mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
moze i tak - nie wiem dokladnie ile Robben rozegral spotkan. Tak czy inaczej Modrica za ten rok nie powinno byc.
0
Sa druzyna ktora jednak po sezonie wyprzedaje pilkarzy, wiec rola trenera jest na nowo ulozenie zawodnikow ktorzy przyszli.
Simeone jako trener pokazal, ze ponownie potrafi wiele zrobic. Tymi wyczynami byla 1/4 LM, ktorej nie osiagneli m.in Mourinho czy Wenger. To tez jest fakt.
Wlasnie dlatego oceniasz ich jako druzyne top10 bo Simeone wykonuje tam wielka prace - co sezon wkoponowujac nowych graczy (indywidualnie jednak slabszych od tych co mial sezon wczesniej).
Ja uwazam, ze akurat dobrze ze docenili Simeone i tak jak napisalem jest kilka moncych argumentow akurat za jego nominacja.
0
Niby Sampaoli wykonal wielka prace, ale jednak
a// Chile bylo gospodarzem i grupe mieli zdecydowanie najlatwiejsza (Meksyk, Boliwia i chyba Ekwador).
Do tego drabinka tez niezle ulozona pod Chile. Wlasciwie jedyne spotkanie ktorego nie byli faworytem to byl mecz finalowy, wiec jednak to jak dla mnie za malo na tytul trenera roku.
0
poprowadzenie Bayernu do Mistrzostwa, wicekrol strzelcow ligi niemieckiej mimo licznych kontuzji. O ile wiem wybrany najlepszym pilkarzelm ligi niemieckiej za poprzedni sezon.
0
Simeone ze "srednia" druzyna jak Atletico ponownie zakwalifikowal sie do Lm (3 miejsce), 1/4 LM, wyeliminowanie z PK Realu.
Uwzgledniajac, ze w poprzednim sezonie Atleti stracilo Coste, Cortiousa, Felipe Luisa to jego osiagniecia sa naprawde solidne,
0
Czesciowo sie zgadzam, a czesciowo nie.
Bravo jakby nie patrzec nie zagral ani jednego meczu zarowno w CdR, jak i w LM. Chyba nawet oficjlanie nie wygral on LM - wiec to troche ogranicza jego ocene.
Mowienie ze wszedzie odgrywal bardzo wazna role jest sporym nadużyciem.
0
Akurat to ze Modrica nie ma to w pelni sluszne podejscie. Luka byl kontuzjowany nie przez troche a przez wiekszosc sezonu - trudno dawac nagrode komus kto malo kiedy gral.
Co do Busiego pełna zgoda. Jego brak to żal.
1
no jak Arsenal skonczyl na wyzszym miejscu niz 4 :)
0
A co to ma do rzeczy? O ile rozumiem poprzednia wypowiedz to mowilismy o meczach w ktorych nie gral Messi, a gral Ney.
Jezeli mowisz o poprzedniej LM - to przeciez w drugim polfinale z Bayernem Messi gral...
Co wiecej wlasnie obie te akcje to wlasnie Messi rozprowadzil :)
0
To akurat jakoś bardzo dziwne nie jest - Messi juz zdobywał ZP, Cr tez juz miał jedna w wieku wieku. 23 lata to jest wciąż młody zawodnik ale juz na tyle ukształtowany zeby rozdawać karty w światowym futbolu.
0
Z Bayerem nie było Leo i o ile kojarzę Neymar nie błyszczał. Narazie to warto poczekać bo do tej pory zagraliśmy bez Leo z las palmas (tam tez różowo nie było), z bayerem , z sevilla ( tu Ney grał swietnie ale niestety było w plecy) i dzisiaj Rayo ( prawdziwy popis )
0
moze sobie byc - w przeciagu kilku - kilkunastu kolejek Villareal bedzie ladnych pare punktow za dwojka Barca - Real, dlatego tez mecz jest zupelnie bez znaczenia z naszej perspektywy.
Tak jak pisalem licza sie tylk nasze i Realu wyniki. Choc jezeli tak na to patrzymy, to moze ten mecz ma znaczenie, zeby gracze Celty zlapali forme na Bialych i sie nie wykartkowali przed starciem z nimi w nastepnej kolejce.
0
ten mecz nie ma znaczenia - moze i Villareal wygrac 5-0, jak i Celta - wazna jest tlyko nasza i Realu poyzcja
0
To dobrze - status quo zachowane na szczycie La Liga, Neymar 4 bamki - 3 mecze do powrotu Leo :)
0
Trzeba rozrozniac pewne kwestie: trofea wygrane z druzyna, a poprowadzenie druzyny do wygranych trofeow. Torres w 2012 wygral najwiecej druzynowo (LM z Chelsea, ME z Hiszpania), ale szkoda by bylo komentowac jego ewentualna nominacja. Pewnie po prostu ludzie zbyt czesto stosuja skroty myslowe.
Chyba nie musze mowic o co chodzi w przypadku Messiego. Messi dal wygrana z Bayernem strzelajac dwa niesamowite gole, w finale byl kluczowa postacia majac udzial przy wszystkich bramkach (szczegolnie ta na 2-1).
Poprowadzil Barcelona do MH - strzelajac m.in dwukrotnie bramki z Atletico.
W finale PK wiemy co zrobil - bramka na 1-0 w takim meczu jak final to jest cos niesamowitego - i nie oddasz tego w statystyce.
Do tego final CA - co niektorzy traktuja jak porazke, ale to byl sukces - do tego nieformalnie wybrany MVP imprezy (bo nie przyjal wyroznienia)
Przy ZP licza sie osiagniecia indwydiualne i to jest podstawa, ale poprzez osiagniecia indywidualne rozunie sie nie tlyko strzelone gole - choc o ile wiem Messi wciaz ma ich najwiecej w tym roku.
