1

a co sadzisz o czerwoenj kartce Abidala?

A co sadzisz o pierwszym meczu i nie wyrzuceniu z boiska Ballacka oraz nie podyktowaniu karnego na Henrym?

Swoją drogą dziwne masz spaczenie, ze wracasz do tak bolesnego momentu dla kibiców Chelsea - ja osobiscie nie mam najmniejszej ochoty oglądać z powrotem dwumeczu z 2012 roku.

0

Trochę tak - ale przecież nie ukrywajmy, że chyba nikt trzeźwo myślący nie uważał, że Barca może tego meczu nie wygrać. Cóż taka różnica poziomów w piłce Europejskiej i Chińskiej :)

To też jest bardziej kwestia tego, że hat trick Suareza w meczu z chinskim zespołem nie oznacza, że nie potrzebujemy Messiego i Neymara. To są jedne z tych meczów gdzie nie ważne jakim składem wyjdzie Barcelona to i tak ten mecz wygra.

1

To był trening nie mecz - tutaj i brak jeszcze kilku innych gracyz niewiele by zmienil.

0

ogolnie nie jest, ale pare dni moze trzymac, a to juz bedzie zbyt duzo w kontekscie finalu

0

Bialym przeszkodzilo rozegranie kretynskiego sparingu w Dubaju z Milanem na kilka dni przed rozpoczeciem ligi. Jakby zrobili sobie odpoczynek po KMs, a oni nie dosc, ze do Japonii, to pozniej jeszcze do Dubaju sobie polecieli.

1

tutaj sie zgadzam -JEZELI tak bedzie - ale do finalu czasu niewiele, bo jedynie 3 dni

1

Czlowieku ogarnij sie. Czy ja Cie obrazilem? Napisalem to o czym sie mowi i ze szkoda, ze nie poprawi / pobije kilku rekordow.

Jezeli zagra to super, choc szkoda, ze juz dzisiaj nie mial szansy.

"Sam Messi będzie chciał zagrać." - tutaj to dokonales przelomowego okrycia:) - a jak Messi byl wczesniej kontuzjowany to myslisz, ze sam nie chcialbym grac?

Kolka nerkowa moze trzymac pare dni i jak nie bedzie gotowy to pewnie Lucho nie bedzie ryzykowal.

1

Szkoda, ze Messi nie zagral ani raczej nie zagra w finale, bo mogl byc jedynym zawodnikiem ktory w sezonie strzelił gole w 6 różnych rozgrywkach dwa razy:



Strzelił juz w SPE, SPH, La Liga, LM



Zostały jescze KMS i PK.



W PKa pewnie cos by ukasil, a w KMS juz raczej niemozliwe.



Dotychczas gole w 6 roznych rozgrywkach w jednym sezonie strzelali:

Pedro w sezonie 2009/2010

Messi w sezonie 2011/2012

Co wiecje Messi w sezonie 2011/2012 zaliczyl zarowno przynajmniej jedno trafienie oraz przynajmniej jedna asyste we wszystkich rozgrywkach.

0

nie ma - ale musial pauzowac i prawdopodobnie nei zagra tez w finale

0

Szkoda kontuzji Messiego - mial szanse pobic kilka kolejnych rekordów. Ciekawe czy w finale zagraja No i Ney - trofeum KMS moze byc wowczas mocno zagrozone.

0

teraz bedzie rozlosowana drabinka juz do konca

0

jak prowadzilismy z Deportivo 2-0 w 70 minucie, to przypuszczam, ze kursy mogly ksztaltowac sie podobnie

2

Alez brama Alonso!!

1

Warto przypomniec o tym - bo wtopa niesamowita. Sporo na tej stronie jest komenatarzy ktore sie powtarza, ale trudno wyszukac czy taki juz byl. Ja takiego nie widzialem, wiec to napisalem.

Jezeli Ty przed napisaniem swojego komentarza szukasz po forum czy nie bylo juz podobnego to brawo - milego spedzania czasu :)

3

Przez najblizsze 3 dni beda rozgrywane mecze rewanżowe CdR.

Czekamy z niecierpliwością na rewanż Real Madryt - Cadiz. Oh wait ;)

0

Zaraz po przerwie Real mial 1 100% okazje - i to byla okazja Marcelo - ale jeszcze przed przerwa Suarez mial 200% okazje na podwyzszenie wyniku na 3-0. Nastepnie Barca miala tez kilka swietnych okazji - natomiast Real mial później najlepsze okazje przy stanie 4-0, gdzie ewidentnie oba bloki defensywne byly juz mocno otwarte.

