i hm.... Sandro, Munira. W ogole po odejsciu Pedro w ataku mamy niesamowita luke - zadnego klasowego rezerwowego...
W pomocy: Iniesta (31), Busquets i Rakitic (27), Rafinha (22)- jako zmiennik i od stycznia Turan (29), mozna jeszcze dodac Masch (31) - NIKOGO poza Rafinha ponizej 25 roku zycia i prosze nie piszcie o Roberto. Zreszta o Rafinhi za malo wiemy. Slabsyz od swojego brata, choc wydaje sie, ze fizycznie lepszy w kontekscie kontuzji
W obronie: mamy od stycznia Vidala (26) i Albe (26) a reszta to juz wiekowi gracze, a Bartra, to narazie Bartra i najwyszego poziomu on nie zapewnia.
Nie mowie, ze jest dramatycznie, ale w przyszlym sezonie trzeba myslec o kupowanie graczy mlodych - a jezeli chcemy miec i mlodego i gwiazde, to naprawde kupno Pogby moze byc strzalem w 10.
0
jednak 4 mecze - powyzsze kwestie kotre wymienilaes dotyczyly jedynie mediow, a nie tego co dzieje sie na boisku. Nawet jezeli cos spiewal po meczu, to jednak to nie to samo co recydywa za dane zachowanie na boisku.
Pewnie dlatego tez dali 4 mecze.
choc w przypadku CRa byla to recydywa a i tak dali mu +1 mecz.
0
Leo juz miał rekord - bo nikt wcześniej nie strzelił 10 goli - a to ze sie cofał po piłkę i rozgrywał zamiast sępić to chyba świadczy o czymś odwrotnym
1
Pique nigdy wcześniej nie miał takiej sytuacji choćby dlatego powinny byc Max 4 mecze kary.
0
to kto inny byl zawodnikiem meczu? Ja zastanawialbym sie jeszcze nad Pedro, ale przy tak fatalnym spotkaniu - trudno mowic o graczu spotkania.
0
mozna winic Stegena faktyczniue tylko za pierwsza bramke, ale pamietam sytuacje z pierwszej polowy gdzie kiepskim wybiciem sprokurowal grozna akcje dla Athelticu. Kilka razy tez niezbyt dokladnie wybijal.
Innymi slowy, poza bramka sa tez inne apskety, za ktore mozna go zganiac.
0
pisalem kilka komentarzow nizej, ze poczatek sezonu tym sie rozni od innych czesci, ze
1) na poczatku w lidze gra sie mecze CO TYDZIEN, a wiec nie ma koniecznosci przygotowywania druzyny na gre na najwyzszych obrotach CO TRZY DNI.
2) nie wiem czy pamietasz poczatek sezonu 2010/2011, gdzie gralismy dwumecz w SPH z Sevilla. Pierwszy mecz grany rezerwami zostal przegrany 1-3, w drugim meczu hat trick Messiego i udalo sie wygrac 4-0.
Guardiola wowczas rowniez musial zarotowac skladem, mimo ze nie gralismy wtedy ani SPE - ale byly wtedy MS.
Inny przyklad - to pcoztek sezonu 2009/2010 - w pierwszym meczu SPH wygralismy z Bilbao 2-1 (pierwszy gol Pedro dla Barcelony), gdzie rowniez Guardiola mocno zarotowal.
Na poczatku sezonu 2011/2012 wprawdzie wygralismy SPH z Realem, ale glownie dzieki geniuszowi Leo (3 gole i 2 asysty w dwumeczu) i cudownemu strzalowi Villi, bo druzyna oddychala rekawami. W pierwszym spotkaniu Real mogl nas mocno pojechac, ale wysmienicie bronil VV.
Enrique ewidentnie podjal swiadome ryzyko wierzac ze ten mecz na 90 minut dla takcih graczy jak Busquets, Pique, Iniesta i Rakitic to zbyt wiele na ten okres i ze ich gra moze przyniesc wiecej negatywnych skutkow niz porazka.
Pomylil sie jedynie (aż) do oczekiwanej porazki.
0
presezon jest po to zeby przygotowac zawodnikow kondycyjnie na CALY SEZON, a nie jego poczatek
0
po pierwsze Puchar Gampera, to jest de facto mecz o nic - bo to jest turniej towarzyski
po drugie nie wiem czy pamietasz poczatek sezonu 2010/2011, gdzie gralismy dwumecz w SPH z Sevilla. Pierwszy mecz grany rezerwami zostal przegrany 1-3, w drugim meczu hat trick Messiego i udalo sie wygrac 4-0.
Guardiola wowczas rowniez musial zarotowac skladem, mimo ze nie gralismy wtedy ani SPE - ale byly wtedy MS.
Inny przyklad - to pcoztek sezonu 2009/2010 - w pierwszym meczu SPH wygralismy z Bilbao 2-1 (pierwszy gol Pedro dla Barcelony), gdzie rowniez Guardiola mocno zarotowal.
Na poczatku sezonu 2011/2012 wprawdzie wygralismy SPH z Realem, ale glownie dzieki geniuszowi Leo (3 gole i 2 asysty w dwumeczu) i cudownemu strzalowi Villi, bo druzyna oddychala rekawami. W pierwszym spotkaniu Real mogl nas mocno pojechac, ale wysmienicie bronil VV.