1
juz Suarez troche pauzowal, po czym Chiellini sam przyznal ze wyolbrzymial cala sytuacje
17
Argentyna fatalnie rozpoczęła walkę o ms - z wcale nie najmocniejszymi ekipami (bi nie grali z Brazylia Chile Urugwajem i Kolumbia) a maja tylko 1 punkt. Z tych spotkań Argentyna powinna mieć 6 pkt - a tak to jak w kolejnych dwóch meczach bez Leo nie pełna jakiegoś zwycięstwa to awans na mundial mocno sie oddali... A ludzie dalej bedą mowić ze to niby Leo zawodzi - co za ignorancja ....
0
dzis "tylko" odebrał ZB. Wygrał go juz kawał czasu temu. Natomiast el. me dopiero co sie skonczyly, wiec w sumie moze dobry timing.
Do tego jednak gra w reprze, a Realu to jednak inny kawalek chleba.
2
Lewy juz jest trzeci wg buków -no no
1
"W tym roku nie było jednego wyraźnie wyróżniającego się piłkarza ?!!"
Messi do konca sierpnia byl zdecydowanie najlepszym graczem na tej planecie.
1) Poprowadzil Barcelone do mistrzostwa Hiszpanii - w sumie zdobyl w kampanii 2014/2015 w la liga 43 bramki, z czego zdecydowana wiekszosc w drugiej polowie sezonu (gdzie odrobil w pewnym momencie nawet 11 goli do cra)
2) Poprowadzil Barce do wygrania LM - osmieszal graczy Manchesteru City, asysta z PSG, rozbil Bayern w polfinale (2 gole + asysta), w drugim meczu nakrecil obie akcje, w finale byl zaangazowany we wszystkie 3 akcje bramkowe, a akcja na 2-1 to byl geniusz Messiego
3) POPROWADZIL Barce do wygrania PK-a -w finale z Bilbao strzelil NAJPIEKNIEJSZA BRAMKE ROKU.
Od stycznia do maja Messi byl o 3 glowy przed nastepnym graczem i tym graczen nie byl Muller na pewno.
4) Poprowadzil Argentyne do finalu CA, najwiecej nagrod MVP w czasie turnieju, najelpszy asystent calej imprezy, w tym 3 asysty w meczu półfinałowym. Nawet jezeli to byl 'leniwy' Messi, a wg mnie nie byl, to i tak byl wciaz o glowe przed wszystkimi.
5) W sierpniu bohater meczu o final SPE - 2 gole i wypracowanie bramki na 5-4
5) Wrzesien Messi mial ok, ale bez szalu - jednak pare bramek strzelil, zaliczyl tez ze 2-3 asysty.
Najlepszy miesiac Mullera moze byl lepszy od najgorszego Messiego w tym roku.
1
Muller - dobre - naprawde dobre. Jak ktos ogladal jeden taki kanal na youtubie to wie o czm powiem: 'You're such a comedian' ;)
0
Moze i tak ale o i wciąż maja lepsza ławkę rezerwowych niż my jak u nas wypadnie 3 piłkarzy ...
0
no tak - tylko moze uwzgledniajac fakt, ze w 2017 bedzie 30-ka na karku, a ostatnia przerwa w wakacje zdarzyla mu sie w 2013 (zreszta wtedy byly problemy z kontuzjami), to uwazam, ze dla Barcy i dla samego Leo bedzie to jednak dobre. 2014 - ms, 2015 - CA, 2016 - CA i moze IO, 2018 - ms, 2019 - CA.
Jak dla mnie to jest jedyny pozytyw z tego przegrania przez Argentyne. Oczywiscie bardzo chcialem zwyciestwa Albicelestes, ale coz...
0
powiem szczerze, ze to jest jedyny plus, ze Argentyna nie wygrala CA, bo jednak w 2017 roku Messi bedzie mial chwile spokoju. To samo zreszta tyczy sie Brazylii i Ney'a.
Jak dla mnie Puchar Konfederacji nie ma az takiego prestizu i otoczki jak mistrzostwa kontynentow, nie wspominajac o mś.
1
finaliste Euro - ostatnio jak Hiszpania wygrala mundial i euro, to na pucharze konfederacji grali Wlosi, a nie Holendrzy.
0
Co sie teraz dzieje w mediach... Co trzy dni artykuł o tym, ze Lewandowski przycmil Messiego i CR11 i ze jest powaznym kandydatem do ZP. Choc jak patrze na dzienniki, to glownie media portugalskie robia taki lans oraz madrycki AS.
Czyzby chodzilo o to, ze skoro wiedza, ze CR11 nie ma szans, to zabierzmy ZP Messiemu?
0
Z tym drugim to bym sie jednak wstrzymal. Jednak ma szanse to osiagnac. Trudno jednak porównywac grę Deyne (inna pozycja) do Lewego. Boniek tez sporo osiagnal, a Lewy obecnie ma genialne formę, ale zobaczymy co bedzie dalej.
4
Zobaczymy czy wtedy bedą liderem
2
Pewnie koledze chodzi o kwestie ewentualnych powiazanej spółek z grupy Qutar z ewentualnym /(rzekomym) finansowaniem terroryzmu
0
dlugi czas oczekiwania na zwrot - bo trzeba czekac do konca sezonu. Do tego mozna znalezc sie w trudnej sytuiacji jak np. w finale gralby Real z PSG. I za ki tu wteyd byc ;)