Pisanie, ze Real mogl strzelic jeszcze ze 3 bramki, a Barca juz nie nie oddaje stanu faktycznego. Dlatego jezeli piszesz, ze Real mogl strzelic jeszcze ze 3 bramki, to rownie dobrze moge napisac, ze Barca powinna strzelic ze 3 bramki - a ja sie do tego odnosilem.

Co do meczu z Bayernem moge sie zgodzic, ze tam poziom byl niezly, choc dlugi czas nie potrafilismy sforsowac tej defensywy. Do tego nie wiem czy pamietasz, ale Bayern przystepowal do tego meczu w duzym oslabieniu - troche jak my w tym dwumeczu z przed 2 lat, ktory zakonczyl sie 7upem. Można uznać mecz z Bayernem za najlepszy w naszym wykonaniu w kontekscie jakosci na tle silnego rywala, choc dla mnie ten mecz z Byernem byl wyjatkowo przez emocje - dopiero na niespelna 15 minut do konca udalo sie otworzyc wynik i ta druga bramka Messiego :)

2

Po pierwsze w pierwszej polowie Real nie istnial a wynik byl juz 2-0 - dopiero wtedy Real zaczal cos grac - a najwiecej to stwarzal przy wyniku 0-4.

Po drugie my tez mielismy kilka sytuacji zeby podwyzszyc (Suarez, Munir, Neymar).

Wiec moge napisac, ze my tez moglismy, a nawet powinnismy strzelic jeszcze ze 3-4 gole.

0

NIe podobaja mi się słowa Tebasa "ale wszyscy wiemy, jaki jest Piqué i nie musimy go dręczyć ani rozstrzeliwać."

Coraz bardziej mnie to martwi ile on gada i jaką ma nadzieje, ze Real odrobi - jak ta presje wytrzymaja sędziowie.

1

Dużo było narzekań na Messiego od czasu jego powrotu, a tymczasem:

-Roma (2 gole + asysta)
-Sociedad (gol)
-Bayer (gol)
-Valencia (asysta)
-Deportivo (gol + asysta)

W sumie to niezły powrót do gry po tak długiej przerwie i ciężkiej kontuzji.

0

minelo prawie 30 lat - co nie znaczy, ze nigdy nie wyeliminowal, a to napisales :)

0

z Bayernem to nie od konca byl luz - Bayern mial kilka sobrych okazji w tym meczu - o ile kojarze to Fabianski wyciagal sporo pilek.

Mimo wszystko poczekajmy do lutego i marca, bo 3 miesiace moze sie wiele zdarzyc (np. forma pilkarzy, kontuzje, itp itd) - bo Arsenal to zespol ktory poza PSG i Juve na tym etapie jest zagrozeniem. Moim zdaniem o Gencie, Dynamie, PSV Romie, czy nawet Benifice nie mozna tego powiedziec.

0

Real wyeliminowal Napoli w 1987 - chyba ze mowisz o LM, a nie Pucharze Europy. Jednak historia to czasami tylko historia - poza tym kiedy ostatnio Real gral z tak "slabym" zespolem jak Roma. Real raz gral z Roma - ale to byl Real ktory regularnie wtedy przegrywal w 1/8. Zwykle Real gral w dwumeczach LM z Juventusem (2003, 2015), a to jednak inna polka.

Inna sprawa, ze w finale LM 1998 Real ogral jednak Juventus, wiec moze nie w dwumeczu, ale poniekad wyeliminowal :) z walki o tytul LM.

0

"na Camp Nou i tak nie będzie co po nich zbierać ^^" - mam nadzieje, choc jak pisalem w sezonie 2010/2011 tez mialo by latwo i przyjemnie a w sumie nerwy byly do ostatnich sekund.

W sezonie 2013 wprawdzie przegrali 1-3 u siebie z Bayernem, ale pozniej zrobili 2-0 na Allianz - to jest Arsenal i wlasnie ta nieprzwidywalnosc jest taka grozna. W tym roku porazka u siebie z Olympiuakosem, a pozniej wygrana 3-0 na wyjezdzie., Jezeli trafia na swoj dzien, to roznie moze byc.

0

uczciwie rzecz ujmujac z rywali jakich moglismy dostac to po PSG i Juve najtrudniejszy rywal. Wg niektorych nawet trudniejszy od Juve (w koncu Juve oslabione brakiem Teveza w porownaniu z PY)

Jedynie moze co w tym jest niezle, to to, ze mamy ciagle okazje ogladac hity z udzialem naszej druzyny - co runde w LM pojedynki które rozgrywa Barcelona elektryzują.