Enrique ewidentnie podjal swiadome ryzyko wierzac ze ten mecz na 90 minut dla takcih graczy jak Busquets, Pique, Iniesta i Rakitic to zbyt wiele na ten okres i ze ich gra moze przyniesc wiecej negatywnych skutkow niz porazka.
Pomylil sie tylko do oczekiwanej porazki.
1
Niestey La Masia nie wydala nam kolejnego pokolenia super talentów:
Roberto juz widzielismy co gra - jedynie sprawdza sie na DM w meczach z slabszymi rywalami. Roberto juz nie jest tez jnuorem (23,5 roku)
Bartra - 24,5 roku, tutaj mam na pewno wiecej wiary, ale jednak te bledy (final PK, final SPE, final SPH) - niestety to nie jest Varane
Montoya - 24 lata - raczej nie widze zeby mial wniesc wartosc dodana do naszego skladu - jezeli mialby wrocic
Bojan - 25 lat - nie ma co komentowac
Munir i Sandro - po 20 lat, ale niestey widac przepasc jaka ich dzieli od graczy wybitnych ktorzy w ich wieku wiele juz pokazywali. Nie chce byc zlym prorokiem, ale cos czuje, ze to tez sie skonczy wypozyczeniem / sprzedaza z opcja pierwokupu w ciagu 1-2 lat. Oczywiscie moze ktorys odpali i zostanie drugim Pedro, ale to mozna wrozyc
Sa jeszcze Grimaldo (20 lat), Samper (20 lat), Traore (juz teraz sprzedany z opcja pierwokupu), ale tak naprawde zaden z nich nie pokazal jeszcze niczego co pozwalaby nam sadzic, ze stana sie faktycznie wazna czescia pierwszego zespolu za 2-3 lata.
0
jeszcze mozesz dodac, ze w zeszlym roku Real przegral z Fiorentina 1-2, i my w tym roku tez przegralismy z Viola w tym samym stosunku.
0
a czy wiedzial tez zeby opuscic mecz w SPE z Sevilla?
0
wlasnie dlatego potrzebny jest odpoczynek, bo kazdy rozsadny trenere nie przygotowuje zespoly na najwiekszy wysilek na poczatku sezonu, gdzie mecze ligowe rozgrywa sie co tydzien. Do tego to nie tylko mecze co 3 dni, ale mecz trwajacy 120 minut rozgrywany w Gruzji.
Maratony beda mialy miejsce:
1) na jesieni jak wejda mecze LM i trzeba bedzie zadbac o awans z grupy - to mozna nawazc mini maratonem, bo jednak w fazie grupowej rywale nie sa jeszcze tak mocni
2) okres styczen - luty, gdzie poza liga sa mecze PK, a takze pierwsze mecze 1/8 LM
3) Najwazniejszy orkes - maj (jezeli dotrzemy do fazy 1/2 Lm), to wtedy ma sie najtrudniejszych rywali w Europie oraz najwiekszy stres zwiazany z rozgrywkami ligowymi (przy zaloezeniu, ze roznica punktowa miedzy Barca i Realem to +/- 3 pkt)
0
Mysle, ze pokazemy charakter w rewanzu i wygramy 3-1, ale jednak zabraknie do odrobienia strat.
Martwmy sie o pierwszy mecz na San Mames w lidze, bo cos czuje, ze o 3 pkt bedzie turbo ciezko.
0
kluczowa, bo na 1-0. Jakby sprezentowal na 4-0, to tez bym inaczej na to patrzyl.
0
Przede wszystkim slabo, ze Ter Stegen sprezentowal te bramke Athelticowi na 1-0. W wiekszosci meczow to jest kluczowa bramka.
0
Troche martwiajaca jest kwestia lawki rezerwowych u nas:
Jak odejdzie Pedro, to jedynym sensownym zmiennikiem w naszej kadrze bedzie Rafinha.
Nic nam z tych 30 mn EURO za Pedro, jezeli sklad bedzie zajechany do grudnia, a liga moze nam odjechac.
Mam cicha nadzieje, ze Pedro jednak zostanie.
0
w przeciwienstwie do Sociedad, w tym meczu mozna bylo sobie pozwolic na porazke. NIestety ta porazka jest zbyt wysoka.
Wlasnie teraz nie moga grac co 3 dni, bo nie sa jeszcze na 100% przygotowani. Do tego to nie jest tylko gra co 3 dni, ale gra co 3 dni po meczu w ktorym gralismy 120 minut i do tego po meczu ktory gralismy w Gruzji.
Niestety zabraklo nam zdobycia choc jednego gola - szczerze jeszcze nawet z 1-4 to byloby do wyciagniecia.
0
W meczu z Cordoba strzelilismy 8 goli (bez straty zadnego), w meczu z Realem z 2010 wygralismy 5-0.
Inaczej gra sie z mysla i proba odrobienia straty nawet z 0-2, a z 0-4.
0
Nie pamietam zeby Bilbao gralo jakims niesamowitym autobusem - to raczej nie ten typ zespołu.