0

co by nie mówić Real to w LM ma jedna runde zawsze mniej do przejścia (Schalke, Schalke, CSKA, Lyon, Lyon, Roma)

To jest ostatnich 6 lat kiedy Real wychodził z 1 miejsca.

Do tego warto dodac to jak czesto losowali oni najsłabszego rywala w 1/4 LM - Apoel, Glatasaray

Do tego 1/4 Tottenham i rozpodajaca sie Borussia w 2014.

Nasi rywale w 1/8 w ostatnich latach: Arsenal, Bayer, Milan, City, City, Arsenal

Poprzednie edycje LM w 1/4: PSG(2015), Atletico(2014), PSG (2013), Milan (2012)

W 1/2 - regularnie jak graja Barca i Real, to wlasnie Real dostaje rywala "stosunkowo" łatwiejszego + zwykle z rewanżem u siebie:

2015 : Barca gra z Bayernem, a Real dostaje Juve, ktore ma zgniesc. Rewanz u siebie
2014: Real dostał faktycznie mocny Bayern i go rozbil (ich najlepszy dwumecz z silnym rywalem) - i jeszcze z rewanzem na wyjezdzie
2013: Real losuje Borrusie i oczywiscie rewanz u siebie
2012: Tutaj i Bayern i Chelsea mozna powiedziec rownie mocneReal losuje Bayern - ale rewanz znów u siebie

0

Nie rozumiem niektórych którzy piszą jak to zgnieciemy Arsenal.. Albo jak sa pewni awansu.

Ok - jasne, ze styl Arsenalu jest dla nas korzystny, ale...

chociazby w sezonie 2010/2011 to wlasnie dwumecz z Arsenalem byl naszym najtrudniejszym. (porazka 1-2 w pierwszym meczu i zwyceistwo 3-1 w drugim). Sporo pomogla nam tez wtedy czerwona kartka dla van Persiego - a w koncowce wslizg Mascherano uratowal tylki.

W sezonie 2009/2010 rywalizacja roztsrzygnela sie dzieki geniuszowi Messiego a do tego Arsenal mial sporo problemow kadrowych.

Teraz ich sklad moze nam sporo krwi napsuc: Ozil, Sanchez, Ramsey, Giroud - obrona tez wcale nie jest taka slaba (Koscielny, Bellerin) - jezeli nie beda miali problemow kadrowych to za 3 miesiace ten dwumecz moze roztsrzygac jedna bramka (jak w sezonie 10/11)

0

8 do wyrownania - 3 mecze do rozegrania

0

a my moglibysmy miec Olympiakos...

0

Przeciez licze Tottenham jako zespol ogorkowy - napisałem: "W tym czasie Real: Lyon, Tottenham (2011) - dopiero w 1/2 mocny rywal"

"a rzekłbym że Bayer przynajmniej w poprzednim sezonie był lepszy niż Koguty." - Swoja droga akurat porównywanie zeszloroczne akurat tutaj nie ma zastosowania, bo pisałem o Totkach (2011) i Bayerze (2012) - jednak jak wyzej napisalem oba uznalem za zw "ogorki". Choc gdyby Tottenham nie przyjechał tka przetrzebiony kontuzjami na mecz z Realem i do tego szybkie czerwo sporo sutawily w dwumeczu.

W 2013 Bayern był sporo silniejszy od Borussi w tamtym sezonie - co pokazał chociażby final LM (wiem ze wynikowo wyrownany, ale gra Bayernu i ilosc okazji stwarzanych przez nich byla duzo wieksza). Do tego w 2013 Bayern zdobyl triplete, wiec to tez jednak swiadczy o poziomie Bayernu Heynckesa z 2013.

Nie mowie, ze Borussia nie byla silna, ale Bayern wtedy był sporo silniejszy i jednak ani my ani Real nie chcielisym w tamtym sezonie na nich trafic.

6

Od 2011 roku nie trafiliśmy na tzw ogórka w fazie pucharowej LM (poza Bayerem w 2012):.

W tym czasie Real: Lyon, Tottenham (2011) - dopiero w 1/2 mocny rywal

CSKA, Apoel (2012) - dopiero w 1/2 mocny rywal

Manchester, Galata (2013) - z tym, ze wtedy wyszli z grupy z 2 miejsca, wiec United all in all nie bylo najgorszym losowaniem - w 1/2 Borussia (a my wtedy na jednak sporo silniejszy Bayern)

Schalke (2014)
Schalke (2015)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?